DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 8 z 174
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 174
 #891950  autor: Kryniczanin
 18 paź 2016, 04:16
a2 mobile to taka bieda sieć ich oferta poraża - sieć obsługuje zawieszenie połączenia, za to konferencji i oczekiwania już nie. HD Voice i mms brak.
 #891953  autor: macc
 18 paź 2016, 07:42
Wniosek wypełniony, zero informacji czy wszystko jest ok, zero potwierdzenia, specjalnie zaznaczyłem że chce powiadomienia na emial ale nic nie dostałem, przyjechał kurier na drugi dzień, zero zapowiedzi oraz informacji że jakiś kurier zostanie od nich wysłany, kurier przyjechał z umową, umowa została podpisana i kurier pojechał z dokumentami.

Kurier zadzwonił do mnie na drugi dzień po zleceniu chęci przeniesienia numeru przez ich stronę, informując mnie że ma dla mnie umowę z a2 mobile.

Po 3 dniach pisze do a2mobile co z umową co z przeniesieniem numeru i kiedy to się stanie, obsługa odpisuje że kurier ma 7 dni na przekazanie umowy, bardzo ciekawe co ten kurier ma niby robić z moją umową przez te 7 dni.
Po 6 dniach dostałem emial że w dniu 13 października mój numer zostanie przeniesiony do a2mobile.

Czekałem na przeniesienie 5 dni roboczych + 2 dni wolne od pracy(sobota+niedziela). Poinformowali mnie sms-em o dacie przeniesienia numeru( sms-em bo tak zaznaczyłem we wniosku przeniesienia)


13 października numer jest w a2mobile, dostałem sms z aplikacją do WIFI calling. Doładowałem konto uruchomiłem pakiet i robię testy.

U mnie tak samo + sms z informacją, że mam 8zł na koncie ważne 365dni + 2 smsy z ustawieniami do internetu.


Z sieci a2mobile nie można dzwonić na numery operatora voip happycall, pojawia się komunikat że nie ma takiego numeru, jako ciekawostkę dodam że przez GSM nie można się dodzwonić ale już przez wifi caling można, o co tutaj chodzi?

Ja mam numer stacjonarny w domu w voip halonet i działa wszystko bez problemu. Może problemy występują u Ciebie po stronie happycall.

Mam też problem z wysyłaniem smsów (zwykłych smsów) w sieci a2mobile za pomocą telefonu iphone5s, niestety z tego telefonu nie można wysłać smsów, miał ktoś z tym problem?

Nie mam żadnych problemów z wysyłaniem smsów.

Problem też jest z konfiguracją internetu, w innych sieciach jest tak że wystarczy kartę operatora włożyć do telefonu a prawie zawsze dostaniemy ustawienia smsem do internetu, w przypadku a2mobile ręcznie wszystko trzeba ustawiać.

Dostałem 2 smsy w których dostałem ustawienia do internetu w a2 mobile.

O ile brak MMS w tej sieci mogę jeszcze przeboleć to opcja braku wysyłania smsów w iPhonie 5s

nie potwierdzam tego problemu. MMS-ów faktycznie nie ma , ale dla mnie akurat nie jest to problemem.

oraz zablokowana opcja dzwonienia na polskie numery voip chyba całkowicie skreśla tego operatora z grona mojego zainteresowania

nie potwierdzam tego problemu

a szkoda bo zasięg mają bardzo dobry i stabilny.

Znikły problemy, które miałem w virgin mobile. Telefon przestał się samoczynnie wyłączać Tu działa wszystko stabilnie.
 #891958  autor: macc
 18 paź 2016, 09:29
Na gmail z a2 mobile wszystkie email-e dochodzą bez problemu. Zauważyłem, że ze strony a2 mobile można doładować telefon dowolną kwotą nawet groszami np. 9,04zł.
 #891967  autor: kaminba
 18 paź 2016, 10:15
Mam konto na gmailu i niestety nie otrzymywałem żadnych powiadomień, tylko jedno dostałem w dniu 12 z informacją że 13 zostanie przeniesiony numer do nich, nie dostałem żadnej informacji o tym że kurier przyjedzie albo że dokumenty są ok, czy coś podobnego, sam musiałem do nich pisać i wypytywać się na jakim etapie jest przeniesienie mojego numeru/ów.

Co do samych ustawień interentu, smsów to też jest problem, bo w przypadku aktywacji mojego numeru, po włożeniu karty do telefonu nie otrzymałem żadnych ustawień, nawet się trochę zdziwiłem że żadne emiale do mnie nie przychodzą tak często ale jak pojechałem na miasto to zobaczyłem że mi nawigacja nie działa i że chyba muszę ustawić internet w telefonie.

