DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 56 z 432
  • 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 432
 #818638  autor: Gregrin
 22 sie 2015, 11:49
Bo z faktu inaczej się nie da.

"a. RBM I
b. RBM II
c. RBM Energy ?"
Możecie mi panowie napisać która jest która i jak one się dokładnie nazywają ?? Bo zawsze zapominam i muszę to sobie w końcu zapisać ;) Która ma jest starsza i ma 150dni I ??
 #818680  autor: Rosolak
 22 sie 2015, 15:52
Opisywałem wcześniej perypetie etykietowe, ciąg dalszy... Okazało się, że mój telefon loguje się do partnerów roamingowych, ale nie informował mnie o tym poprzez R na wyświetlaczu. Poszedłem więc do salonu wymienić SIM-kę i już nie kombinuję z etykietkami.

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #818684  autor: sa
 22 sie 2015, 16:06
Rosolak wszystko się zgadza..Jak przeniosłam mój pierwszy nr z play a do faktu to na poczatku na wyświetlaczu pojawił mi się napis Fakt mobile sprawdziłam listę partnerów roamingowych i okazało się że polscy oeratorzy nie są z nazwy wymienieni..jest tylkomoperator Fakt mobile 2 g i fakt mobile 3g..\chcąc wiedzieć w jakiej mam sieci zasięg wysłałam pustą etykiete i od tamtej pory wrócili polscy operatorzy .Śmiem powiedzieć że to co miałeś to normalny stan w simach faktu a nie stan wyjątkowy.Ale skoro wymieniłeś smikę ... ja swojej nie zamierzam wymieniać bo to jeszcze simka z pnk lubięt to i dobrze pracuje w modemie tj zdecydowanie lepiej niż zwykłe simka typowo głosowa.Przykład ?Na tym samym modemie sim przeniesiony z lubię to wyciąga srednio 9 mn/s a simka przeniesiona do playa z orange i potem do faktu wyciąga na tym samym modemie tym samym miejscu zaledwie 3mb/s...A wymieniajac sima nie masz żadnej pewności że będzie coś innego pisać na wyświetlaczu i w wyborze partnerów roamingowych...
 #818688  autor: Rosolak
 22 sie 2015, 16:19
Ale mnie nie chodziło o napis, tylko myślałem, że nie hula mi roaming krajowy. ;-)

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #818694  autor: sa
 22 sie 2015, 16:30
Na simach z znaczkiem fakt mobile nie poznasz czy jest roaming czy go nie ma,Nawet na liście operatorów nie są wymienieni,dlatego telefon cię o tym nie informował.To taka przypadłość tylko w fakt mobile by posiadacz sima nie przejmowal się tym w jakim zasiegu działa mu telefon....
 #818702  autor: Rosolak
 22 sie 2015, 16:52
Przypadłość, którą opisywałem dotyczyła oryginalnej simki z plejozy (migracja przez zmianę taryfy). Mam w domu dwa takie numery i w jednym mam "Fakt Mobile, T-mobile.pl" i info o roamingu, a druga simka, to ta którą opisywałem. Teraz wymieniłem, mam napis Play i niech tak zostanie.;-)

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #818732  autor: krzychu.pl
 22 sie 2015, 21:18
Gregrin pisze: "a. RBM I
b. RBM II
c. RBM Energy ?"
Możecie mi panowie napisać która jest która i jak one się dokładnie nazywają ?? Bo zawsze zapominam i muszę to sobie w końcu zapisać ;) Która ma jest starsza i ma 150dni I ??
RBM I to ta najstarsza czyli 50 zł i konto ważne 150 dni i 500 MB na transmisję danych :)

stąd moje pytanie czy da się na nią powrócić?, bo niektórzy się chwalili, że im się udało, z tego co sie zorientowałem są co najmniej 2 sposoby zmiany taryfy z Faktu do Red Bull'a: *163# albo infolinia :)

http://podtelefonem.blogspot.com/
 #818742  autor: Niezgodna7
 22 sie 2015, 21:39
ello, to ja
;- )
Gdyby ktoś miał ochotę na starter sim Fakt-a, to w poniedziałek ponownie będzie z gazetą Fakt.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #818745  autor: Rosolak
 22 sie 2015, 21:52
Wiemy Calmuś, już Divhash Cię uprzedził. ;-) :P

