DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #904128  autor: zwariowany.kurczak
 08 sty 2017, 00:35
matko boska psychiatryczna... 9gr co 6mc w Nju czy 1zł w T... nie wiem ja żyć, życie bez sensu, k**** jaki tu był PIN do tego leżaka...

PS> najtańsze utrzymanie numeru 27gr/ROCZNIE w NJU - jeden sms za 9gr co 5mc :) po 3mc wygadanych za 9zl, lub w karcie 5zl/rok lub odliczanie na SMS...

jak żyć...
 #904146  autor: Gregrin
 08 sty 2017, 11:07
zwariowany.kurczak pisze: 9gr co 6mc w Nju czy 1zł w T... nie wiem ja żyć,
Nie chodzi o cenę a o swobodę "zawieszenia" numeru i jego bezpieczeństwo (pewność ze nie przepadnie). W nju odpowiedz na sms'y utrzymaniowe tez jest darmowa ale nie zrobisz tego za granica i nie sprawdzisz do kiedy masz ważne konto bo przecież jest ważne "po wieki" i 3 dni po otrzymaniu sms'a wyłączą ci numer. A nazywania przez t-mob RWK zamiast 6-m-cy nie rozumiem.
zwariowany.kurczak pisze:PS> najtańsze utrzymanie numeru 27gr/ROCZNIE w NJU - jeden sms za 9gr co 5mc :)
Co 3m-ce od sms'a albo 6m-cy od doładowania, w obu przypadkach za 0zl. W podanych w powyższych postach opcjach za darmo ale to nie temat o RWK. Mimo to musiałem sprostować te dziwne informacje.
 #904159  autor: kaspeed
 08 sty 2017, 12:40
Ta super prosta oferta to przecież ewidentny pic na wodę. Dla kogoś kto mało używa telefonu.Sporo znam takich starszych osób.A w regulaminach same chaczyki nawet z RWK które jest ale jak cos to zabierane gdzie tu sens??Kolejny haczyk to chyba prędkosći internetu na co to komu ja chce pełną prędkość.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #904218  autor: Remington
 08 sty 2017, 16:09
Gregrin, wysyłanie SMS-ów na numery skrócone bez problemu działa za granicą. Korzystasz przecież z polskiego SMSC.
 #904229  autor: aster
 08 sty 2017, 16:58
kaspeed pisze:Dla kogoś kto mało używa telefonu.Sporo znam takich starszych osób.
Czy oferty no-limit nie są dla tych, którzy chcą dzwonić/smsować/surfować tyle ile chcą (no, poza limitem 10GB na net) bez obawy o wydmuchane koszta? Zawsze mi się wydawało, że tego typu oferty są właśnie dla najbardziej wymagających użytkowników. :)
kaspeed pisze:A w regulaminach same chaczyki nawet z RWK które jest ale jak cos to zabierane gdzie tu sens??Kolejny haczyk to chyba prędkosći internetu na co to komu ja chce pełną prędkość.
Tego typu haczyki też mnie denerwują bo wszystko powinno być przejrzyste aż do bólu. Z tym RWK to przegięcie, można to było inaczej przedstawić.
 #904233  autor: Gregrin
 08 sty 2017, 17:09
Remington pisze:wysyłanie SMS-ów na numery skrócone bez problemu działa za granicą. Korzystasz przecież z polskiego SMSC.
Dzieki za info, nie wiedziałem o tym. Sa one płatne wedlug stawek roamingowych ?
 #904252  autor: ja.michal
 08 sty 2017, 18:10
aster pisze:Zawsze mi się wydawało, że tego typu oferty są właśnie dla najbardziej wymagających użytkowników. :)
No limit jeśli chodzi o połączenia i SMSy nie. Operatorom tak spadły dochody za te usługi, że bardziej opłacalne było uśrednić koszt do tzw. no limit i opcje pakietowe praktycznie całkowicie wykasować. Zobacz, że bardzo dużo ludzi nie potrzebuje nielimitowanych połączeń, a dużo GB, a połączenia bez limitu są wciskane.
 #904273  autor: sa
 08 sty 2017, 19:06
Aster ja używam telefonu bardzo nieregularnie i dla mnie no limt to zbędna usługa a do tego za droga. dlatego cieszy mnie że fakt oferuje za 9zł 100minut ,bo smsy traktuję za zbędny dodatek net może być, mój fon i tak 100mb nie zużyje na m-c .Moja matka podobnie pakiet za 9zł jest w 100% wystarczający i obstawiam że jest więcej takich osób.Realnie wszystko zależy od tego ile minut zużywa się na m-c i wtedy dobrać ofertę.W zasadzie moja mama ma "abo" za 9zł ale żaden klasyczny abo jej tyle nie da za te pieniądze.
 #904294  autor: aster
 08 sty 2017, 21:50
ja.michal pisze:Zobacz, że bardzo dużo ludzi nie potrzebuje nielimitowanych połączeń, a dużo GB, a połączenia bez limitu są wciskane.
Tu się zgodzę, sam się zwykle głowię tylko nad gigabajtami choć tu na szczęście konkurencja tak wyśrubowała rynek, że już nawet T-Mobile się ugiął, wrzucił do oferty prawdziwy 'no limit' i do tego jeszcze 10GB zapodał, zapewne by uatrakcyjnić ofertę wobec tego co Play oferuje. Ci zaś zapewne lada chwila odpowiedzą (choć akurat teraz promują milionowe wygrane) podniesieniem miesięcznych przydziałów transferu.

