DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 259 z 536
  • 1
  • 257
  • 258
  • 259
  • 260
  • 261
  • 536
 #1128897  autor: KC-KARLOS
 04 mar 2022, 11:50
surface123: mogą zrobić teraz wszystko, żeby "zarobić".

Warto wiedzieć, że od kilku lat jest dostępna usługa, która pozwala zaciągnąć debet do 5 zł, aby opłacić brakującą kwotę na daną usługę.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1128901  autor: KC-KARLOS
 04 mar 2022, 12:31
forum_tg: ta opcja nie powinna powodować naliczania daniny. Powinien wypowiedzieć się Rzecznik Orange Polska w tej sprawie, bo suchy opis usługi jest niejednoznaczny.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1128902  autor: kazik20
 04 mar 2022, 13:14
rymi pisze:
01 mar 2022, 21:04
Z dziwactw to wyłączyłem RWK i się zrobiło 180 dni na przychodzące - zależało mi, aby numer niedługo padł, a tu jeszcze pół roku będzie żył.

Na drugim mam ważność na wychodzące do dziś, a na przychodzące tylko 93 dni - RWK nie ruszam w takim razie ;-)
biala1991 pisze:
01 mar 2022, 18:55
Kiedy włączyłam RWK okres pasywny ustawił się na +3mieś.
No czekałem chyba z 10 dni na przestawienie się licznika przychodzących. Dziś się ujawniło na kilku numerach nie stare +93dni ale aż +150. Co ciekawe na jednym jest aż +163 (wcześniej było +93) a karta ma martwe wychodzące i 0zł.
Większość przedłużana albo przelewem sms albo wygaszeniem RWK i zyskaniem +31dni wychodzących.
Bardzo szkoda biała że późno dałaś cynk, bo tak bym miał numery przeznaczone na straty jednak jeszcze ważne z te ok. pół roku, by skorzystać z promek na darmowe GB.
 #1128904  autor: asdaf
 04 mar 2022, 13:32
Skyline pisze: Przelew sms kosztuje 20gr także zapewne się kwalifikuje.
Ale nie lepiej zadzwonić do kogoś na 1-2 sekundy z kosztem 2gr raz na miesiąc?
No ale np. ja mam włączony no-limit i do tego pakiet GB na koncie. Nie da rady.
 #1128906  autor: zielony71
 04 mar 2022, 13:35
Nie sądzę, żeby pobierali po 5 zł/m-c od tych, którzy kupili roczne pakiety za 360 zł, dlatego sądzę, że korzystanie z opłaconych pakietów będzie traktowane jako płatna aktywność. Gorzej może być z darmowym bonusem za doładowanie.
P.S. pozostaje jeszcze pytanie, czy oni ogarną ustawienie tego poprawnie w systemie, bo mam pewne wątpliwości;-)
 #1128908  autor: kazik20
 04 mar 2022, 14:11
Moim zdaniem nie powinniśmy panikować, bo to chyba chodzi wyłącznie o to by karta nie leżała bezczynnie w szufladzie przedłużona na rok. Wystarczy zapewne wejść na Neta na kilka sekund lub zadzwonić. Rodzaj pakietu raczej będzie tu nieistotny, ale faktycznie trzeba "zaatakować" rzecznika w tej sprawie na nasz.orange.pl. Ktoś tam ma konto i podpyta?

O jest już jednak wątek: https://nasz.orange.pl/t5/Oferty-poleca ... d-p/304743

Gdyby było inaczej niż myśle no to jaki sens ma wogóle usługa RWK? Bezsensowny. Jak usługa wprowadzająca w błąd "Więcej czasu na wszystko". My na forum TP jeszcze mamy wyjaśnione o co w tym wszystkim biega, ale pomyślcie jaki popłoch będzie wśród ludzi nie mających głowy do martwienia sie o aktualne zasady panujące w ofercie. Będzie totalny niesmak, oskarżenia, że "gdzie zniknęły nagle moje złotówki?" itd. Jak sie zrobi z tego niezły bigos i smród to operator może się z tego wycofać.
Ostatnio zmieniony 04 mar 2022, 15:11 przez kazik20, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1128909  autor: Remington
 04 mar 2022, 14:27
forum_tg pisze:
04 mar 2022, 12:27
najgorsze, że jeżeli ktoś doładuje telefon za np. 100 zł, dostaje pakiet danych, korzysta z niego dłużej niż 31 dni, to mu w kolejnym okresie zabiorą 5 zł.

Dłużej niż 31 dni? Wg obecnego opisu już na drugi dzień mogą mu pobrać tę opłatę jeśli przez ostatnich 30 dni nie korzystał. Doładowanie nie resetuje licznika.

Zobaczmy ostateczną treść zapisu w cenniku, bo może się jeszcze nieco zmienić.
 #1128921  autor: biala1991
 04 mar 2022, 18:49
kazik20 pisze:
04 mar 2022, 13:14
Bardzo szkoda biała że późno dałaś cynk, bo tak bym miał numery przeznaczone na straty jednak jeszcze ważne z te ok. pół roku, by skorzystać z promek na darmowe GB.

Jeśli Cię to pocieszy to skorzystałam tylko na jednym numerze, na pozostałych dałam się zrobić w Karola i przedłużyłam RWK :D Gdybym wiedziała, że Orange wyskoczy z opłatą za brak aktywności nie traciłabym kasy na usługę RWK tylko karty poszłyby do piachu.

