DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #866716  autor: darekka
 17 maja 2016, 19:31
A we Freemium to jest inaczej myślisz?-po każdym doładowaniu masz 1rok ważności konta. Dodatkowym przypomnieniem o upływie 30dni jest sms, a gdyby babcia zapomniała ponownie aktywować ma darmowe 30minut co miesiąc i w pierwszej rozmowie zawsz można zapytać czy aktywowała pakiet "Za pół darmo".
Ostatnio zmieniony 17 maja 2016, 19:47 przez darekka, łącznie zmieniany 1 raz.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #866720  autor: darekka
 17 maja 2016, 19:48
EDIT: Przecież Freemium ma zasięg T-mobile, a to wystarczy dla stabilnego zasięgu.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2016, 19:55 przez darekka, łącznie zmieniany 1 raz.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #866723  autor: darekka
 17 maja 2016, 19:54
Faktycznie przez skrót myślowy walnąłem gafę. Aczkolwiek działając na T-mobile ciężko znaleźć miejsce z problemami w zasięgu.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #866725  autor: driver
 17 maja 2016, 20:02
Licytujcie, licytujcie. Czytam uważnie. Może wykorzystam dla Teściowej...
Jak czytam wątek od początku to najtaniej wychodzi jednak przejście z Play z włączonym RWK do RBM Energy, doładowanie za 20 zł, włączenie pakietu "Nielimitowane rozmowy do wszystkich na 30 dni za 20 zł", a później przedłużenie go pakietem "100 minut" za 10 zł. Trzy dychy za rok ważności czterdziestu tysięcy minut do wszystkich wydaje się warte zachodu...

driver
 #866727  autor: bobiwr
 17 maja 2016, 20:13
Sprawuję pieczę nad kilkunastoma numerami w rodzinnie. Wszystkich seniorów mam w RBMEnergy + RWK + nolimit pakietowy 1x20 + nx10 + stan darmowy (Większość rodziny jest w Play). Ustawianie to żaden problem no i jednorazowy, mam zdalne zarządzanie numerami przez P24 z autoryzacją na mój telefon. Działa to parę ładnych miesięcy i żaden numer nie zbliżył się do "dna" limitu. Żadnych reklamacji odnośnie jakości rozmów. W 60% numerów sztywno ustawiony roaming T-M. Telefony z klawiaturami. Najaktywniejsza "babcia" wydzwania średnio 400-450 min z tego polowa na stacjonarne. A średnia seniorów to... 250 min i parę życzeń SMS napisanych przez wnuki. Niestety zdarzają się kwiatki typu odłożenie telefonu bez rozłączenia/wciśnięcia czerwonej słuchawki, co skutkuje "rozmową" np. 2-godzinną. Chyba potem rozłącza system. (Oczywiście ja doładowuję i odnawiam pakiety.)
Ostatnio zmieniony 17 maja 2016, 20:20 przez bobiwr, łącznie zmieniany 1 raz.
 #866728  autor: Gregrin
 17 maja 2016, 20:15
driver pisze: Trzy dychy za rok ważności
Pakiet trzeba przedłużać co miesiąc (i to tylko ostatniego dnia ważności pakietu. Nie da się wcześniej a spóźnienie spowoduje przepadniecie minut). Pierwszy miesiąc kupujemy pakiet za 20zl a kolejne 11miesiecy przedłużamy pakietem za 10zl. W sumie 130zl i trzeba wcześniej "zrobić" RWK. Po roku jeśli będzie jeszcze taka możliwość to operacje trzeba powtórzyć.
 #866730  autor: driver
 17 maja 2016, 20:26
Gregrin pisze:
driver pisze: Trzy dychy za rok ważności
Pakiet trzeba przedłużać co miesiąc (i to tylko ostatniego dnia ważności pakietu. Nie da się wcześniej a spóźnienie spowoduje przepadniecie minut)...
A to przepraszam, ale sprawa się znacznie komplikuje.
I nie za trzy dychy, tylko za trzynaście dych (130 zł) na rok.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2016, 20:39 przez driver, łącznie zmieniany 1 raz.

driver
 #866739  autor: bobiwr
 17 maja 2016, 22:03
surface123 pisze:@bobiwr - do czasu aż zamkną ta furtkę - to błąd systemu jak kiedyś z RBM5
surface123 pisze:Jak zlikwidują RWK to też sprawa będzie trudniejsza by nie zrobić skarbonki z konta :/
Gratuluje pesymizmu.
 #866821  autor: perdos1
 18 maja 2016, 13:59
surface123 pisze:Jak zlikwidują RWK to też sprawa będzie trudniejsza by nie zrobić skarbonki z konta :/
Nie rozumiem. Jak zrobisz to teraz, to RWK ci zostanie do maja 2017, niezależnie od zmian. Przez rok włączasz pakiet 100 min za 10 zł co miesiąc. Jaka skarbonka? Jak wyłączą RWK to za rok będziesz myślał co zrobić.
 #866824  autor: surface123
 18 maja 2016, 14:15
Tak, Ale nie dasz rady wydać ( bez uzywania srodków głównych ) tych doładowań jesli nie będzie konto miało RWK

Oczywiscie to prawda ze rok "mamy z głowy"


Z moich wyliczeń wynika ze aby wyzerowac doładowanie pierwsze za 50 i kolejne od 3 miesiaca po 5 potrzeba 6 miesiecy.

