DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 7 z 97
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 97
 #920849  autor: Spiite
 14 kwie 2017, 18:47
Wszystko się zgadza z tym co powiedziałeś.

Telefonom dotykowym i abonamentom mówię stanowcze NIE
 #920851  autor: reboot
 14 kwie 2017, 19:29
Czy wyświetla się gdzieś 1 dzień cyklu oraz informacja czy w danym cyklu zostało wykonane jakieś płatne połączenie/sms/mb, czy wszystko na czuja i trzeba pamiętać, kiedy się uruchomiło i ile było poprzednio zł/jednostek?

WKS
 #920862  autor: Spiite
 14 kwie 2017, 20:20
Tylko po historii doładowań albo połączeń..

Telefonom dotykowym i abonamentom mówię stanowcze NIE
 #920868  autor: gtoni13
 14 kwie 2017, 20:55
A jednak to dla mnie dobra taryfa. Mam RBM z DILem i już trochę wypchana skarbonkę. Jak już
będzie pełna /w połowie roku/ to przechodzę do odNowy. Bede miał dalej SD i sensownie wykorzystam pieniądze. To lepiej niż SMS premium. Potem kupie RBM z puszka i od nowa.
Nie opłaca się teraz bawić w przenoszenie z innej sieci, bo co 100 dni pozostaje CALE 50 zl, nie zjada co miesiac 5 zl.
 #920874  autor: ukefake
 14 kwie 2017, 21:13
Spiite, chodzi mi o listę usług, ten link z prawej strony obok nazwy taryfy - pakiety i usługi. Pakiety też miło by zobaczyć jakie są dostępne :)
 #920890  autor: Spiite
 15 kwie 2017, 00:11
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Telefonom dotykowym i abonamentom mówię stanowcze NIE
 #920901  autor: pavesi
 15 kwie 2017, 08:00
Witam
Mam takie pytanie,
Jakie są oferty dla osób które chcą zmienić taryfę z Play na Kartę odNOWA na inną .. ?
 #920903  autor: Remington
 15 kwie 2017, 08:39
W regulaminie pakietów netowych piszą, że dane są rozliczane na zasadach cennikowych (czyli powinni taktować co 100kB), tymczasem rozliczane są na zasadach promocji netu krajowego (co 500 kB).
 #920907  autor: Gregrin
 15 kwie 2017, 09:25
Remington pisze:W regulaminie pakietów netowych piszą, że dane są rozliczane na zasadach cennikowych (czyli powinni taktować co 100kB), tymczasem rozliczane są na zasadach promocji netu krajowego (co 500 kB).
No chyba po to są te promocje ? Zeby zmienić warunki korzystania... W tym przypadku miedzy PL a UE. W opisie oferty wyraźnie piszą "w ramach promocji na terenie kraju 500 KB transferu kosztuje 0,01 zł; cennikowe 100 KB transferu danych kosztuje 0,12 zł."
 #920911  autor: Kryniczanin
 15 kwie 2017, 09:33
Po głębokim przeanalizowaniu tej taryfy - zmieniam trochę swoje super twarde krytyczne zdanie.

Jest to genialna taryfa dla osób dzwoniących tylko do Play bądź MVNO Play.

Doładowanie za 5pln pozwala na ponad 4 lata korzystania z połączeń do Play.

Jest to jednak rewolucja.
 #920918  autor: jarekt
 15 kwie 2017, 10:34
@Kryniczanin, jeśli już tak tę ofertę "rozpatrywać", to:

WARIANT 1 - zakup pakietu 100 SMSów do wszystkich sieci za 5zł pozwala korzystać ze Stanu Darmowego przez 8 lat i 6 miesięcy - raz w miesiącu wysyłamy jednego SMSa poza sieć (dodatkowe 2 miesiące otrzymujemy za: doładowanie 5zł i zakup pakietu).

WARIANT 2a - zakup pakietu 1GB (1024MB) do wszystkich internetów za 5zł pozwala korzystać ze Stanu Darmowego przez równo 175 lat (2100 miesięcy) - raz w miesiącu łączymy się na moment z internetem, sesja jest zaokrąglana do 500kB (taktownie wg promocji) - co nam wystarcza na 2098 połączeń (dodatkowe 2 miesiące otrzymujemy za: doładowanie 5zł i zakup pakietu).

WARIANT 2b - zakup pakietu 1GB (1024MB) do wszystkich internetów za 5zł pozwala korzystać ze Stanu Darmowego przez równo 874 lata (10488 miesięcy) - raz w miesiącu łączymy się na moment z internetem, sesja jest zaokrąglana do 100kB (taktownie wg cennika) - co nam wystarcza na 10486 połączeń (dodatkowe 2 miesiące otrzymujemy za: doładowanie 5zł i zakup pakietu).

