DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 260 z 536
  • 1
  • 258
  • 259
  • 260
  • 261
  • 262
  • 536
 #1128957  autor: R.Mandano
 05 mar 2022, 15:29
bazooka pisze:
05 mar 2022, 15:13
Czy ktoś się orientuje jak to będzie wyglądało gdy leżak o saldzie 0zł, po kilku miesiącach nieaktywności, będę chciał przenieść do innej sieci :?:
Nikt się nie orientuje, bo to jest nowość, która zszokowała kilku (nastu) Chomików Biznesu z forum.
:lol:
A przecież wystarczy 1x na 31 dni wykonać jakąkolwiek czynność, choćby 1 sekundowe dowolne połączenie - albo 1 sms.

W Play-oN opłata za brak aktywności to 3 pln, ale przynajmniej dają SD po sieci. Może Orange też pójdzie tą drogą :?:
:lol:
 #1128973  autor: TomLee
 05 mar 2022, 16:56
Generalnie to nie dziwi fakt, że operator naliczy opłatę za brak aktywności. W końcu ponosi koszty utrzymania sieci, prowadzi działalność itd. Pewnie to skomplikuje życie użytkownikom, ale tanio już było. Sam w OFnK mam kilka kart, na szczęście tylko jedna to "leżak na czarną godzinę". Trzeba będzie zaznaczyć w kalendarzu wykonanie płatnej aktywności raz w miesiącu. W OFnK przy zerowym stanie konta można korzystać z Internetu za doładowanie?
 #1128975  autor: KC-KARLOS
 05 mar 2022, 17:02
Bez obaw, przy stanie 0,00 a nawet przy stanie ujemnym (kredyt) można korzystać z neta.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1128977  autor: R.Mandano
 05 mar 2022, 17:09
TomLee pisze:
05 mar 2022, 16:56
Generalnie to nie dziwi fakt, że operator naliczy opłatę za brak aktywności. W końcu ponosi koszty utrzymania sieci, prowadzi działalność itd. ....
Raczej dziwi, skoro jednocześnie Operator życzy sobie 6 pln za RWK.
No chyba, że pomarańczowe biuro prawne przespało fakt, że Orange już od roku pobiera opłatę za RWK.
:lol:
W Play-oN opłata za brak aktywności powoduje, że środki i pakiety na koncie są ważne bezterminowo, co jest zgodne z elementarną logiką, a nawet Konstytucją.
:lol:
 #1128980  autor: biala1991
 05 mar 2022, 19:06
darekka pisze:
05 mar 2022, 11:59
Źle liczysz opłate za RWK na 11zł. , bo 6zeta kosztuje RWK+12*5zł. comiesięcznej daniny "za nieużywanie" czyli 6zł+60zł daje 66zł. za RWK.

Pisałam o przedłużeniu RWK na nieużywanym numerze (tylko odbiór) i z zerowym saldem. W takiej sytuacji, żeby włączyć RWK na kolejny rok należałoby doładować za 11zł, bo zanim aktywujemy roczną ważność to 5zł z doładowania zostanie pożarte na karną opłatę, za pozostałe 11 mieś. już nie będzie z czego pobrać więc tego nie liczę.
 #1128984  autor: kazik20
 05 mar 2022, 22:36
Jakie znowu chomiki biznesu? Numery mam dla siebie tylko, głównie do łapania darmówek.
Chomikiem biznesu chce być tu raczej operator, grosz do grosza i uzbiera sie rzeka wpływów i to zarobek trochę robiony po ciemku i w nieświadomości klienta.

Regulaminów to chyba tutaj trzeba wypatrywać: https://www.orange.pl/view/regulaminy_cenniki Choć i w innych miejscach ukrywają je także, ale adresu już nie pamiętam.
 #1128989  autor: Iwona2002
 06 mar 2022, 06:27
A moze: odebrać połączenie (bezpłatna aktywność), wykonać połączenie, wysłać sms, użyć danych mobilnych (płatna aktywność - technicznie bezpłatna z pakietem - a regulaminowno płatna) lub całkiem płatna (płatna bez pakietu).
 #1128990  autor: bazooka
 06 mar 2022, 07:10
Remington pisze:
05 mar 2022, 15:23
Jakiego ujemnego salda? Chyba jednak nie przeczytałeś dokładnie. Opłata nie wyniesie więcej niż dostępne saldo, więc dla salda 0 wyniesie 0.
Mój post był obdarzony emotkami... :mrgreen:
Tymczasem po mnie jednak zakładają też ujemność salda i już liczą 11 a nawet 16zl za aktywowanie leżaka..
To twierdzisz, że ja czegoś nie rozumiem :?: :mrgreen: :-D

