DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 49 z 111
  • 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 111
 #791461  autor: JacekK
 19 mar 2015, 09:25
:D

Zalety:

- bardzo tania i bardzo prosta oferta
- długa ważność konta
- prosty sposób doładowania konta (doładowania Plusa)
- dobrze działający internet
- kompetentna obsługa klienta (z moich doświadczeń)
- darmowy kontakt z BOK
- fajna interakcja z użytkownikami
- bardzo prosta i atrakcyjna oferta połączeń za granicę
- jakość usług na dobrym poziomie technicznym
- szybka procedura przeniesienia numeru (wszystko załatwiane bardzo szybko)

Wady:
- kłopoty z BOK od strony technicznej (trzaski i stuki w czasie oczekiwania na połączenie)
- krótki czas pracy BOK
- problem z powszechną dostępnością starterów w PSD w wielu regionach Polski
- niewykończona strona www (niemal nie do odnalezienia w sieci)
- słabo rozbudowane zarządzanie kontem przez stronę www
- brak infolinii w języku angielskim
- brak powiadamiania SMS o statusie niektórych usług (np. o włączeniu pakietu darmowych minut w sieci popup, czy topup - nie pamiętam)
:smt006

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.
 #791469  autor: mi80
 19 mar 2015, 10:03
Dodam po jednym:
+ dostępność usług nieoferowanych przez większość innych prepaidów: poł. oczekujące, konferencyjne, zawieszanie połączeń
- brak opcji autoodnawialności pakietów (szczególnie internetowych)
 #791470  autor: Niezgodna7
 19 mar 2015, 10:09
Zalety?
1. Dobra jakość rozmów.
2. Net nie jest gorszy niż w Orange
3. Różne pakiety minut sumują się, mają dobrą cenę i są też na stacjonarne
4. Różne pakiety neta sumują się i mają lepszą cenę niż w Orange
5. Smsy w K są darmowe, niewielki plus, ale plus
6. RWK po doładowaniu prostym kodem nawet za 5zł
# # #
Wady?
1. Za krótkie terminy darmowych minut w K po doładowaniu, wolę coś w stylu pakietu bezterminowego, np. 30'
2. Smsy po 9gr, brak pakietów sms.
3. Wysoka cena mms, brak pakietów mms
4. Internet jest gorzej rozliczany - szybciej go ubywa niż licznik wskazuje, ale to tylko jakieś -1%.
5. Ceny pakietów neta 0,5 i 1GB w ,,tej samej" cenie.
 #791499  autor: Rosolak
 19 mar 2015, 14:42
Zalety (kolejność przypadkowa)
- prostota oferty
- analiza oczekiwań klientów i wdrażanie ich (w miarę swoich możliwości)
- pakiety minut w PL
- stawki za połączenia międzynarodowe i krajowe
- wysoka jakość połączeń oraz zasięg
- bezpłatny i pomocny BOK
- bezpłatne SMS-y w sieci
- procedura przenoszenia numeru
- bezpłatna wysyłka starterów kupionych przez Allegro
- długość ważności konta i doładowanie kuponami Plusa

Wady:
- brak lejka w dalszym ciągu
- brak pakietów typu 2w1, np. minuty + paczka danych
- platforma billingowa Plusa (wiem, że nie macie na to wpływu), a za tym idzie np. niekorzystne rozliczanie danych (oddzielnie dla wysyłanych i odbieranych)

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #791556  autor: bazooka
 19 mar 2015, 20:33
Zalety:
- 'sumowalne' pakiety minut (a w nich połączenia na stacjonarki)
- 'sumowalne' pakiety internetu (choć sam nie korzystam...)
- szybka aktywacja pakietów
- stawki za połączenia za granicę (choć sam nie korzystam...) oraz dobra goła stawka za min w PL
- RWK za doładowanie 5zł
- połączenia oczekujące itp
- zasięg sieci Plus lub jak kto woli Cyfrowego Polsatu :) (jak dla mnie ideał - uzupełnia braki Orange)
- darmowe połączenia oraz smsy w sieci za doładowanie (0,5 roku za 50zł - ideał)
- brak konieczności kontaktu z BOK (jestem w sieci od około 120dni)

