DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 64 z 69
  • 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 69
 #831086  autor: Filip
 25 paź 2015, 01:29
Ja mam kilka pytań, nigdy nie miałem abonamentu więc wybaczcie.
Chcę przenieść numer z Red Bull Mobile prepaid do Smart Planu LTE 89,99.
Telefon Sony XPERIA Z3 Compact za 119 złotych z odbiorem w salonie Orange. Do tego dobrałbym Sobie ubezpieczenie wyświetlacza które tylko przez miesiąc jest darmowe potem 4,99.
Czy dobrze liczę, płacę w pierwszym miesiącu tylko 30 złotych to jest tyle ile wynosi koszt aktywacji, w miesiącach dwa-sześć włącznie - 4,99 za samo ubezpieczenie a potem od siódmego miesiąca do końca umowy 94,98? Do tego jestem posiadaczem rachunku w mBanku czy zamawiając telefon dziś (25-10-2015) jestem w stanie jeszcze coś odzyskać z mOkazji?
 #831088  autor: zielony71
 25 paź 2015, 04:36
badyl1 pisze:Mam umowe w Play do 30.11. Czy przenoszac teraz nr, dostaje nr tymczasowy w Orange i moge go schowac do szuflady, działam cały czas w Play a mój nr przełączają w Orange 30.11? Czy jeżeli teraz przeniosę nr, to 1-wszy miesiąc darmowy będzie mi się liczył już teraz czy od włączenia nr w Orange? Telefony w Orange mają simlocka?
Umowa kończy Ci się 30.11 ale i tak obowiązuje Cię miesięczny okres wypowiedzenia. Czyli numer będzie w Orange dopiero w grudniu albo nawet styczniu. Do tego czasu nie płacisz nic (poza aktywacją) o ile nie będziesz korzystał z tymczasowego numeru. Miesiące darmowe będą się liczyły od momentu przeniesienia. Przynajmniej tak było dotychczas, pomimo tego, że w regulaminie promocji napisano coś innego.

Filip - odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania są pozytywne.
 #831102  autor: KR2615
 25 paź 2015, 08:35
Chęć przejścia na kartę i tak trzeba osobno potwierdzić w salonie i to nie wcześniej niż na 30 dni przed końcem umowy.
 #831111  autor: badyl1
 25 paź 2015, 09:42
zielony71 pisze: Umowa kończy Ci się 30.11 ale i tak obowiązuje Cię miesięczny okres wypowiedzenia. Czyli numer będzie w Orange dopiero w grudniu albo nawet styczniu. Do tego czasu nie płacisz nic (poza aktywacją) o ile nie będziesz korzystał z tymczasowego numeru. Miesiące darmowe będą się liczyły od momentu przeniesienia. Przynajmniej tak było dotychczas, pomimo tego, że w regulaminie promocji napisano coś innego.

Ale nowego telefonu będę mógł używać w Playu? Czy do momentu przeniesienia nr będzie leżał w szufladzie ?
 #831113  autor: jackq
 25 paź 2015, 09:49
Oczywiście, że możesz używać w play, a simlock o ile będzie zdejmą Ci za darmo.
 #831115  autor: badyl1
 25 paź 2015, 09:52
jackq pisze:Oczywiście, że możesz używać w play, a simlock o ile będzie zdejmą Ci za darmo.

Dzięki za odpowiedzi ;)
To po 7 latach pożegnamy Play, ich oferta to kpina.
 #831116  autor: jackq
 25 paź 2015, 10:02
Zrobiłem dokładnie to samo tyle, że po 8 latach. Żałuję, że tak późno. Naprawdę warto iść do salonu i tam negocjować, dużo lepsze rabaty jak przez www czy infolinię. No i telefon od ręki.
 #855556  autor: ManiacGSM
 11 mar 2016, 01:23
Witam nie chcę zakładać nowego tematu , więc tutaj zapytam.

Dnia 10 marca zamówiłem abo ze strony w Orange- numer będzie przeniesiony z Play (oferta na kartę) kiedy kończyłem formularz zamówienia pokazało mi tabelkę z kalendarzem i najbliższy termin (jeśli to dobrze zrozumiałem) 23 marzec (2016) czy to na prawdę aż tak długo będzie trwać?- czy to opcjonalnie najdłuższa opcja?- przecież mam numer w ofercie prepaid. Zakładając ,że weryfikacja przebiegnie bez przeszkód to będę niemal dwa tygodnie z numerem tymczasowym>? :?

