DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 10 z 52
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 52
 #1100320  autor: iphoneski
 29 lip 2020, 21:06
Z tymi wyższymi transferami w T to tak dziwnie jakoś jest - jak robię test w speedtest to T-M ma lepsze osiągi, ale jak zrobię test w apce FAST od Netflix to wyniki praktycznie identyczne. Tak jakby T priorytetował te testy, bo dziwnym trafem aplikacja zwykle wybiera ich serwer do ich karty ;)
 #1100322  autor: piotrzet
 29 lip 2020, 21:32
Tak jak pisałem apką fast to ja bym się nie sugerował. Mam internet w UPC nigdy nie osiągam max pobierania natomiast wysyłanie wychodzi ponad 60 Mb/s gdzie mam 30 Mb/s. Pobieranie plików z internetu leci pełną prędkością.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1100323  autor: iphoneski
 29 lip 2020, 21:50
Do porównań jest ok, bo jeśli speedtest i FAST na Orange pokazuje to samo a dla T speedtest wystrzela ponad 10 mega do przodu to dla mnie jest to trochę dziwne. Oczywiście jeśli są lepsi rzeczywiście to brawo oni, ale jeśli tylko w speedtestach na priorytetach to tak być nie powinno.
 #1100327  autor: Mitarr
 29 lip 2020, 22:20
Zacznijmy od tego, że Orange oszczędza na klientach i większość ruchu internetowego do Polski idzie przez Francję / Niemcy bo tak im taniej ... W T-mobile cały ruch do Polski idzie tylko przez Polskę.
W T-Mobile działa najlepiej VoLTE / VoWiFi ze wszystkich operatorów w Polsce, Orange ma upośledzone Wifi Calling które nie obsługuje smsów, dodatkowo przy VoLTE nie wyświetla ikony VoLTE i nie wiadomo na początku czy jest włączone VoLTE czy nie, w T-mobile wyświetla się ikona i sms też działają przez VoWifi.

Ciekawe czy w Heyah 01 kiedyś będzie VoLTE / VoWifi, jeśli tak to byłaby to warta rozważenia oferta bo na razie bardzo słabo.
 #1100329  autor: surface123
 29 lip 2020, 22:50
Ikona volte się także w Orange wyświetla ale zależy to od telefonu.
W Samsungach się nie wyświetla.
Play też ma ok Volte, oprócz MMSow w Android
 #1100330  autor: Mattia Ferrari
 29 lip 2020, 22:56
iphoneski pisze: To pewne info czy od studenta na słuchawce?
Jeśli by tak było to daje nadzieję, że dojdą jeszcze dodatkowe usługi i oferta będzie rozwijana i może wreszcie aplikacja nie będzie służyła jedynie zapychaniu miejsca na telefonie ;)

Jeśli o to chodzi to info pewne, nie ma konkretnej daty wdrożenia tego, więc raczej nie na dniach, ale oferta jest gotowa, krąży w systemie i będzie prezentowana na stronie. Usługę będą rozwijać, to pewne.

Sam mam wrażenie jakby testowali to na klientach, taka wersja beta, dużo błędów i problemów na start, ale dajmy im chociaż kilka tygodni to pewnie się pozbierają do kupy i ruszą dalej.
 #1100332  autor: iphoneski
 30 lip 2020, 00:00
@Mattia Ferrari
Dzięki za info w takim razie. A byłbyś w stanie się dowiedzieć czy są/będą plany na VoLTE?
Pytam bo jeśli dojdą te nowe plany i wyeliminują niedoskonałości to mają predyspozycje do zostania moim głównym operatorem, ale jednak nie po to wywalam kilka tysięcy na sprzęt żeby gadać jak 10 lat temu. Abonamentu na 2 lata już nie wezmę, No chyba że ogarnę sobie firmowy z No limit na firmę bez firmy co ostatnio stało się u mnie możliwe ;)
 #1100333  autor: spotify
 30 lip 2020, 02:21
Mitarr pisze:
29 lip 2020, 22:20
Zacznijmy od tego, że Orange oszczędza na klientach i większość ruchu internetowego do Polski idzie przez Francję / Niemcy bo tak im taniej ... W T-mobile cały ruch do Polski idzie tylko przez Polskę.
W T-Mobile działa najlepiej VoLTE / VoWiFi ze wszystkich operatorów w Polsce, Orange ma upośledzone Wifi Calling które nie obsługuje smsów, dodatkowo przy VoLTE nie wyświetla ikony VoLTE i nie wiadomo na początku czy jest włączone VoLTE czy nie, w T-mobile wyświetla się ikona i sms też działają przez VoWifi.
Zacznijmy od tego, że głównie piszesz o światłowodach i ze względu na to, ze Orange ma więcej km to TM też z tego korzysta (nie zawsze ale również)
Skąd wniosek, że w TM jest lepszy Volte i VoWifi?
Bo - jeśli chodzi o Wifi Calling to z doświadczenia własnego wiem, ze usługa to w Orange jest bardziej stabilna. Zawsze sie załącza, szybciej się załącza i nie rozłacza jak to z reguły jest w TM. Nigdy w Orange nie miałem problemów z Wifi Calling co o TM tego powiedzieć nie mogę. Gdy miałem problem z Orange, mogłem się ratować spokojnie Wifi. W TMobile niestety gdy już było kiepsko, VoWifi to było słabo. W TM przewaga jest z smsami. Ale dzisiaj i tak rządzą głównie komunikatory

