DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 406 z 563
  • 1
  • 404
  • 405
  • 406
  • 407
  • 408
  • 563
 #1154838  autor: darekka
 28 lip 2023, 20:41
Na moje rozumowanie to jednorazowa akcja"przepisania" się do nowej edycji i nie sądze aby następnego miesiąca odebrać 2 paczki(stara i nowa edycja) ponieważ konieczne było tu(już na starcie) wysłanie smsa więc zapis do 2edycji promocji nastąpił i następne próby wysałania smsa aktywacyjnego dadzą zwrotkę z info o możliwości jednorazowego skorzystania z promocji.
Ja proponuję najpierw odebrać 12tą paczke ze starej edycji i dopiero(nawet tego samego dnia) zapisać się do nowej edycji odbierając pierwszą paczke.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1154839  autor: zulu144dwa
 28 lip 2023, 21:20
darekka: Zapewne masz rację.
20.07 doładowanie
21.07 odebranie zapewne ostatniej paczki z poprzedniej promocji 300GB, dokładnie nie pamiętam, może to być 11 paczka.
27.07 SMS 300GB i odebranie 1 paczki z nowej promocji 300GB
Nie mniej ostatnią ze starej i pierwszą z nowej promocji 300GB można odebrać dzięki jednemu doładowaniu.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1154851  autor: darekka
 29 lip 2023, 06:04
Z tego też powodu zalecałem od początku kombinowanie z "fajnym efektem" po spełnieniu warunku m.in.odebrania 12tej paczki, bo w innym przypadku fakt 2 paczki w 1 doładowaniu wpadły ale...stara edycja idzie papa więc zbyt wczesne skorzystanie z nowej edycji jest bez sensu, bo trwa ona do końca stycznia 2024 więc w 99% przypadków zdąży się odebrać wszystko ze starej przed tym terminem i mieć darmo przedłużane GB z doładowań przez nawet 2 lata.
Odebrać z obu edycji przy tylko 1 doładowaniu można nawet tego samego dnia(u mnie 12ta wpadła, smsy wysłem i wpadła 1sza)-warunek od ostatniego doładowania nie może minąć więcej niż 30dni i numer aktywowany po 31 maja 2022. Spełniając regulaminowe warunki na 4 numerach wystartowałem 2gą edycje po wybraniu wszystkich 12x25GB z pierwszej.

Ten sposób zalecam wszystkim-odbierzcie ile się da przed datą 31 stycznia 2024 i dopiero aktywujcie 2gą edycje(byle przed 31 stycznia 2024)-dzieki temu nawet jak nie zdążycie odebrać wszystkiego z 1szej edycji to stracicie z niej jak najmniej i jednocześnie zapewnicie sobie działanie 2giej edycji na 12 miesięcy.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1154853  autor: biala1991
 29 lip 2023, 07:32
U mnie pechowo się złożyło, bo tylko jeden nr ma potencjał na "fajny efekt" a dwa inne zostały odpalone albo kilka dni za wcześnie albo kilka dni za późno :D jeden w maju 2022 a drugi co prawda w maju 2023 ale promocję aktywowałam dopiero w czerwcu, czyli jestem już w nowej edycji.

Z zaciekawieniem czekam czy w sierpniu @zulu144dwa dostanie pakiet w dniu "odnawiania" starej promocji, może jednak system Orange nas zaskoczy :)
 #1154857  autor: darekka
 29 lip 2023, 09:30
biala1991 pisze:
29 lip 2023, 07:32
U mnie pechowo się złożyło, bo tylko jeden nr ma potencjał na "fajny efekt" a dwa inne zostały odpalone albo kilka dni za wcześnie albo kilka dni za późno :D jeden w maju 2022 a drugi co prawda w maju 2023 ale promocję aktywowałam dopiero w czerwcu, czyli jestem już w nowej edycji.

