DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #911524  autor: darekka
 17 lut 2017, 10:37
W praktyce BLIK się wlicza choć Regulamin nic o tym nie mówi. Fakt musimy wydać 200zł. lub mieć wpływ z tych instytuacji-moje przeoczenie!!!
Ostatnio zmieniony 17 lut 2017, 10:39 przez darekka, łącznie zmieniany 1 raz.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #911525  autor: surface123
 17 lut 2017, 10:38
Czyli starczy sam BLIK ?

Ale bankomat w tym nie przejdzie, tylko platnosci w sklepie ?

I wtedy karta do konta chyba nie potrzebna... ?
 #911527  autor: surface123
 17 lut 2017, 10:44
Czyli np zakup przez internet ? ( np prowizja allegro ? )

Ale przejdzie to jak nie mam karty do konta ? ( tzn czy załapię się na promocję) no i mam Heyah a nie widze regulaminu do Heyah
 #911528  autor: darekka
 17 lut 2017, 10:46
U mnie prowizja się liczyła do zwrotu 5% ale płaciłem zawsze kartą. Regulamin podałem wyżej dla HEYAH http://www.heyah.pl/regulaminy/na-karte ... d4f658b1fc

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #911529  autor: surface123
 17 lut 2017, 10:53
Ok

Czyli bezpieczniej byłoby zamowic karte do konta, ale karta jest chyba płatna miesięcznie :) ?

I mysle ze tranzakcje internetowe tez wchodzą "w regulamin" ?
 #911533  autor: darekka
 17 lut 2017, 11:03
Jest darmowa o ile wydasz minimum 200zł.(dla Freemium) ale pamiętaj, że musisz zadzwonić do Banku aby wyrazić zgody wymagane do tej promocji jak i do zwrotu 5%.
Wszelkie zakupy kartą na alldrogo spokojnie się liczą(dodam, że płatności za kurierów, towary z Chin, bilety PKP również się liczą o ile zapłacisz przez internet kartą).

W sumie dzięki karcie dostaniesz zwrot 5% za zakupy(do 15zł.msc dla Freemium lub 25zł. dla Preemium-tu musisz wydawać miesięcznie minimum 500zł ale możesz zamiast zwrotu 25zł. wybrać abonament ze zniżką), plus 20% doładowania swojego prepaida T/Heyah z posiadanego konta TMUB, bonus 10zł.x12msc w tej promocji. Gratis masz 3 wypłaty z dowolnego bankomatu miesięcznie darmowe przelewy, karta i prowadzenie konta.
Generalnie-opłaca się.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #911537  autor: jarekt
 17 lut 2017, 11:10
Pamiętać należy, że nie wszystkie transakcje kartą/BLIKiem są wliczane do kwoty 200zł/500zł na potrzeby promocji "5% zwrotu..." i "10zł doładowania..." ale z kolei wszystkie są wliczane do kwoty 200/500zł na potrzeby zwolnienia z opłaty za kartę.

Wykluczenia to:
4. Premia za Transakcje Kartą (lub Kartą/BLIKiem dla promocji "10zł..." - mój dopisek) nie jest naliczana w punktach posiadających MCC (Merchant Category Code) równy:
a. 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne;
b. 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest
jako zagraniczna (country code inny niż Polska);
c. 4111, określający m.in. usługi transportowe,
d. 6012, określający instytucje finansowe;
e. 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych,
f. 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
g. 4829, określający internetowe przekazy pieniężne.
h. 4900, określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne.
Kod MCC danej transakcji można sprawdzić w historii danej operacji po jej rozliczeniu (i np. w mailu rozliczającym transakcję jeśli sobie ustawimy darmowe powiadomienia na maila o rozliczeniu transakcji).

Np. zakup biletu na pociąg przez neta to kod 4112 więc się łapie na obydwie promocje.
Ale zakup, a w zasadzie opłacenie kartą obcego rachunku w Żabce (np. za czynsz, prąd itp.) to kod 4900 ("narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne" :) ) czyli się nie łapie (kiedyś ten kod nie był na liście wykluczeń ale T-Mobile się zorientowało, że dużo ludzi ma zwrot 5% za właśnie ten kod 4900 i się okazało, że Żabka opłacanie rachunków u nich sygnuje dla niepoznaki takim właśnie kodem i T-Mobile ten kod dodał i opłacanie rachunków w Żabce dla 5% się skończyło.).
Wykluczone są również płatności Sprytnym Bilem itp. itd.

---edit---
Czyli możesz zrobić Kartą 500zł i opłaty za kartę (18,90zł dla Premium) nie będzie ale 25zł zwrotu (5%) i 10zł doładowania nie dostaniesz jeśli choćby 1zł było za płatności wykluczone z promocji.
Ostatnio zmieniony 17 lut 2017, 11:19 przez jarekt, łącznie zmieniany 1 raz.
 #911540  autor: darekka
 17 lut 2017, 11:18
To akurat jasne jest dla osoby, która chce skorzystać ze zwrotu-czyta chyba każdy regulaminy? Oczywiście dla nieobeznanych Twoje info również bardzo przydatne jest. Jak to mówią"co 2 głowy to nie jedna".

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #911541  autor: jarekt
 17 lut 2017, 11:21
@darekka, poczytaj na forach/blogach finansowych ile osób nie dostaje tych 5% (i teraz tych 10zł nie będzie dostawać) bo w tych 200/500zł mieli jakąś płatność "wykluczoną" (i to są osoby, które czytają regulaminy i z "finansami" obeznane").

