DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 553 z 557
  • 1
  • 551
  • 552
  • 553
  • 554
  • 555
  • 557
 #1178538  autor: KC-KARLOS
 02 wrz 2024, 20:49
verona1: co pokazuje ekran główny MO w wersji komputerowej + szczegóły aktywnego wariantu usługi no-limit w zakładce "Pakiety i usługi"?
Poza tym stary NL który jest przekształcany ma NL+20GB, nie NL+15GB które kosztują 31/mc i mają MMSy od razu.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1178539  autor: verona1
 02 wrz 2024, 21:02
KC-KARLOS strona podsumowanie: Rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu + pakiet GB (wersje cykliczne)
pakiety usługi: cykliczna i Ostatnio włączony wariant - "Bez limitu + 20 GB na 31 dni"

• W ramach usługi masz nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich oraz pakiet GB. Po upływie okresu ważności usługa automatycznie się odnowi.
• „Dostęp do 5G” umożliwia korzystanie z technologii 5G (Agregacja Pasm z 4G LTE) jeśli przebywasz w zasięgu technologii 5G, korzystasz z urządzenia obsługującego technologię 5G oraz masz kartę SIM wspierającą LTE.
 #1178541  autor: KC-KARLOS
 02 wrz 2024, 21:13
verona1: no to wygląda na to, że jak nic nie zmienisz, to pobiorą 25 zł za przedłużenie no-limitu (już z MMSami). Jeśli tak się nie stanie - reklamacja. Pilnuj dnia ważności usługi. No chyba, że włączysz promocyjnie jakąś wersję jednorazową, to ponownie skumulujesz ważność usługi, nie tracąc opcji cyklicznej.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1178542  autor: verona1
 02 wrz 2024, 21:21
KC-KARLOS nawet jest dostępny guzik przedłuż ważność, ale na razie nie będę sprawdzać co się pod nim wyświetla, czy np będzie dostępna opcja za 25zł? Sprawdze guzik za kilka dni.

Przy wersji archiwalnej nie było guzika przedłuż ważność, był tylko guzik wyłącz usługę.
 #1178543  autor: KC-KARLOS
 02 wrz 2024, 21:32
verona1: nie, tam nie będzie możliwości przedłużenia pakietu takiego, jaki masz obecnie posiadany, bo masz przekształcony stary NL na wersję z MMSami w starej cenie. Jeśli wybierzesz NL cykliczny, nie wrócisz już do opcji NL+20GB za 25. Jeśli kupisz dowolny jednorazowy (nieodnawialny) - zachowasz cykliczny NL+20GB za 25.
Po raz ostatni przypomnę: pilnuj daty ważności usługi NL. *101*1# lub w Mój Orange.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1178558  autor: darekka
 03 wrz 2024, 10:18
Nie wiem po co się z tym staro/nowym tak pieścić(jak ktoś sobie skumulował parę razy ten stary bez MMS to ich nie bedzie miał do chwili odnowienia na "nowy" z MMSami za 25zeta) skoro to żaden interes mieć za 25zeta ledwie 20GB i do tego nie mieć MMSów(pilnować aby niczego nie aktywować, bo zrobi kuku). Do tego żadne promocje nie są dla takiej osoby, bo może utracić ten zabytkowy nolimit bezpowrotnie.
Jak były czasy +1GB co odnowienie to owszem trzeba było go pilnować, bo wpadało za 7/25zł zwykle więcej GB niż teraz dają ale obecnie za aktywację fakt droższego nolimitu wpada już po kilkaset GB(do 850GB za max 50zł/można sobie skumulować "na zapas") już z MMSami zamiast kisić się z tym archiwalnym.

Wiecie zapewne, ze sam byłem zwolennikiem starego bez MMSów ale obecnie są dużo lepsze możliwości np. odebrania sobie wszystkich bonusowych GB do nolimitów(od razu) i zejście do możliwie najtańszego(miesięczny fakt kilka zeta droższy niż zabytkowy za 25zeta) lub na roczny, który z 2048GB wychodzi 30zeta/msc więc ledwie 5zł/msc drożej niż ten zabytek dający w tym czasie tylko 12x20GB. Nowe miesięczne można wykorzystać do nabicia internetu i dalej rocznym utrzymywać w rozsądnych kosztach.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1178560  autor: KC-KARLOS
 03 wrz 2024, 10:29
darekka: tutaj chodzi o to, że jak mamy w starej cenie NL to warto czekać na jego przekształcenie w wersję z MMSami, wtedy mamy wstęp do paczek jednorazowych bez utraty starej ceny za opcję cykliczną, wiedząc, że nawet przechodząc na opcję "testową" cykliczną za 15 zł, stracimy stare warunki cenowe - dla ekstra kilkuset GB, których możemy nie wykorzystać. Dlatego dajmy ludziom wybór:
> opcja spokojna: trzymanie starych warunków cenowych - wykorzystywanie zebranych GB/TB
> opcja aktywna - przejście na nowe NL i używanie OFNK jako neta domowego zgarniając setki GB miesięcznie, o ile stosunek GB zużywanych od otrzymywanych nie jest zachwiany - ale osoba aktywnie korzystająca z neta zawsze może kupić kolejną opcję cykliczną i zgarnąć kolejne kilkaset GB.
