DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 506 z 675
  • 1
  • 504
  • 505
  • 506
  • 507
  • 508
  • 675
 #904804  autor: petrydz
 12 sty 2017, 08:55
@up
Nie podniecaj się bardzo na forum i odnoś się do innych użytkowników z szacunkiem.
Myślę, że logika podpowiada, aby nie wiązać się z tak długimi umowami, tj. 30 miesięcy. Nie dość, że oferta się zmieni (tańsza, lepsza usługa - czas pokaże) to telefon można ogarnąć w raty na wolnym rynku. Raty 0%. Za 30 miesięcy będzie już Samsung S9 i cena S7 EDGE pójdzie w dół.
Do tego przy ofertach na kartę za 19 zł idzie już ogarnąć no limit z pakietem internetowym.
 #904811  autor: samboman
 12 sty 2017, 09:34
Ogarnianie telefonu na raty na wolnym rynku to dodatkowe zajęcie, na które nie mam ani ochoty ani czasu. Poza tym, ciężko jest znaleźć nowy S7 Edge z f. vat 23% w cenie poniżej 2500 zł.
 #904824  autor: modoc007
 12 sty 2017, 11:09
Dobra udało się w końcu trafiłem na sympatyczną konsultantkę.

Smart Plan LTE wspólny bez telefonu.

115.98 zł
- 4.99 zł
- 20 zł
- 30%
- 5.99 zł
- 5.01 zł

25 gb internetu
- bez limitu komórki
- bez limitu stacjonarne
- bez limitu sms i mms
52.69 po wszystkim. Chyba nie jest źle ;)

A i dodatkowa karta w ramach abo. Jedną musiałem wziąć.
 #904830  autor: sratanik
 12 sty 2017, 11:28
Orientujecie się z jakich numerów dzwoni DUK? bo aktualnie dzwonią do mnie z numeru kierunkowego 58 i chyba to nie jest DUK patrząc na oferty .
 #904845  autor: WhiteBerry
 12 sty 2017, 12:26
Czy ja mam jakieś zwidy czy podnieśli ceny telefonów? Iphone 7 Plus 32 GB był za 269 zł (abo wspolny za 90 zl) a teraz jest za 948.99 zł. A przynajmniej tak mi się wyświetla...
 #904852  autor: raffde
 12 sty 2017, 12:39
WhiteBerry pisze:Czy ja mam jakieś zwidy czy podnieśli ceny telefonów? Iphone 7 Plus 32 GB był za 269 zł (abo wspolny za 90 zl) a teraz jest za 948.99 zł. A przynajmniej tak mi się wyświetla...
Podnieśli to znaczy ,że będą promocje. Kolejne szalone dni z Orange ;)
 #904861  autor: dominikzw
 12 sty 2017, 12:49
Faktycznie podnieśli bo np. Sony XZ jest droższy o 50 zł przy pierwszej wpłacie, ale raty miesięczne spadły o 10 zł, chyba że źle coś widzę to poprawcie
 #904866  autor: WhiteBerry
 12 sty 2017, 12:56
Tak, spadly - przy iPhonie 7 plus 32 GB wcześniej rata wynosiła 120 zł (24 m), a teraz 95 zł.

