DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 40 z 172
  • 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 172

 #472030  autor: maciek764
 22 kwie 2011, 16:53
Startery są zamówione w sklepie Orange. Podejrzewam, że numery te po prostu straciły ważność na wychodzące/koniec umowy i numery trafiły ponownie do puli wolnych numerów, ale z systemu już poprzednich właścicieli nie raczyli usunąć.

 #472057  autor: rogmaniek
 22 kwie 2011, 20:41
maciek764 pisze:Mam podpisywać coś pod odpowiedzialnością karną bo Orange ma totalny burdel w systemie. Wzór firma!
Dla mnie, to dziwne, tym bardziej, że...
kerim36 pisze:oczywiscie bedzie widac poprzednich wlascicieli, ale rowniez dobrze widac kiedy kazdy z nich byl posiadaczem.
... jak napisał kerim36, mogą sprawdzić, kiedy numer był dezaktywowany i może nawet kiedy ponownie trafił do puli numerów.
maciek764 pisze:Startery są zamówione w sklepie Orange. Podejrzewam, że numery te po prostu straciły ważność na wychodzące/koniec umowy i numery trafiły ponownie do puli wolnych numerów, ale z systemu już poprzednich właścicieli nie raczyli usunąć.
Również, ponownie, zamówiłem sobie darmowy starter Orange. Dopiero dziś dotarł. Z ciekawości muszę sprawdzić później czy ten numer nie trafił do mnie po poprzednim właścicielu. Prefiks to 517... Co ciekawe, jak zamawiałem w 2007r., dwa numery, to też były dostępne z puli rozpoczynającej się od 517... Także nie zdziwię się, jak ten numer miał już wcześniej swojego właściciela :P

POZdrawiam.

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #472082  autor: chudy1125
 22 kwie 2011, 23:15
dooobree :lol: pojutrze przyjdzie pismo od komornika że jesteś winien jakieś 2 tysiaki :lol: nic nie podpisuj jak takie numery walą :?

chudy1125

 #473157  autor: piotr10
 28 kwie 2011, 19:13
Zastanawia mnie jedna rzecz przy przenoszeniu numerów na kartę, jak to jest, że
Plus, Orange, Mbank oprócz moich danych wymagają jeszcze imion moich rodziców.

Z kolei Play,Era, GaduAir nie wymagają tych imion moich rodziców.

Po co im imiona moich rodziców? Skoro ten telefon jest zarejestrowany na mnie.

 #473168  autor: AQQNews
 28 kwie 2011, 20:50
Witam
Podzielę sie z Wami moimi wrażeniami z przejścia z Simplusa do Orange. Na początku odwiedziłem Salon Orange w Tarnowskich Górach. Podczas wpisywania danych niezbyt orientująca się w sytuacji pani powiedziała, że wyświetlił jej się jakiś błąd. Zadzwoniła na infolinię, powiedzieli jej, że mam nie aktualne dane (mam także inny numer w sieci orange). Musiałem jechać do salonu firmowego orange w Bytomiu - pojechałem przed świętami (w piątek), zaktualizowałem dane (facet wpisał do moich danych tylko numer dowodu osobistego) i zalecił przeniesienie numeru po świętach. Wczoraj ponownie udałem się do Salonu Orange w Tarnowskich Górach i znowu tej samej pani pokazuje się jakiś błąd - dzwoni na infolinię na której mówią jej, żeby mnie rejestrować jako ich aktualnego klienta - działa. Podpisuję papierki, i przy finalizacji kolejne problemy - pani z salonu nie ma pojęcia co jest nie tak, zaleca kolejną wizytę w salonie firmowym. Dzisiaj rano dostaję smsa: "Otrzymano potwierdzenie możliwości przeniesienia numeru xxx do Orange. Planowana data przeniesienia 2011-04-29. Pozdrawiamy Orange." Dzwonię do salonu orange w Tarnowskich Górach i pytam czy mogę przyjechać po nową kartę sim, skoro dostałem takiego smsa. Informują mnie, że muszę to załatwić w salonie firmowym. Dzwonię do salonu firmowego - słyszę, że muszę to załatwić w salonie w Tarnowskich Górach, bo oni mają moje wszystkie dane. Dzwonię kolejny raz do TG, mówię że salon firmowy twierdzi, że oni powinni to załatwić i słyszę w odpowiedzi, że ona nie wie czemu pojawia jej się błąd. Prosi żebym przyjechał jutro, bo dziś mają problemy z systemem. Jak myślicie jutro mój numer będzie już nieaktywny, czy proces przejścia zostanie przerwany? Miał ktoś podobną sytuacje?

 #473213  autor: zoltan666
 28 kwie 2011, 23:51
Wydaje mi sie, ze numer powinien wciąż działać w Simplusie. Orange nie powinno wystapic o oddanie numeru skoro nie wydali ci jeszcze startera.

 #473229  autor: ukefake
 29 kwie 2011, 00:44
AQQNews, ja kiedyś miałem podobnie - wprowadzono wniosek który podpisałem, ale nie sprzedano mi startera. efekt był taki, że numer u dawcy został wyłączony a starter u biorcy kupilem pare dni pozniej (w tym samym salonie). przez ten czas nie mogłem korzystać mimo że numer się przeniósł gdyż można było się dodzwonić na pocztę.
Z tego co piszesz to wniosek został wprowadzony w TG i tam od razu powinni sprzedać starter orange (z numerem tymczasowym) na którym aktywuje się twój przeniesiony numer. Jeśli nie zmieniła się nomenklatura to wg ichniejszego systemu taki starter nazywa się haller-12. Przenosiny do orange to jest jednak spory problem bo w zwykłych salonach nie chce im się tego robić (zapewne brak prowizji) i spuszczają klientów do salonów firmowych w których też na ogół mało wiedzą, przynajmniej jeśli chodzi o pre-paidy

 #473232  autor: AQQNews
 29 kwie 2011, 05:38
Mój numer należy już do orange. Zobaczymy jak będą się dziś tłumaczyć w salonie, ale będę bez telefonu do najmniej do godziny 17.

