DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 90 z 139
  • 1
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 139
 #872274  autor: Gregrin
 18 cze 2016, 14:38
_Stefan_ pisze:Przeszedłem do RedBull ze względu, że na koncie uzbierałem ponad 200zł i mam rok ważności konta bez doładowywania.
RBME to dobry wybór ale patrząc w dłuższej perspektywie to po roku (bo bonus da tez RWK) łatwiej będzie się przedłużać te 200zl w taryfie Formula Play na Kartę (5zl 50dni) jeśli będzie się miało jeszcze bonusy i nie będzie się ich chciało stracić.
_Stefan_ pisze:Czy te 10 gb za rejestrację przedłużyć można przez cykliczne wykupienie 600 mb/m-c ? czy przejść na inną ofertę w sieci Play ?
Tak. W FPnK tez jest ten pakiet.
 #872357  autor: marcinek243
 18 cze 2016, 23:36
garfield- pisze:_Stefan_: Moja propozycja:
Albo teraz włączyć 10gb i przedłużać nakrętkami a potem pakietami :wink:
 #872366  autor: garfield-
 19 cze 2016, 03:41
ale straci pół roku na RWK. Jeśli potrzebuje więcej niż 1 GB , niech wbije dwie zakrętki.
 #872486  autor: aster
 20 cze 2016, 02:16
Obecnie jestem na RBME i zastanawiam się jak ta taryfa porównuje się z Play Formuła Unlimited.

Jak na razie widzę następujące różnice:

1. RBME wlicza MMSy, Play zaś nie

2. Play ma samoodnawialność, RBME trzeba ręcznie przedłużać

3. RBME kosztuje 30zł/30 dni*, Play 25zł/30 dni*

4. W RBME jest lejek po wykorzystaniu pakietu danych, w Play jeszcze może ściągnąć do 5zł zanim się on włączy

5. Transfer, choć wydaje się różnić (6GB w Play kontra 3GB w RBME), wyrównuje się jak się weźmie pod uwagę bonus za doładowania w RBME.

(Pomijam bonus za doładowanie w Play przez Fejsa gdyż jedynie do MMSów jest przydatny a ich nie używam)

* W temacie http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 22&t=83663 widzę, że pakiet w RBME jest opisany jako 31 dni a pakiet Play 30 dni - czy rzeczywiście jest tu różnica o 1 dzień między tymi opcjami?

Czy coś jeszcze pominąłem? Rozumiem, że w obu taryfach niewykorzystany transfer się sumuje z kolejnym przydziałem? W ogóle nie wysyłam MMSów tak więc zastanawiam się czy nie powinienem jednak być w tej Formule Unlimited...
 #872500  autor: bolek2004
 20 cze 2016, 08:34
Ta różnica 1 dnia nie wiem z czego wynika.
W obu taryfach transfer się sumuje.
Wszystko jest tak jak napisałeś.
rbm 30zł za no limit z mmsami i 5gb
formuła 25zł za no limit bez mms i 6gb.
Wybór należy do ciebie. Dochodzi teraz jeszcze od lipca promocja fanta/sprite która nigdy w rbm nie działała, a działała w play więc to też na plus za formułą.
Przy formule tylko trzeba tych wychodzących pilnować. W sumie można doładować za 100zł i mamy 150 dni wychodzące i 4 miesiące no limitu.
 #872504  autor: bobiwr
 20 cze 2016, 09:02
bolek2004 pisze:Przy formule tylko trzeba tych wychodzących pilnować.
A dlaczego w RBM-E nie trzeba pilnować wychodzących? Możesz jaśniej napisać, bo nie kumam.
No i obecna promocja za rejestrację daje rok ważności w obu taryfach ...
 #872509  autor: bolek2004
 20 cze 2016, 09:24
Ale aster nie pisał nic o bonusie za rejestrację dlatego nie brałem rwk pod uwagę.
W energy można mieć rwk bez skorzystania z bonusa za rejestrację.
Chociaż dla tych co chcą skorzystać z bonusa za rejestrację to i tak bez różnicy bo w obydwu taryfach dostaje się rwk.
 #872522  autor: aster
 20 cze 2016, 09:50
bolek2004 pisze:rbm 30zł za no limit z mmsami i 5gb
formuła 25zł za no limit bez mms i 6gb.
Wybór należy do ciebie. Dochodzi teraz jeszcze od lipca promocja fanta/sprite która nigdy w rbm nie działała, a działała w play więc to też na plus za formułą.
Przy formule tylko trzeba tych wychodzących pilnować. W sumie można doładować za 100zł i mamy 150 dni wychodzące i 4 miesiące no limitu.
W RBME chyba też 6GB wychodzi przy 100zł doładowaniach. 3 takie doładowania starczą na 10 miesięcy, bonus wyniesie 3x10GB, do tego 10x3GB w ramach pakietu.