---edit---
Trochę się off-top robi ale w zasadzie ta promocja "10zł doładowania..." jest ściśle powiązana z kontem w TMUB więc wydaje mi się, że w sumie nie jest to off-top aczkolwiek tytuł tego wątku to "Superprosta Oferta" (inna promocja/oferta) więc może lepiej by było zrobić osobny wątek o tytule w stylu "10zł doładowania co miesiąc dla obecnych i nowych klientów T-Mobile Usługi Bankowe"?
 #911545  autor: darekka
 17 lut 2017, 11:31
Akurat na portalach "finansowych" to w miarę na bieżąco jestem.
Mi się jakoś nie zdażyło nigdy aby cokolwiek zostało nie zaliczone ale ktoś kto chce zebrać wszystkie wisienki(jak ja) uważnie czytuje wszystko(np. moja wojna z Play o dodanie roku ważności konta do obecnej jego ważności-zwycięska mimo tutejszej forumowej sceptyczności) ze zrozumieniem i bardzo skrupulatnie rozlicza swoje wydatki. Dzięki dokładności mam spore oszczędności na wydatkach na zakupy, opłacanie uslug telekomunikacyjnych itp. Rada jest jedna: dokładna analiza wszystkiego na czym nas mogą zagiąć.

Propzycję Twoją szczerze popieram.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #911547  autor: jarekt
 17 lut 2017, 11:46
To prosiłbym jeszcze o przeniesienie wszystkich postów od poniższego:
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 60#p911476

do nowego tematu:
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 22&t=88610

Ale tak, aby pierwszy post @darekka w tym nowym temacie pozostał jako pierwszy mimo, że chronologicznie jest ostatnim postem z tych wszystkich, które wymagają przeniesienia :)

A ten post ewentualnie potem skasować.
 #912266  autor: asffaf
 21 lut 2017, 19:50
Darmowy miesiąc w ofercie No limit za 25 zł jest w pierwszym czy drugim miesiącu korzystania z owej taryfy ?
 #915566  autor: Arkadiusz
 13 mar 2017, 03:32
Skorzystałem z oferty "1zł dziennie" pod koniec stycznia, bo kończyła mi się ważność konta i powiem wam, że zacząłem żałować zmiany już w pierwszych tygodniach. Niestety nie ma powrotu do mojej poprzedniej taryfy, więc jak problemy się nie skończą, to pożegnam się z t-mobile/era po jakiś 13-14 latach.

Według regulaminu, który tutaj przytaczaliście, pierwsze 5MB jest za darmo. Rzeczywistość okazuje się inna. Mam wyłączone dane komórkowe w dni kiedy nie dzwonię a już kilkanaście razy pobrało mi opłatę 1zł za "internet 0,00MB" - co ciekawe ciągle jest to w podobnych godzinach 22:XX albo 23XX - obsługa nie widzi problemu, twierdzi, że wszystko dobrze, że już nie powinno się to dziać. Oddają kasę po czasie a potem w historii widzę nowe złotówki, za to samo - i zabawa zaczyna się od nowa ;-)

Były nawet dni, kiedy wykonywałem połączenia, pobrało mi opłatę za rozmowę 1zł a wieczorem ponownie 1zł za ten internet 0,00MB, więc łącznie 2zł w jednym dniu ;=)

Sprawdzajcie historię konta, bo jak się korzysta aktywnie, to można przeoczyć, ja akurat nie dzwonię codziennie, więc te opłaty mocno rzucały się w oczy.
 #915601  autor: darekka
 13 mar 2017, 11:16
Napisz oficjalnie reklamację(email) i wnieś o zwrotnienależnie pobranych opłat i domagaj się rekompensaty(np.25zł. na konto główne) za niewłaściwie naliczane opłaty.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #915662  autor: Arkadiusz
 13 mar 2017, 18:23
Zawsze składam pisemnie, bo dzisiaj niczego już nie powinno załatwiać się "na gębę" - wyprą się ;-) Reklamacja była złożona na początku lutego, ale po zabawie w kotka i myszkę dopiero w połowie miesiąca wystosowałem konkretniejsze żądania. Odpowiedź nadeszła niedawno i nie zawierała żadnych konkretów - ponownie pan twierdził, że po ich stronie jest wszystko dobrze (ale odnosił się jedynie do pisma z połowy miesiąca i to częściowo). Poprzednie osoby pisały wcześniej, że problemu już być nie powinno i pieniądze zwracali, ale zawsze z opóźnieniem, więc w kolejnych dniach znikały nowe złotówki. On stwierdził, że opłata pobierana jest prawidłowo, ale daje mi 20zł. Niestety żadna z tych osób nie odniosła się do punktów regulaminu ani nie widziała nic niezwykłego w tym, że wiele dni pod rząd w historii konta widnieje pozycja o nazwie "internet 0,00Mb" - 1zł. Pieniądze znikają nadal. Sugerowano, że cokolwiek może mi podbierać dane - tyle, że wcześniej korzystałem ze smartfona bez pakietów danych przez rok i nigdy takich opłat nie miałem. W dodatku jest przecież te 5MB darmowe a jak korzystam z oferty, to mi pokazuje dokładnie ile zużyłem - np. 1,44MB.
 #916663  autor: andx
 19 mar 2017, 10:38
Czy bardzo jest odczuwalne to ograniczenie? Kurcze nie doczytałem, że jest taki "myk" w TM i złożyłem dwa wnioski o przeniesieni nr do nich. Karty mam w ręku, data przenosin wyznaczona i nie wiem co teraz zrobić. Teraz nie mogę np zrezygnować i przenieść nr gdzie indziej, czyli pewnie do Orange?