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #856935  autor: reggie
 18 mar 2016, 15:40
Witam,

Prośba o potwierdzenie poprawności wyliczenia promocyjnego okresu za przeniesienie numeru do Orange:

1. Data zawarcia umowy: 04.03.2016r.
2. Data przeniesienia numeru: 17.04.2016r.
3. Cykl rozliczeniowy: od 16-go do 15-go dnia m-ca.
4. Numer tymczasowy nieaktywny.

Wg mnie "docelowa oferta" i 6 pełnych m-cy (cykli rozliczeniowych) rabatu za przeniesienie numeru powinno być aktywowane i liczone od dnia przeniesienia numeru, tj. od 17.04.2016r. Numer tymczasowy nie był i nie będzie do tego czasu aktywowany. Skoro cykl rozliczeniowy mam od 16-go dnia m-ca, to naliczenie pełnych 6 m-cy darmowego abonamentu powinno być liczone od 16.05.2016r. i trwać do 15.11.2016r.

Dobrze to policzyłem?
Czy też 6 pełnych m-cy darmowego abo będzie liczone już od 16.03.2016r., tj. od początku pierwszego pełnego cyklu rozliczeniowego? Mimo, że nie aktywowałem numeru tymczasowego?

Dziękuję i pozdrawiam!
 #857231  autor: Leo
 20 mar 2016, 01:48
Jeśli korzystałeś tylko z jednej promocji - kuponowej (nie wiem czy to możliwe w sklepie Internetowym) to ważny jest dzień aktywacji usług na numerze docelowym. Rabat będziesz miał tak jak piszesz do listopada 2016 r.

Regulamin promocji „100% rabatu na abonament przez 6 miesięcy dla Klientów przenoszących numer z innej sieci w ofertach Smart Plan LTE”
...
4. Promocja polega na udzieleniu 100% rabatu na Kwotę abonamentu na 6 pełnych okresów rozliczeniowych. Rabat zostanie przyznany najpóźniej następnego dnia po aktywacji numeru abonenckiego w przypadku zawarcia Umowy. W przypadku działania rabatu w czasie niepełnego okresu rozliczeniowego rabat przyznawany jest od dnia włączenia rabatu, do końca danego okresu rozliczeniowego oraz na kolejne 6 pełnych okresów rozliczeniowych.

W Orange jest też inna promocja "Przenoszę numer do Orange" w ramach której dostaje się właśnie numer tymczasowy do czasu przeniesienia numeru docelowego z innej sieci. Jeśli masz przydzielony numer tymczasowy to znaczy, że skorzystałeś również z tej promocji a numer tymczasowy masz aktywny. Rabat zaczyna działać najpóźniej trzy dni po podpisaniu przez ciebie umowy, czyli w praktyce aktywacji numeru tymczasowego.

Cd. regulaminu jak wyżej:
...
5. W przypadku skorzystania z promocji „Przenoszę Numer do Orange” rabat w ramach niniejszej Promocji zostanie aktywowany w ciągu 3 dni roboczych od dnia zawarcia Umowy. Rabat ten nie łączy się z rabatami na kwotę abonamentu wynikającymi z promocji „Przenoszę Numer do Orange”, co oznacza, że rabaty wynikające z promocji „Przenoszę numer do Orange” nie zostaną przyznane. Z zastrzeżeniem przypadku opisanego powyżej w niniejszym punkcie, rabat zostanie przyznany w chwili rozpoczęcia świadczenia usług w ramach Umowy lub wejścia w życie warunków Aneksu.
 #857262  autor: jacabad
 20 mar 2016, 11:39
Z tego co widze Orange jak na razie ma najlepszą oferte abonamentową, przenosząc do nich numer i mając jakieś usługi u nich abonament tanszy o połowe na cały okres umowy.
 #857422  autor: reggie
 21 mar 2016, 09:19
Leo - dziękuję za podpowiedzi.