Myślicie, że w tej sytuacji dałoby się utargowac w DUK jakaś zniżkę na cenę telefonu, w tym przypadku te 948 zł?
 #904869  autor: PetMat
 12 sty 2017, 13:01
Witam.
W grudniu pisałem o przedłużeniu numeru małżonki
"S7 Edge w planie wspólnym 134,99 - po odliczeniu wszystkich rabatów, 30% DUK, Open Extra, miesiecznie wychodzi - 23,69 abonament + 66 rata za telefon (umowa na 30 m-cy) + 59,91 Lte dla domu (konieczny dla rabatu Open Extra"
Podskoczyła rata za telefon do 70,- ale mam pytanie w innej sprawie. Po zamówieniu i podpisaniu umowy na internet LTE dla domu (ten za 59,91 z urządzeniem) rozmawiając z DUK mówić o tym że mamy usługę stacjonarną czy nie, bedzie to miało wpływ na udzielenie rabatu 30% ??
Czy rabat Open Extra jest naliczany automatycznie po przedłużeniu umowy na telefon (plan Wspólny) czy trzeba to jakoś zgłaszać, łączyć usługi ? Pytam bo pierwszy raz bedziemy przedłużali umowę (negocjowali przedłużenie) a staż w Orange spory, jeszcze jak była Idea.
 #904899  autor: Wosiu96
 12 sty 2017, 14:09
Witam wszystkich ;) Jako, iż jestem laikiem w temacie Orange abo miałbym do was parę pytań.
1. Jak to jest z tymi zniżkami? Załóżmy, że chce podpisać nową umowę, co bym musiał posiadać by dostać zniżkę?
2. Jak to jest przy przedłużeniu umowy? Pisze się list z wypowiedzeniem, później dzwonii DUK i proponuje nam -20/-30 na abonament? Jeżeli tak czy te -20/-30 można połączyć z jakimiś innymi przywilejami np. za posiadanie stacjonarki?
Jakby ktoś mi to wytłumaczył będę wdzięczny ;)
 #904905  autor: zielony71
 12 sty 2017, 14:41
PetMat pisze:...
Czy rabat Open Extra jest naliczany automatycznie po przedłużeniu umowy na telefon (plan Wspólny) czy trzeba to jakoś zgłaszać, łączyć usługi ? Pytam bo pierwszy raz bedziemy przedłużali umowę (negocjowali przedłużenie) a staż w Orange spory, jeszcze jak była Idea.
Naliczany jest automatycznie, tylko usługi muszą koniecznie być na jednym koncie abonenckim (na jednej fakturze).
 #904906  autor: zielony71
 12 sty 2017, 14:43
Wosiu96 pisze:Witam wszystkich ;) Jako, iż jestem laikiem w temacie Orange abo miałbym do was parę pytań.
1. Jak to jest z tymi zniżkami? Załóżmy, że chce podpisać nową umowę, co bym musiał posiadać by dostać zniżkę?
2. Jak to jest przy przedłużeniu umowy? Pisze się list z wypowiedzeniem, później dzwonii DUK i proponuje nam -20/-30 na abonament? Jeżeli tak czy te -20/-30 można połączyć z jakimiś innymi przywilejami np. za posiadanie stacjonarki?
Jakby ktoś mi to wytłumaczył będę wdzięczny ;)
1. Kod rabatowy albo usługę stacjonarną.
2. Tak na oba pytania.
 #904927  autor: cKlock
 12 sty 2017, 16:35
pezet40 pisze:
cKlock pisze: Prosta matematyka, bardzo NIE OPŁACA się brać tego. Można mieć no limit i o wiele więcej GB za max 29zł miesięcznie bez żadnej umowy (przykład pierwszy z brzegu T-mobile 25zł nolimit + 10GB co miesiąc). Załóżmy, że bierzemy pakiet 29zł to miesięcznie na telefon zostaje 114-29=85zł. Okres umowy 30msc, więc 30*85=2550zł tyle powinien być wart telefon, a jest? NIE JEST, przepłaca się i to mocno, bo nie dość, że drożej wychodzi to i umowa na 30 miesięcy.
Z prostej matematyki jesteś głupi a umiejętności logicznego myślenia nie posiadasz już w ogóle
1. Oferta b. dobra
2. Nowy S7Edge jest praktycznie tyle wart
3. Umowa 30 miesięcy ale prawdopodobnie przedłuży po 27 miesiącach więc tyle będzie rozliczeniowe
4. On zamiast wydać 2400 jednorazowo już w pierwszym miesiącu a nawet dniu na telefon będzie je systematycznie wydawał ratalnie co za tym idzie odłożone pieniądze ciągle "pracują i zarabiają na siebie" no ale ty specu od prostej matematyki nie zrozumiesz tego bo trzymasz na koncie u mamusii...

Ps. Teraz znajdź najtańszy aparat na całym allegro od jakiegoś Pana Stasia i ripostuj miszczu
Ohh, tak bardzo mnie przekonałeś. Twoje wyzwiska pokazują tylko, że nie potrafisz rozmawiać merytorycznie i wszystko co potrafisz to pokazywanie innym jacy oni są głupi a sam jesteś najmądrzejszy. O wartości pieniądza w czasie słyszałem wystarczająco, ale widocznie to Ty zapomniałeś o systemie ratalnym 0%, to więc kto jest ten "głupi" jak napisałeś? Może to Orange zatrudniło jakiegoś pseudo-fachowca by bronił ich słabych ofert?