Z zaciekawieniem czekam czy w sierpniu @zulu144dwa dostanie pakiet w dniu "odnawiania" starej promocji, może jednak system Orange nas zaskoczy :)
nie zawsze się uda wycisnąć max z promocji-ja 4 numery mam po 31maja2022 a 3 niestety odpalone ponad 2 lata temu ale za to mają PREZENTowe stare 31dniowe nolimity+1000GB.
Z tych 4 numerów z "fajnym efektem" jeden jest dodatkowo numerem z PREZENTowym starym 31dniowym nolimitem z ugodowym+1000GB, który do tego reklamacyjnie ponad rok temu ratowałem gdy wyłączyli dziewicze białe startery(bodaj skasowali wszystkie nieaktywowane 3 marca 2022) mimo ich ważności wg.dat na opakowaniu więc kumulacja zacna u mnie na tym konkretnym numerze :D .

Na 99,99% (żeby nie powiedzieć na 100%) wspomniany kolega nie dostanie 2 paczek 25GB(ze starej i nowej edycji) przy następnym odnowieniu promocji chociaż życzyłbym sobie aby dostał nawet i 4x25GB jednorazowo.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1154858  autor: verona1
 29 lip 2023, 09:39
darekka może jednak będą działały dwie promocje jednocześnie? 27.07 doładowanie 5zł, wysyłka sms na 811 i przyznana paczka 25gb. Dzisiaj sms o planowanej paczce na jutro z wcześniej promocji aktywowanej pod koniec maja tego roku. Zobaczymy jutro czy te 25gb wpadnie.
 #1154860  autor: biala1991
 29 lip 2023, 10:10
@darekka
szczerze przyznaję, że nie wierzyłam kiedy pisałeś, że ten sposób działania jest zgodny z regulaminem ale nie miałam czasu sprawdzać, dopiero dzisiaj zajrzałam i muszę się z Tobą zgodzić :) Orange wprowadziło dziwny regulamin, który nie wiedzieć czemu premiuje numery włączone pomiędzy 1 czerwca 2022 a 31 maja 2023. To znaczy w pewnym sensie rozumiem zamysł dlaczego w promocji mogą brać udział nie tylko numery aktywowane w okresie jej trwania ale też te sprzed 1 czerwca 2023. Na moim przykładzie odpaliłam numer pod koniec maja 2023 ale promocji obowiązującej do 31 maja 2023 nie włączyłam, gdyby do nowej promocji kwalifikowały się tylko numery aktywowane od 1 czerwca 2023 to zostałabym z niczym, bo stara promocja się skończyła a z nowej byłabym wykluczona. Bardzo korzystne rozwiązanie, które sprawia, że numery aktywowane rok temu zyskują aż nadto :D
 #1154863  autor: biala1991
 29 lip 2023, 10:34
W nowym regulaminie jest tylko zapis jakie numery się kwalifikują (w jakim okresie aktywowane), nie ma nic na temat starej promocji, nie pamiętam czy w starym regulaminie nie było zapisu, że z promocji można skorzystać tylko raz. Reklamować wyłączenia starej promocji to bym się jednak nie odważyła, moim zdaniem to byłoby już przegięcie :D
 #1154865  autor: MariuszY
 29 lip 2023, 10:57
darekka pisze:
29 lip 2023, 06:04
Ten sposób zalecam wszystkim-odbierzcie ile się da przed datą 31 stycznia 2024 i dopiero aktywujcie 2gą edycje(byle przed 31 stycznia 2024)-dzieki temu nawet jak nie zdążycie odebrać wszystkiego z 1szej edycji to stracicie z niej jak najmniej i jednocześnie zapewnicie sobie działanie 2giej edycji na 12 miesięcy.
Tu się zgadzam - w odniesieniu do swojego normalnie użytkowanego numeru, który i tak regularnie doładowujemy.
W moim przypadku numer został uruchomiony wyłącznie do tymczasowego wykorzystania promocji, więc kumulowanie się obu edycji byłoby jak najbardziej pożądane.
forum_tg pisze:a czy gdzieś doczytaliście sie, że jedna promocja wyłącza drugą (tą wcześniejszą)? to byłby powód do reklamacji.
To właśnie przekonuje mnie do korzystania "kumulacyjnego". Znając jednak ostatnie podejście Orangutana do tematu reklamacji... Ech, szkoda pisać. Macie tego kilkadziesiąt stron :wink:
verona1 pisze:darekka może jednak będą działały dwie promocje jednocześnie? 27.07 doładowanie 5zł, wysyłka sms na 811 i przyznana paczka 25gb. Dzisiaj sms o planowanej paczce na jutro z wcześniej promocji aktywowanej pod koniec maja tego roku. Zobaczymy jutro czy te 25gb wpadnie.
U mnie z całą pewnością kolejność paczek była taka właśnie - nowa natychmiast, poprzednia 2 godziny później. Niestety na potwierdzenie takiego działania obu edycji promo muszę czekać u siebie do 27.08 :?
 #1154869  autor: forum_tg
 29 lip 2023, 11:23
MariuszY pisze:
29 lip 2023, 10:57
forum_tg pisze:a czy gdzieś doczytaliście sie, że jedna promocja wyłącza drugą (tą wcześniejszą)? to byłby powód do reklamacji.
To właśnie przekonuje mnie do korzystania "kumulacyjnego". Znając jednak ostatnie podejście Orangutana do tematu reklamacji... Ech, szkoda pisać. Macie tego kilkadziesiąt stron :wink:
ale co w tym przypadku stracisz? może 200 GB jak starą promocję uruchomiłeś niedawno.
Nowa promka daje 300 GB i także przedłużanie GB.
Nie ma porównania do ryzyka z NL + 1 gdzie ludzie tygodniowo otrzymywali po 100 GB i więcej.
 #1154871  autor: darekka
 29 lip 2023, 12:21
W każdej wersji regulaminu jest zapis, że można z promocji skorzystać tylko1 raz na numerze telefonu ale w mojej ocenie taki zapis odnosi się TYLKO do wersji promocji obowiązującej w chwili aktywacji ponieważ każda prmocja jest całkowicie odrębną i niezależną promocją choć daje to samo i uważam, że chodzi o to, że np.w pierwszym miesiącu promocji się ja aktywuje to...nie da się jej drugi raz włączyć w tej edycji promocji do końca jej trwania choćby i trwałą 10lat. Inna sprawa jak mamy promocję np.od 1 stycznia 2022 do 1 stycznia 2024 i koniec(włączyliśmy promocję np. 2 stycznia 2022 więc ostatnia paczka wpadnie w grudniu 2022 i już drugi raz jej nie właczymy mimo, że nadal trwa i odebraliśmy wszytskie lub nie z 12 paczek neta. Teraz np.2 stycznia 2024 pojawia się taka sama promocja ale ważna 2.01.2024-31.05.2024 to już w tej nowej można znowu skorzystać o ile spełnia się jej warunki np.data aktywacji numeru/inne warunki.
Wiem, że się tu wielu nie zgodzi ale...nie raz i nie dwa moje interpretacje regulaminów były prawidłowe(i podmieniane na niekorzystane po cichu) choćby 135000minut czy też 100GB do końca wakacji.