W powyższych "obliczeniach" założyłem, że na koncie mieliśmy 0zł (przenieśliśmy np. jakiegoś leżaka z innej taryfy), doładowaliśmy za 5zł i za te 5zł wykupiliśmy jeden z powyższych pakietów (na koncie zostało się 0zł). Oczywiście jeśli mamy na koncie już 5zł to nie ładujemy 5zł (tracimy wtedy jeden miesiąc :) ).

---edit---
Jeśli nie wykupimy żadnego pakietu (tylko doładujemy 5zł lub nie ładujemy jeśli już posiadamy 5zł):

WARIANT 3 - korzystamy ze Stanu Darmowego przez 1 rok i 5 miesięcy - raz w miesiącu wysyłamy jednego SMSa poza sieć za 0,29zł (plus ewentualnie dodatkowy 1 miesiąc za doładowanie 5zł).

WARIANT 4a - korzystamy ze Stanu Darmowego przez 41 lat i 8 miesięcy - raz w miesiącu wykonujemy 1 połączenie poza sieć trwające maksymalnie 2 sekundy - koszt około 1 grosz (plus ewentualnie dodatkowy 1 miesiąc za doładowanie 5zł).

WARIANT 4b - jeśli udałoby się zrobić połączenie 1 sekundowe i system je poprawnie rozliczy jako około 0,5 grosza to korzystamy ze Stanu Darmowego przez 83 lata i 4 miesiące - raz w miesiącu wykonujemy 1 takie połączenie poza sieć (plus ewentualnie dodatkowy 1 miesiąc za doładowanie 5zł).

WARIANT 5a - korzystamy ze Stanu Darmowego przez 41 lat i 8 miesięcy - raz w miesiącu łączymy się na moment z internetem, sesja jest zaokrąglana do 500kB (taktownie wg promocji) - 5zł wystarcza nam na 500 takich sesji 500kB (plus ewentualnie dodatkowy 1 miesiąc za doładowanie 5zł).

WARIANT 5b - korzystamy ze Stanu Darmowego przez 3 lata i 6 miesięcy - raz w miesiącu łączymy się na moment z internetem, sesja jest zaokrąglana do 100kB (taktownie wg cennika) - 5zł wystarcza nam na 42 takie sesje 100kB (plus ewentualnie dodatkowy 1 miesiąc za doładowanie 5zł).


PS. 1GB = 1 024MB = 1 048 576kB (w zasadzie powinienem napisać GiB/MiB/KiB :) )
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2017, 10:58 przez jarekt, łącznie zmieniany 2 razy.
 #920919  autor: as1as
 15 kwie 2017, 10:40
Nie znam osobiście żadnej osoby, która dzwoni tylko do Play (i submarek P4) przecież to nierealne czasami trzeba oddzwonić, wybrać numer stacjonarny, użyczyć telefonu innej osobie.
Ale wyliczenia bardzo mi się podobają

Wysłane z mojego Letv X501 przy użyciu Tapatalka
 #920922  autor: Gregrin
 15 kwie 2017, 11:04
as1as pisze:le wyliczenia bardzo mi się podobają
Mnie również :D
as1as pisze:Nie znam osobiście żadnej osoby, która dzwoni tylko do Play (i submarek P4) przecież to nierealne czasami trzeba oddzwonić, wybrać numer stacjonarny, użyczyć telefonu innej osobie.
I dla tego ta oferta jest tak świetna marketingowo. "Zobacz jak w play mam fajnie, do wszystkich (w play) za darmo i wszystko ważne bezterminowo" ;)
Oni na tym zbudowali swój wizerunek "świetnej sieci" bo zapoczątkowali niskie stawki a inne sieci były "złe" bo mimo ze w końcu obniżyły stawki to miały do play drożej... Teraz podchodzą do tematu z innej strony. U nich jest za darmo a inne sieci są "zle" bo do nich trzeba płacić :D
 #920923  autor: jarekt
 15 kwie 2017, 11:05
W tej taryfie dobrym pomysłem (a może i nawet BARDZO DOBRYM) jest doładowanie tylko tyle aby po ewentualnym zakupie pakietu zostało się na koncie 0zł (ZERO zł).

Gdy wykorzystamy GB/minuty/SMSy z danego pakietu to próba dalszego korzystania z danej usługi, której pakiet się skończył (internet/połączenia głosowe/SMSy) nie spowoduje pobrania złotówek z konta bo ich po prostu nie będzie no i z danej usługi operatora nie skorzystamy.

Dodatkowo więc od razu się zorientujemy, że dany pakiet się skończył i sobie dopiero wtedy ładujemy za 5zł i kupujemy pakiet (czy oczywiście jakiś inny droższy).