Być uwiązanym na 30 miesięcy bez możliwości zmiany oferty nie należy do dobrze wspominanych rzeczy. Oferta 5GB internetu miesięcznie przez taki okres czasu to jak dla mnie, w świetle obecnych ofert, to jakiś żart. Za rok to już co najmniej 15-20GB internetu miesięcznie za 19-25zł łatwo będzie można dostać, wiec co Ty mi powiesz teraz o spadku atrakcyjności oferty a takiej samej opłacie? O spadku wartości pieniądza odnośnie rat pamiętałeś, ale o tym już nie?

Co za różnica od kogo zakupię telefon, jeśli warunki gwarancyjne otrzymam takie same? Któż jest mądry, ten co kupuje drożej, czy ten co kupuje taniej ten sam produkt? Ten telefon jest wart 2200-2300zł i za tyle można go bez problemu nabyć, ale jeśli wolisz przepłacać by mieć złudną nadzieję, że płacisz za "lepsze" warunki to okej, nie widzę problemu, ale nie każ tego robić innym.
 #904945  autor: pezet40
 12 sty 2017, 18:29
Napisałeś dużo a właściwie nic heh.., to trzeba mieć talent suche słowa nie poparte faktami, na polityka się nadajesz...
1. Jeżeli chcesz brać coś na raty 0% to w sklepie media markt ten telefon (SAMSUNG GALAXY S7 EDGE) kosztuje dzisiaj 2999zł więc bierz go geniuszu na raty 0% zamiast w orange...
2. czepiłeś się durnego transferu danych. Raz że może dokupić pakiet GB a dwa że 5gb to dla niektórych ściągających po 50gb miesiecznie wystarczajaco duzo, ja tyle ściągam lecz jestem ciągle w zasięgu wifi (dom, praca, znajomi) więc transfer nie ma znaczenia.... Chybaże ty z tych co w parku, knajpkach na necie siedzą...
3. Znajdz mi ten telefon za 2200-2300zł. Albo inaczej kup sobie kilka telefonów w tej cenie i stań pod sklepem media-markt i sprzedawaj klientom zamiast za 2999zł to za 2700zł... Masz dobry biznes na tacy tylko po tym teście wyciągnij wnioski czym się różni telefon od PANA STASIA a czym z salonu i dlaczego ludzie wolą "przepłacać"
4. Nawet jak za 27miesięcy będzie S9EDGE to co z tego jak obecny telefon S7EDGE spełnia oczekiwania nabywcy w 100%? chyba że S9 będzie sterowany "myślami" i będzie wyświetlał jak projektor na ścianie obraz w 50calach haha... Dąże do tego że przepaść pomiędzy telefonami będzie coraz bardziej znikoma... bo pewnych rzeczy nie przeszkoczy jak (wielkosć oraz bateria)
 #904962  autor: daniel40
 12 sty 2017, 20:32
Na wstepię podam że posiadam:
2x ABO w Orange
1x Neostradę
Płacę w tym momencie 110 zł za dwa ABO.

Rozmawiałem w DUK w sprawie przedłużenia dwóch ABO.
Nie pamiętam dokładnych kwot ale miałbym płacić poniżej 100 zł miesięcznie za 2x ABO w połączeniu z Neostradą i jakimś internetem domowym/mobilnym.

Dodam że kwota 100 zł ma zawierać raty za dwa telefony P9 LITE i ten Internet domowy.
Na starcie mam dopłacić po 120zł za każdy telefon.

ABO No limit 5GB

Czy to jest możliwe? Czy konsultantka coś pokręciła?
 #904989  autor: cKlock
 12 sty 2017, 22:30
pezet40 pisze:Napisałeś dużo a właściwie nic heh.., to trzeba mieć talent suche słowa nie poparte faktami, na polityka się nadajesz...
1. Jeżeli chcesz brać coś na raty 0% to w sklepie media markt ten telefon (SAMSUNG GALAXY S7 EDGE) kosztuje dzisiaj 2999zł więc bierz go geniuszu na raty 0% zamiast w orange...
2. czepiłeś się durnego transferu danych. Raz że może dokupić pakiet GB a dwa że 5gb to dla niektórych ściągających po 50gb miesiecznie wystarczajaco duzo, ja tyle ściągam lecz jestem ciągle w zasięgu wifi (dom, praca, znajomi) więc transfer nie ma znaczenia.... Chybaże ty z tych co w parku, knajpkach na necie siedzą...
3. Znajdz mi ten telefon za 2200-2300zł. Albo inaczej kup sobie kilka telefonów w tej cenie i stań pod sklepem media-markt i sprzedawaj klientom zamiast za 2999zł to za 2700zł... Masz dobry biznes na tacy tylko po tym teście wyciągnij wnioski czym się różni telefon od PANA STASIA a czym z salonu i dlaczego ludzie wolą "przepłacać"
4. Nawet jak za 27miesięcy będzie S9EDGE to co z tego jak obecny telefon S7EDGE spełnia oczekiwania nabywcy w 100%? chyba że S9 będzie sterowany "myślami" i będzie wyświetlał jak projektor na ścianie obraz w 50calach haha... Dąże do tego że przepaść pomiędzy telefonami będzie coraz bardziej znikoma... bo pewnych rzeczy nie przeszkoczy jak (wielkosć oraz bateria)
Nie mogę wyjść ze zdumienia, że wiesz lepiej od użytkownika, co i w ilu procentach spełnia jego oczekiwania. To jak ja na polityka, to ty na wróżbitę Macieja? Od kiedy to wiesz lepiej od użytkowników co oni chcą?