Szkoda, że nie zostałem dobrze zrozumiany tym pół żartem, bo chomikowanie numeru jest śmieszne, ale akurat ja mam taką kartę w tablecie na działkę i korzystam tylko sezonowo.
Czyli mam rozumieć, że jeśli w październiku opróżnię se konto np przelewem SMS do poziomu jakiego się da, a nie pamiętam do którego da się przelać SMSem to potem zje mi tylko tę resztę, w maju doładuję za 50zeta i będę miał te 50z i nie potrąci mi za 6 miesięcy nieaktywności :?:

Oczywiście gdyby miało to ja jej już w tym roku nie doładuję w maju, bo nie dam 6zl za nic (obecnie leżak od września z zerowym saldem) i wolę przenieść gdzie indziej...
No właśnie tylko gdzie, poza P4, dostanę pakiet neta na 3 miesiące za doładowanie 50z - kto podpowie :?:
Przelew SMS daje mi obecnie taki net za tyle, poniżej jakiej wartości salda nie da się już przelać, a tak to koszt 20gr za SMS zlecającego przelew i środki wracają na mój główny numer😁
 #1128991  autor: biala1991
 06 mar 2022, 07:53
bazooka pisze:
06 mar 2022, 07:10
Remington pisze:
05 mar 2022, 15:23
Jakiego ujemnego salda? Chyba jednak nie przeczytałeś dokładnie. Opłata nie wyniesie więcej niż dostępne saldo, więc dla salda 0 wyniesie 0.
Mój post był obdarzony emotkami... :mrgreen:
Tymczasem po mnie jednak zakładają też ujemność salda i już liczą 11 a nawet 16zl za aktywowanie leżaka..
To twierdzisz, że ja czegoś nie rozumiem :?: :mrgreen: :-D

Ja liczę 11zł i piszę to na podstawie doświadczeń z TM, gdzie po doładowaniu "martwego" numeru skasowało mi opłatę za RWK, które miałam uruchomione na tym numerze przed hibernacją (a minęły chyba dwa lata :D ). To że coś teoretycznie nie powinno się wydarzyć (ujemne saldo) nie znaczy, że się nie wydarzy, wszystko zależy od systemu Orange, który żyje własnym życiem i jak już mieliśmy okazję się przekonać niekoniecznie działa zgodnie z regulaminem (RWK+bonusy, Więcej czasu na internet), co Orange rozwiązuje wyjaśnieniami naginając teorię regulaminową do praktyki.

W związku z tym, że doładowanie nie jest traktowane jako aktywność podejrzewam, że każde doładowanie po okresie nieaktywności pobudzi system do pobrania z niego opłaty 5zł. Nie zakładam czarnego scenariusza, że to będzie x razy 5zł za cały okres nieaktywności :D



Planuję zostawić w Orange nr, którego używam do autoryzacji w różnych miejscach, w zasadzie potrzebuję tylko odbioru ale nr jest na tyle ważny, że wolę nie ryzykować blokady wychodzących, spodziewam się więc, że odnowienie RWK w przyszłym roku będzie mnie kosztować 11zł (6zł - RWK i 5zł - opłata powitalna :D )
 #1128992  autor: vkjcsakjvcjk
 06 mar 2022, 10:14
Przecież już po wprowadzeniu 6zł za RWK ta sieć stała się wrogiem, że tak nazwę kart dodatkowych. Tylko się tak zastanawiam w jakim celu Orange rozdaje te startery za darmo czyżby marketingowcy myśleli, że klient będzie aktywnie korzystał z 5 kart jednocześnie? Wiadomo, że te karty (leżaki) nie mają na kontach żadnej znaczącej kasy bo i po co? Wiadomym jest także że "Rząd chce, aby niewykorzystane pieniądze z telefonicznych kart przedpłaconych zasilały Skarb Państwa " także operator tym sposobem chce być cwańszy od rządu.
źródło:
https://www.telepolis.pl/wiadomosci/tar ... operatorzy
Ostatnio zmieniony 06 mar 2022, 10:21 przez vkjcsakjvcjk, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1128993  autor: babciagienia1p
 06 mar 2022, 10:19
bazooka pisze:
06 mar 2022, 07:10
...i wolę przenieść gdzie indziej... No właśnie tylko gdzie, poza P4, dostanę pakiet neta na 3 miesiące za doładowanie 50z - kto podpowie :?:

W Plushu. Po przeniesieniu i doładowaniu za 5,- zł jest nolimit głosowe, SMS-y, MMS-y i 15 GB na 3x720 godzin. Do tego promocja 100/200 GB na start (na razie do 31 marca 2022).

biala1991 pisze:
06 mar 2022, 07:53
Ja liczę 11zł i piszę to na podstawie doświadczeń z TM, gdzie po doładowaniu "martwego" numeru skasowało mi opłatę za RWK, które miałam uruchomione na tym numerze przed hibernacją (a minęły chyba dwa lata :D )...

