DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 42 z 45
  • 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
 #828778  autor: Przemix
 14 paź 2015, 13:45
Ja z mojego startera nie wykonałem żadnego prywatnego połączenia. Doładowałem za 5zl i testowałem czy działa. Wszystkie nieprawidłowości zgłaszałem im na fb i bok, co pewnie robiło wielu z nas. Z taką bazą pomocnych ludzi mogli to naprawić w 2 dni, ale chyba nie chcieli naprawić.
 #828805  autor: Maks SIM
 14 paź 2015, 15:16
Jak tak czytam ze Vectone znika... zapisałem sobie na pamiątkę, stronę angielską na dysku, w sumie to ten filetowy ludzik im wyszedł :) i chyba tylko, to co im dobrze wyszło :))
Obrazek

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku
 #828814  autor: Maks SIM
 14 paź 2015, 15:28
stanislaw01 pisze:ten ludzik bez ust od początku sugerował że w wektone nie da się pogadać i bez oczu bo nie da się pisać sms.
hahah faktycznie masz racje, ma tylko oczy:) czyli, że będzie można tylko "pooglądać" jak vectone i karta SIM wygląda :lol:

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku
 #831042  autor: Maks SIM
 24 paź 2015, 19:49
No w końcu się wzięli za tych oszustów:) i w końcu jakiś artykuł ktoś napisał, teraz tak łatwo sprawy "pod dywanik się nie zamiecie"
Operatorowi grozi teraz kara pieniężna. Pytanie tylko, czy w przypadku jej nałożenia, uda się ją wyegzekwować. Vectone Mobile to międzynarodowa marka, mająca swoją główną siedzibę poza granicami naszego kraju
Przecież, jesteśmy w Europie, obowiązują europejskie przepisy Prawa Telekomunikacyjnego I Prawa Karnego. Obawy autora artykułu są niezasadne, bo jak będzie nakaz to będzie miał status "Europejskiego Nakazu". Wielka Brytania gdzie jest Vectone, to na szczęście nie wyspy Bahama w Afryce:)
Moim zdaniem wszyscy, którzy mieli Vectone i czują się oszukani, powinni to zgłaszać do UKE:
Infolinia Konsumencka : 801 900 853 lub 22 534 91 74
Od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:15 do 16:15.
czyli bierzcie telefoniki i dzwońcie :)

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku
 #831058  autor: Remington
 24 paź 2015, 22:40
Nie wprowadzaj w błąd... Jesteśmy w Polsce i obowiązują polskie przepisy prawa telekomunikacyjnego, karnego i handlowego.

Mundio Mobile to zarejestrowana w Polsce spółka z o.o., z niewielkim kapitałem i odpowiedzialnością jej udziałowców tylko do wysokości wniesionego wkładu. Kara nałożona przez UKE będzie jedynie pro forma, bo spółka ani nie będzie miała z czego jej zapłacić, a kto wie czy szybciej się sama nie zlikwiduje (na razie w KRS jeszcze jest). Koszt ciągania jej udziałowców za granicą o ile w ogóle, byłby zbyt duży w stosunku na kary.

Oszukani z kolei powinni zgłaszać sprawę na policję, bo doszło do przywłaszczenia wpłaconych przez nich pieniędzy. Jeżeli kwota okaże się znaczna, możliwe, że będą ścigać winnych nawet za granicą.

Cała sprawa z Vectone daje do myślenia, że właściwie każdy wirtualny operator może zniknąć z rynku z dnia na dzień, a ludzie stracą swoje pieniądze i numery.
 #831060  autor: bazooka
 24 paź 2015, 22:48
Remington pisze:Cała sprawa z Vectone daje do myślenia, że właściwie każdy wirtualny operator może zniknąć z rynku z dnia na dzień, a ludzie stracą swoje pieniądze i numery.
Prawda :!:
 #831063  autor: Rebeliant
 24 paź 2015, 23:02
I to jest właśnie największa szkoda jaką wyrządził Vidmo. Ale nie dajmy się zwariować. Po pierwsze u Tony'ego nie było możliwości rejestracji numeru (więc nie ma jak zabrać), nie było opcji przeniesienia numeru, nigdy to nie działało i od samego początku trąciło amatorką. Nie porównujcie tego z prawdziwie działającymi MVNO. Lebara, mBank i inni numery pooddawali, kasę oddali lub dali czas na wykorzystanie środków. Vectone to pierwszy taki przypadek. Jaki interes miałby operator uśmiercając Wasze numery?!
 #831082  autor: Maks SIM
 25 paź 2015, 00:35
Remington pisze:Oszukani z kolei powinni zgłaszać sprawę na policję, bo doszło do przywłaszczenia wpłaconych przez nich pieniędzy. Jeżeli kwota okaże się znaczna, możliwe, że będą ścigać winnych nawet za granicą..
Przed zgłoszeniem jednak lepiej zasięgnąć fachowej porady
instytucji powołanej do takich spraw:
Infolinia Konsumencka : 801 900 853 lub 22 534 91 74
żeby iść na ta Policje z odpowiednią wiedzą, argumentacją i paragrafami.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2015, 00:38 przez Maks SIM, łącznie zmieniany 1 raz.

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku
 #831083  autor: Remington
 25 paź 2015, 00:37
Oprócz nich także inni jak GG, Mobilking czy wp i jeszcze coś tam było - każdy zakończył działalność zgodnie z przepisami, numery można bylo zabrać, a kasę odzyskać. Vectone pokazuje jednak, że coś takiego może się stać faktycznie z dnia na dzień - oni w MNP nie uczestniczyli, ale inni już tak. I dajmy na to, że dziś upada któryś z MVNO, nie ma kasy na nic, SIM-y nie działają, pracowników traci, bo im nie płaci. Obawiam się, że regulator nie ma żadnych mechanizmów by zapewnić klientom takiego operatora skuteczną ochronę - zarówno ich pieniędzy jak i numerów.
 #831100  autor: adik
 25 paź 2015, 08:25
przypadek Vectone stanowi wyjątek od reguły, a nie coś co się dzieje zawsze gdy MVNO kończy działalność.

http://www.speedtest.net/my-result/4142279769
 #831119  autor: Remington
 25 paź 2015, 10:14
Vectone to nie wyjątek, lecz precedens. Jak na razie pierwszy, lecz pokazuje, że tak się może stać z każdym MVNO i że warto sprawdzać wiarygodność takich firm. Bo jeśli jakaś utraci płynność finansową to może się bez ostrzeżenia zwinąć z dnia na dzień.
 #831127  autor: Niezgodna7
 25 paź 2015, 10:40
a oficjalnie coś wystękali..?
czy nadal mają ,,problem" nad którym pracują?

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
  • Strona 42 z 45
  • 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45