Muszę sprawdzić tę promocją z fanta/sprite. Mam nadzieję, że nie będą dożywotnio nękać SMSami marketingowymi jak się weźmie w tym udział? :)

Z tym pilnowaniem wychodzących to nie można wcześniej przejść na Play RWK, doładować za 5zł, a później przeskoczyć na Formułę Unlimited?

Zastanawia mnie tylko czy w Unlimited i RBME miałbym dokładnie tyle samo dni ważności pakietu. Zresztą mamy oba telefony na RBME to mogę jeden przenieść wcześniej i sprawdzić czy po doładowaniach/aktywacji oraz po pierwszym miesiącu będą nadal miały identyczne daty...
 #872543  autor: TomekO
 20 cze 2016, 10:59
Mając duży bonus za rejestrację najlepiej opłaca się Formuła MiniMax. Przy 500 zł wyjdzie ponad rok nolimitu gratis. Przedłuża się fantą lub doładowaniem za 5 zł. przez faceshita. Cykliczny pakiet danych przedłuży 10 GB a dodatkowo z fanty 1 GB wpadnie. Formułę Unlimited też można chyba pakietami przedłużać ?
 #872554  autor: bolek2004
 20 cze 2016, 11:11
aster pisze:W RBME chyba też 6GB wychodzi przy 100zł doładowaniach. 3 takie doładowania starczą na 10 miesięcy, bonus wyniesie 3x10GB, do tego 10x3GB w ramach pakietu.
Tak. Doładowanie za 100zł daje 10gb + 3gb z pakietu no limit.
aster pisze:Muszę sprawdzić tę promocją z fanta/sprite. Mam nadzieję, że nie będą dożywotnio nękać SMSami marketingowymi jak się weźmie w tym udział? :)
Ja już biorę od kilku lat udział w tej promocji i nigdy żadnego spamu nie dostałem.
aster pisze:Z tym pilnowaniem wychodzących to nie można wcześniej przejść na Play RWK, doładować za 5zł, a później przeskoczyć na Formułę Unlimited?
Nic to nie da. Skróci ważność konta do 14 dni. Ale zawsze możesz skorzystać z bonusa za rejestrację i rwk będzie.
 #872558  autor: TomekO
 20 cze 2016, 11:16
surface123 jak się zdarzy cud i przeczytasz coś ze zrozumieniem.
 #872559  autor: surface123
 20 cze 2016, 11:17
Moze więcej kultury ??

Z tego co wiem pakiet danych mozna tylko przedłuzyc pakiet z bonusa cyklicznym pakietem danych a nie zadnym kodem z nakrętki a na 99% w pierwszej wersji posta nie pisałeś i cyklicznym pakiecie danych.
 #872605  autor: Gregrin
 20 cze 2016, 14:27
TomekO pisze:surface123 trollujesz !
A ja nie jestem pewien. Minimax to specyficzna taryfa w której po końcu miesiąca wszystkie jednostki są zerowane. Ostatnio Karlos20 pisał ze pakiet cykliczny mimo wszystko przedłuża internet. Korki z fanty będą się pewnie sumować ale czy przedłużą ?? Pakiety internetu maja w regulaminie ze są ważne do końca miesiąca ale korki z fanty maja być ważne 30dni i może dzięki temu będą "przeskakiwać" na następny miesiąc ale na pewno nie jest to jasne dla osób nie korzystających z tej taryfy ;)

