DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 9 z 97
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 97
 #921010  autor: mpiter
 15 kwie 2017, 20:01
bobiwr pisze:Już pare razy tu to pisałem, drodzy niezadowoleni, stwórzcie własną sieć i pokarzcie konkurencji jak powinny wyglądać oferty promocyjne i program bonusowy.
To jest wykonalne, pod warunkiem, że nie będzie warunku koniecznego- zarób na tym :D

W Polsce usługi już są w tak żenująco niskich cenach, że chyba tylko gimbaza z małym kiesznkowym i przemożną potrzebą ukiszenia jakiegokolwiek grosza ma ochotę pluć jadem na wszystkie oferty i snuć nierealne marzenia.
 #921093  autor: zoltan666
 16 kwie 2017, 10:56
Mam numer w ofercie Formuła Play na kartę Starter (korzysta osoba starsza). Miesięcznie wykonuje jedynie kilka połączeń. Za miesiąc kończy się ważność konta, na koncie 20 zł., a nie chcę tek kwoty na razie powiększać i doładowywać numeru. Czy jeśli zmienię taryfę na tą odNOWA to wystarczy jedno połączenie poza sieć w okresie rozliczeniowym, aby konto było ważne i nie pobierało tej opłaty 2 zł. i aby Stan darmowy działał? Numer wykorzystywany tylko do połączeń głosowych.
Czy ta oferta odNOWA jest najlepszą przy takim korzystaniu z telefonu jak opisałem powyżej, czy jest coś lepszego/tańszego?
 #921098  autor: piechucki
 16 kwie 2017, 11:06
Moim zdaniem jeżeli połączenia do Play, to tak, jeżeli do różnych sieci to celowałbym we Freemium (ewentualnie plus jakiś pakiet w zależności od potrzeb), jeżeli więcej niż "...dziesiąt" minut to już trzeba podchodzić inaczej (np. Pakiet Rozmowy za 9,90 w a2mobile).
 #921104  autor: zoltan666
 16 kwie 2017, 11:45
Tak, połączenia głównie do Play (3 numery). I jeszcze jedno (dotyczy innego numeru). Jak jest z tymi pakietami w tej ofercie? Czy jeśli wykupię 3 pakiety (minuty, smsy, GB) to wystarczy jakakolwiek płatna aktywność, aby wszystkie pakiety były ważne, czy dla danego pakietu wymagana jest odpowiadająca mu płatna aktywność, np. dla pakietu GB trzeba korzystać z internetu, a dla pakietu minut trzeba wykonać połączenia?
 #921123  autor: Gregrin
 16 kwie 2017, 13:32
Aktywność jest "ogólna" a nie pod dany typ pakietu. Same korzystanie z pakietu tez jest zaliczane jako aktywność. Jedynie SD nie jest liczony jako aktywność.
 #921152  autor: odkrywca1
 16 kwie 2017, 16:47
Czy w tej ofercie są bonusowe GB za doładowanie konta podobnie jak w RBM ??
 #921154  autor: jarekt
 16 kwie 2017, 17:40
Nie ma, przynajmniej w tej chwili. Taryfa moim zdaniem jest "rozwojowa" (w tej chwili jest minimalistyczna ilość pakietów do wyboru - takie na strat, jak nowe gry na strat do nowej konsoli np. nowa Zelda do Nintendo Switch).
Można się spodziewać wkrótce kolejnych pakietów, np. 50 minut (oczywiście nieprzepadające) za 5zł, 200-300 minut za 20-30zł, zmniejszenie ceny pakietu 100 minut (do poziomu 10zł) lub zwiększenie ilości minut w tej cenie (do 150-200 minut) i kolejne pakiety GB (brakuje w tej chwili "średnich" pakietów w średnich cenach typu 10/15zł - żeby to miało sens za 10zł powinno być 3GB a wtedy 6GB powinno kosztować 15-20zł aby to miało sens, a za 25-30zł powinno wtedy być 10GB).
 #921157  autor: 24bis24
 16 kwie 2017, 18:20
zoltan666 pisze:Mam numer w ofercie Formuła Play na kartę Starter (korzysta osoba starsza). Miesięcznie wykonuje jedynie kilka połączeń. Za miesiąc kończy się ważność konta, na koncie 20 zł., a nie chcę tek kwoty na razie powiększać i doładowywać numeru. Czy jeśli zmienię taryfę na tą odNOWA to wystarczy jedno połączenie poza sieć w okresie rozliczeniowym, aby konto było ważne i nie pobierało tej opłaty 2 zł. i aby Stan darmowy działał? Numer wykorzystywany tylko do połączeń głosowych.
Czy ta oferta odNOWA jest najlepszą przy takim korzystaniu z telefonu jak opisałem powyżej, czy jest coś lepszego/tańszego?
RBME ze SD i RWK :D

