DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 175 z 176
  • 1
  • 172
  • 173
  • 174
  • 175
  • 176
 #1177187  autor: Adip
 14 sie 2024, 14:06
Chcę przenieść numer na kartę do powyższej sieci, powiedzcie mi jak to wygląda.
Chcę przenieść numer i jako że to nie będzie mój numer główny , to nie chce z niego za dużo korzystać i płacić.
Więc tak , przenoszę numer na kartę i nie wykupuję żadnych pakietów usług, tylko doładowuję za 5 zł, czy tak się da?
Po doładowaniu mam konto ważne rok?
Przez rok korzystam z tych 5 zł, po roku znowu doładowuje za 5 zł i znowu mam konto ważne rok?
Jaki cennik w takiej sytuacji mnie będzie obowiązywał? na ich stronie piszą , że jak się nie korzysta z pakietów to cennik po 10gr za min/sms/mms/mb. a w regulaminie piszą że po 19gr za wszystko????
Czy w tej ofercie na kartę można włączyć jakąś opcję, że płacę za minuty czy smsy, do jakiejś konkretnej kwoty , ale ni więcej niż jakaś określona wartość , np 19 zł?? tak jest w Faktmobile , czy Nju na kartę za 19zł.
A może polecacie inną ofertę dla numeru dodatkowego , z którego nie będę praktycznie korzystał?
WYMODEROWANO
Ostatnio zmieniony 14 sie 2024, 15:13 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: To jest wątek o konkretnej ofercie, a nie służący poszukiwaniom
 #1177188  autor: KC-KARLOS
 14 sie 2024, 14:37
Adip: to proste - wypełniasz formularz na ich stronie, czekasz na kuriera z wnioskiem do podpisania + kartą SIM, karta zacznie działać w dniu przeniesienia wyznaczonym przez Ciebie.
Tak, konto jest aktywne rok po każdym doładowaniu, termin liczy się od momentu doładowania więc nie ma sumowania ważności kasy.
Twój cennik to 10 gr za minutę, sms, mms i 4 gr za 1 megabajt.
Nie, a2mobile ma swoje pakiety "niewyczerpalne" > https://a2mobile.pl/pakiety

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1177200  autor: Adip
 14 sie 2024, 16:21
Nie ma sumowania ważności kasy? Jak będę miał na koncie, przypuśćmy 4zł z doładowania sprzed pół roku, i zechcę sobie doładować konto o 5zł, to mam rozumieć, że kwoty mi się nie sumują? I nie będę miał na koncie do wykorzystania 9zł? Wydaje mi się ,że nie sumują się czasy, natomiast kwoty tak? Drogie pytanie, jak włączę usługę na kartę "niewyczerpalne" za 19zł. to niezależnie od wygnanych w danym miesiącu rozmów, czy smsów (np: za 3 zł) operator pobierze mi z konta te 19zł? I tak co miesiąc? Czy jednak te 19 zł. to jest suma, do której max mi operator pobierze opłatę za usługę, a potem mam resztę za free? Przepraszam, że zadaję być może tak banalne pytania, ale różni operatorzy mają różne oferty i czasami trudno nadążyć, szczególnie gdy się tego nie śledzi na bieżąco .
 #1177201  autor: KC-KARLOS
 14 sie 2024, 16:32
Adip: kwoty się sumują, ale każde doładowanie ustawi 365 dni wychodzących. Nie dłużej.
Tak, to pakiet cykliczny, za 19,90 masz nielimitowane minuty, sms, mms + 10 GB na pełnej prędkości. To stała kwota pakietu pobierana z góry.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1177202  autor: 7xx654465
 14 sie 2024, 16:41
Wracam jak bumerang, z pytaniem jaki dostęp do danych ma kurier widzi pesel?
 #1177267  autor: Adip
 15 sie 2024, 10:54
KC-KARLOS pisze:
14 sie 2024, 14:37
Adip: to proste - wypełniasz formularz na ich stronie, czekasz na kuriera z wnioskiem do podpisania + kartą SIM, karta zacznie działać w dniu przeniesienia wyznaczonym przez Ciebie.
Tak, konto jest aktywne rok po każdym doładowaniu, termin liczy się od momentu doładowania więc nie ma sumowania ważności kasy.
Twój cennik to 10 gr za minutę, sms, mms i 4 gr za 1 megabajt.
Nie, a2mobile ma swoje pakiety "niewyczerpalne" > https://a2mobile.pl/pakiety
Przy przeniesieniu numeru trzeba czekać na kuriera i na nową kartę sim? myślałem, że podczas zmiany operatora, moja stara karta sim zostaje, jedynie następuje przeniesienie numeru do innej sieci.