Od pewnego czasu T-Mobile zakończyło perfidną praktykę naliczania ujemnego salda. Niewykluczone, że pod wpływem UOKiK-u. Wcześniej, jeśli ktoś zapomniał o karcie, na której miał włączone pakiety lub usługi cykliczne, mógł dorobić się nawet kilkuset złotych na minusie. Minus był pokrywany ze środków po doładowaniu.
 #1129002  autor: marcin19883
 06 mar 2022, 15:52
Ile będziecie jeszcze jęczeć o opłatę za utrzymanie konta? Tak wam szkoda 1grosza miesięcznie? Tak trudno wykonać płatne połączenie? :D Z numeru się korzysta. Nie wiem po co trzymać numer i nic z nim nie robić.
 #1129004  autor: KC-KARLOS
 06 mar 2022, 16:00
marcin19883: przy aktywnych no-limitach ciężko o wygadaniu 1 grosza z konta głównego (chyba, że połączysz się z Maxem pod *100). Danina jest kontrowersyjna, ale łatwa do uniknięcia.
Ja tylko się obawiam, że danina może być pobrana przy korzystaniu z bonusów (z zasileń, promocji z darmowym SMS gdzie operator przyznaje promocyjne GB), Plus tak robi i skutecznie zjada 3 zł, lub równowartość pozostałego salda w przedziale 0,01 do 2,99, gdy korzystasz z darmowych promocji (również 3 miesiące no-limitów za przeniesienie numeru).
Poczekajmy do kwietnia lub maja albo na stanowisko przedstawiciela operatora (rzecznika), o ile się tego doczekamy.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1129007  autor: koszalineo941268
 06 mar 2022, 17:15
"Czy "przelew sms" jest traktowany jako aktywność, zwalniając z wprowadzanej opłaty?
Czy korzystanie z pakietu danych z bonusu za doładowanie będzie traktowane jako warunek do zaniechania pobrania opłaty 5 zł?
Oto odpowiedzi, które otrzymałem:

Wysłanie przelewu SMS jest traktowane jako aktywność.
Przyjęcie przelewu SMS nie jest traktowane jako aktywność.
Wykonanie połączenia z Internetem zwalnia z opłaty 5 zł. W powyższym przypadku także."
https://www.telepolis.pl/wiadomosci/tar ... aktywnosci
 #1129008  autor: R.Mandano
 06 mar 2022, 17:24
Karlos20 pisze:
06 mar 2022, 16:00
... przy aktywnych no-limitach ciężko o wygadaniu 1 grosza z konta głównego ...
... danina jest kontrowersyjna, ale łatwa do uniknięcia ...
... ja tylko się obawiam ....

Chodzi przede wszystkim o Chomiki Biznesu, które ponabijały konta pakietami 12,5 GB za 5 pln, potem przedłużały GB nawet o kilka lat za niespodziewanie obniżoną opłatę (chyba z 99 na 29 pln), a teraz panikują, bo grozi im bankructwo simki.
:lol:

I nie chcę pokazywać palcem, kto do tego ryzykownego patentu namawiał Chomiki ...
:wink:
 #1129015  autor: biala1991
 06 mar 2022, 20:29
Z zacytowanych przez Koszalineo wyjaśnień Orange wynika, że korzystanie z bonusów za doładowanie zwalnia z opłaty (obstawiałam, że będzie inaczej).
Jeśli ktoś nie używa karty a wydał kasę na przedłużenie ważności bonusa i ma puste konto to też opłatą nie powinien być zagrożony (a zacząć korzystać może w każdej chwili bez dodatkowych kosztów) więc Chomiki Biznesu (kogokolwiek tak nazywasz) niczego nie stracą, przykre prawda? :D
  • Strona 260 z 536
  • 1
  • 258
  • 259
  • 260
  • 261
  • 262
  • 536
  • 1
  • 258
  • 259
  • 260
  • 261
  • 262
  • 536