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #921165  autor: zoltan666
 16 kwie 2017, 19:23
Migruję z Formuły na RBM Energy na kartę, a potem mogę włączyć Stan darmowy i Rok ważności konta? I nie muszę nic doładowywać, żeby mieć konto ważne rok?
 #921203  autor: jarekt
 16 kwie 2017, 23:39
Nie @zoltan666. Robisz tak:

>PnKRWK(*163*2#)>p4g>pWKo365d(*111*692*1#)>p1g>sRWK(*101#)>
>rbmE(*163*99#)>p4g>SD(*188#)>p1g>GOTOWE

Jak masz problem z rozszyfrowaniem tego zapisu to daj znać :) (od razu podpowiem, że zapis typu "p4g" to "poczekaj 4 godziny", a "sRWK" to "sprawdzenie RWK")
Powyższa procedura nie wymaga doładowania. Tylko same kody (wszystko można też zrobić przez Play24).

PS. Bardziej rozbudowana wersja powyższej ściągawki to:

>ztn"PnKRWK"(*163*2#)>p4g>wu"pWKo365d"(*111*692*1#)>p1g>sRWK(*101#)>
>ztn"rbmE"(*163*99#)>p4g>wu"SD"(*188#)>p1g>GOTOWE

gdzie:
ztn - "zmień taryfę na..."
wu - "włącz usługę..."

PS2. Można to też zapisać w "słupku" - może jest czytelniejsze bardziej:

>ztn"PnKRWK"(*163*2#)
>p4g
>wu"pWKo365d"(*111*692*1#)
>p1g
>sRWK(*101#)
>ztn"rbmE"(*163*99#)
>p4g
>wu"SD"(*188#)
>p1g
>GOTOWE

PS3. Zamiast komendy >wu"pWKo365d"(*111*692*1#) można użyć ">d5zł" (doładuj 5zł) :)

PS4. Aha, znaczek ">" możemy czytać jako "następnie..." :)
 #921204  autor: MarekAG
 17 kwie 2017, 00:06
Jako programista powiem tylko: Przestań, robisz to źle.
 #921206  autor: jarekt
 17 kwie 2017, 00:18
@MarekAG ale wiesz, że to nie program ani algorytm tylko ściąga?
 #921212  autor: asdaf
 17 kwie 2017, 05:28
Moje sugestie względem ściągi (po dzisiejszej/wczorajszej autopsji):
-pierwsze (w kolejności) p4g to za dużo - wystarczy p1g
- drugie p1g to za mało czekałem wczoraj 9g i taryfa nie wskoczyła, sprawdzę dziś gdy będę miał dostęp do tego tel. Ale przynajmniej p4g musi być, druga zmiana taryfy w tym samym dniu zawsze trwa dłuugo.
Pozdrawiam twórcę ściągi.
 #921226  autor: kamil4862
 17 kwie 2017, 10:05
A z RBM Energy do jakich taryf możemy wrócić?

Obrazek
 #921227  autor: MarekAG
 17 kwie 2017, 10:09
jarekt pisze:@MarekAG ale wiesz, że to nie program ani algorytm tylko ściąga?
Tylko nie widzę sensu tego skracania. Jest mniej czytelnie a od ciebie wymagało to więcej wysiłku niż napisanie normalnie.

No chyba, że to taka ściąga z podstawówki, która ma być zwięzła żeby "Pani" nie zauważyła. Tylko kto tu jest "Panią"...?
 #921228  autor: jarekt
 17 kwie 2017, 10:15
@asdaf, nie chciałem się rozpisywać na temat tych czasów w tamtym poście ale skoro mnie wywołałeś... to te czasy podałem dla mniej rozeznanych aby mieli świadomość, że to nie jest tak, że w 5 minut wpisuje się po kolei wszystkie kody i gotowe.
Te zmiany regulaminowo mogą trwać do 24 godzin, a zdarza się że to się przeciąga nawet do kilku dni i dzieje się wtedy czasami tak, że zmiana/włączenie nie następuje w ogóle.
Im później w ciągu dnia zlecamy zmianę taryfy lub włączenie usługi/pakietu tym większe prawdopodobieństwo, że przeciągnie się to do wielu godzin lub nawet następnego dnia.

