DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 8 z 18
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 18
 #866133  autor: garfield-
 14 maja 2016, 20:36
greenrs: Tylko, że moim celem nie jest oskubanie operatora ...
Tak i jestem za tym aby tutaj skupiać się na promocji. Jeśli któryś moderator uzna mój i Kryniczanina wpis, za zbytni OT - może przesunąć gdzie trzeba, lub skasować.

Wracajmy już do wątku. Podyskutować o "moralach" możemy chociażby wątku Kryniczanina.
 #866146  autor: Ryszard Lubicz
 14 maja 2016, 21:14
formulastanumyslu pisze:Mam takie pytanie z innej beczki a mianowicie ile z tych 25zł trafia w ręce play, bo jak kupujemy doładowanie w sklepie to tam jest marża sklepowa i chyba podatek jeszcze, wie ktoś coś o tym?

Kiedyś pytałem ciotkę , która prowadzi kiosk - ile ma od każdego doładowania. Powiedziała , że 8% wartości doładowania tylko.

Grażynko wybacz...
 #866160  autor: Camis
 15 maja 2016, 00:12
25zł - 23% VAT i już jest 19,25zł a jeszcze z tego trzeba odjąć marże sprzedawcy i operatora terminala.

Mysle ze Play dostaje na czysto 15-16zł z doładowania za 25zł.
 #866167  autor: Kryniczanin
 15 maja 2016, 06:48
Przecież w abo nie ma tych opłat i jest czyste 50zł w alternatywnej ofercie.
Buahahahahahahahaah

Vat, prowizja.
25zł - 23% VAT i już jest 19,25zł a jeszcze z tego trzeba odjąć marże sprzedawcy i operatora terminala.
Uczęszczałeś choć do szkoły podstawowej? Twoja "matematyka" twierdzi, że nie. Vat nalicza się od kwoty netto i wychodzi brutto. Odejmowanie od brutto Vatu bezpośrednio to są podatkowe czary na poziomie Rostowskiego czy Balcerowicza i innych "geniuszy".

Koszt netto to 20,325pln czyli 24,9975 brutto.
 #866181  autor: Kryniczanin
 15 maja 2016, 10:11
surface123

Jakie obrażanie? Jakie kompleksy?

Prosta uwaga która powinna utkwić. Bardzo przydatna bo trzeba w końcu płacić podatki i się rozliczać. Lepiej jak ja zwrócę uwagę Camisowi nawet w lekko głośniejszym tonie, niż On przy błędzie na formularzu rozliczenia podatku będzie pocił się przed cyborgiem z urzędu skarbowego.

Gdy 6 lat temu PO podnosiło VAT do 23% można było czytać w wielu miejscach. A co to jest jeden procent. VAT wzrósł o w przybliżeniu 4,3% a stawka podatkowa o jeden punkt z 22 na 23%.

Kilka tygodni temu wysyłałem list polecony na poczcie. W kolejce stałem za około 25 letnią nie powiem apetyczną kobietą z Iphonem w łapie i Jaguarem pod pocztą. Kobieta ta nie potrafiła wypełnić blankietu polecenia i wpłaty. Pracownica poczty 15 minut uczyła ją jak to wypełnić, gdy w końcu po wielu bólach wypełniła to...odliczyła kwotę na blankiecie i chciała wyjść. Dopiero wtedy dowiedziała się o czymś takim jak prowizja dla poczty i o jednym blankiecie dla wpłacającego...

Takie zachowania trzeba bezwzględnie tępić i takich ludzi krytykować plus wytykać im to. W przeciwnym wypadku za kilka lat na jajkach obok kodu będzie musiała być nanoszona instrukcja do czego jest jajko i jak je użyć(zbić).
 #866187  autor: odkrywca1
 15 maja 2016, 10:53
Pytanie tylko o poziom opłacalności. Jeżeli ARPU wynosi średnio 13 złotych dla prepaida.
Orange odgrażał się, że jeszcze będzie zmieniał ofertę, na którą play odpowiedział 25 PLN.
Ja jestem ciekaw gdzie będzie pułap poniżej którego nie opłaca się zejść.
25=> 16-17 po odjęciu kosztów prowizji a do średniego poziomu 13 coraz bliżej.
 #866190  autor: Kryniczanin
 15 maja 2016, 11:03
odkrywca1

Od dawna prepaid i abonamenty głosowe to tylko dodatek. Prawdziwa kasa jest na dacie.

Granica opłacalności? Jeśli delikwent dzwoni po sieci głównie przynosi dutki jednak wystarczy około 420 minut więcej połączeń wychodzących poza sieć niż przychodzących spoza sieci by oferta generowała stratę dla operatora. Przy założeniu, że 100% połączeń jest w sieci macierzystej przy korzystaniu głównie z roamingu to granica opłacalności jest niższa.

MTR na SMS ile teraz wynosi? Wie ktoś?
 #866214  autor: goral2099
 15 maja 2016, 12:30
formulastanumyslu: Jeżeli nikt na ten nr nie dzwoni, to teoretycznie tak wychodzi.
Ale jest grupa klientów, którzy te straty niwelują. Ludzie z niedostosowaną, do swoich potrzeb taryfą. Niewiedzący o promocjach lub tacy którym się po prostu nie chce, czy nie umieją nic zmieniać. W skrócie: bardzo przepłacający. :)
 #866243  autor: odkrywca1
 15 maja 2016, 14:30
formulastanumyslu pisze:Czy ja dobrze rozumiem jak ktoś dzwoni do nas z innej sieci to operator na nas zarabia a jak my dzwonimy do innej sieci to traci.
Dokładnie zawsze operator płaci za połączenia wychodzące z jego sieci do sieci innej
pytanie jedynie ile bo to są stawki hurtowe
Kiedyś była podwyższona opłata do sieci Play od W3
Jeżeli nie lubisz swojego operatora to dzwoń jak najwięcej.
  • Strona 8 z 18
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 18
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 18