Oczywiście fajnie by było gdyby jednocześnie w "jednych pieniądzach" mieć 2 benefity z obu promocji ale myślę, że system nie da ponownie automatycznie drugi raz 25GB ponieważ już w danym cyklu je dał(choćby i według pierwszej daty z pierwszej promocji) i konieczne byłyby reklamacje...

Ja radze odebrać 12 paczek z poprzedniej edycji i włączyć nową, a jeżeli nie zdązymy odebrać wszystkich ze starej edycji do końca nowej edycji to włączyć nową w styczniu 2024 dopiero po odebraniu 25GB z porzedniej wersji i resztę ze starej stracić.

Promocja w nowej edycji łączy się z innymi i nie ma zapisu o wykluczeniu ze starej/zmiany na nową i anulowanie starej itd ale...patrz niżej :arrow:
Reklamacje byłby ciężko uznać ze strony operatora, bo na bank się uwieszą pkt.9 mówiącego, ze można skorzystac tylko 1 raz na numer i jak wiecie po ostatnich cudach PREZENTowych u nich ciężko z rozumowaniem logicznym i zapewne nie dadzą się przekonać, że to inna promocja(tak jest w rzeczywistości, bo stara się skończyła, a nowa powinna być traktowana jako całkowicie inna promocja choć daje to samo ale na innych warunkach:wymóg aktywacji numeru po 31.05.2022)
Ostatnio zmieniony 29 lip 2023, 13:16 przez darekka, łącznie zmieniany 2 razy.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1154872  autor: biala1991
 29 lip 2023, 12:35
Jednak sięgnęłam po stary regulamin i uważam tak samo, w obu regulaminach jest zapis, że z Promocji można skorzystać tylko raz a Promocja pisana dużą literą oznacza, że dotyczy to promocji zdefiniowanej w tym konkretnym regulaminie. Z obu regulaminów wynika, że mamy prawo odebrać 12 pakietów (albo mniej jeśli w którymś miesiącu nie zrobimy doładowania albo konto straci ważność na połączenia wychodzące), nie ma opcji wcześniejszego wyłączenia promocji. Tyle teorii, w praktyce wiadomo, że z koniem się nie wygra, co już przerabiali "Prezentowicze". Teraz wszystko zależy od ustawienia systemu, dobra wiadomość jest taka, że nie musimy czekać z rozwiązaniem zagadki do końca sierpnia, bo @verona1 ma odnowienie wcześniej :)

