DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 27 z 55
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 55
 #1033353  autor: Remington
 05 lis 2018, 11:57
@bolek2004
tak, to jest ewidentna furtka do oszustw, ale to nie będąc ich klientem się narażasz. To oszust chcący Ciebie okraść, może do nich przenieść Twój numer, korzystając z ich dziurawych procesów.
 #1033354  autor: darekka
 05 lis 2018, 12:10
Z tego powodu trzeba przenosić TYLKO numery, które nie figurują w rejestrach banków(do kodów SMS itp), a nie lecieć jak mało mądry z głównym numerem i często jedynym dodatkowo powiązanym z kontami bankowymi.
Ja ze względu na pogoń za taniością(takie hobby) przeniosłem/przenoszę tylko numery bezpieczne(nigdzie nie podane w instytucjach finansowych), a jak Rebtel się zawinie to albo MNP do innej sieci numeru z Rebtel albo wyjęcie z szuflady następnego...

Swoją drogą to powinni kogoś tam na fraki pogonić za ten cyrk z brakiem jakiejkolwiek weryfikacji odbiorcy(wystarczyłby SMS od starego operatora, że dostali wniosek do MNPi już byłoby bezpieczniej)...

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1033359  autor: bolek2004
 05 lis 2018, 12:14
Remington No tak wiem o tym i między innymi o tym jest ten artykuł, ale jeśli ktoś się napali, przeniesie główny numer który jest używany do banku i do reszty rzeczy i dostanie go omyłkowo inna osoba która może się zalogować do aplikacji i zna wszystkie dane łącznie z peselem właściciela no to już jest problem.
Dla mnie to jest totalna głupota takie postępowanie firm, i można sobie 1000 nowych ustaw wprowadzić, rodo nie rodo, a prawda jest taka że dopóki nie uświadomi się ludzi co do zagrożeń i nie przeszkoli osób które mają z racji pracy codziennie do czynienia z danymi osobowymi to żadna ustawa tu nie pomoże.
darekka Dlatego też nie gonię za taniością bo przyoszczędzenie 5zł czy 10zł miesięcznie może być niczym w porównaniu z tym co mnie może spotkać przez takie działania operatora.
 #1033391  autor: jutek
 05 lis 2018, 12:41
Można powiedzieć, że u wszystkich, do których można przenieść numer na odległość, czyli np. nju, Virgin Mobile, Mobile Vikings procesy są dziurawe. Nie wszyscy kurierzy chcą oglądać dowód nawet jeśli mają zaznaczone, że mają go oglądać, wiadomo pośpiech, kurier musi rozwieźć jak największą liczbę paczek, wpada, wypada. I jakoś nikt nie płacze z tego powodu, nikt nie robi afery. Tak, u tych operatorów trzeba się podpisać na papierowych wnioskach MNP przywożonych przez kuriera, ale jeśli kurier nie sprawdza dowodu, to przecież potencjalny złodziej może się podpisać za kogo chce. Więc pod tym względem to zabezpieczenia iluzoryczne, jedyne zabezpieczenie to tak naprawdę rzetelność danego kuriera, a z tym bywa różnie i tak jest u każdego opa przenoszącego numery na odległość, dlatego zbytnio nie rozumiem tego demonizowania Rebtela pod tym względem. Tu to wyszło i zrobił się szum, bo ze względu na darmowość bardzo dużo osób przenosi numery, u innych nie wyszło, bo nie było takiego masowego przenoszenia w krótkim czasie, nie było takiej nagłej popularności, co nie znaczy, że nie można komuś ukraść numeru za pomocą przeniesienia na odległość u innych operatorów.
Jest tylko kwestia, czy Rebtel tak jak mówi zleca firmie kurierskiej sprawdzanie dowodu a kurierzy to olewają, czy też tylko udaje, że to zleca, do tej pory nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.
 #1033394  autor: Remington
 05 lis 2018, 12:45
@bolek2004,
OK, w tę stronę również, to fakt.