Pomysł z dokupowaniem pakietu, gdzie można mieć to samo za te same lub nawet niższe pieniądze wyborny. Ale to jak, nie wiesz czy użytkownik będzie potrzebował więcej internetu? I ile będzie potrzebował? (biorąc pod uwagę, że w abonamencie Orange kupno 1GB kosztuje z tego co pamiętam 15zł to naprawdę jestem pełen podziwu dla twojego logicznego myślenia, czy ja na pewno napisałem logicznego?)

Dwie pierwsze lepsze aukcje za 2200 i 2300:
http://allegro.pl/samsung-s7-edge-g935f ... 00810.html
http://allegro.pl/nowy-samsung-s7-edge- ... 07148.html

Jeśli wykorzystamy raty allegro, gdzie pożyczka jest z prowizją to całkowita kwota do zapłaty wyniesie 2660.40zł (przy 2300zł pożyczce, okres 30 miesięcy). Oczywiście można znaleźć coś lepszego, ale DLA PRZYKŁADU starczy.

Bierzemy ofertę na kartę w T-mobile no limit + 10GB miesięcznie za 25zł. Koszt 30 miesięcy to 750zł.

Zatem bez żadnej umowy, z możliwością zmiany ofertę na lepszą i z ratami allegro zapłacimy w sumie 3410,40zł.

Natomiast oferta Orange to 30 rat po 114zł, razem 3420zł. Mam nadzieję, że teraz poradzisz sobie porównać te kwoty i zobaczysz, że ta z Orange kwota jest większa.

Nawet jeśli moja kwota by była wyższa (ale nie jest) o nawet 100-150zł? To chyba warto byłoby wtedy dopłacić do braku umowy i możliwości przejścia w każdej chwili do lepszej oferty?

PLUSY mojego rozwiązania:
- brak umowy
- na rynku pojawiają się coraz to tańsze oferty no limit, więc w każdej chwili możemy zmienić ofertę na lepszą, tańszą lub z większym pakietem danych
- tak naprawdę może wyjść znacznie taniej niż ten przykład co pokazałem, bo raty allegro nie są najlepszą ofertą
- jeżeli chcemy bardziej się pobawić w ofertę na kartę, to zapraszam do wątku: viewtopic.php?f=22&t=83663, gdzie możemy się dowiedzieć jak mieć w Orange no limit i 11GB miesięcznie internetu za 21.66zł, a więc wyjdzie 100zł taniej niż ostateczna kwota; da się to nawet jeszcze bardziej obniżyć tak naprawdę, z kimś bliskim dodatkowo to np. nju mobile; promocja w Virgin Mobile razem z Eurobank i mamy 9zł przez rok niezłą ofertę. I pytanie co to będzie za rok?

To już ostatni mój post w dyskusji z tobą, nie mam zamiaru tracić więcej czasu, ponieważ ciebie nie da się przekonać, jesteś zbyt uparty i brakuje ci pokory. Natomiast jeżeli użytkownik, któremu odpisywałem będzie miał pytania do mnie to chętnie mu odpiszę.
 #904994  autor: gruby19
 12 sty 2017, 22:52
@pezet40, @cKlock
idźcie się kłócić gdzie indziej. żaden z was nie wnosi nic merytorycznego do tematu. Nikt nikomu nie każe korzystać z abonamentu jak i nikt nikomu nie każe brać umowy na karte.
A z matematyką to żeście się obaj minęli w drzwiach.
  • Strona 506 z 675
  • 1
  • 504
  • 505
  • 506
  • 507
  • 508
  • 675
  • 1
  • 504
  • 505
  • 506
  • 507
  • 508
  • 675