DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 307 z 537
  • 1
  • 305
  • 306
  • 307
  • 308
  • 309
  • 537
 #1137971  autor: KC-KARLOS
 05 lis 2022, 16:35
R.Mandano: nie.
Pisałem wielokrotnie o tym, jakie są schodki wykorzystywania środków.
GB łączą się z promką 100 GB dla nowych w Mój Orange oraz GB za Gole. Schodzą jako pierwsze i nie ruszają GB z zasileń i promki 300 GB przez rok.

Przypominam po raz kolejny schodki:
> GB promocyjne (saldo Dodatkowy bonus)
> GB z zasileń w OFNK (saldo bonus internetowy za doładowania)
> GB z no-limitów (saldo Pakiet Internet)
lub
> Elastyczne Pakiety Internetowe (saldo Internet bez limitu)
> lejek 64 kbps
lub kasa z konta 0,03 zł za 100 kB, aż do wyczerpania środków, gdy nie mamy ważnych pakietów lub wyłączymy lejek.

------------
Dopowiem uzupełniająco:
Zdarzy się, że możemy mieć aktywne jednocześnie Elastyczny Pakiet Internetowy oraz GB z no-limitów.
Wówczas kolejność zużywania tych sald jest następująca:
1. Elastyczny Pakiet Internetowy,
2. Pakiet GB z no-limitów.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1137976  autor: biala1991
 05 lis 2022, 17:13
Karlos20 pisze:
05 lis 2022, 15:54
biala1991: bo można włączyć starego NL za 25 zł ale z utratą cyklicznego NL za 7 zł co 7 dni. Nie moja wina, że mają w MO bałagan i tej opcji na niektórych numerach po prostu nie ma - o tym już pisałem wielokrotnie.
Czyli po ostatnich zmianach możliwość włączenia NL za 25zł (jedynego starego NL jaki został) nie jest możliwa przez MO ale tym co mają aktywny stary NL 7dniowy zostawili też guzik do aktywacji NL 30dniowego, taka przynęta żeby zmieniając opcję pozbawili się niedostępnej już do aktywacji wersji 7dniowej. I niech ktoś powie, że pomarańcza nie jest perfidna :D
 #1137978  autor: R.Mandano
 05 lis 2022, 17:21
biala1991 pisze:
05 lis 2022, 17:13
I niech ktoś powie, że pomarańcza nie jest perfidna :D
Fioletowi z Playa im nie ustępują ...
:lol:

Ale to glównie wina Abonentów, którzy potulnie zgadzają się na wszystko, co zaproponuje Operator, pod warunkiem, że w/w Operator rzuci kawałek promocyjnej kiełbasy ...
:wink:
 #1137979  autor: pisk
 05 lis 2022, 17:30
darekka pisze:
05 lis 2022, 06:50

Pare dni wcześniej na forum kolega @pisk ( viewtopic.php?f=22&t=83319&start=6045 ) dumał nad zmianą z 7 na 31dniową wersję-no tu by się zdziwił. Ma nadzieję, że nasze wpisy odwiodły go od pomysłu.
Hej.
Odwiodły skutecznie.
Mam jeszcze drugą starą OFNK (też boje o reaktywację po ubiciu w marcu) ale niestety pakietu na 7 dni już nie odpalę.
Dobrze że bojąc się o likwidację promocji z podwojeniem, zapakowałem tam 60*5 + pakiet za 300 + przedłużenie na rok.
I teraz pytanie - pakiet 2TB można przedłużyć tylko kolejnym pakietem?