 #473262  autor: ukefake
 29 kwie 2011, 11:45
AQQNews, najważniejsze żeby wiedzieli jaki starter ci sprzedać i żeby go mieli w sklepie. Jak przenosiłem nr do orange, zresztą w salonie firmowym, to gdyby nie jedna osoba która wiedziała co i jak to nic bym nie załatwił. sprzedawca z którym rozmawiałem stwierdził, że nie wie i gdyby nie moje naciski to nawet nie zapytałby kolegów czy któryś z nich wie jak przenieść numer (co w systemie, starter, numer tymczasowy itd). procedurę znała jedna osoba w salonie.
Parę osób na blogu rzecznika orange wskazywało, że sklepy traktują mnp pre-paidów trochę z lekceważeniem: rzekomo nie mają starterów, że niby mnp kart tylko w firmówkach itp. Po twojej sytuacji widzę, że niewiele się zmieniło.

 #473267  autor: kerim36
 29 kwie 2011, 12:09
Parę osób na blogu rzecznika orange wskazywało, że sklepy traktują mnp pre-paidów trochę z lekceważeniem: rzekomo nie mają starterów, że niby mnp kart tylko w firmówkach itp. Po twojej sytuacji widzę, że niewiele się zmieniło.
Nic z tego nie maja wiec temat zlewaja - podobnie jest w play (w calym Bielsku czasami w 2-3 punktach mozna przeniesc o ile maja karty, ale i sa punkty w ktorych jeszcze zapewne nikt nigdy nie przeniosl na fresha, bo zawsze tych kart nie maja)

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #473352  autor: Artur051
 29 kwie 2011, 19:44
Orientuje się ktoś z Was czy aby przerejestrować numer w Orange na 2gą osobę (syn) konieczna jest wizyta w salonie osoby, na którą obecnie numer był zarejestrowany?

Czy da się to jakoś obejść?

 #473353  autor: maciek764
 29 kwie 2011, 19:49
Nic z tego nie maja wiec temat zlewaja - podobnie jest w play (w calym Bielsku czasami w 2-3 punktach mozna przeniesc o ile maja karty, ale i sa punkty w ktorych jeszcze zapewne nikt nigdy nie przeniosl na fresha, bo zawsze tych kart nie maja)
W Sosnowcu wiele razy przenosiłem numer do Fresha, tylko raz trafiłem na brak starteru, ale miła pani skierowała 200m dalej do salonu w CH gdzie już były. I zawsze obsługa była ok, nikt nie rzucał brzydkich spojrzeń czy innych "fochów". Za to w Orange jak wspominasz "rejestracja numeru" to jakby mogli to by cie rozstrzelali...

 #473355  autor: remi89
 29 kwie 2011, 20:04
Artur051 pisze:Orientuje się ktoś z Was czy aby przerejestrować numer w Orange na 2gą osobę (syn) konieczna jest wizyta w salonie osoby, na którą obecnie numer był zarejestrowany?

Czy da się to jakoś obejść?
Niestety do przeprowadzenia tzw. cesji potrzebna jest osoba na którą zapisany jest obecnie numer oraz osoba na którą numer ma być przepisany.

P@weŁ

 #473356  autor: AQQNews
 29 kwie 2011, 20:11
Problemów ciąg dalszy - dostałem dziś kartę sim, lecz on chyba nie jest aktywna bo nie rejestruje się do sieci. Aktywacja może zostać wykonana z opóźnieniem?

 #473357  autor: Artur051
 29 kwie 2011, 20:25
remi89 pisze:Niestety do przeprowadzenia tzw. cesji potrzebna jest osoba na którą zapisany jest obecnie numer oraz osoba na którą numer ma być przepisany.
Nawet w pre-paidzie? ;/

 #473362  autor: kerim36
 29 kwie 2011, 20:39
Artur051 pisze:Nawet w pre-paidzie? ;/
nawet w prepaid

[ Dodano: 2011-04-29, 20:40 ]
AQQNews pisze:Aktywacja może zostać wykonana z opóźnieniem?
zapewne moze byc opoznienie nawet kilkugodzinne

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #473364  autor: AQQNews
 29 kwie 2011, 20:59
Kartę odebrałem o godzinie 17 więc już chyba powinno być ok?

 #473369  autor: user_delete19
 29 kwie 2011, 21:25
Artur051 pisze:Orientuje się ktoś z Was czy aby przerejestrować numer w Orange na 2gą osobę (syn) konieczna jest wizyta w salonie osoby, na którą obecnie numer był zarejestrowany?

Czy da się to jakoś obejść?
Da sie - wystarczy formularz ze strony orange na ktorej podaje sie kilka szczegolow dotyczacych konta (numer simki, ostatnie doladowania, ostatnie rozmowy, etc) i bez problemu mozna numer przerejestrowac
Zakladajac oczywiscie prepaid o ktorym wspomniano...

http://www.orange.pl/kid,4000377652,id, ... 324297e15b

http://www.orange.comtel-it.pl/resource ... 454658.pdf

 #473763  autor: ukefake
 01 maja 2011, 20:33
AQQNews, jeśli karta się loguje do orange i można się do ciebie dzwonić i smsować to wszystko jest ok.

 #474491  autor: KamaZ
 06 maja 2011, 12:45
Ile czasu zajęło wam przenoszenie numeru do Gadu Air?
  • Strona 40 z 172
  • 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 172
  • 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 172