Co do Volte - racja. W TM masz kodek EVS. Ale to w Orange dłużej trzyma, na większych odcinkach i częściej z tego korzystasz. TM lubi zrzucać do 3G. 2G było zawsze lepsze w TM niż w Orange. Może teraz się zmieniło. Nie wiem. Dlatego próbuje się dowiedzieć od @Welldone jak jest z połączeniami.
Ma w TM i na Iphonie też nie mam VOLTE. Wiem, że rozmawiam po LTE (czyli VOLTE) bo jest na wyświetlaczu LTE.

Jaka była zawsze przewaga z nastawieniem na była w TM? Z reguły szybszy net (ale na telefonie rzadko odczuwalny) i szybciej działający na telefonie np YT. Ale to też wynika z tego, że Orange w ilości ludzi to półtorej sieci TM. I gdy musiałeś korzystać z 2G to połączenia nie szarpało i nie zrywało jak w O. I trzeci powód - w dużych skupiskach ludzi, przez większą popularność Orange od TM, Orange potrafiło zdychać (np koncerty). Tyle było różnicy głównie między TM a O na korzyść TM.

Co do Heyah01. Niech rozwijają, cieszy mnie to. Ale muszą porządnie jeszcze popracować, żeby się chociaż zbliżyć do Flex bo na razie to mają lata świetlne
 #1100334  autor: Mitarr
 30 lip 2020, 06:08
No właśnie nie tylko o światłowodach niestety ...
jako przykład sprawdźcie sobie stronę https://1.1.1.1/help , w Orange ZAWSZE łączy się z centrum danych w Niemczech (FRA - Frankfurt), gdzie praktycznie w każdym innym ISP stacjonarnym i mobilnym łączy się z Warszawą (WAW)

Co do stabilności VoWiFi to odkąd korzystam ( kwiecień 2019 ) nie zdarzyło mi się w T-Mobile ani razu żeby na Samsungu był z nim jakiś problem a o problemach z WiFi Calling w Orange czytałem wielokrotnie na ich forum nasz.orange.pl ale nie mam teraz czasu szukać konkretnych wątków.

Jak jestem w miejscu ze słabym zasięgiem w T-Mobile a zależy mi na LTE to ręcznie włączam tryb tylko LTE i działa, ostatnio się zagapiłem i zostawiłem tak na dłużej i nie zauważyłem żadnego rozłączenia z siecią.
 #1100340  autor: Mattia Ferrari
 30 lip 2020, 10:07
iphoneski pisze:@Mattia Ferrari
Dzięki za info w takim razie. A byłbyś w stanie się dowiedzieć czy są/będą plany na VoLTE?
Pytam bo jeśli dojdą te nowe plany i wyeliminują niedoskonałości to mają predyspozycje do zostania moim głównym operatorem, ale jednak nie po to wywalam kilka tysięcy na sprzęt żeby gadać jak 10 lat temu. Abonamentu na 2 lata już nie wezmę, No chyba że ogarnę sobie firmowy z No limit na firmę bez firmy co ostatnio stało się u mnie możliwe ;)

Są plany na VoLTE i VoWiFi, ale jak zawsze, nie ma na to określonego terminu. Prace trwają, podobnie jak nad eSIM i tyle póki co wiem. Ale z pewnością te trzy usługi będą wprowadzone także dla Heyah, ale nie pytajcie o termin. :mrgreen:

Co do jakości VoLTE i VoWiFi w polskich sieciach to problemy miałem zawsze w Orange, Play działał bez zarzutów, T-Mobile nie testowałem. Orange miało problem z jakością połączeń, bo te w VoLTE brzmiały gorzej niż HD Voice na 3G, często był problem ze zrozumieniem rozmówcy, w końcu wyłączyłem i jedno i drugie. Dziś wracając do Flexa widzę, że jest stabilniej, ale jakość rozmów dalej jest do poprawy. Opinia subiektywna. :-)
 #1100342  autor: iphoneski
 30 lip 2020, 10:17
Widać ile ludzi tyle opinii - np wg mnie w Orange jest lepsza jakość połączeń na VoLTE niż Play, najlepiej słychać w T-M. Ale te różnice nie są jakieś gigantyczne - po prostu jak możesz przetestować jedną sieć po drugiej to wtedy te różnice można dostrzec ;)
 #1100343  autor: qqwerty1313
 30 lip 2020, 10:19
Niestety, pomimo upływu pełnej doby od aktywacji Heyah, nadal nie działa mi LTE i aktywacja iMessage. Zrobiłem kolejne zgłoszenie przez formularz na stronie, ale póki co TM robi co tylko może żebym od nich uciekł jak najszybciej :P
 #1100351  autor: Mattia Ferrari
 30 lip 2020, 11:37
iphoneski pisze:
30 lip 2020, 10:17
Widać ile ludzi tyle opinii - np wg mnie w Orange jest lepsza jakość połączeń na VoLTE niż Play, najlepiej słychać w T-M. Ale te różnice nie są jakieś gigantyczne - po prostu jak możesz przetestować jedną sieć po drugiej to wtedy te różnice można dostrzec ;)

Ok, zgoda, ale w moim przypadku różnice były jednak gigantyczne :shock: W Play na VoLTE miałem czyste i stabilne rozmowy, tak samo VoWiFi, podczas gdy Orange zrywało połączenia i dawało jakość jak 2G mimo aktywnego VoLTE i VoWiFi. Między HD Voice a VoLTE bez EVS nie ma niestety wielkiej różnicy, dopiero ten kodek mocno rozszerza częstotliwości i jest znacznie lepiej.

Niemniej jednak ostatnio w Play miałem problemy z działaniem VoLTE i postanowiłem dać wszystkim opom czas na poprawę sytuacji, przechodząc do Heyah 01 bez tych usług. Taki wredny jestem :twisted:

W każdym razie z chęcią przytulę te dwie usługi w Heyah jak już je wprowadzą. Jeszcze żeby na iOS w nazwie sieci było Heyah zamiast T-Mobile to całkiem miód :smt007
 #1100352  autor: spotify
 30 lip 2020, 11:45
Mitarr pisze:
30 lip 2020, 06:08
No właśnie nie tylko o światłowodach niestety ...
No ale Ameryki nie odkryłeś. Tylko, że z tego neta też korzysta TM, na swoich stacjach (nie wszystkich) lub w ofercie domowej.
Tracking w Orange zawsze był przez Europę. W UPC np jest inaczej. Ale.....Orange inaczej buduje sieć. Wchodzi światłem do domu/mieszkania a najgorszym przypadku do bloku. UPC albo do bloku albo....główna "centralka" jest na osiedlu i między blokami już po koncentrykiem. No i UL w UPC jest niższy a pingi wyższe. Coś za coś.
I znowu masz wybór między dżumą a cholerą.
Co do stabilności VoWiFi to odkąd korzystam ( kwiecień 2019 ) nie zdarzyło mi się w T-Mobile ani razu żeby na Samsungu był z nim jakiś problem a o problemach z WiFi Calling w Orange czytałem wielokrotnie na ich forum nasz.orange.pl ale nie mam teraz czasu szukać konkretnych wątków.
Opierasz sie o forum orange? A masz forum Tmobile dla kontrastu? Przecież forum to głównie miejsce żali. TM nie ma forum, nie ma żali.
W moim przypadku testowałem obydwie sieci na Iphonach i VoWifi Orange to zdecydowanie lepsze działanie (pomijam początki i awarie) Od wejścia do domu zalogowany, bez problemów po całym mieszkaniu. W TM zawsze coś.
Jak jestem w miejscu ze słabym zasięgiem w T-Mobile a zależy mi na LTE to ręcznie włączam tryb tylko LTE i działa, ostatnio się zagapiłem i zostawiłem tak na dłużej i nie zauważyłem żadnego rozłączenia z siecią.
To zostaw ustawienia normalne, tak jak to robi większość Kowalskich. Orange dłużej się trzyma LTE podczas rozmów. I dłuzej również 3G. TMobile lubi na 3G zrzucać a czasami nawet na 2G.