> opcja dla "chomika" - bierzemy wszystkie 4 opcje po 15 zł, kumulujemy ważność usługi NL+GB a potem albo jesteśmy na NL+15GB cyklicznym za 31 albo NL roczny za 365 - choć dla posiadaczy np. 10 TB, najlepszą opcją jest "wariant spokojny" - tańszy i pewny.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1178561  autor: darekka
 03 wrz 2024, 10:33
KC-KARLOS pisze:
03 wrz 2024, 10:29
darekka: tutaj chodzi o to, że jak mamy w starej cenie NL to warto czekać na jego przekształcenie w wersję z MMSami, wtedy mamy wstęp do paczek jednorazowych bez utraty starej ceny za opcję cykliczną, wiedząc, że nawet przechodząc na opcję "testową" cykliczną za 15 zł, stracimy stare warunki cenowe - dla ekstra kilkuset GB, których możemy nie wykorzystać. Dlatego dajmy ludziom wybór:
> opcja spokojna: trzymanie starych warunków cenowych - wykorzystywanie zebranych GB/TB
> opcja aktywna - przejście na nowe NL i używanie OFNK jako neta domowego zgarniając setki GB miesięcznie, o ile stosunek GB zużywanych od otrzymywanych nie jest zachwiany - ale osoba aktywnie korzystająca z neta zawsze może kupić kolejną opcję cykliczną i zgarnąć kolejne kilkaset GB.
> opcja dla "chomika" - bierzemy wszystkie 4 opcje po 15 zł, kumulujemy ważność usługi NL+GB a potem albo jesteśmy na NL+15GB cyklicznym za 31 albo NL roczny za 365 - choć dla posiadaczy np. 10 TB, najlepszą opcją jest "wariant spokojny" - tańszy i pewny.
o jednorazowych wiem doskonale i sam z nich kożystałem ale długofalowo nie ma to większego sensu-odebrać wszystko co się daje i kombinować z odebraniem jak największej ilości GB, które potem utrzymywać najoptymalniejszym nolimitem dajacym najwięcej GB za 1zł. Oczywiście każdy sam decyduje ale i tak ten staro-nowy za 25zeta moga wycofać w każdej chwili a nie kożystając z aktualnych opcji wyciśnięcia GB po prostu tracimy, bo promocje 2400/4800/5400/7800 itd pojawiają sie i znikają np. za 35zeta wpadało 900GB i kto chciał mógł sobie odebrać 1*875GB+11x900GB i dalej mieć możliwości jakie dają nowe promocje. Kisząc ten zabytek(choć wspominam go bardzo pozytywnie) traci się takie możliwości bezpowrotnie.

Z tego też powodu nie widzę sensu osczędzac 5zł miesięćznie trzymajac stary za 25zeta dający 20GB/msc względem choćby rocznego za 30zł/msc dającego ponad 170GB/msc i do tego gwarntujący rok bezpieczenstwa(lub wiele lat jesli sobie włączymy kilka razy ten roczny).
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2024, 10:42 przez darekka, łącznie zmieniany 1 raz.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1178564  autor: KC-KARLOS
 03 wrz 2024, 10:42
darekka: ci co zdążyli nazbierać tych GB/TB już dawno są na bezpiecznej przystani, bo wiadomo, że promki typu 5400 nie będą trwać wiecznie - no i 15go września wygasną i będą tylko 3 warianty zależne od kosztu NL cyklicznego, więc koniec faworyzacji NL za 35.
Jeśli wycofają NL+20GB za 25, to przełączą na NL+15GB za 31 - choć patrząc na jeszcze wcześniejsze ruchy z no-limitami cyklicznymi, to ci co włączyli NL+15GB za 30 to nadal mają starą cenę 30 zł zamiast 31, więc na razie o likwidację starych warunków się nie martwmy, zresztą dlatego operator kusi ekstra gigabajtami, aby utracić bezpowrotnie tańszą możliwość ich odnawiania - pomarańczka wie co robić i zarobić. A nam raczej chodzi, aby przyoszczędzić i korzystać jak najbardziej optymalnie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1178566  autor: darekka
 03 wrz 2024, 10:48
KC-KARLOS pisze:
03 wrz 2024, 10:42
darekka: ci co zdążyli nazbierać tych GB/TB już dawno są na bezpiecznej przystani, bo wiadomo, że promki typu 5400 nie będą trwać wiecznie - no i 15go września wygasną i będą tylko 3 warianty zależne od kosztu NL cyklicznego, więc koniec faworyzacji NL za 35.