Problem w tym, że w Orange obowiązują - tak jak słusznie zauważyłeś - w jednym momencie dwa regulaminy z rabatami za przeniesienie numeru, standardowo umowa jest nieprecyzyjna i zawiera niejasne zapisy dla przeciętnego konsumenta, a dodatkowo Orange oczywiście nie dołącza do umowy żadnych regulaminów.
I tak:
1. "Przenoszę Numer do Orange"
http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary ... 496354.pdf
2. „100% rabatu na abonament przez 6 miesięcy dla Klientów przenoszących numer z innej sieci w
ofertach Smart Plan LTE”
http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary ... 158194.pdf

Skoro zawarłem umowę 04.03.2016r., to obowiązują mnie obydwa ww. regulaminy, tyle tylko że rabat z regulaminu nr 2 wyklucza rabaty z regulaminu nr 1 (które mnie nie interesują).
Zgodnie z zapisami regulaminu nr 2:
2. Promocja obowiązuje od 21.10.2015 r. do 31.03.2016 r. lub do wyczerpania kodów promocyjnych - umowę zawarłem 04.03.2016r., więc warunek spełniony;
3. Promocja dostępna jest dla konsumentów, przenoszących numer z innej sieci, którzy w wyniku zamówienia złożonego za pośrednictwem strony http://www.orange.pl lub telefonicznie (za pośrednictwem telesprzedaży) zawrą z Orange umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych na czas oznaczony 24 miesiące w jednej z następujących ofert: Smart Plan LTE 69,99, Smart Plan LTE 89,99 - umowę zawarłem za pośrednictwem telesprzedaży pod nr 510700700 dla oferty Smart Plan LTE 69,99, więc warunek spełniony (przy czym nie korzystałem z żadnego kuponu, gdyż zamówienie przyjął konsultant, potwierdzając kilkakrotnie rabat 6m-cy za 0zł);
17. Promocja obowiązuje wyłącznie w przypadku przeniesienia numeru od innego operatora i nie obowiązuje w przypadku przeniesienia numeru z oferty nju mobile, której operatorem jest Orange - numer przeniesiony z T-Mobile, więc warunek spełniony.
Pkt 4 i 5 już zacytowałeś.

W umowie mam z kolei napisane:
Warunki obowiązujące od podpisania umowy do przejścia na ofertę docelową Smart Plan LTE:
- Abonament za 0zł wynikający z promocji "Przenieś numer do Orange"
Warunki po przejściu na ofertę docelową Smart Plan LTE:
- VN Rabat 6 m-cy abonamentu za 0zł w Smart Planach
- Kwota abonamentu od 1 do 6 okresu rozliczeniowego 0.00, kwota abonamentu od 7 okresu rozliczeniowego 80.99 (prezentowana kwota nie uwzględnia rabatu za efakturę oraz zgodę marketingową, więc wychodzi 69.99).

Pani w BOK Orange potwierdziła moją teorię, że rabat 6m-cy za 0zł będzie naliczany za 6 pełnych cykli rozliczeniowych począwszy od dnia przeniesienia numeru, z zastrzeżeniem że wcześniej nie aktywuję oferty docelowej na numerze tymczasowym (czego robić nie zamierzam).
Tylko, że z infolinią Orange i jej poziomem wyszkolenia różnie bywa, więc wolałem upewnić się na tut. forum.
Wyślę też zapytanie do Orange - niech mi odpowiedzą oficjalnie na zgłoszenie.
 #857466  autor: Leo
 21 mar 2016, 11:56
Zasadnicze pytanie: miałeś kupon na 6 miesięcy rabatu co oznacza, że skorzystałeś z promocji nr 2 ?

Pierwsza promocja polega na rabacie do 6 miesięcy tylko na numerze tymczasowym a druga na rabacie 6 miesięcy na tymczasowym i docelowym. Jeśli "sprzedano" ci pierwszą promocję i masz przydzielony numer tymczasowy to rabat już ci biegnie.
 #857471  autor: reggie
 21 mar 2016, 12:20
Nie miałem żadnego kuponu, złożyłem zamówienie telefonicznie u konsultanta, zgodnie z pkt 3 regulaminu promocji nr 2:
3. Promocja dostępna jest dla konsumentów, przenoszących numer z innej sieci, którzy w wyniku
zamówienia złożonego za pośrednictwem strony http://www.orange.pl lub telefonicznie (za pośrednictwem telesprzedaży) zawrą z Orange umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych na czas oznaczony 24 miesiące w jednej z następujących ofert: Smart Plan LTE 69,99, Smart Plan LTE 89,99


Pozostałe warunki promocji także spełniłem - patrz mój poprzedni post.