EDIT: Teraz sobie przypomniałem ze bonus 10GB za rejestracje tez miał być ważny 30dni a w minimaxie jest do końca miesiąca, wiec korki raczej nie będą przedłużać ale na pewno będą się sumować. Jedyna opcja przedłużania całej paczki netu, jest wiec tylko pakiet cykliczny, który (wbrew regulaminowi i zasadom tej taryfy) przedłuża pakiet.
bolek2004 pisze: aster napisał(a):
Z tym pilnowaniem wychodzących to nie można wcześniej przejść na Play RWK, doładować za 5zł, a później przeskoczyć na Formułę Unlimited?
Nic to nie da. Skróci ważność konta do 14 dni.
Ale da się inaczej ;)
aster pisze:Zastanawia mnie tylko czy w Unlimited i RBME miałbym dokładnie tyle samo dni ważności pakietu. Zresztą mamy oba telefony na RBME to mogę jeden przenieść wcześniej i sprawdzić czy po doładowaniach/aktywacji oraz po pierwszym miesiącu będą nadal miały identyczne daty...
bolek2004 pisze:Ta różnica 1 dnia nie wiem z czego wynika.
Te 30/31dni brałem z regulaminów (II.5 play i II.2 tabela nr1 -dorzuciłem do nich linki w zestawieniu). Wydaje mi się ze to tylko inna interpretacja (w RBM piszą "ważny do końca 31dnia następującego po dniu aktywacji" o_O. Pewnie im chodzi ze do końca 31dnia liczone od dnia aktywacji ale dla mnie "31 dni następujące po dniu aktywacji" to pełne 31dni liczone od następnego dnia po aktywacji ;)) i w sumie już to poprawiam a gdyby ktoś to testował i było by inaczej to proszę o info.

EDIT: Zauważyłem ze u innych którzy maja pakiet ważny 31dni jest podobnie. Generalnie chyba wszyscy aktywują pakiet na 30 pełnych dni (czyli liczone od następnego dnia po aktywacji) ale niektórzy piszą to sobie jako 31dni (wliczając ten niepełny) a niektórzy tego nie robią. Zmienie wszystkie ważności pakietów na 30dni (i dodam info na początku posta) a gdyby ktoś jednak znalazł operatora który liczy to w praktyce inaczej to proszę o info.
 #872704  autor: aster
 20 cze 2016, 20:19
Telefon mam od dawna zarejestrowany tak więc tutaj nie mam jak skorzystać z bonusów. :)

Sprawdziłem jak wygląda ten 30-dniowy okres w RBME i wszystko jest już jasne. Np. jeśli dziś 20.06 o 23:59:59 kończy mi się pakiet to w wolnej chwili w ciągu dnia robię aktywację kolejnego (nie ma sensu zwlekać, można go rano odbębnić by mieć to z głowy) - ten nowy zaś wygasa po 30 nocach, aż na koniec dnia tuż przed północą.

Lub jak kto woli 30 pełne dni. Czyli skoro dzisiaj jest opłacone do północy (to ten dzień - akurat dzień przedłużenia pakietu - nie liczymy), to 30 pełnych kolejnych dni aż do północy 30-go dnia.

Czyli odnowienie teraz 20.06 dałoby ważność do 20.07 (do 23:59:59) ponieważ akurat czerwiec ma 30 dni. Kolejne odnowienie 20.07 przedłużyłoby wszystko do 19.08.

Czy podobnie by to wyglądało w Formule Unlimited?