Ale za egzekwowanie tych wszystkich ustaw odpowiadają konkretne organa państwa (w tym wypadku UKE i UODO). Są przepisy, są instytucje, mają uprawnienia, a mamy takie kwiatki jak Rebtel czy inni wirtualni operatorzy zmieniający cenniki bez powiadomienia itd. I to jest właśnie "teoretyczne" działanie państwa :(.

@jutek,
brak weryfikacji danych to jedno. Drugie to w ogóle przenoszenie numeru bez podpisu abonenta, wykorzystują coś udającego podpis elektroniczny, co nim nie jest i nie ma żadnej mocy.
 #1033401  autor: jutek
 05 lis 2018, 12:56
Podpis papierowy przy braku sprawdzenia dowodu przez kuriera (co jest powszechnie przyjęte jako jedyne zabezpieczenie) równie dobrze można sfałszować jak podpis elektroniczny.
 #1033423  autor: jutek
 05 lis 2018, 14:09
No tak, pozostanie, ale przy założeniu, że nastąpiło "wyprostowanie kwestii tożsamości" nie widzę praktycznej różnicy w możliwości ukradzenia numeru przy użyciu Rebtel w porównaniu do możliwości ukradzenia numeru przy użyciu dajmy na to Mobile Vikings, a o to chodzi. Powszechnie przyjęte bazowanie tylko na rzetelności kurierów jako de facto na jedynym zabezpieczeniu, co funkcjonuje od lat i czego do tej pory nikt się nie czepiał jest już z założenia zabezpieczeniem mocno dziurawym.
 #1033441  autor: gtoni13
 05 lis 2018, 16:54
Tak robicie szum i beczycie jak male dzieci nad tymi niby brakiem zabezpieczenia, kurierem itp.
a przeciez jest jeszcze identyfikacja KARTA bankowa. Nigdzie tego nie ma, tu jest.
Przy zakladaniu dodatkowego konta w banku wystarczył przelew identyfikujacy ! Bankom to wystarczy a tu nie. Dzieci idzcie spac !!!
 #1033446  autor: jutek
 05 lis 2018, 17:40
Karta bankowa może być na inne dane, nie sprawdzają tego. Poza tym ja nie beczę, ja się tylko nieco dziwię wielkiemu szumowi, który się zrobił w kwestii bezpieczeństwa Rebtela skoro u innych też tego bezpieczeństwa nie ma i nikt tego nie zauważa. Moim zdaniem dodatkowe zabezpieczenie mogłoby być dość proste: przed przeniesieniem numeru system wysyła sms na przenoszony numer z informacją o mającym nastąpić przeniesieniu i dopiero odpowiedź o treści "TAK" na ten sms powodowałaby wykonanie przeniesienia.
 #1033455  autor: Remington
 05 lis 2018, 18:25
@gtoni13
karta bankowa nie weryfikuje tożsamości. Większość banków nawet nie sprawdza jakie dane właściciela karty się wpisze.