Dodatkowy warunek wygenerowania i posiadania kuponu rabatowego dotyczy tylko składania zamówień przez http://www.orange.pl:
6. W przypadku składania zamówienia dotyczącego Umowy za pośrednictwem strony http://www.orange.pl, skorzystanie z Rabatu będzie możliwe po uprzednim wygenerowaniu kodu rabatowego (dalej „Kod rabatowy”) na stronie http://orange.pl/kupony_orange. Wygenerowany 16-o cyfrowy kod należy wpisać na stronie http://orange.pl/kupon i przesłać go dalej, aby nastąpiło przekierowanie na stronę http://www.orange.pl. Następnie należy złożyć zamówienie dotyczące Umowy na stronie http://www.orange.pl.

Skoro regulamin nr 2 uprawnia do złożenia zamówienia również telefonicznie i w tym przypadku nigdzie nie wskazuje, że muszę wówczas mieć jakiś kupon/kod rabatowy, a pozostałe warunki promocji zostały spełnione, to abonentowi przysługuje rabat określony w tymże regulaminie (nr 2), tj. 6 pełnych cykli rozliczeniowych za 0zł.

Pozostaje kwestia, od kiedy go liczyć:
a) od razu od podpisania umowy i - jak napisałeś - wtedy mam ten rabat aktywny na numerze tymczasowym (nawet jeżeli nie aktywowałem na nim oferty docelowej i nie korzystam z tego numeru), a później na przeniesionym?
b) od przeniesienia numeru?
 #857526  autor: Leo
 21 mar 2016, 15:58
Wynika z tego że na pewno skorzystałeś z promocji nr 2 "6 miesięcy ...'. Z promocji nr 1 korzystają praktycznie wszyscy, którzy przenoszą numer do Orange. Tylko promocja nr 1 "Przenoszę numer do Orange" przyznaje abonentowi numer tymczasowy z puli Orange do czasu przeniesienia numeru właściwego. Dodatkowo otrzymuje się w tej promocji rabat na abonament od 0 do 6 miesięcy. Więc jeśli dostałeś numer tymczasowy - sprawdź to w umowie, to znaczy, że skorzystałeś z obu promocji naraz. W takim wypadku okres zastrzeżony umowy zaczyna biec od dnia podpisania umowy (w praktyce 24 pełne miesiące od najbliższego pełnego okresu rozliczeniowego) a nie od dnia przeniesienia numeru do Orange a zatem moim zdaniem będziesz miał wcześniej zakończoną umowę ale rabat już zaczął działać na numerze tymczasowym.
Okresy rabatowania abonamentu na numerze tymczasowym (do 6 miesięcy) i przeniesionym (6 miesięcy) nie łączą się i nie mogą być wykorzystane po kolei. Oznacza to że rabat nr 2 niejako nachodzi i zastępuje rabat nr 1.

Jest trochę problemów z tym promocjami i ich działanie jak niektórzy piszą czasami różni się od zasad regulaminowych. Tak, że to co piszę wyżej to raczej teoria a w praktyce zobaczysz sam.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2016, 19:24 przez Leo, łącznie zmieniany 2 razy.
 #857565  autor: Marrat
 21 mar 2016, 19:06
Witam, Przenoszę numer do Orange i wybieram opcję dla klientów stacjonarnych. Abonament 69,99 obniżony do 39,99. I tu moje pytanie. Czy obowiązuje mnie również promocja 6 miesięcy za 0 zł?
 #857571  autor: Leo
 21 mar 2016, 19:27
Nie. W tym wypadku opłaca się podpisać umowę z Orange jeśli ma się jeszcze 6 miesięcy do końca umowy w innej sieci. Wtedy okres zastrzeżony biegnie, korzystasz jeszcze 6 miesięcy z abonamentu w innej sieci i masz nowy telefon od Orange, bez simlocka. Płacisz abonament tylko 18 miesięcy.
 #857623  autor: Marrat
 22 mar 2016, 07:21
Umowa właśnie kończy mi się ze starym operatorem za 7 miesięcy. Więc łapię się bez problemu za niecały miesiąc na te 6 miesięcy z tymczasowym numerem za 0zł. Dobrze myślę??
  • Strona 64 z 69
  • 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 69
  • 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 69