DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 33 z 171
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 171

 #421092  autor: rogmaniek
 05 sie 2010, 10:37
To może i ja opiszę swoje "przygody" związane z ostatnim przeniesieniem numeru :-D

Po raz, "już", czwarty przeniosłem, "oryginalnie" Eruniowy numer (dokładnie PTC i marka Heyah) do Sim+a. Wcześniej ten numer był (po raz drugi :P ) właśnie w Era (musiałem to dopisać :lol:) Heyah.

Wcześniej ten numer był, w: PTC>P4>Polkomtel>PTC>Polkomtel (obecnie).

Najlepsze jest to, że przez kilka dni myślałem, że są jakieś "niedogodności" związane z przeniesieniem numeru. Numer był cały czas aktywny w Heyah! Wniosek o MNP złożyłem 26-07. Na drugi dzień (po 24h) numer dalej aktywny w Heyah. Ale, jak dzwoniłem na ten numer, to już odzywał się głos Pani lektor z Polkomtela. Niestety komunikat był "straszny": "wybrany numer jest nieprawidłowy...". Zmyliło mnie to, bo wychodziło na to, że to operator Plusika coś "sknocił", w procesie MNP.

Bardzo miła Pani w Sklepie Firmowym Plusa, poinformowała mnie, że jak przenoszę numer z Heyah, to dopiero po dwóch dniach mogę mieć aktywny numer w Plusiku (podobno tak późno "oddają" numer).

A tu mijają kolejne dni, a numer dalej aktywny w Heyah. Dzwoniąc na niego, po dwóch dniach, już włączała się poczta głosowa, oczywiście z głosikiem Pani lektor z Plusika. Cóż, jeszcze nie nasunęło mi się na myśl, że...

Nie miałem kasy na koncie Heyah, bo i po co ładować, ale tak chciałem sprawdzić dla pewności czy mogę dzwonić. Okazało się, że 5zł, którymi uzupełniłem konto, mogłem po prostu dowolnie wykorzystać. Dziwne...

Dopiero czytając jeden z wątków na forum, chyba w czwarty czy piąty dzień, po złożeniu wniosku, znów przełożyłem kartę Sim+a. I zasięg już był, czyli pewnie od momentu kiedy włączała się poczta, karta już była aktywna w Sim+ie, ech...

Zmylił mnie jednak ten zasięg na karcie Erunii Heyah ;-) Do tego na karcie Plusika, dopiero po uzupełnieniu konta miałem odblokowane połączenia wychodzące (już się bałem, że połączenia przychodzące będą na kartę Sim+a, a wychodzące tylko z karty Heyah :? ). W tamtym roku, po przeniesieniu numeru, mając 0zł na koncie, mogłem słać eski :roll:

Ok, to reasumując, mam takie darmowe "Era TANDEM Plus" :-D, z połączeniami przychodzącymi oczywiście na kartę Plusika. Pytanie czy "specjalnie" ktoś w PTC pozostawił możliwość wykonywania połączeń?! Myślę, że tak, bo bardzo szybko wykorzystałem ponad 120zł, a konto mam ważne do 26-11 br. Może, ktoś zweryfikował, że dość "często" przenosiłem ten numer, to i pozostawili taką opcję ;-)

Jednak warto było się znów "pobawić" w MNP, bo coś nowego. Do tego skorzystałem z podwójnego doładowania i znów mam kartę/numer Sim+a, w Plusowej Nokii E51 (przynajmniej, m.in. telefon "widzi" wszystkie Node'y oraz nie ma bezsensownych "przeskoków" z 3G, gdy jest full zasięg, na 2G. Do tego, u Polkomtela, telefon "przeskakuje" na 3G, nawet po "wykryciu" słabego zasięgu, a nie jak w PTC, gdy nawet przy maksymalnym zasięgu 3G, dalej miałem 2G.) A zawsze mogę sobie uzupełnić kartę Era Heyah i dzwoniąc z niej, numer będzie ten sam :mrgreen:

Sorki, za może długi post, ale chciałem, jak najlepiej to opisać. Mieliście już taki przypadek?! Dodam jeszcze, że numer "główny" mam we Fresh'u, także nie przeszkadzały mi te "niedogodności" :P

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #421157  autor: aga
 05 sie 2010, 13:46
manius pisze:Zakupilem najtansze doladowanie za 5zl i niestety okazalo sie ze nie da sie doladowac mojego telefonu ( komunikat: uzupelnienie niepomyslne. sprobuj pozniej). Probowalem kilka razy i niestety nadal ukazuje sie ten sam komunikat. W chwili obecnej nic nie moge zrobic, mam nadzieje ze w koncu uda mi sie doladowac telefon jakakolwiek kwota. Moze ma na to wplyw zbyt mala kwota doladowania przy pierwszym zasileniu?
Kwota nie ma znaczenia, a poza tym 5 zł nie przedłuży ci ważności konta na połączenia wychodzące. Żeby zrobić pierwsze doładowanie musisz najpierw aktywować kartę w TT, czyli zadzwonić pod któryś bezpłatny numer, np. *9898. Do przeniesienia wystarczy, że karta będzie aktywna na połączenia przychodzące.