Wady:
- uboga strona www oraz serwis zarządzania kontem (poruszanie po stronie nieintuicyjne oraz teoretycznie brak możliwości zarządzania kontem...choć wcale nie wymagam żadnej aplikacji do smartfona)
- brak "sumowalnych" pakietów sms (choć nie dla mnie, ale konsekwencja oferty by się przydała)
- brak lejka o którym się pisze od początku roku (zwodzenie użytkowników nie wygląda fajnie)
- kiepskie rozliczanie internetu na platformie bilingowej Plusa (mBank mobile też działał na Plusie a miał rozliczanie co 1kB)
- problem ze starterami do nabycia w formie "namacalnej"...ze sklepu (mimo że niby pojawiają się nowe punkty z dystrybucją to jednak jest to dramat - chciałbym pójść z kimś i przebrać kilka numerów)

Chciałbym by Klucz jako pierwszy operator MVNO wystąpił do umowy z mPotworem - to było by coś! :)
Klucz jak dla mnie jest idealną ofertą do dual-sim, jednak jeszcze troszkę brakuje by mógłby stanowić propozycję na ofertę dla głównego numeru - piszę to mając na uwadze klienta dokładnie liczącego wydatki - NIE lubiącego wydawać na coś na zaś za pakiety 3 w 1 - a do takiego klienta Klucz mobile kieruje swoją ofertę.
 #791561  autor: Rosolak
 19 mar 2015, 20:54
Sebusy, wspomniany przez Ciebie mBank nie doczekał się nowej platformy billingowej Plusa. Zanim Klucz na nią przeszedł miał takie samo taktowanie co 1kB. A po przejściu na wspomnianą platformę pojawiły się pakiety etc. Nie usprawiedliwiam, jedynie informuje, że Klucz swego czasu też tak miał.

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #791564  autor: bazooka
 19 mar 2015, 21:01
@Rosolak - nie wnikam w szczegóły i nie komentuje innych niedociągnięć w tej wyliczance - troszkę szkoda że to zepsułeś :(
Choć nie chcesz to jednak usprawiedliwiasz, a to brzmi jak tłumaczenie się redakcji tego portalu dlaczego przeszliśmy na "nowe forum", choć jest gorsze :)
Podsumowując - jeśli Klucz miał kiedyś co 1kB a potem chcąc-nie chcąc przeszedł na nową platformę, to aby wyrównać straty klientów - powinien obniżyć stawki za internet - czyż nie :?:
Zrobił to? ...bo niestety jestem za młody stażem by o tym wiedzieć :?:
 #791568  autor: Rosolak
 19 mar 2015, 21:23
Było 500MB za 9zł, 1GB za 15zł i 2GB za 25zł.
Pisali, że przejście na nową platformę da nowe możliwości i obniżki. I chyba mimo wszystko się opłacało. ;-)

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #791570  autor: bazooka
 19 mar 2015, 21:33
Nie bierzesz pod uwagę boom na pakiety, wysyp ofert itp - tamte stawki nie miałyby racji bytu u operatora rozwijającego się...i zapewne zaraz ktoś przytoczy 1GB za 12zł w Orange, ale wcale nie trzeba z niego korzystać - od tego są inne taryfy w ofercie.
Klucz takich różnych taryf nie posiada - obecne stawki za pakiety internetowe w "nowym" rozliczaniu to jest bezwzględne maksimum, a zapewne są i tacy, którzy z powodu tych cen odeszli do konkurencji... ja Klucza jednak nie mam "dla internetu", ale lejek na jednej karcie SIM chciałbym mieć - dlatego niecierpliwie czekam na wprowadzenie tej usługi, po przejściu z Virgin do Klucza właśnie tego brakuje mi do tzw komfortu psychicznego :)
 #791609  autor: 111
 20 mar 2015, 10:02
Klucz Mobile pisze:Witajcie!
mamy 2 tematy:
1. Prosimy wymienić 10 zalet Klucza.
2. Prosimy wymienić 10 wad Klucza.