Jednak w 95% przypadków (na podstawie kilkuset zmian dokonanych osobiście) jest tak:
- kolejna zmiana taryfy tego samego dnia jest możliwa po około 3,5h (można więc taryfę zmienić nawet 7 razy w ciągu doby),
- włączenie (zlecenie) jakiejś usługi w nowej taryfie jest możliwe już po kilkudziesięciu minutach, czasami nawet po kilku minutach, a usługa włącza się (na zielono w P24 i przychodzi SMS potwierdzający aktywację) z reguły po kolejnych kilku lub kilkunastu, góra kilkudziesięciu minutach.

Celowo zamieniłem miejscami pierwszą pauzę z drugą (i kolejne 2 pauzy) bo i tak musimy zmienić taryfę na docelową (rbmE) więc te łącznie około 4-5 godzin musimy odczekać, więc wpisanie kodu na "365dni ważności" po 4 godzinach, a nie po godzinie (bo byłoby to już możliwe jak zauważyłeś i jak to wyjaśniłem w tym poście) daje większe prawdopodobieństwo, że się to uda bez odmowy przez system, a łącznego czasu 4-5 godzin odczekania do kolejnej zmiany taryfy i tak obecnie nie da się skrócić.
kamil4862 pisze:A z RBM Energy do jakich taryf możemy wrócić?
Do każdej. Nawet ograniczenie zmiany taryfy z OdN do tylko 3 taryf jest tylko teoretyczne.
Można dowolnie przechodzić między wszystkimi taryfami głosowymi w Play/RBM/Fakt z tym, że czasami nie bezpośrednio - trzeba się posiłkować przejściem na taryfę pośrednią np. FPnK i dopiero na docelową.

Wyjątkiem są tylko bardzo stare i archiwalne taryfy Play/RBM (np. RBMnK czyli RBM1) oraz taryfy RBM7MNP (aktualna taryfa, w której lądujemy po przeniesieniu numeru do marki RBM) oraz PnKSurf, do których to taryf nie ma powrotu po migracji z nich do innych taryf.
Np. z RBM7MNP i PnKSurf możesz migrować (nie zawsze bezpośrednio)do RBM5, rbmE, FaktM, PnK, PnKLT!, PnKRWK, FPnK, MiniMax, DRiSwP, DSdWS, OdN ale powrócić już do RBM7MNP i PnKSurf nie będziesz mógł w żaden sposób.
MarekAG pisze:Tylko nie widzę sensu tego skracania.
1 osoba nie widzi, a 5 widzi, a może i odwrotnie: 5 osób nie widzi sensu a 1 widzi. Jak będzie więcej niezadowolonych to tamten post mogę usunąć. Ale nawet jeśli wypowie się 5 osób niezadowolonych i żadna zadowolona to czy przypadkiem nie istnieje jednak np. setka osób zadowolonych, która po prostu się nie wypowie bo tylko czytają i nie zabierają głosu?
 #921249  autor: asdaf
 17 kwie 2017, 11:46
jarekt pisze:Celowo zamieniłem miejscami pierwszą pauzę z drugą (i kolejne 2 pauzy) bo i tak musimy zmienić taryfę na docelową (rbmE) więc te łącznie około 4-5 godzin musimy odczekać
Racja czy zrobimy a+b czy b+a to i tak wyjdzie c. ;)
Ściąga potrzebna - nie usuwaj.
 #921258  autor: pakierhakierxd2
 17 kwie 2017, 12:47
Słaba ta oferta liczyłem na coś lepszego :)
Chyba gdybym miał być w prepaid to bym wybrał A2Mobile :P
ale jestem w abo w Play i raczej tak zostanie ale poki co mam z telefonem 85 zl wszystko no limit + net po 10 gb 1 mb -to samo teraz daja po wyslaniu wypowiedzenia bez tel na czas nie okreslony i pewnie tak zrobie a telefon wezme na raty na Allegro ! ,abonament przedluzylem z tel po prostu bo rat mi nie dali bo za krotka umowa jeszcze byla :P

Pozdrawiam :)
  • Strona 9 z 97
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 97
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 97