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #818757  autor: Maks SIM
 22 sie 2015, 23:35
Rosolak pisze:Opisywałem wcześniej perypetie etykietowe, ciąg dalszy... Okazało się, że mój telefon loguje się do partnerów roamingowych, ale nie informował mnie o tym poprzez R na wyświetlaczu. Poszedłem więc do salonu wymienić SIM-kę i już nie kombinuję z etykietkami.
Restartowałeś telefon potem??
Rosolak - niepotrzebnie spanikowałeś, zamiast dokładnie wszystko sprawdzić !!
1.Po zmianie etykiety trzeba zrestartować telefon.
2.Po ponownym uruchomieniu wchodzimy w ustawienia sieciowe i 2 razy wybieramy
"Automatyczny wybór operatora"
3.Ponownie restartujemy telefon -> wchodzimy w opcje sieciowe-> wybór operatora->
i dopiero teraz wybieramy "ręczny wybór operatora"-> na 200% pojawi się wybór 4 sieci !!
Niestety 80 % wersji Androida ma błąd przy przełączaniu z trybu ręcznego na tryb automatyczny, dlatego trzeba zastosować opisaną wyżej procedure.
Aby skorzystać dodatkowo z roamingu Orange, trzeba zadzwonić do BOK i poprosić o dołączenie roamingu Orange i wtedy będzie reklamowany "Zasięg Czterech Skoczni" :P
niektórzy są w gorącej wodzie kompani :)) a pośpiech i panika zawsze na złe wychodzi:)
mogłeś też przełożyć kartę do innego telefonu i na Bank byś miał 4 sieci:))
Główna podstawowa zasada:
1. Bez paniki
2.Przed użyciem... sprawdzić 3 razy :))

Prawdopodobnie na nowych kartach SIM FaktMobile, nie ma zapisanych "sieci preferowanych".
Edycje sieci preferowanych na karcie SIM, możemy wykonać tylko np. przy użyciu siemensa s55 (z serii GOLD)
Ostatnio zmieniony 23 sie 2015, 02:34 przez Maks SIM, łącznie zmieniany 1 raz.

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku
 #818768  autor: Rosolak
 23 sie 2015, 01:22
Maks, o żadnej panice nie było mowy. Był restart telefonu, przełożenie SIM-ki do starej Nokii, wszystkie sieci telefon wyszukiwał i chyba nawet się logował, ale nie mam pewności bo nie zapalała się R-ka, a nazwa pozostawała bez zmian. O ile obojętny jest mi napis w etykietce, to jednak info o działaniu w roamingu chciałbym mieć.

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #818770  autor: Maks SIM
 23 sie 2015, 02:26
Rosolak pisze:Maks, o żadnej panice nie było mowy. Był restart telefonu, przełożenie SIM-ki do starej Nokii, wszystkie sieci telefon wyszukiwał i chyba nawet się logował, ale nie mam pewności bo nie zapalała się R-ka, a nazwa pozostawała bez zmian. O ile obojętny jest mi napis w etykietce, to jednak info o działaniu w roamingu chciałbym mieć.
W Androidzie: Ustawienia--> "Informacje o telefonie" (na samym dole)--> "Informacje o telefonie(numer telefonu, sygnał itd" --> potem 2 zakładki informacyjne: SIEĆ i Roaming
JAK BYK pisze sieć (np.T-mobile) i roaming !!
Może nie miałeś w ustawieniach sieciowych zaznaczone "roaming" i dlatego literki R nie miałeś.
Jak będzie trzeba to dam jutro zrzut z ekranu Androida.
Cudów i czarów nie ma :)

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku
 #818781  autor: Ruben
 23 sie 2015, 09:49
Coś faktycznie etykietka głupieje po migracji Play/RBM =>Fakt => Play/RBM.
Na jednej karcie został "Fakt Mobile" a na drugiej "Play" ale niezależnie w jakim zasięgu jest zalogowana a wcześniej było np. "Play (T-Mobile)".
Szkoda, bo teraz nie wiadomo do jakiej sieci jest telefon zalogowany a ma to znaczenie ponieważ czasem Play lubi odświeżanie karty SIM włączać, po którym karta loguje się do zasięgu macierzystego, co nie każdego cieszy.
  • Strona 56 z 432
  • 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 432
  • 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 432