Jeśli wycofają NL+20GB za 25, to przełączą na NL+15GB za 31 - choć patrząc na jeszcze wcześniejsze ruchy z no-limitami cyklicznymi, to ci co włączyli NL+15GB za 30 to nadal mają starą cenę 30 zł zamiast 31, więc na razie o likwidację starych warunków się nie martwmy, zresztą dlatego operator kusi ekstra gigabajtami, aby utracić bezpowrotnie tańszą możliwość ich odnawiania - pomarańczka wie co robić i zarobić. A nam raczej chodzi, aby przyoszczędzić i korzystać jak najbardziej optymalnie.
wspomniane promocje typu 5400 wygasną tylko dla tych, którzy sobie ich nie aktywowali(i nie odebrali choćby 1 paczki z danej promocji), bo Ci co nabyli prawo do odebrania 12paczek z danej promocji(nawet jeśli w międzyczasie skakali po innych promocjach) to wystarczy aby włączyli sobie-albo użyli opcji przedłuz wazność nolimit spełniajacy warunki danej promocji do, której prawo sobie zaklepali w czasie obowiązywania danej promocji. Natomiast osoby, które sobie nie zaklepały takiegopo prawa odbierając choćby 1 raz bonus z danej promocji nie będą już jej mogły aktywowac po tym terminie.
Ja jestem zdania, ze aktywować wszystkie promocje odebrać po 1 bonusie z każdej i mamy luz oraz możliwości odebrania zaległych paczek ze wszystkich promocji, które sobie "zaklepaliśmy"w wygodnym czasie.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1178567  autor: KC-KARLOS
 03 wrz 2024, 10:52
Ja jestem zdania, ze aktywować wszystkie promocje odebrać po 1 bonusie z każdej i mamy luz oraz możliwości odebrania zaległych paczek ze wszystkich promocji, które sobie "zaklepaliśmy"w wygodnym czasie.
... i płacić zamiast 25 aż 31 zł lub 35/mc w moim wariancie "spokojnym". Chcesz więcej na dłużej - dopłać. Zjesz ciasto i go nie masz.
Mając wiele "przygód" z no-limitami w OFNK, ja wolę pozostawić to, co jest na starych warunkach. Oczywiście nie włączyłem promki szkolnej, bo to samobójstwo (na innych numerach się opłaci).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1178568  autor: Skyline
 03 wrz 2024, 10:57
Orientujecie się czy ten szkolny bonus nolimit na 5 dni przedłuża ważność konta i bonusowe GB z doładowań?
Mam konto i bonusy wazne do 9 września i wbijając sms jutro nic nie przedłuży? Bo jesli nic lub 5 dni to mi wyjdzie ten sam dzień co mam ważne konto więc bezsens.
Jak mi nic nie przedłuży to nie wbije bo i tak nie zużyje Gb bo schodzą jako ostatnie, a dzwonić ani sms nie potrzebuje z tego numeru.
 #1178569  autor: darekka
 03 wrz 2024, 10:58
KC-KARLOS pisze:
03 wrz 2024, 10:52
Ja jestem zdania, ze aktywować wszystkie promocje odebrać po 1 bonusie z każdej i mamy luz oraz możliwości odebrania zaległych paczek ze wszystkich promocji, które sobie "zaklepaliśmy"w wygodnym czasie.
... i płacić zamiast 25 aż 31 zł lub 35/mc w moim wariancie "spokojnym". Chcesz więcej na dłużej - dopłać. Zjesz ciasto i go nie masz.
czy te 6zł/msc to dużo czy mało zależy kto liczy: dla jednego dużo, bo nie potrzebuje ekstra setek GB ale dla innego 6zł za ekstra dodatkowe kilkasetGB/msc to jak za darmo. Ja mam swoje zdanie na ten temat Ty szanowny Kolego masz swoje, inni mają na to też swoje poglądy i szanuję wszystkich razem i każdego z osobna jeśli dany wybór jest dla konkretnej osoby optymalny. Jedynie tu na forum musimy(powinniśmy) przedstawiać różne warianty nie tylko te najtańsz aby mniej znajacy się mieli mozliwośc zapoznania się ze skondensowaną i podana względnie prosto wiedzą o możliwościach jakie maja, a których moga nawet sobie nie wyobrażać.
Skyline pisze:
03 wrz 2024, 10:57
Orientujecie się czy ten szkolny bonus nolimit na 5 dni przedłuża ważność konta i bonusowe GB z doładowań?