forum_tg pisze:
29 lip 2023, 11:23
ale co w tym przypadku stracisz? może 200 GB jak starą promocję uruchomiłeś niedawno.
Nowa promka daje 300 GB i także przedłużanie GB.
Nie ma porównania do ryzyka z NL + 1 gdzie ludzie tygodniowo otrzymywali po 100 GB i więcej.
Dziwna logika, mam się nie przejmować stratą MOJEGO miesięcznego pakietu 25GB dlatego, że ktoś inny stracił 100GB na tygodniowym NL-cie :)
 #1154874  autor: darekka
 29 lip 2023, 13:25
Regulaminowo można by jak pisałem oczekiwać 2x25GB za 1x5zł (mam wątpliwości aby system automatycznie to ogarnął)ale...reklamacje byłyby pewnie odrzucane pod pozorem pkt.9 mówiącego o możliwości skorzystania 1 raz na numerze(inna sprawa, że każda edycja mająca określone ramy czasowe to nowa/inna promocja nawet jeśli daje to samo ale to już za trudne do pojęcia dla większości pracowników operatora) i mimo, że rację mielibyśmy to wydębić swoje może byc niemożliwe zwłaszcza patrząc jak ludzi zrobili z PREZENTem wbrew faktom wciskali ludziom, że sami aktywujac promocję wiedzieli(wbrew regulaminowi), że nastąpi zmiana usługi gdzie pkt.11 i dalej jasno precyzował co dostaje się mając stary nolimit po wysłaniu smsa PREZENT.
Z tego też powodu jak ktoś ma czas niech czeka do odebrania wszystkich paczek GB ze starej edycji i dopiero niech włącza nową.

P.S. z tym koniem dało się wygrać w promocji PREZENTowej ale niezbędne było do tego trafienie na ogarniętych ludzi/jasno precyzować oczekiwania oraz od nich nie odstępować w ramach dobrej woli, a najważniejsze nie liczyć na nic czego "na papierze" nie potwierdzono nawet jesli zaklinali się na wszystkie świętości, bo była to ewidentna gra na czas, spychologia i próba zmęczenia aby docelowo dać jak najmniej nawet nie naprawiając szkody, ba nawet w innych mniej oczywistych promocjach również się wygrywało ale trzeba być szybkim i reklamować na bazie pierwszych wersji regulaminów aby nie dać czasu temu "koniu" się rozbrykać.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1154878  autor: biala1991
 29 lip 2023, 14:17
I tu wraca temat dziwnego "przedłużania" promocji o którym już kiedyś pisałam. Zgodnie z obecnym regulaminem promocja trwa od 01.06.2023 do 31.01.2024. Poprzednia promocja działała w okresie 01.06.2022-31.05.2023 i była przedłużana na raty, pierwszy regulamin wskazywał datę 01.06.2022-31.08.2022 a kolejny 01.06.2022-31.05.2023, czyli druga edycja tej promocji to tak naprawdę była wciąż ta sama promocja, z tą samą datą początkową 1 czerwca 2022 i wydłużeniem daty końcowej. Dlatego tam po przedłużeniu terminu nie dało się kolejny raz włączyć promocji. Teraz mamy dwie niezależne promocje i moim zdaniem tak to się powinno odbywać, jeśli promocja skończyła się 31.05.2023 to kolejna powinna się rozpocząć 01.06.2023 a nie tak jak wywinęli w zeszłym roku, że po zakończeniu promocji 31.08.2022 wprowadzają sobie 01.09.2022 nowy regulamin ze wsteczną datą obowiązywania 01.06.2022. Wielu operatorów tak robi, co przekłada się na skutki, wg operatora to jest ciągle ta sama promocja więc w majestacie prawa może się powoływać na pkt o jednokrotnym skorzystaniu. Mnie zastanawia czy takie "przedłużanie" jest legitne? Gdyby teraz Orange zrobił to samo co w zeszłym roku, czyli 1 czerwca 2023 wstawiliby regulamin ale nie z datą bieżącą tylko ze wsteczną datą obowiązywania od 1 czerwca 2022 to system odrzucałby smsy, bo wg niego już wzięliśmy udział w danej promocji.