Piszesz, że cennik, który mnie będzie obowiązywał na kartę to 10gr/10gr/10gr/04gr. co jest zgodne z tym co prezentują na swojej stronie internetowej.
Dlaczego więc mają regulamin, gdzie są inne stawki?(https://a2mobile.pl/documents/cenniki/c ... 8.2024.pdf ) co to jest za regulamin? gdzie jest regulamin oferty na kartę w którym są podane stawki 10/01/10/04gr ?
 #1177268  autor: KC-KARLOS
 15 sie 2024, 11:05
Adip: tak, przecież to przeniesienie poza lokalem operatora, rządzi się swoimi prawami. Zawsze musisz wymienić kartę SIM zmieniając operatora.
Co do cennika - muszą mieć cennik standardowy, bo cennik promocyjny może zostać odwołany w każdej chwili dając klientowi informacje za w czasu, aby nie być zaskoczonym.
Paragraf 3 > https://a2mobile.pl/documents/promocje/ ... 3.2024.pdf

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1177271  autor: Adip
 15 sie 2024, 11:49
Czy w opcji na kartę, bez wykupionego pakietu typu "niewyczerpalne" jest możliwość jednorazowego dokupienia pakietu internetowego za określoną ilość GB (np: 5zł za 3GB), czy korzystanie z szybkiego internetu w tej opcji jest tylko możliwe ze środków zgromadzonych na koncie?
Co się stanie z dostępem do internetu w momencie, kiedy skończą mi się środki na koncie? czy jest jakiś lejek typu 32kbit ?
 #1177272  autor: KC-KARLOS
 15 sie 2024, 12:00
Adip: to chyba oczywiste, że opłaca się pakiet internetowy, niż korzystanie z cennika, tak, że środki w kilka sekund wyparowują.
Dodatkowe paczki netowe są dostępne dopiero po wykupieniu multipakietu z rodziny "Niewyczerpalne".
Polecam za 12,90 "Niewyczerpalny Internet", wtedy przez cały miesiąc masz dostęp do neta - pierwsze 5 GB na pełnej prędkości, później co 5 GB prędkości będą się obniżać: od 5 do 9,99 GB łącznego zużycia do 3 mbps, od 10 do 14,99 GB - lejek 1 mbps, od 15 GB do końca ważności pakietu - 0,5 mbps. Nic ponad to nie dopłacasz do transmisji, nawet gdy ostro spowolni.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1177273  autor: Remington
 15 sie 2024, 12:07
Przy czym nie jest on jednorazowy. Od razu uruchamiamy go jako odnawialny - aby się nie przedłużył trzeba go wyłączyć.
 #1177276  autor: KC-KARLOS
 15 sie 2024, 12:17
Poprawka - wyłączyć jego odnowienie, bo całkowicie go nie wyłączysz.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1177277  autor: Adip
 15 sie 2024, 12:31
KC-KARLOS pisze:
15 sie 2024, 12:17
Poprawka - wyłączyć jego odnowienie, bo całkowicie go nie wyłączysz.
Ok, włączam tą usługę za 12,90 i wyłączam jej odnawianie, wtedy nie płacę więcej , tylko raz, na samym początku, ważność konta będę miał 12 miesięcy (bo doładuje raz na rok za 5 zł) , więc ten internet z prędkością 0,5 Mb będę miał non-stop, nawet w 11 miesiącu ważności konta na kartę?
 #1177284  autor: KC-KARLOS
 15 sie 2024, 14:00
Adip: masakra. NIE. Za złotówki korzystasz z usług. Mieszasz konto z pakietem, który masz na 31 dni, potem wygasa, bo wyłączyłeś odnowienie. Gdy wygaśnie korzystasz ze stawki 4gr za 1 megabajt, jak zjedziesz do zera - nie ma neta, nawet gdy zerowe konto jest ważne te 11 mies. Dlatego polecam włączyć pakiet, aby nie przepłacać.