Tradycyjnie doładowanie za 50 daje nam 100 dni a nie 175
 #866828  autor: bobiwr
 18 maja 2016, 14:34
Dokładnie to samo uważam.
RWK konta jest wygodne ale nie niezbędne przy no-limicie. Bo kiedy go bierzesz? Jak dużo używasz. Wtedy też coś na pakiety pójdzie, więc należy zasilać numer, co da wydłużenie ważności. RWK był istotny przy necie w RBM za frie. I gdyby nie pajace, które z tego zrobiły sobie źródło dochodu sprzedając skonfigurowane karty na alle... to play by tego nie ruszył.
Inne zastosowanie RWK to numery leżaki lub centralki alarmów czy też te do odbierania głównie. I tam w sumie wydaje się najmniej. Za to ceny jednostkowe wyższe.
A tu kolega - sorry za język -jęczy i snuje czarne wizje... I po co? Za rok będzie co będzie... Wtedy znowu oceni się sytuację. Tak na prawdę, to teraz ceny usług są przystępne dla każdego...

Jeszcze dodam że kombinuje... bo lubię. Spokojnie stać mnie na no-lomity w obecnych cenach. Ale mi to szukanie minima kosztów odpowiada. Pokazałem wielokrotnie środkowy palec np T-M naciągającemu starszych ludzi na bajeczne abonamenty i usługi zupełnie im zbędne. W ten sposób płacę za naście numerów. Nie obciażam tymi kosztami "seniorów rodu". Wiec dziękuję kolegom wyłapującym takie perełki.
 #868521  autor: aster
 31 maja 2016, 12:30
Panowie, moja Teściowa jest w nju i chciałbym ją przenieść na typowy 'no-limit' jeśli chodzi o rozmowy (kom+stac), SMSy oraz net. Z względu na lokalizację pobliskich nadajników zależy mi na sieci Orange (lub T-Mobile).

Najlepiej widzę przejście do Orange Free, gdzie za każde doładowanie jest od groma netu, a za 30zł/31 dni cykliczny no limit można ustawić (wiem, że przenosząc do innej sieci a później do Orange można jeszcze taniej, ale nie chcemy już się w to bawić).

Pytanie tylko o MMSy, czy da się coś lepszego wykombinować by były one także wliczone? Nie wiem jak często są nawet używane bo fotki są przesyłane głównie przez iMessage między Iphonami (czyli internetowo). Rozumiem, że jak będzie chciała fotkę przesłać a odbiorca ma telefon innej marki to leci to jako MMS?

Rozumiem, że w Orange nie jest to wliczone w żadnej taryfie w jakiś no-limit?
 #868524  autor: Camis
 31 maja 2016, 12:40
Patent z: Play -> RWK -> RBM -> 20zł nolimit -> Przedłuzenie za 10zł działa :).

Wychodzi 10zł miesięcznie za nolimit, nawet mniej bo 8-9zł jak taniej dorwiemy doładowanie.
 #868529  autor: Gregrin
 31 maja 2016, 13:02
aster pisze:Pytanie tylko o MMSy, czy da się coś lepszego wykombinować by były one także wliczone?
Z tego co mi wiadomo (a tu jest moja wiedza [Zestawienie] Opcje FULL No-Limit w ofertach na karte ~30zl[Zestawienie] Opcje FULL No-Limit w ofertach na karte ~30zl) to MMS'y w pakiecie ma:
-30zl RBME gdzie można ustawić na sztywno t-mob (z orange ciężej)
-29zl MV na zasięgu play'a, t-mob.
Dodatkowo:
-25zl w play (sprawa z zasięgiem jak w RBM) jest bonus 15% (ważny 30dni) od doładowania który może iść na MMS (19gr)
-30zl w orange podobny patent ale bonus jest 10% ważny 14dni a MMS kosztuje 40gr.
-39zl w nju masz nolimit w pakiecie. Możesz zaoszczędzić nie dzwoniąc na stacjonarne -10zl lub dzieląc rachunek na 2 numery (nju dodatkowy).

EDIT: MV jest na zasięgu play i t-mob. Poprawiłem, sorry za pomyłkę.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2016, 14:06 przez Gregrin, łącznie zmieniany 1 raz.