Pzdr.
 #1137981  autor: KC-KARLOS
 05 lis 2022, 17:39
Nie zapominajcie, że w Orange środki możecie kumulować i przedłużać ich ważność, podczas gdy w Playu wprowadzają w błąd, wrzucając o różnych rodzajach paczki internetowe do jednego wora aby zaprezentować Abonentowi, że ma dużo neta z jednym terminem ważności, co jest nieprawdą i kłamstwem. Pomarańczka przynajmniej podaje wszystko na tacy, a to, że likwidują stare opcje - to jest standardem u każdego operatora, niekoniecznie ze względu na inflacje i niekorzystne czynniki gospodarcze.
Dlatego warto trzymać to, co mamy obecnie aktywne (prawa nabyte), zamiast łasić się na ładnie opakowany pakiet promocyjny.
No ale ostatnie promocje są korzystne i nie wpływają zarówno na stare jak i nowe no-limity, co opisuje m.in. w schodkach pakietów danych.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1137986  autor: R.Mandano
 05 lis 2022, 18:16
Karlos20 pisze:
05 lis 2022, 17:39
Dlatego warto trzymać to, co mamy obecnie aktywne (prawa nabyte), zamiast łasić się na ładnie opakowany pakiet promocyjny.
Prawa nabyte to fikcja w świecie telekomów, o czym świadczy niedawno wprowadzona opłata w Orange, a od 1 listopada podobna w Play.
:wink:
 #1137988  autor: biala1991
 05 lis 2022, 18:39
Karlos20 pisze:
05 lis 2022, 17:39
No ale ostatnie promocje są korzystne i nie wpływają zarówno na stare jak i nowe no-limity, co opisuje m.in. w schodkach pakietów danych.

Ostatnie zmiany jednak nie są korzystne, bo właśnie pozbawiają dostępu do promocji. Zgodnie z regulaminem promo 2xGB za włączenie NL 25zł przez MO przysługuje podwójny pakiet GB tylko że od listopada regulamin NL w starej wersji nie pozwala włączyć tej usługi przez MO a jedynie smsem albo kodem, tacy w Orange są dowcipni :D
 #1137989  autor: KC-KARLOS
 05 lis 2022, 18:42
R.Mandano: mieszasz i się mylisz jednocześnie. Co ma na rzeczy danina za brak aktywności, skoro korzystasz z włączonych usług cyklicznych? Jedno wyklucza drugie. Jeśli nie korzystasz z telefonu, a została kasa - zabiorą. Jeśli zabiorą kasę za odnowienie usługi i niezależnie czy z niej korzystasz czy nie to tych 5 zł ekstra nie wezmą. Tym bardziej, że w Orange mega łatwo uniknąć tejże opłaty, m.in. gdy włączymy i skorzystamy z promocji 100 GB. W Play odNOWA wystarczy kupić pakiet za 5 zł lub za tyle się doładować, ale Play to nie tylko ta taryfa, gdzie 5-zł daniny brak.

biala1991: znów to samo. 2x więcej na starym no-limicie włączysz, ale jeszcze nie teraz, bo mają bałagan. Poza tym jeśli masz włączone stare no-limity cykliczne, to lepiej je trzymać, bo zmiana wyłączy to, co zbieraliśmy przez długi czas.
Ciesz się, że zrobili taką "kosmetykę", bo mogli postąpić drogą T-debili - czyli wycofanie pakietów bez słowa w taryfie Frii.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1137991  autor: R.Mandano
 05 lis 2022, 18:55
Karlos20 pisze:
05 lis 2022, 18:42
R.Mandano: mieszasz i się mylisz jednocześnie ...
To ty się mylisz, bo ja tylko skomentowałem twoją tezę, że w świecie Telekomów istnieją jakieś "prawa nabyte". Jak trzeba, to zmienią Regulamin dowolnej usługi czy promocji i co im zrobisz :?:
:wink:

A to, że Orange pozwala na "sztuczki", to wynika tylko z ich modelu biznesowego, podobnie jak do tej pory robiła i nadal robi Fioletowa konkurencja.
:lol:
 #1137992  autor: KC-KARLOS
 05 lis 2022, 19:02
R.Mandano: Ty nadal myślisz, że Orange to nadal jest "Orżnąć", oj nie. Żadna znacząca oferta na kartę nie pozwala na tak wiele, jak pomarańczowi. No i na tym zarabiają.
Dosyć tej dyskusji, skupmy się na meritum tego wątku.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1137993  autor: biala1991
 05 lis 2022, 19:12
Karlos20 pisze:
05 lis 2022, 18:42
biala1991: znów to samo. 2x więcej na starym no-limicie włączysz, ale jeszcze nie teraz, bo mają bałagan.
Masz jakieś info z Orange, że piszesz to z taką pewnością? Nie sądzę żeby to była kwestia bałaganu, ktoś usunął z regulaminu zapis o możliwości włączenia starych NL przez MO, jak to wytłumaczysz? To wygląda na celowe działanie a nie przypadek, ukrycie starych wersji w zakładce Usługi dodatkowe i "zniknięty" guzik aktywacji to potwierdza.
A wyjaśnienie jest proste, odcinając "starym" dostęp do promocji z podwójnym pakietem GB Orange chce zachęcić do przejścia na nowy NL z MMS, w którym promo 2xGB jest oferowana
 #1137994  autor: KC-KARLOS
 05 lis 2022, 19:18
biala1991: dziwi Cię to? Normalna praktyka operatorów, że zachęcają do kupowania nowszych wersji oferty / taryf.
Poza tym powtarzamy po raz kolejny - masz aktywny stary no-limit cykliczny - nic nie ruszaj. Tym bardziej, że gdy są ważniejsze święta, dają w gratisie 5-dniowy nowy no-limit, który zabiera bezpowrotnie ten stary (powtarzalna akcja).

A takiego Abonenta, co ma ten no-limity stare cykliczne trudniej ruszyć, bo zapewnia operatorowi stały dochód. To jak abonament.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1137999  autor: zoltan666
 05 lis 2022, 20:32
Rok temu po uwaleniu przez T-Mobile oferty "Masz złotówkę..." pierwszy raz zacząłem myśleć o aktywacji tego NL na 7 dni + 1GB co odnowienie. Wtedy się nie zdecydowałem, bo miałem sporo bonusowych GB za doładowania. Parę dni temu znów zacząłem się nad tym zastanawiać, aby aktywować to w ciągu najbliższego miesiąca, może dwóch, ale Orange dało te 100 GB w prezencie. Teraz problem sam się rozwiązał i już nie muszę się zastanawiać, czy aktywować, czy nie. Dalej będę jechał na bonusowych GB.
 #1138002  autor: KC-KARLOS
 05 lis 2022, 21:00
Ja chciałem przejść na te nowe no-limity albo na ten za 25, ale jednak nadal opłaca się trzymać te 7 zł co 7 dni (szczególnie po icydencie, który miał mi dać z ciekawości więcej transferu, a niemal mi zaburzył cykl usługi - po interwencji w BOK przywróciłem poprzedni stan). Jutro 98 odnowienie i 101 GB :) Łączna pula przekroczy 5 TB (jest teraz 4,94 TB).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1138009  autor: biala1991
 06 lis 2022, 06:42
zoltan666 pisze:
05 lis 2022, 20:32
Rok temu po uwaleniu przez T-Mobile oferty "Masz złotówkę..." pierwszy raz zacząłem myśleć o aktywacji tego NL na 7 dni + 1GB co odnowienie.

Ja po uwaleniu przez TM innej "złotówki" chciałam porzucić karty Frii, na których NL 1zł jeszcze się uchował, bo doszłam do wniosku, że lepiej utrzymywać starą simkę Orange, które NL 1zł też oferuje i pozwala włączać wtedy kiedy potrzebujemy, bez ryzyka utraty usługi gdy niedopilnujemy doładowania czy wydania złotówki w ciągu pół roku. Po tej czystce w starych NL Orange trzeba przeprosić się z kartami TM :)