P.S. Gregrin, w zestawieniu widzę pod Formułą Unlimited lejek 32kbps, ale gdzieś na ich stronie czytałem o 8kbps. Szczerze nie wiem który jest aktualny (choć sam bym nie chciał na własnej skórze testować ;) ).
 #872730  autor: Gregrin
 20 cze 2016, 21:32
aster pisze:Telefon mam od dawna zarejestrowany tak więc tutaj nie mam jak skorzystać z bonusów. :)
Nie rozumiem, bonus jest dla wszystkich w prepaid których numery są zarejestrowane (nie ważne kiedy) i maja ważne konto.
aster pisze:Czy podobnie by to wyglądało w Formule Unlimited?
Pewie tak ;)
aster pisze:P.S. Gregrin, w zestawieniu widzę pod Formułą Unlimited lejek 32kbps, ale gdzieś na ich stronie czytałem o 8kbps.
Masz racje. Było pomieszane z RBME gdzie jest 32 a pisało 8. Poprawione.

EDIT: Zauważyliście ze cykliczne pakiety netu (regulamin z dania 21.01.2016r) w RBME (600MB/2GB/6GB) są ważne do końca miesiąca (jak w minimax)?? Zawsze tak było ?? Pisza ze podobno się nie kumulują... jakoś w to wątpię skoro w minimax się kumuluje...
 #872744  autor: aster
 20 cze 2016, 22:42
Gregrin pisze:Nie rozumiem, bonus jest dla wszystkich w prepaid których numery są zarejestrowane (nie ważne kiedy) i maja ważne konto.
A to sorry, nie wiedziałem - sądziłem, że dotyczy to tylko tych co teraz zarejestrują swoje numery.
Gregrin pisze:Masz racje. Było pomieszane z RBME gdzie jest 32 a pisało 8. Poprawione.
Wydawało mi się, że w obu taryfach jest 8mbps? Przed chwilą sprawdziłem regulamin w RBME i jest wzmianka o 8.

A propos internetu, w wątku o Formule Unlimited dowiedziałem się, że są tam dobre prędkości netu włącznie z LTE+. Czy to samo dotyczy RBME czy jeszcze trzeba poczekać?
 #872746  autor: Gregrin
 20 cze 2016, 22:56
aster pisze:Wydawało mi się, że w obu taryfach jest 8mbps? Przed chwilą sprawdziłem regulamin w RBME i jest wzmianka o 8.
W cenniku jest 32 kbps https://www.redbullmobile.pl/fileadmin/ ... 14__1_.pdf (II.9.d).
A Ty gdzie sprawdzałeś ??

EDIT: sprawdziłem na jednej simce RBME i mam max 1kB/s (8kbps) ale dalej jestem ciekaw gdzie Ty to wyczytałeś.
W ktorych taryfach Play ma lejek 32kb ? Ja kojarzę tylko "LubieTo!" i "Fakt Mobile".
aster pisze:Czy to samo dotyczy RBME czy jeszcze trzeba poczekać?
Pewnie tak bo nikt jeszcze nie pisał żeby w którejś taryfie play były jakieś ograniczenia.

Ja dalej jestem zaciekawiony tematem: Zauważyliście ze cykliczne pakiety netu (regulamin z dania 21.01.2016r) w RBME (600MB/2GB/6GB) są ważne do końca miesiąca (jak w minimax)?? Zawsze tak było ?? Pisza ze podobno się nie kumulują... jakoś w to wątpię skoro w minimax się kumuluje...
 #872754  autor: aster
 21 cze 2016, 00:21
Gregrin pisze:EDIT: sprawdziłem na jednej simce RBME i mam max 1kB/s (8kbps) ale dalej jestem ciekaw gdzie Ty to wyczytałeś.
Wyczytałem to tutaj: https://www.redbullmobile.pl/fileadmin/ ... _2015..pdf (II.5)

Nie wiem czy to aktualne - tak sobie na to wpadłem dzisiaj jak robiłem porównanie oferty z Formułą Unlimited.
  • Strona 90 z 139
  • 1
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 139
  • 1
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 139