Smsy w iphonie 5s już działają, musiałem ustawić numer centrum sms dzwoniąc pod specjalny numer (myślę że to nie jest zbyt proste ustawienie dla każdego, na stronie a2mobile nie ma nic na ten temat)

Najgorsze dla mnie to jest to że ktoś zablokował możliwość dzwonienia na mój numer VoIP, to nie działa nie mogę się dodzwonić z GSM na numer w sieci happycall, połaczenia z happycall na a2mobile są realizowane prawidłowo, co ciekawe jeśli dzwonie z a2mobile poprzez aplikacje WiFI Calling to mogę się dodzwonić na numer w happycall.

Oczywiście zgłosiłem ten problem u tych 2 operatorów ale w tej chwili trwa spychologia, zastanawiają się kogo to jest wina i jak rozwiązać ten problem.

Co do innych mankamentów to zastanawia mnie fakt czy :

MMS to nigdy nie będzie, nie wysyłam ale od czasu do czasu żona mi marudzi że ona chce MMS
dźwięk HD - jest szansa że to będzie wprowadzone.
Opóźnienia w połączeniach poprzez WiFI Calong, mam wrażenie że początek urywa jak dzwonie do kogoś to zawsze muszę powtarzać początek, muszę to sprawdzić ale takie mam wrażenie.
Problemem jest też korzystanie z słuchawki Bluetooth poprzez aplikacje WiFi Caling, słuchawka nie zawsze przekazuje głos poprawnie i muszę brać do ręki telefon aby słyszeć rozmówce.

Więcej problemów nie stwierdziłem.

Co do plusów to muszę powiedzieć że siec jest super, zasięg lepszy niż w Playu i ich całym roamingu, nie zrywa nie przełącza i jest bardzo stabilny. Ostatnio jechałem do Poznania i miałem siec Playa widziałem jak zasięg na autostradzie jest niestabilny i cały czas trwa szukanie w przypadku A2Mobile zasięg jest na full i bardzo stabilny, plus oczywiście szybkość tyransferu, to jest 2 razy szybsze niż w Play.
 #891989  autor: macc
 18 paź 2016, 12:43
kaminba pisze:Mam konto na gmailu i niestety nie otrzymywałem żadnych powiadomień, tylko jedno dostałem w dniu 12 z informacją że 13 zostanie przeniesiony numer do nich, nie dostałem żadnej informacji o tym że kurier przyjedzie albo że dokumenty są ok, czy coś podobnego, sam musiałem do nich pisać i wypytywać się na jakim etapie jest przeniesienie mojego numeru/ów.

Co do samych ustawień interentu, smsów to też jest problem, bo w przypadku aktywacji mojego numeru, po włożeniu karty do telefonu nie otrzymałem żadnych ustawień, nawet się trochę zdziwiłem że żadne emiale do mnie nie przychodzą tak często ale jak pojechałem na miasto to zobaczyłem że mi nawigacja nie działa i że chyba muszę ustawić internet w telefonie.

Smsy w iphonie 5s już działają, musiałem ustawić numer centrum sms dzwoniąc pod specjalny numer (myślę że to nie jest zbyt proste ustawienie dla każdego, na stronie a2mobile nie ma nic na ten temat)

Najgorsze dla mnie to jest to że ktoś zablokował możliwość dzwonienia na mój numer VoIP, to nie działa nie mogę się dodzwonić z GSM na numer w sieci happycall, połaczenia z happycall na a2mobile są realizowane prawidłowo, co ciekawe jeśli dzwonie z a2mobile poprzez aplikacje WiFI Calling to mogę się dodzwonić na numer w happycall.

Oczywiście zgłosiłem ten problem u tych 2 operatorów ale w tej chwili trwa spychologia, zastanawiają się kogo to jest wina i jak rozwiązać ten problem.

Co do innych mankamentów to zastanawia mnie fakt czy :

MMS to nigdy nie będzie, nie wysyłam ale od czasu do czasu żona mi marudzi że ona chce MMS
dźwięk HD - jest szansa że to będzie wprowadzone.
Opóźnienia w połączeniach poprzez WiFI Calong, mam wrażenie że początek urywa jak dzwonie do kogoś to zawsze muszę powtarzać początek, muszę to sprawdzić ale takie mam wrażenie.
Problemem jest też korzystanie z słuchawki Bluetooth poprzez aplikacje WiFi Caling, słuchawka nie zawsze przekazuje głos poprawnie i muszę brać do ręki telefon aby słyszeć rozmówce.

Więcej problemów nie stwierdziłem.