A założę się, że tak by właśnie było gdyby nie to, że chcieli wyrzucić za burtę lojalnych klientów, którzy aktywowali nr lata temu :) Nie mieli wyjścia i zamiast tak jak zwykle podmienić stary regulamin i wstawić nową datę zakończenia zostawiając bez zmian datę początkową 1 czerwca 2022, musieli wyprodukować z bieżącą datą zupełnie nowy regulamin, w którym zmienili warunki działania - wyrzucenie zapisu o możliwości aktywacji przez starych klientów
 #1154885  autor: darekka
 29 lip 2023, 16:44
Dokładnie tak jak piszesz-sztuczne wsteczne modyfikowanie regulaminu starej edycji uniemożliwiało skorzystanie z "nowych" jej edycji, bo oszukańczo wstecznie datowali(i podmieniali) regulamin jednocześnie przedłużając daną "pierwszą" edycje promocji. Te działania były tak samo oszukańcze jak ciche podmianki regulaminów na mniej korzystane np. przy promkach 135000minut czy 100GB do końca wakacji. Za takie działania powinni oberwać kary, bo narusza to bądź co bądź ale prawo telekomunikacyjne i zapewne cywilne.
Dopiero teraz prawidłowo i zgodnie z zasadami zrobili druga edycje choć w międzyczasie 2-3 razy "ponawiali" wstecznie starą edycje.

Gdyby uprzeć się na gruncie prawnym to dałoby się dowieść, że te zmiany(przedłużanie podmianą regulaminów) pierwszej promocji były niezgodne z zasadami i prawem ale komu by się chciało użerać w takiej sprawei-może UKE by coś zdziałał ale wiadomo kara wpada do kiesy Państwa, a nam nic by nie wpadło i może operator by tak nie robił ale z racji kilkuletnich często okresów kontroli i karania za takie cuda zapewne miałby to w nosie.

Regulamin pierwszej edycji 01.06.2022-31.08.2022 https://www.telepolis.pl/images/2022/06 ... ez-rok.pdf nie ma zapisu o mozliwości przedłużenia promocji więc tym bardziej sztuczne jej przedłużanie poprzez podmiane i datowanie wsteczne jej regulaminów nie miało podstaw prawnych.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1154891  autor: zulu144dwa
 29 lip 2023, 17:47
Zapomnieliście napisać jeszcze o dedykowanych starterach 300GB. O problemie z dedykowany białymi starterami za 30 zł z NL cyklicznym za 25 zł wiele napisano.
Technicznie problem podobny - utrzymanie promocji do terminu ważności (możliwości aktywacji) starówki.

Teraz sobie przypomniałem ze aktywowałem promocję 300GB 14.09.2022 i byłem wkurzony na siebie, że sam pozbawiłem się możliwości sprawdzenia punktu:
W ramach Promocji nowy Abonent, który w okresie trwania Promocji aktywuje starter w sieci Orange, przeniesie numer z innej sieci lub przejdzie z innej oferty Orange lub nju do oferty Orange na kartę, doładuje się za min. 5 zł dowolnym sposobem doładowania oraz wyśle SMS o treści 300GB na 811 (koszt 0zł)...
Chodziło o doładowanie 10 zł za zgody.
21.07 to była 11 paczka.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
  • Strona 406 z 563
  • 1
  • 404
  • 405
  • 406
  • 407
  • 408
  • 563
  • 1
  • 404
  • 405
  • 406
  • 407
  • 408
  • 563