Wykosztowałam się do tego stopnia, że na jednym numerze wykupiłam nawet roczną ważność GB za 29zł :) To miał być internet rezerwowy, jeśli nie będę tej karty używać i nie będzie środków na pobranie opłaty to mi skasują bonus za doładowanie?
 #1128929  autor: KC-KARLOS
 04 mar 2022, 20:20
biala1991: spokojnie, niczego nie skasują, jakim prawem?
Masz 0,00 na saldzie, to z czego zabiorą? Co najwyżej mogą zrobić debet -2 zł max do -5 zł (po dwuletnim stażu w sieci). Poza tym danina nie zostanie naliczona gdy kupimy usługę np. "więcej czasu na internet" w OFNK, więc spokojnie.

marcz123456: jak oni mają "zarobić" na starterach które nie zostaną doładowane, bo jest taka możliwość. Zużyjesz środki i daniny nie naliczą z kilku powodów (skorzystanie z aktywności, utrata wychodzących przy stanie 0,00 lub ujemny stan konta -2 zł).

Prawda jest taka, że operator mógł pójść za ciosem i dać warunki jak w nju na kartę "konto po wieki", skoro chce "karać" leżaki.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1128932  autor: KC-KARLOS
 04 mar 2022, 20:30
Remington: leżaki mogą mieć w zasadzie zerowe lub ujemne saldo, więc więcej daniny nie pobiorą. Zamysł opłaty jest zgubny i ślepy. Ten sam błąd popełnia Play w odNOWIE i pazerny Plus, który pod pretekstem darmowych bonusów i tak zje te 3 zł, jeśli je masz (w sumie teraz już wiadomo czemu nadal oferują darmowe 3 miesiące usług no-limit za 0 zł za przeniesienie do Plus na kartę / Plusha - aby zjadać daninę już po miesiącu korzystania z numeru).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1128935  autor: Remington
 04 mar 2022, 21:03
Chodzi Karlosie o wyzerowanie sald w „legalny” zgodny z cennikiem sposób.

Spójrz, co zrobił Plus: wydłużył karencję do 2 lat, co za sam ten okres da im maks. 72 zł z numeru plus trochę za okres przed normalnym wygaśnięciem ważności przychodzących (przed karencją). Powiedzmy, że jakieś 80 zł maksymalnie.

Teraz zobaczmy na Orange, który w różnych promocjach czy na starterach ma konto ważne rok na wychodzące. Da to 60 zł plus trochę za okres przed zablokowaniem środków. Wychodzą podobne kwoty rzędu 75-80 zł.

Zapewne operatorzy skalkulowali, że na wygaszanych leżakach saldo rzadko kiedy przekracza te około 80 zł.

Oczywiście zgadzam się z Tobą, że na większości są to z pewnością grosiki. Milion leżaków z kilkuzłotowym saldem da 3 mln zł zarobku Plusowi i 5 mln Orange. Miesięcznie!

Ale jest jeszcze jeden racjonalny aspekt tej sprawy - moim zdaniem wątpliwej etycznie. Operator po wejściu nowych przepisów o zwrotach będzie musiał księgowo traktować jako zobowiązania kwoty jakie znajdowały się na saldach wygaszonych lub przeniesienionych numerów. Będą mu one ciążyć, bo ani to zysk, ani nie można ich przez pewien czas użyć. Ograbiając leżaki przy pomocy „legalnej” opłaty lwią część tych pieniędzy (bo jak napisaliśmy wyżej rzadko kiedy saldo przewyższy pobierane opłaty) przeksięguje do zarobków.
 #1128942  autor: biala1991
 05 mar 2022, 06:52
Moim zdaniem powinien dostać po premii za nazwanie kary opłatą za usługę... usługę która już istnieje i posiada swój cennik :D

Trudno przewidzieć jak będzie funkcjonować ta pseudousługa, pewnie nawet Orange nie wie i czeka, żeby dostosowywać regulamin do działania swojego systemu :D Najbardziej problematyczne jest naliczanie opłaty przy bonusie za doładowanie, jeśli wykupimy usługę Więcej czasu na internet to opłata nie zostanie pobrana a jeśli mamy bonus ważny z tytułu samego doładowania to pomimo korzystania z niego wygeneruje on opłatę? A co wtedy (bonus bez wykupionej ważności) z doładowaniem konta? w każdym miesiącu przy zasileniu będzie potrącane 5zł za brak aktywności?

Nieuznanie doładowania jako aktywność to naprawdę mistrzostwo, nawet jeśli na leżaku opłata nie będzie pobierana z powodu braku środków to jeśli chcemy zacząć z niego korzystać musimy najpierw zapłacić haracz za przywrócenie do sieci. Ktoś doładuje z myślą o włączeniu jakiegoś pakietu i zonk, braknie mu, bo 5 zeta z zasilenia zostanie skasowane :D
Jeśli tak to będzie chodzić to znaczy, że opłata za RWK wzrosła z 6zł do 11zł.
 #1128949  autor: darekka
 05 mar 2022, 11:59
Źle liczysz opłate za RWK na 11zł. , bo 6zeta kosztuje RWK+12*5zł. comiesięcznej daniny "za nieużywanie" czyli 6zł+60zł daje 66zł. za RWK.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1128954  autor: bazooka
 05 mar 2022, 15:13
Ok, przejrzałem kilkanaście ostatnich postów... Czy ktoś się orientuje jak to będzie wyglądało gdy leżak o saldzie 0zł, po kilku miesiącach nieaktywności, będę chciał przenieść do innej sieci :?:
Bo po wprowadzeniu takiej opłaty chyba już mogę się wszystkiego spodziewać - wraz z wyrównaniem ujemnego salda (opłat karnych) przed przeniesieniem numeru :)
Jak myślicie :?:
  • Strona 259 z 536
  • 1
  • 257
  • 258
  • 259
  • 260
  • 261
  • 536
  • 1
  • 257
  • 258
  • 259
  • 260
  • 261
  • 536