---edit---
Dzięki temu sami sobie włączamy lejek 0kb/s (DIY :)), którego przecież niema w tej ofercie i aktywujemy sobie blokadę na korzystanie ze złotówek poza pakietami!
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2017, 11:20 przez jarekt, łącznie zmieniany 1 raz.
 #920925  autor: Kryniczanin
 15 kwie 2017, 11:10
Nie znam osobiście żadnej osoby, która dzwoni tylko do Play (i submarek P4) przecież to nierealne czasami trzeba oddzwonić, wybrać numer stacjonarny, użyczyć telefonu innej osobie.
A ja znam taką osoę dzwoni do 3 nr Play Syn, Synowa, Wnuczek.
 #920926  autor: Gregrin
 15 kwie 2017, 11:17
Kryniczanin pisze: Nie znam osobiście żadnej osoby, która dzwoni tylko do Play (i submarek P4) przecież to nierealne czasami trzeba oddzwonić, wybrać numer stacjonarny, użyczyć telefonu innej osobie.

A ja znam taką osoę dzwoni do 3 nr Play Syn, Synowa, Wnuczek.
No ale dla takich ta taryfa tez nie jest "idealna" bo będzie pobierać 2zl co miesiąc ;) Dobrze przemyśleli ta taryfę żeby wyglądała bezproblemowo ale z każdej strony mogli z niej ściągać kasę ;)
 #920927  autor: Marcel82
 15 kwie 2017, 11:23
jarekt pisze: 175 lat (2100 miesięcy)
...
874 lata (10488 miesięcy)
...
41 lat i 8 miesięcy
...
83 lata i 4 miesiące
FAK MI! A myślałem, że ja jestem dziwny zaglądając tu dość regularnie z nudów ;)
Znam Twoją "twórczość", która często jest pewnie pożyteczna dla innych, ale ktoś musi Ci wyznaczyć granicę marnowania własnego czasu dla innych hehe ;-D Siłaczka XXI wieku
 #920929  autor: Kryniczanin
 15 kwie 2017, 11:28
Ha i możecie sobie w dział science fiction włożyć te wyliczenia.

Przy stanie konta powyżej 1 grosza a poniżej 2,00 pln

NIE DA SIĘ WŁĄCZYĆ STANU DARMOWEGO.

Sprawdzane na dwóch simach jeden stan konta 0,04, drugi 1,92. Na trzecim z pełną 5 wszystko zadziałało.
No ale dla takich ta taryfa tez nie jest "idealna" bo będzie pobierać 2zl co miesiąc ;) Dobrze przemyśleli ta taryfę żeby wyglądała bezproblemowo ale z każdej strony mogli z niej ściągać kasę ;)
Dla tej osoby będzie idealna bo ma stacjonarny w Orange i raz na miesiąc zadzwoni na dwie sekundy do siebie :-)
 #920930  autor: jarekt
 15 kwie 2017, 11:32
Dla osób starszych (przykład @Kryniczanina) dzwoniących tylko w sieci P4 (bez neta i SMSów) od dawna można było zrobić taryfę z RWK i SD (np. RBMEnergy) i co rok operację powtarzać - koszt 0zł.
Ale gdy ta możliwość zniknie to pozostanie w Play tylko ta taryfa (oczywiście zawsze będzie FormułaPnK z SD za 5zł na 50dni - ale dla niektórych to będzie za drogo :) ). Jest jeszcze oczywiście RWK za MNP więc dość chyba długo będzie można "robić" karty z RWK i SD bez potrzeby uciekania się do droższej opcji FPnK no i do OdN.

Dla najmłodszych dzieciaków, które mają jakiegoś najprostszego smartfona (najlepiej DualSIM) i mają rodziców/dziadków/większość znajomych w Play/RBM/Virgin to ta taryfa (lub inna z RWK i SD) plus karta Virgin z Freemium w drugim slocie jest dość dobrym rozwiązaniem zwłaszcza dla rodziców z wieloma pociechami.

Choć z drugiej strony jest 500zł na dziecko i taki rodzic może zafundować każdemu dzieciakowi co miesiąc no-limit z dużą paczką danych...
No to może jest to dobra taryfa dla małych firm, które chcą niedużym (praktycznie zerowym) kosztem mieć kontakt z pracownikami?

---edit---
Kryniczanin pisze:Ha i możecie sobie w dział science fiction włożyć te wyliczenia.
Przy stanie konta powyżej 1 grosza a poniżej 2,00 pln
NIE DA SIĘ WŁĄCZYĆ STANU DARMOWEGO.
No ale przecież najpierw włączysz sobie SD (gdy masz te 5zł) a dopiero potem kupujesz pakiet, a potem przez lata już tego nie musisz robić (ponownie włączać SD).
Marcel82 pisze:ktoś musi Ci wyznaczyć granicę marnowania własnego czasu
Spokojnie - sam ją sobie wyznaczam :)
 #920931  autor: Kryniczanin
 15 kwie 2017, 11:43
No ale przecież najpierw włączysz sobie SD (gdy masz te 5zł) a dopiero potem kupujesz pakiet, a potem przez lata już tego nie musisz robić (ponownie włączać SD).
Skoro poniżej 2 pln nie da się włączyć to jaką masz pewność, czy po zejściu stanu konta do 1,99 system nie wyłączy samodzielnie SD :?:

Ktoś to musi obadać... :!:
  • Strona 7 z 97
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 97
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 97