Nie twierdzę, że Orange to lepsza sieć. Uważam, ze TM jest bardziej stabilna ogólnie (pomijam ich część informatyczną bo to smiech na sali). Ale są miejsca gdzie O jest lepsze.
Jeszcze żeby na iOS w nazwie sieci było Heyah zamiast T-Mobile to całkiem miód
Oby nie :-) Wolę Orange niż Flex czy nju. To samo z TMobile.
W Play na VoLTE miałem czyste i stabilne rozmowy, tak samo VoWiFi, podczas gdy Orange zrywało połączenia i dawało jakość jak 2G mimo aktywnego VoLTE i VoWiFi.
Pytanie czy jakoś sygnału była przynajmniej taka sama :P
Nie wiem - ale do dzisiaj jak ktoś dzwoni do mnie z Play to od razu wiem, że jest w tej sieci. Przypadek? Nie sądzę :-)
iphoneski pisze:
30 lip 2020, 10:17
Widać ile ludzi tyle opinii - np wg mnie w Orange jest lepsza jakość połączeń na VoLTE niż Play, najlepiej słychać w T-M.
To już pisałem Tobie co najmniej z rok temu :P Mogę przyznać, że na TMobile najlepsza jakość voice ale to Orange dłużej i więcej wykorzystuje VoLTE.
Nie mniej - TMobile jest lepsze ale czy warto aż tyle dopłacać do abo (bo tylko tam te usługi)?
Play - ma jedną zaletę - najdłużej trzyma sie LTE nawet przy słabym sygnale i H/O jest mega rzadkie. Ale poza tym - to porażka i tam jest najwięcej problemów z VoLTE
Mattia Ferrari pisze:
30 lip 2020, 10:07
Są plany na VoLTE i VoWiFi, ale jak zawsze, nie ma na to określonego terminu. Prace trwają, podobnie jak nad eSIM i tyle póki co wiem. Ale z pewnością te trzy usługi będą wprowadzone także dla Heyah, ale nie pytajcie o termin
Co jak co ale jeśli chodzi o część informatyczną to zanim to wprowadzą i będzie działać jak powinno oraz zanim sie zbliżą do Flex....to ja we Flex co najmniej dwa lata będę.
TMobile robi to od D strony. Zamiast postawić od początku na nową platformę (co powinno już zrobić to dawno) to kleją plajstrami to co mają. A to się wiąże z tym, że Heyah albo się rozwijać będzie tempem żółwia albo - zanim sie rozwinie to zamkną projekt.
 #1100355  autor: homarkrab
 30 lip 2020, 13:54
@crazyjack otrzymałem karty bez powiadomienia ze strony T o wysyłce. Tylko powiadomienie dziś przez kuriera.
 #1100360  autor: Mattia Ferrari
 30 lip 2020, 15:30
Niezły wywód ;) Wiadomo, że odbiór jakości takich usług zależy od subiektywnej oceny. U mnie na przykład dzisiaj nie działa VoLTE w Orange, przerzuca do 3G z automatu. Także jest to wszystko bardzo indywidualne w tej chwili.
 #1100363  autor: Robin560
 30 lip 2020, 18:04
kila spostrzeżeń po drugim dniu w heyah
1) jakość rozmów nieznaczenie gorsza niż z voLTE w play i orange
2) przetestowałem roaming w Czechach logowanie tylko możliwe do T-m CZ inne nie działały i połączenie było raczej nie stabilne dwa razy wyrzuciło mnie z sieci (wiem strefa przygraniczna ale kart nju i rbm nie wyrzucało z czeskich sieci) prędkości nieco niższe niż na karcie nju obie w T-m CZ ping dużo większy niż w nju.
3) LTE się włączyło automatycznie ale dwa razy się zdarzyło że po rozmowie zostawało 3g jedynie włączenie i wyłącznie trybu samolotowego rozwiązywało problem.
4) porównanie do innych subskrypcji w dniu premiery przeszedłem do flexa nie obyło się bez problemów ale dużo przyjemniej mi się korzystało. w okolicach premiery skusiłem się na play next nie pamiętam żadnych problemów z ich usługą niestety oferta nie jest zbyt atrakcyjna. U vikingów byłem długo ale flex był lepszy. Z heyah jak dotąd najgorzej mi się korzysta skończy się pakiet i się zwijam.

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #1100444  autor: krystiano46
 01 sie 2020, 10:38
Chciałem dziś złożyć wniosek o przeniesienie ale można najwcześniej wybrać datę na 10.08. myślałem że można szybciej przenosić . Logowanie przez bank
 #1100488  autor: zuchu_1984850092
 01 sie 2020, 17:10
Przeniosłem nr żony z Plusha do tego tworu. Przeniósł się dzień po wyznaczonym terminie, bo problemem była niezaksięgowana wpłata 39zł, którą pobrali 27.07 i wg ich regulaminu do 2h ją mają zaksięgowaną. Nr miał datę przeniesienia na 28.07, przeniósł się finalnie 29.07. Oczywiście karta nie loguje się do LTE, na rozwiązanie zgłoszenia czekamy 3 dzień i nie zanosi się na szybki finał. Aplikacja to następny twór, w którym do dzisiaj widnieje status oczekujący, czyli jakby nr oczekiwał na aktywację. Też zgłoszone i do finału daleko.
  • Strona 10 z 52
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 52
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 52