DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #835661  autor: silvercrest
 18 lis 2015, 16:38
bolek2004 pisze:
silvercrest pisze:Czy można przenieść numer do T-Mobile tym kodem przy nieaktywnym koncie na połączenia wychodzące?
Raczej nie.
Gdybym wysłał mailowo wniosek, to czy przy nieaktywnym numerze na poł. wychodzące(numer stracił ważność zaledwie kilka dni temu) taki wniosek zostanie odrzucony?
Czyli żeby zarejestrować numer trzeba doładować za min. 5zł, innej możliwości nie ma?
 #835663  autor: jarekt
 18 lis 2015, 16:57
Spora część numerów prepaid, które w życiu przenosiłem miała już nieaktywne wychodzące i przeniesienie było zawsze bez żadnych problemów (głównie T-Mobile, Orange i NJU do Play i Virgin).

Przez ostatnie 2 tygodnie przeniosłem nawet kilka numerów z NJU i T-Mobile (Do Play i Virgin), którym skończył się już nawet termin przychodzących, ale operator z jakichś względów ich jeszcze nie zablokował - można się było na nie dodzwonić. Przeniesienie również poszło bez najmniejszych problemów (oczywiście numery były znacznie wcześniej zarejestrowane u operatora-dawcy bo w tym momencie to pewnie bym ich u niego nie zarejestrował i nie mógł przenieść).

Podejrzewam, że jedynym operatorem, który mógłby ewentualnie robić problemy z przeniesieniem numeru, któremu skończył się termin wychodzących jest Plus/CP.
 #835665  autor: silvercrest
 18 lis 2015, 17:01
Mi chodzi najpierw o rejestracje, bo niezarejestrowanego numeru nie przeniosę, czyli pewnie będzie problem. Trzeba by doładować.
 #835667  autor: Przemix
 18 lis 2015, 17:08
2 lata temu przy rejestracji w salonie podsunięto mi kartkę i długopis by nadać iluśznakowe hasło. Powiedziałem na głos 12345 i było ok, poszedłem naprzeciwko do play i przenieśli w 24h. Ale teraz wiem, że rejestracja trwa dużo dłużej.
 #835668  autor: jarekt
 18 lis 2015, 17:11
To jeśli stracił ważność dopiero kilka dni temu to ja bym spróbował jak najszybciej (dzisiaj mailem) zarejestrować bez doładowywania - jest przecież jeszcze jakieś 25 dni terminu przychodzących i dopiero kiedy rejestracja by się nie powiodła (za te 7-10 dni) to doładowałbym.

Ale wydaje mi się, że jest spora szansa na rejestrację tego numeru w T-Mobile (Heyah) bez doładowania.
 #835669  autor: bolek2004
 18 lis 2015, 17:12
Teoretycznie to blokada wychodzących nie powinna mieć wpływu na rejestracje numeru. Ja bym nic nie ładował tylko rejestrował tak jak jest.
 #836315  autor: silvercrest
 23 lis 2015, 12:21
Odpowiedź od [email protected]
Witam

W odniesieniu do korespondencji uprzejmie informuję, iż przesłana Karta Rejestracyjna nie jest prawidłowo wypełniona. Przypominam, iż wszystkie pola oznaczone gwiazdką są wymagane. Z tego powodu nie mam możliwości zarejestrowania numeru.
Puste pola oznaczone gwiazdką to Ulica(mieszkam na wsi więc ulic niema) oraz Hasło(8 cyfr) ale nie wiem jakie?
Puste pola to jeszcze zgody 1,2 i 3, ale nie ma przy nich gwiazdek.
 #836335  autor: limaK
 23 lis 2015, 14:01
mieszkam na wsi więc ulic niema
Zawsze można wpisać nazwę wsi jako ulicę, chyba że ma oddzielny kod pocztowy.
silvercrest pisze:Hasło(8 cyfr) ale nie wiem jakie?
Hasło nadajesz samodzielnie.
 #836348  autor: bolek2004
 23 lis 2015, 16:07
Ale utrudniają, ja bym zadzwonił na bok heyah ustawił ten kod abonencki i ponownie wysłał kartę rejestracyjną.
Inna opcja to pójście do salonu T i tam załatwienie kodu i zostawienie karty rejestracyjnej.
 #836358  autor: silvercrest
 23 lis 2015, 17:20
limaK pisze:
mieszkam na wsi więc ulic niema
Zawsze można wpisać nazwę wsi jako ulicę, chyba że ma oddzielny kod pocztowy.
silvercrest pisze:Hasło(8 cyfr) ale nie wiem jakie?
Hasło nadajesz samodzielnie.
Jest to wioska która ma swój kod pocztowy, ale i tak pewnie w polu ulica wpiszę jeszcze raz nazwę wioski. Czyli mam zadzwonić do BOK-u żeby nadali hasło? Można zadzwonić z innego numeru i załatwić sprawę związaną z tym numerem(bo na tym który chcę przenieść skończyła się ważność konta)?

@bolek2004 Byłem w salonie T-Mobile i tam mi powiedziano że rejestracja numeru heyah jest
w salonie T-Mobile nie możliwa, tylko poczta, internet lub specjalistyczny salon firmowy oddalony
o ponad 70 km.
 #836365  autor: limaK
 23 lis 2015, 18:13
silvercrest pisze:Czyli mam zadzwonić do BOK-u żeby nadali hasło?
Nie trzeba nadawać, wystarczy wpisać je w karcie i ewentualnie gdzieś zapisać, a nuż się jeszcze przyda.
 #837581  autor: silvercrest
 01 gru 2015, 10:23
Dzisiaj otrzymałem e-mail od [email protected] Potwierdzam rejestracje karty sim.
Czy mogę już dzisiaj udać się do Play?
Czy muszę mieć coś przy sobie oprucz dowodu osobistego żeby przenieść się do play?
W jakiej taryfie jest promocja bonus 60zł za przeniesienie?
 #837584  autor: limaK
 01 gru 2015, 10:28
Tak.
Nie.
W tej, do której trafisz po przeniesieniu, czyli PNK 1 zł MNP. Robisz dowolne doładowanie i masz 60 zł na koncie promocyjnym. Taryfę możesz później zmienić bez utraty bonusu (oprócz Fresha?).
 #837588  autor: bolek2004
 01 gru 2015, 11:06
Aktywna taryfa w play po przeniesieniu to play na kartę 0zł która jest w ogóle nieopłacalna. W każdym razie po aktywacji, żeby otrzymać bonus 60zł należy doładować za minimum 5zł, poczekać aż bonus dojdzie na konto promocyjne i wtedy można zmienić sobie taryfę na dowolną.
Bonus 60zł z konta promocyjnego przepada tylko w przypadku zmiany na taryfę mini max, w innych taryfach pozostaje (nie dotyczy fakt mobile).