 #421346  autor: metpablo
 06 sie 2010, 08:51
metpablo pisze:Planowane przeniesienie (karta aktywna w GA) to 6 sierpnia, czyli pojutrze. Zobaczymy jak im pójdzie :twisted:
No i kiszka jak na razie. Ciągle do sieci loguje się karta Playa, więc, co zrozumiałe, karta GA się nie loguje....

Nowe Włochy w Warszawie - nie pogadasz na 2G Playa.

 #421350  autor: rogmaniek
 06 sie 2010, 09:18
metpablo, ech chyba nie czytałeś mojego postu. Wiem, był długi :P A możesz się dodzwonić na ten numer, który jest jeszcze w Play'u? Bo jeśli są przekierowania, np. na pocztę, to może jest już numer w GaduAir?

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #421354  autor: metpablo
 06 sie 2010, 09:33
Numer ciągle w Play. Można na niego i z niego dzwonić :|
EDIT: zadzwoniłem do BOK Gadu Air. Miła Pani po informacji, że numer ciągle aktywny jest u starego operatora powiedziała, że jest problem z komunikatami MNP i do przeniesienia dojdzie, ale później. Ciekawe kiedy się uda.

EDIT2: cyrk nad cyrki - do sieci loguje się zarówno karta Playa z przenoszonym nr jak i karta GA. Tylko na kartę Playa można się dodzwonić, choć nie z wszystkich sieci (nie można na pewno z mBank mobile i z MOVA).

Przy okazji - właśnie rozpocząłem w ramach testów procedurę przeniesienia innego nieużywanego numeru Play Fresh do Carrefour Mova. Oczywiście będę zdawał relację.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2010, 08:49 przez metpablo, łącznie zmieniany 3 razy.

Nowe Włochy w Warszawie - nie pogadasz na 2G Playa.

 #421360  autor: rogmaniek
 06 sie 2010, 09:41
metpablo pisze:Numer ciągle w Play. Można na niego i z niego dzwonić
Ok, bo chodziło mi oczywiście o to, że numer może być, jak się okazuje dalej zalogowany do sieci "starego" operatora i możemy nawet z niego dzwonić, ale już przekierowania mogą być na numer, będący u "nowego" operatora :-D Ale w Twoim przypadku jest inna, niestety, powiedziałbym standardowa kwestia MNP. Chociaż dobrze, że nie masz takiej sytuacji, że u jednego i drugiego operatora numer nie działa, bo i tak bywa :?

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #422123  autor: bambo-5
 10 sie 2010, 11:08
Dla testów przeniosłem numer z 36i6 do GaduAIR
3.08 - rejestracja numeru (pani z obsługi mówiła że jest zarejestrowany od razu)
oraz zlożenie wniosku o przeniesienie.
4.08 - wizyta kuriera z dokumentami i odbiór startera
10.08 - numer aktywny w GA

 #422364  autor: dzwoniec
 11 sie 2010, 16:54
Podobno nawet nieaktywny Tak-tak da się przenieść np. do Play? Chciałem o to zapytać praktyków, którym się to udało lub nie. Tak twierdził znajomy sprzedawca starterów ( ale jego zdanie nie jest obiektywne ). Dzięki Pijo
Ostatnio zmieniony 11 sie 2010, 17:05 przez dzwoniec, łącznie zmieniany 1 raz.

 #422367  autor: Pijo
 11 sie 2010, 17:00
dzwoniec pisze:Podobno nawet nieaktywny Tak-tak da się przenieść np. do Play? Chciałem o to zapytać praktyków, którym się to udało lub nie. Tak twierdził znajomy sprzedawca starterów ( ale jego zdanie nie jest obiektywne ).


Każdego TT który loguje sie do sieci(czyli po wlożeniu kary sim do telefonu , wyświetla Ci sie napis Era ) mozna przenieść do innej sieci.

 #422375  autor: alex1155
 11 sie 2010, 17:29
Witam,ile można przenieśc numerów?
Pytam gdyz przeniosłem numer z Orange(numer dodatkowy) do Play i dostałem mocne bonusy. Czy mogę zakupić kolejne startery Orange i rowniez przeniesc je do Play(by skorzystac z bonusow) czy jest jakis limit przenoszen?