Osobiście też nie potrzebuję nielimitowanych rozmów, ale lubię to mieć by nie myśleć ciągle o tym czy 'no limit' się bardziej opłaca czy jednak jakieś pakiety rozmów wykupywać (czy tam płacić według cennika). Biorąc stawkę 29gr/min. to jednak szybko dochodzę do wniosku, że 'no limit' jest bezpieczniejszym rozwiązaniem. Tym bardziej, że pakiety internetowe w zwykłej taryfie też kosztują.
sa pisze:Aster ja używam telefonu bardzo nieregularnie i dla mnie no limt to zbędna usługa a do tego za droga. dlatego cieszy mnie że fakt oferuje za 9zł 100minut ,bo smsy traktuję za zbędny dodatek net może być, mój fon i tak 100mb nie zużyje na m-c .Moja matka podobnie pakiet za 9zł jest w 100% wystarczający i obstawiam że jest więcej takich osób.
No właśnie, stąd nie traktowałem oferty 'no limit' jako coś dla osoby mało dzwoniącej skoro można dużo taniej ustawić taryfę (lub jakiś niestandardowy abo) dla takich osób.

Stąd jeśli ktoś decyduje się na 'no limit' to raczej bym stawiał na tych, którzy więcej wydzwonią niż standardowa taryfa by im pozwoliła za tę samą kwotę.

Oferta Superprosta zaś wydaje się być czymś dla wszystkich, zarówno dla klasycznych fanów 'no limit' wiedzących, że wydzwonią więcej niż ich będzie kosztowała ta nielimitowana oferta, jak i tych co polegają głównie na transferze - skoro np. w innych sieciach pakiet 6GB kosztuje 20zł (a tu w Superofercie jest 10GB za 25zł i do tego rozmowy/smsy gratis).
 #904306  autor: Wosiu96
 08 sty 2017, 23:06
Panowie czy w tej ofercie jest faktycznie ograniczenie prędkości 15/15? Jeden z użytkowników w komentarzach na telepolis pisał, iż jego prędkości są powyżej 15Mpbs.
 #904427  autor: zwariowany.kurczak
 09 sty 2017, 19:58
Pytanie dla osób które przeniosły numer do T - MNP > doładowanie 25zł > 30 dni za darmo pakietu za 25zł + 25zł na koniec na drugi miesiąc? Dobrze to rozumiem? Bo w T może być tak, że "za darmo" to za 25zł na start...
 #904445  autor: Taki_tam
 09 sty 2017, 21:47
Testowałem i prędkość jest ograniczona do 15MB/s. Dodatkowo max długości pojedynczej rozmowy to 60 min. Mimo tego do komórki to przyzwoita oferta.
 #904453  autor: aster
 09 sty 2017, 22:41
Taki_tam pisze:Testowałem i prędkość jest ograniczona do 15MB/s. Dodatkowo max długości pojedynczej rozmowy to 60 min. Mimo tego do komórki to przyzwoita oferta.
Tak z ciekawości testowałeś ofertę za 25zł czy tę drugą za 1zł (jednodniową)?
 #904454  autor: zwariowany.kurczak
 09 sty 2017, 22:47
fajna odp. na PLUS i jego -50%... tu mamy ~2mc po 12.50zł :) T na szczycie.. świat się kończy../

Oferta raczej nie na leżaki, ale poświęcenie 1zł/mc za jakość/prestiż/magnetowy zasięg i Bogusia w reklamie, warto :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Oferta bardzo dobra dla osób starszych/mało dzwoniących/odbierających/telefon domowy.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2017, 14:20 przez zwariowany.kurczak, łącznie zmieniany 1 raz.
 #904494  autor: ZBOWID
 10 sty 2017, 10:29
Taki_tam pisze:Testowałem i prędkość jest ograniczona do 15MB/s. Dodatkowo max długości pojedynczej rozmowy to 60 min. Mimo tego do komórki to przyzwoita oferta.

W regulaminie nie widziałem zapisu o max długości rozmowy, jest możliwość składania jakiejś reklamacji z tego tytułu?
 #904821  autor: Wojtasek
 12 sty 2017, 10:23
Cześć,

Mam następujący problem... 8 stycznia przeszedłem z abonamentu na kartę w T-Mobile, dodatkowo wymieniłem moją średniowieczną SIMke na nową, z 'U', żeby mi działał LTE na moim nowym iP 7 i teraz mam dwa problemy:

1. LTE nadal nie działa;
2. Apka T-mobile mi twierdzi, że nie jestem zarejestrowany a konsultant w salonie, że jestem;
3. Dodatkowo, co najważniejsze, mam środki na koncie, specjalnie wpłaciłęm 50 PLN i za cholerę nie mogę załadować tej nowej oferty a próbuje na wszystkie sposóby zgodnie z regulaminem:

- SMS - pojawia się komunikat po wysłaniu 'Przepraszamy, wystąpł błą. Prosimy spróbowaćpóźniej'
- przez kod *146*265# - pojawia się komunikat 'Podany odbiorca 265 nie isteniej lub nie jest przez system obsługiwany'
- przez apkę - pojawia się błąd 219;

Wiecie może o co chodzi?
 #904838  autor: aster
 12 sty 2017, 12:03
Wojtasek pisze:na moim nowym iP 7 i teraz mam dwa problemy:

1. LTE nadal nie działa;
Wejdź w ustawienia, potem:
1. Mobile Data
2. Mobile Data options
3. Sprawdź czy po prawej od "Voice & Data" widnieje LTE, jeśli nie to kliknij tam i zmień
 #904846  autor: Wojtasek
 12 sty 2017, 12:29
To zrobiłem w pierwszej kolejności. Być może chodzi o to, że po zmianie z abonamentu na kartę włączył mi się jakiś podstawowy pakiet 3 w 1 z 1GB neta - może ta usługa nie obsługuje LTE? Nie mam jak sprawdzić póki co, bo nie mogę aktywować z jakiegoś powodu opcji Superoferty 25 pln nolimit...