Mam konto i bonusy wazne do 9 września i wbijając sms jutro nic nie przedłuży? Bo jesli nic lub 5 dni to mi wyjdzie ten sam dzień co mam ważne konto więc bezsens.
Jak mi nic nie przedłuży to nie wbije bo i tak nie zużyje Gb bo schodzą jako ostatnie, a dzwonić ani sms nie potrzebuje z tego numeru.
ja u siebie nie zauważyłem aby przedłużało bonusowe GB gdy są one ważne dłużej niż termin tego nolimitu.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1178570  autor: KC-KARLOS
 03 wrz 2024, 11:03
darekka: pełna zgoda.
Zauważmy, że po 15 września oraz prawdopodobnie już od 6go września zacznie się coś innego w ofercie (zrobi się mniej korzystnie cenowo), szczególnie dla tych, co wyczerpią transze z wycofywanych promocji 2400/4800/5400 które faworyzowały NL+25GB za 35/mc. To będzie widać już za kilka miesięcy.
Z drugiej strony jest to owinięte marketingową otoczką, byleby dopiec konkurencję magentową, fioletową czy zieloną w podobnego typu ofertach.

Skyline: jeśli KG+BIZD masz ważne dłużej niż 36 dni, darmowy NL+5GB na 5 dni nic nie wydłuży. Dodatkowo - jeśli KG masz ważne rok z powodu usługi "Konto Ważne Rok", również NL nic nie wydłuży. Była o tym mowa wielokrotnie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1178572  autor: neotele
 03 wrz 2024, 11:19
Skyline wyraźnie napisał, że ma ważność KG = ważności bonusów do 9. września.
(Na jednym z numerów mam podobną sytuację - konto po długiej przerwie i po aktywacji NL1 jakieś 20 dni temu).
Zakładam, że zadziałają tu dotychczasowe zasady, występujące dla każdego aktywowanego pakietu NL, przy ważności KG<31 dni, tj:
GB NL: + 5dni
KG = 31+5 dni
BZID = KG = 36 dni.
Jutro to zweryfikuję ;)
 #1178573  autor: KC-KARLOS
 03 wrz 2024, 11:26
neotele: nie musisz tego sprawdzać, bo sam to zrobiłem na wielu numerach:
> KG+BIZD ważne krócej niż 36 dni (bez usługi KWR) - NL+5GB na 5 dni wydłuży KG+BIZD do 36 dni
> KG+BIZD ważne np. 114 dni - darmowy NL na 5 dni nic nie wydłuży
> gdy mamy włączone KWR niezależnie od ważności KG lub BIZD - NL nic nie wydłuży.
Oczywiście darmowy NL przedłuża o 5 dni ważność no-limitów oraz salda PI (o ile sztucznie go nie wydłużyliśmy do 30 dni poprzez wykorzystanie luki w promocji 5400 przy zamrożonej usłudze NL lub NL ważnym kilka dni).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1178576  autor: verona1
 03 wrz 2024, 12:32
darekka NL 25zł mam na numerze głównym, korzystałam z wielu promocji i uzbierało się sporo TB które powinny wystarczyć mi na bardzo długo i przedłużanie ich za 25zł jest najtańsza opcją.
 #1178578  autor: neotele
 03 wrz 2024, 13:48
@verona1
Wtrącę się do dyskusji, którą prowadzisz z darekka.
Sądzę, że wiele osób otrzymując (czy kupując korzystnie) dużo GB/TB, często daje się złapać w pułapkę zastawioną przez Orange i potem przez długie miesiące a nawet lata przepłaca, aby nie strać tych TB.
Oczywiście wszystko zależy od indywidualnego zużycia GB, minut itd. i niektórym faktycznie się to opłaca, ale :twisted: tkwi w szczegółach.
Sugeruję zrobić sobie zestawienie:
- Ile posiadam GB/TB i na ile miesięcy mi to wystarczy ?
- Ile łącznie będzie mnie to "utrzymanie TB" kosztować? (płacąc 25zł/mies.)

- Ile średniomiesięcznie kosztowałaby najlepsza obecnie oferta, pokrywające moje zużycie GB, minut itd.? (Rozważałbym tylko najbliższe 12 miesięcy, bo za rok pewnie będą inne, może znacznie lepsze oferty.)
- Czy będzie to znacznie mniej niż 25 zł/mies.? Bo jeśli TAK, to finansowo opłaca się zapomnieć i przeboleć zgromadzone TB :violent3: i skorzystać z aktualnej i potencjalnie tańszej oferty
  • Strona 553 z 557
  • 1
  • 551
  • 552
  • 553
  • 554
  • 555
  • 557
  • 1
  • 551
  • 552
  • 553
  • 554
  • 555
  • 557