Pozdrawiam

 #422376  autor: bledos
 11 sie 2010, 17:30
Nie ma.

Posiadasz zbędne ramki SIM? Skontaktuj się, jeśli nie widzisz jej na zdjęciach: https://goo.gl/photos/wGazR6P1LQtsuaTC9

 #422382  autor: alex1155
 11 sie 2010, 17:49
bledos pisze:Nie ma.
Czyli nikt sie do mnie nie przyczepi jesli naduzyje dobroci Play????

 #422385  autor: kerim36
 11 sie 2010, 17:51
alex1155 pisze: Czyli nikt sie do mnie nie przyczepi jesli naduzyje dobroci Play????
nie

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #422386  autor: bledos
 11 sie 2010, 17:51
Spokojnie możesz przenosić ile chcesz. Nikt pretensji mieć nie będzie ;)

Posiadasz zbędne ramki SIM? Skontaktuj się, jeśli nie widzisz jej na zdjęciach: https://goo.gl/photos/wGazR6P1LQtsuaTC9

 #422389  autor: alex1155
 11 sie 2010, 17:54
bledos pisze:Spokojnie możesz przenosić ile chcesz. Nikt pretensji mieć nie będzie ;)
Super :D
Swoja droga znam wiele osob ktore przenosza numery do PLay tylko po to by wykorzystac bonus .
Nie wiem czy to dla nich oplacalne.
Dziekuje za info.

 #422394  autor: kerim36
 11 sie 2010, 17:59
alex1155 pisze:Nie wiem czy to dla nich oplacalne.
60zl droga nie chodzi, nie mniej trzeba sie troche za tym nachodzic.

Nie wiem tylko jak sytuacja ze starterami 9zl "One Visit" w innych punktach w kraju, bo w B-B juz prawie calkowicie ich nie ma dostepnych.

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #422486  autor: knopers
 11 sie 2010, 23:58
alex1155 pisze:Witam,ile można przenieśc numerów?
Przenosiłem kilkadziesiąt numerów do Fresza i nie robili problemów ;)
alex1155 pisze:dostałem mocne bonusy
A jakie to "mocne" bonusy? :P

Było: C55, 5510, MYX 6-2, V980, C75, 5210, 6510, 6230, 6230i, k550i, 6310i, N82, M8800 Pixon, d900i, Wave 723, Wave II, Lumia 920 i 930
+wiele na dłużej lub krócej

Jest: Samsung: Galaxy S7, Galaxy J3'16, Nokia: 6300

 #422529  autor: alex1155
 12 sie 2010, 13:44
knopers pisze:
alex1155 pisze:Witam,ile można przenieśc numerów?
Przenosiłem kilkadziesiąt numerów do Fresza i nie robili problemów ;)
alex1155 pisze:dostałem mocne bonusy
A jakie to "mocne" bonusy? :P
1zl na start plus 44zl(na starterze pisalo ze ma byc 4 ale po jednym dniu zrobilo sie nagle 44) do dodatkowego wykorzystania oraz dodatkowe ilestam podobno jeszcze przy doladowaniach ale tego wciaz nie sprawdzalem.

 #422590  autor: osachorzow
 12 sie 2010, 19:55
alex1155 pisze:1zl na start plus 44zl(na starterze pisalo ze ma byc 4 ale po jednym dniu zrobilo sie nagle 44) do dodatkowego wykorzystania
ja się spotkałem z sytuacją gdzie przyszło czwarte 20zł za przeniesienie :D albo i nie za przeniesienie ale przyszło :) ni stad ni zowąd w pierwszym dniu kolejnego miesiąca przyszło 20zł na bonusie ;) play ma taki burdel w systemie że wszystko jest możliwe - co ma działać to nie działa, ale nagle pojawia się kasa... dobrze że nie znika ;D

 #422593  autor: DanielR
 12 sie 2010, 20:10
osachorzow pisze:
alex1155 pisze:1zl na start plus 44zl(na starterze pisalo ze ma byc 4 ale po jednym dniu zrobilo sie nagle 44) do dodatkowego wykorzystania
ja się spotkałem z sytuacją gdzie przyszło czwarte 20zł za przeniesienie :D albo i nie za przeniesienie ale przyszło :) ni stad ni zowąd w pierwszym dniu kolejnego miesiąca przyszło 20zł na bonusie ;) play ma taki burdel w systemie że wszystko jest możliwe - co ma działać to nie działa, ale nagle pojawia się kasa... dobrze że nie znika ;D
Skoro już o tym piszesz. Ja np. już piąty raz dostałem 20 zł na konto promocyjne. Za co? Pewnie za przeniesienie numeru... :wink:
  • Strona 33 z 171
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 171
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 171