A jeżeli chcesz mieć non stop internet, za którego nic nie płacisz kup sobie kartę Aero2 BDI - tam masz 0,5 mbps neta w godzinnych sesjach po wpisaniu kodu CAPTCHA.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1177289  autor: Adip
 15 sie 2024, 14:30
OK. dzięki za wyjaśnienia, pakiety cykliczne mnie nie interesują , bo mam takowe na innym numerze w Orange, a niebawem przenoszę ten numer do Nju na kartę za 19 zł, gdzie będę miał full pakiet, i ponad 220GB co miesiąc, i to będzie mój główny numer.
Tutaj piszę w sprawie drugiego, dodatkowego numeru, z którego praktycznie nie będę korzystał, i chce go przenieść z Nju do innej sieci, po prostu chcę spróbować mieć dwa numery w innych sieciach,(dywersyfikacja sieci) a że właśnie wybudowali niedaleko mnie nadajnik Plusa, to myślę , żeby ten drugi numer ulokować w a2mobile, czyli na nadajnikach Plusa, w grę wchodzi jeszcze WYMODEROWANO

Czy w a2mobile na kartę działa RCS, czy wiadomości idą tylko jako sms?
Czy wysyłanie RCS w tej sieci jest naliczane jest jak sms? czy pobierają transfer z neta?
 #1177293  autor: KC-KARLOS
 15 sie 2024, 14:39
Adip: już raz miałeś zwracaną uwagę, iż jeśli piszesz w dedykowanym temacie o a2mobile, to tylko skupiamy się w tym wątku. Jeśli szukasz innego rozwiązania - załóż osobny wątek w dedykowanym miejscu.
RCSy w a2mobile nie działają.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1177306  autor: IC_Current
 15 sie 2024, 17:35
Sprostowanie.
RCS w a2mobile działają. Miałem tę ofertę i korzystałem z RCS na kilku modelach telefonów.
 #1177437  autor: Adip
 17 sie 2024, 22:43
Kupiłem starter a2mobile, zarejestrowałem numer i zalogowałem się na swoje konto, wszystko działa, ale nie widzę nigdzie opcji sprawdzenia na kogo jest konto i nr telefonu.
Chciałem sobie sprawdzić, czy podczas rejestracji np. nazwisko nie zostało przekręcone (pni w Żabce zarejestrowała mi numer bez dowodu :D , bo nie miałem przy sobie) , czy coś w tym stylu, ale na moim koncie nie ma nigdzie moich danych, abym mógł je sobie zobaczyć, lub edytować.
 #1177440  autor: KC-KARLOS
 17 sie 2024, 23:26
Adip: bo a2mobile pobiera do rejestracji jedynie Twoją godność + nr PESEL. Nic więcej, w porównaniu np. do Plusa, który chce jeszcze nr dowodu osobistego.
Jeśli chcesz sprawdzić jakie masz tam podane dane, skontaktuj się z BOK - 720 20 30 40
(koszt według taryfy operatora). Godziny pracy biura obsługi klienta: poniedziałek - piątek: 8:00 - 20:00, sobota - niedziela: 9:00 - 16:00, ewentualnie FB/Messenger a2mobile - tam też mogą Tobie tam odpisać. Spotkałem się z tym, że submarki Plusa i ich MVNO preferują taką formę kontaktu z klientami.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 175 z 176
  • 1
  • 172
  • 173
  • 174
  • 175
  • 176
  • 1
  • 172
  • 173
  • 174
  • 175
  • 176