@jutek
w Orange tak to działa, wysyłają na przenoszony numer SMS-a z hasłem, które trzeba przepisać by móc złożyć wniosek.
 #1033467  autor: bolek2004
 05 lis 2018, 19:19
jutek pisze:Poza tym ja nie beczę, ja się tylko nieco dziwię wielkiemu szumowi, który się zrobił w kwestii bezpieczeństwa Rebtela skoro u innych też tego bezpieczeństwa nie ma i nikt tego nie zauważa.
Tu nie chodzi tylko o kuriera. Przeczytaj artykuł to się dowiesz jaki tam bałagan panuje:
- kurier nie sprawdza danych z dowodu
- wniosek można złożyć na dowolny numer znając czyjś pesel, nie ma żadnej weryfikacji
- koło 152 kart (tyle doliczyli, a pewnie jest tego więcej) zostało pomylonych i wysłanych do kogoś innego
- osoby które otrzymały nie swoje karty logowały się przez apkę i znały wszystkie dane abonenta łącznie z peselem
- do tego niektóre osoby które złożyły wnioski o przeniesienie dostały maile od rebtela o możliwym wycieku ich danych osoboowych
Mało?
I nie piszcie że w każdej sieci tak jest bo w nju co prawda nie przenosiłem numeru, znaczy przenosiłem ale dawno, a wymieniałem 2 razy karty sim przez kuriera i za każdym razem kurier nie chciał wydać karty sim bez dowodu osobistego i tej osoby na którą jest karta. Drugim razem było na osobę z rodziny która była w szpitalu, miałem jej dowód i wszystkie dane i kurier karty nie wydał, wróciła do nadawcy. Tyle w temacie.
 #1033482  autor: jutek
 05 lis 2018, 20:46
@bolek2004 To chwała kurierowi, że sprawdzał dowód, siostra przenosiła kilka miesięcy temu do a2mobile i nie sprawdzał. Sam przenosiłem dawno temu do Mobile Vikings i też nie sprawdzał, natomiast mama przenosiła kiedyś do Virgin i sprawdził. Więc nadal twierdzę, że zabezpieczenie w postaci kuriera jest słabe, bo albo zadziała, albo nie, zależy od konkretnego człowieka. Natomiast jeśli jest tak jak pisze @Remington "w Orange tak to działa, wysyłają na przenoszony numer SMS-a z hasłem, które trzeba przepisać by móc złożyć wniosek" to super, przyznaję, że nie miałem do czynienia z przenoszeniem do Orange i tego nie wiedziałem, tak właśnie powinno być u wszystkich operatorów i na brak takiego zabezpieczenia można psioczyć.
 #1033483  autor: Dorotea
 05 lis 2018, 20:52
Jak przy przenosinach numeru do a2mobile kurier mógł nie sprawdzić dowodu skoro musi wpisać brakujące cyfry PESEL... Dwa razy przenosiłam i za każdym razem brał dowód i je wpisywał.
 #1033486  autor: gtoni13
 05 lis 2018, 21:04
Mam 2 nr przeniesione do Rebtela z Virgin,w drodze trzeci, dzialaja bardzo dobrze, jakosc rozmowy duuuzo lepsza.
Jestem zadowolony, o to mi chodzilo, reszte z tej dyskusji o kant d rozbic.
 #1033489  autor: Remington
 05 lis 2018, 21:49
@Dorotea,
faktycznie mi przypomniałaś, że w Orange też kurier uzupełnia ostatnie cyfry PESEL-u. Czyli jest weryfikacja numeru przez SMS i sprawdzenia danych (co oczywiście da się obejść znając czyjś PESEL), ale już coś.

Liczę na to, że Rebtel się poprawi, bo to ich pierwsze koty za płoty w Polsce. Zobaczymy tylko, czy pójdą sami po rozum do głowy, czy za sprawą UKE lub UODO.
gtoni13 pisze:Jestem zadowolony, o to mi chodzilo, reszte z tej dyskusji o kant d rozbic.
Samokrytyka aktywnego uczestnika tej dyskusji godna pochwały, szacun.
 #1033624  autor: asdaf
 06 lis 2018, 08:42
Remington pisze:@jutek
w Orange tak to działa, wysyłają na przenoszony numer SMS-a z hasłem, które trzeba przepisać by móc złożyć wniosek.
Tak samo jest w Play Next, T-mobile i Virgin mobile.
 #1033711  autor: darekka
 06 lis 2018, 12:44
Dziś się za n-tym razem dodzwoniłem i podczas rozmowy wysłano mój wniosek MNP złożony 4 października. Wedle przekazanych mi informacji do 72 godzin powinno dojść do MNP-czekam do max końca 9 listopada i zobaczymy czy się MNP dokona.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1033879  autor: pantin
 06 lis 2018, 19:37
U mnie dalej cisza. Dziś mija 31 dni od wniosku. SMSy nadal nie działają.

Niektórzy, którzy składali wniosek później (widziałem np. 10 października) już są przeniesieni.
  • Strona 27 z 55
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 55
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 55