o ile nazbiera się tego tyle :)

Z góry dziekujemy i zapraszamy na naszą strone www, gdzie znajdziecie nową liste punktów :)
Z minusów to będzie fatalny takt netu i brak lejka.
Plusy to bonusowe darmowe minuty wewnątrzsieciowe po zasileniu,zawsze darmowe SMSy wewnątrzsieciowe,świetne krajowe pakiety minut sumowalne,sumowanie pakietów neta,cennikowe 19 gr. za min w kraju i 15 gr. do UE.
Moje sugestie odnośnie ewentualnych zmian w ofercie:
-więcej minut w najdroższych pakietach minut np w pakiecie za 20 zł 300 min. a za 30 zł 700 minut.
-niższa stawka za SMSy np. 6 gr.
-lejek i lepszy takt netu i ewentualnie większe pakiety netu.
Resztę bym zostawił bez zmian.
Zresztą ogólnie oferta już teraz jest świetna, ale jakbyście to co zasugerowałem wprowadzili w takim ,bądź zbliżonym kształcie to byłoby fajnie.
Jeszcze moglibyście pomyśleć o obniżeniu stawki cennikowej za minutę w kraju do np. 15 gr.
Was by to pewnie nic nie kosztowało,bo zapewne większość użytkowników kupuje pakiety minut ,gdzie minuta jeszcze taniej wychodzi a na nowych klientów to byłby dobry wabik.
 #791651  autor: Rosolak
 20 mar 2015, 13:03
Czy karty kupowane za pośrednictwem Allegro, to są te nowe 2w1?

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #791668  autor: Niezgodna7
 20 mar 2015, 13:52
Cennikowa w kraju, to te 20gr /min może być, od tego mamy pakiety.
Smsy na 5gr, albo pakiety sms, nawet małe, np. 100 za 2zł.
 #791718  autor: 111
 20 mar 2015, 17:15
@ Calm7 ja o obniżeniu stawki cennikowej pisałem w kontekście wabika na nowych klientów.
 #791728  autor: Rosolak
 20 mar 2015, 18:08
Pisać to my sobie możemy, nawet o 5 groszach, ale trzeba patrzeć realnie. W sferze marzeń można wszystko, ale swego czasu coś tam pisali na fajsie, że poniżej tego zejść nie mogą. Też chcą zarabiać.;-)

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.
 #791731  autor: cyanoone
 20 mar 2015, 18:30
Rosolak pisze:Czy karty kupowane za pośrednictwem Allegro, to są te nowe 2w1?
Te nowe statery to są 2w1.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #791739  autor: DanielR
 20 mar 2015, 19:52
Sądzę, że obecne stawki cennikowe za rozmowy, w połączeniu z atrakcyjnymi pakietami promocyjnymi, są optymalne. Kto chciał rozmawiać tanio bez zabawy w pakieciarstwo, już dawno siedzi w starej taryfie VM, tak jak ja. :wink:

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #792635  autor: Klucz Mobile
 26 mar 2015, 10:18
Rosolak pisze:Pisać to my sobie możemy, nawet o 5 groszach, ale trzeba patrzeć realnie. W sferze marzeń można wszystko, ale swego czasu coś tam pisali na fajsie, że poniżej tego zejść nie mogą. Też chcą zarabiać.;-)
Tak jest. Każdy interes musi na siebie zarabiać. Każdy z nas chodzi do pracy, żeby zarobić :)

www.klucz.net

https://www.facebook.com/KluczMobile
 #792642  autor: Niezgodna7
 26 mar 2015, 10:36
Ok, ok, ok... To nie będę pisał smsów, tylko dzwonił w tej samej cenie co sms
:- p
;- )
  • Strona 49 z 111
  • 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 111
  • 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 111