Co do plusów to muszę powiedzieć że siec jest super, zasięg lepszy niż w Playu i ich całym roamingu, nie zrywa nie przełącza i jest bardzo stabilny. Ostatnio jechałem do Poznania i miałem siec Playa widziałem jak zasięg na autostradzie jest niestabilny i cały czas trwa szukanie w przypadku A2Mobile zasięg jest na full i bardzo stabilny, plus oczywiście szybkość tyransferu, to jest 2 razy szybsze niż w Play.
Widocznie twoje problemy z a2 mobile mogą, powtarzam mogą być jednostkowe bo u mnie wszystko działa ok a przenieśli mi numer dzisiejszej nocy. Zdecydowanie działa to lepiej niż virgin mobile bo telefon nie wyłącza mi się samoczynnie. W virgin non stop spoglądałem czy telefon jest włączony, jeszcze trochę i w chorobę bym jakąś zapadł. :wink:
 #892014  autor: rudymax
 18 paź 2016, 15:29
Z góry przepraszam za offtop
macc pisze:Zdecydowanie działa to lepiej niż virgin mobile bo telefon nie wyłącza mi się samoczynnie. W virgin non stop spoglądałem czy telefon jest włączony, jeszcze trochę i w chorobę bym jakąś zapadł.
Mamy w rodzinie 4 numery Virgin i nigdy się tak nie zadziało na żadnym. To prawdopodobnie też jednostkowy problem :)
Podejrzewał bym kartę sim Virgin.
 #892028  autor: macc
 18 paź 2016, 16:49
rudymax pisze:
Mamy w rodzinie 4 numery Virgin i nigdy się tak nie zadziało na żadnym. To prawdopodobnie też jednostkowy problem :)
Podejrzewał bym kartę sim Virgin.

Prawdopodobnie tak. Kartę wymieniałem 2 razy. Jakoś nie mam szczęścia do tego virgin i ich kart sim. Kiedyś miałem z nimi problemy i po 2-3 latach to samo się powtórzyło. Pies to trącał :P
 #892078  autor: myslak12
 19 paź 2016, 07:27
a2 działą poprawnie i stabilnie , więc też polecam korzystanie z tego operatora.
 #892079  autor: kaminba
 19 paź 2016, 07:32
A2mobile naprawiło możliwość dzwonienia na numer VoIP w sieci happycall, wczoraj dostałem informacje z BOKu a2 i już wszystko działa.

Jak myślcie będą u nich MMSy oraz połączenia HD?
 #892080  autor: macc
 19 paź 2016, 07:39
Dobrze by było by się rozwijali i wprowadzili wyżej wymienione usługi.

Sprawdziłem wczoraj i bez problemu można się dodzwonić także z a2 do voip w vectrze. Działa poprawnie.

Mogli by zmienić trochę stronę www i umożliwić logowanie się na swoje konto przez www.
 #892081  autor: myslak12
 19 paź 2016, 07:48
Przeważnie połączenia w hd voice powinny pojawić się dość szybko bo jednak różnica w jakości połączenia jest odczuwalna.
 #892084  autor: kaminba
 19 paź 2016, 08:28
Jeszcze mam problem z doładowaniami, nie wiem o co chodzi ale jest tam jakiś błąd, wypełniam formularz z danymi wybieram płatność mbank i klikam dalej ale niestety nie przechodzi dalej tylko odświeża stronę i mam z tym problem, pomaga tylko wykasowanie historii wyczyszczenie "ciasteczek" oraz reset komputera i tak 3 razy muszę zrobić aby doładować 3 numery, spotkał się ktoś z podobnym problemem?
 #892090  autor: macc
 19 paź 2016, 09:18
z jakiej przeglądarki korzystasz bo u mnie na firefoksie wszystko działa poprawnie?.

Jestem już w a2 a od virgin dostaje sms-y, że fremium nie zostanie aktywowane. Ciekawe.......? :wink:
a ja im odpowiadam i super gut jak to kilka lat temu moodo śpiewał :smt008 :D
 #892117  autor: 111
 19 paź 2016, 13:07
Na starterach a2mobile w kontaktach zapisanych na simce są tylko numery alarmowe.
Co za miła odmiana w porównaniu do innych sieci,gdzie pierwszą czynnością po włożeniu nowej simki do telefonu jest mozolne usuwanie z książki telefonicznej numerów do sprawdzania horoskopów i innych nikomu niepotrzebnych bzdetów.
Zazwyczaj takich śmieciowych pozycji jest na simie zapisanych co najmniej kilkanaście .
 #892119  autor: KR2615
 19 paź 2016, 13:10
PLAY chyba bije rekordy pod tym względem. Na najnowszej SIMce znalazłem ... 43 pozycje! Chodź nie powiem, Stan Konta i Sprawdź swój numer też są użyteczne ale na tym się kończy.
  • Strona 8 z 174
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 174
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 174