7dniowy NL+1GB nigdy mnie nie kusił, bo to jak wiązanie się abonamentem pomimo braku formalnej umowy. O wiele bardziej atrakcyjny jest dla mnie NL+1GB za 25zł ale nie z powodu tego przyrastającego (niewolniczego :D ) GB tylko ze względu na promocję podwojenia pakietu, która teraz stoi pod znakiem zapytania choć Karlos twierdzi inaczej.
 #1138013  autor: zoltan666
 06 lis 2022, 11:49
Nawet przy tym podwojeniu pakietu 20GB za 25 zł. to i tak lepiej wychodzi pakiet:
Rozmowy, SMSy i MMSy bez limitu + 150 GB na 93 dni (90 zł)
tyle, ze trzeba z góry zapłacić za 3 miesiące.
 #1138015  autor: biala1991
 06 lis 2022, 12:34
zoltan666 pisze:
06 lis 2022, 11:49
Nawet przy tym podwojeniu pakietu 20GB za 25 zł. to i tak lepiej wychodzi pakiet:
Rozmowy, SMSy i MMSy bez limitu + 150 GB na 93 dni (90 zł)
tyle, ze trzeba z góry zapłacić za 3 miesiące.
W moim przypadku nie wychodzi lepiej, bo korzystałam z pewnego myku :D

Jeśli ktoś nie ma wygórowanych potrzeb, to tak jak pisze surface123, lepiej zapłacić mniej niż więcej.
 #1138016  autor: KC-KARLOS
 06 lis 2022, 12:44
surface123: zapominasz, że GB możesz łatwo przedłużyć dowolnym pakietem no-limit, a szczególnie w opcji cyklicznej, gdzie GB przechodzą na kolejne miesiące. Takiej opcji mało kto oferuje (Vikingowie tak mają). Chcesz mniej, to można z a2mobile skorzystać, ale opłaci się tam samemu aktywować opcje cykliczne, gdyż dzięki temu kumulujesz niewykorzystany net na kolejny okres 31 dni od samodzielnego wykupienia (automatyczne odnowienie kasuje niezużyte dane).

Przypomnę, że pomarańczka robi promocje, gdzie na kilka dni za 0 zł wydłużamy okres ważności lub przesuwamy o kilka dni okres odnowienia NL+GB.
No i mamy 2 opcje promocyjne, gdzie za 30 zł (2x po 15) jednorazowo (zamiast obecnie 62 zł) dostajemy voice/SMS/MMS + 15 GB na 31 dni - dwie takie usługi to 62 dni ważności. Dodatkowo po aktywacji promki "1200 GB przez rok" aktywacja nawet opcji cyklicznej za 15 zł w pierwszym miesiącu, da pierwsze 100 GB do tych 15 GB.
Warto wiedzieć, że OFNK jest skupiona na internecie bez umowy, a no-limity na voice/SMS/MMS to dodatek.
Zamiast marudzić, warto korzystać, a jak nie - są inne oferty, (nie)dopasowane do potrzeb.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1138033  autor: polskiejablka
 06 lis 2022, 23:07
Ja jestem zadowolony, że nadal można korzystać z opcji prawie dwudniowego nolimitu za złotóweczkę. Fajna opcja.

Ale jeszcze lepiej by było - może nie taniej, ale wygodniej - gdyby wprowadzili 31 dniowy nolimit, ale w "duchu" prawdziwego prepaida, gdy nie zadzwonisz lub nie wyślesz smsa danego dnia, to dzień ten nie "zużywa" pakietu. Coś jak w ofercie Nju, nie więcej niż 1,2 zł dziennie (chyba), a jak nie korzystasz to nie płacisz, ale ubrane w miesięczny nolimit. Ot, taka propozycja (która pewnie nikogo nie interesuje) ;)
  • Strona 307 z 537
  • 1
  • 305
  • 306
  • 307
  • 308
  • 309
  • 537
  • 1
  • 305
  • 306
  • 307
  • 308
  • 309
  • 537