DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?

 #633741  autor: Vieslav
 18 maja 2013, 10:42
Mój znajomy miał podobnie - również chcieli kaucje, ale nie 300 tylko 600 bądź 800zł. Nie wiedział o co chodziło. Okazało się, że około 10 lat wstecz dostał mandat w komunikacji miejskiej i wpisali go do KRD. Oczywiście jak większość mandatu nie zapłacił "bo nie" a o sprawie zapomniał.
Kolejny przypadek - koleżance zostało 2 doładowania w mix plusie, zgubiła kartę i o sprawie zapomniała. Było to jakieś 8 lat temu. Niedawno chciała otworzyć firmę i miała ogromny problem, bo również była w KRD.
Mnie Netia podała do windykacji za 15gr zadłużenia - machnąłem się w cyferkach robiąc przelew. Dla świętego spokoju zapłaciłem razem z odsetkami ponad złotówkę, bo nie chcę mieć tego typu problemów w przyszłości.
Być może u ciebie to rzeczywiście jakaś pomyłka. Chcę tylko napisać ku przestrodze, że wcale to zadłużenie na kilka zł lub gr nie ginie i w przyszłości mogą być problemy. Większości wydaje się, że jak oleją zadłużenie w banku na 2zł pobrane za kartę albo mandat w komunikacji miejskiej (bo przecież pierwszy, to się nic nie stanie) to gdzieś się rozejdzie i zostanie zapomniane. Niestety tak nie jest, a teraz jest niesamowite parcie na sprawdzanie zdolności kredytowej. Mnie odmówiono dwukrotnie sprzedaży ratalnej, mimo, że kilkakrotnie brałem w tym samym sklepie i w tym samym systemie ratalnym rzeczy na niemałe kwoty, wszystko spłacone w terminie, nawet dodatkowo przedstawiłem wyciąg z konta, umowę o pracę i wszystkie zlecenia. Nie przeszło i nikt nie podał mi powodu dlaczego. Może u ciebie jest podobnie.

 #633786  autor: tz
 18 maja 2013, 15:41
O żadnym zadłużeniu sobie nie przypominam do tej pory. Wiadomo... jak normalny człowiek raz czy 2 razy zapomniałem w terminie opłacić rachunek, ale to była zwłoka kilka dni max. Moge wpłacić 300 zł depozytu (o ile pójdzie to na poczet faktur przyszłych) ale tylko w salonie? nie dlatego zdecydowałem sie na orange, by podpisywać umowe w salonie na 2 razy gorszych warunkach...cała sytuacja jest co najmniej chora

 #633793  autor: ciekawy
 18 maja 2013, 16:14
tz, ja może trochę nie na temat albo na temat tylko w trochę innym sensie, bardzo dawno temu chciałem aktywować samą kartę sim na abonament w jednej sieci komórkowej i ciągle na ekranie monitora według pracownika salonu wyskakiwały mi kaucje do zapłacenia chociaż nie zalegałem i do tej pory nie zalegam z żadną płatnością i nie miałem żadnych problemów z windykacją, oczywiśie nie udało się zawrzeć umowy w tym salonie, potem jak sobie odpuściłem tą sieć okazało się, że to po stronie tego salonu mógł być taki problem, że to ten salon posprzedawał za dużo telefonów na abonament gdzie klienci mogli nie płacić rachunków i ten salon mógł być na minusie, i te kaucje nie dotyczyły mnie tylko salonu, a salon który nie chciał się skompromitować mógł mi wciskać, że chodzi o mnie, jakiś czas później byłem w innym salonie tej samej sieci sprawdzić czy rzeczywiście coś ze mną jest nie tak, a jak tak to co skoro nie zalegałem z płatnościami, ogólnie jakieś to dziwne było jakiś matrix, okazało się, że w innym salonie po weryfikacji czy zalegam z płatnościami czy nie, nie ma tego problemu i zadnej kaucji ode mnie nie chcieli i to był dla mnie normalne bo żadna sieć nigdy nie chciała ode mnie kaucji oprócz tego jednego nieszczęsnego salonu, być może w tym przypadku może być podobna sytuacja, nic z tym nie robiłem poprostu poszedłem do innego salonu, obecnie u mnie sytuacja jest taka, że jak chce nową aktywacje to żadna sieć nie chce kaucji i bez problemu mogę się aktywować, a tamten salon i zdarzenia z kaucjami naprawdę dziś wydają się bardzo dziwne, jak by tego było mało w tym salonie gdzie mi te kaucje "wciskali" zmienili się pracownicy i nie zwracałem uwagi czy właściciel się też nie zmienił, może dlatego teraz salon się mógł "oczyścić" ze starych złych decyzji dawania komórki komu popadnie, a jak ktoś przychodzi po kartę sim na abonament to kaucja, dobrze, że teraz jest inaczej, chociaż ja po tym doświadczeniu nie wykluczałbym takich błędów gdzieś indziej, jak nie zalegasz z płatnościami to możesz spróbować napisać maila tylko nie wiem gdzie czy do bok czy do e-shop u, żeby sprawdzili jeszcze raz czy zalegasz z płatnościami bo nie zalegasz, a jak nie pomoże to spróbój napisać do centrali odręcznie podpisany papier,że nie zalegasz z płatnościami i każą ci wpłacać kaucje,to powinno zainteresować centrale,że chcą kaucje od klientów,którzy nie zalegają z płatnościami bo chodzi o e-shop,ja na szczęście nie musiałem pisać do centrali ani nic takiego bo wystarczyło się aktywować w innym salonie tylko, że w przypadku e-shopu raczej wyboru nie ma i wszsystko idzie z jednego miejsca, więc zostaje tylko o tym powiadomić centrale

[ Dodano: 2013-05-18, 16:19 ]
tz pisze:O żadnym zadłużeniu sobie nie przypominam do tej pory. Wiadomo... jak normalny człowiek raz czy 2 razy zapomniałem w terminie opłacić rachunek, ale to była zwłoka kilka dni max. Moge wpłacić 300 zł depozytu (o ile pójdzie to na poczet faktur przyszłych) ale tylko w salonie? nie dlatego zdecydowałem sie na orange, by podpisywać umowe w salonie na 2 razy gorszych warunkach...cała sytuacja jest co najmniej chora
kiedyś się interesowałem tematem kaucji w sieciach komórkowych i jeśli się nic nie zmieniło z kaucjami to kaucje wpłacasz i przez trzy miesiące kaucja jest nie do ruszenia czyli "zamrożona",a potem czy chcesz zwrot tej kaucji czy wydać ją na przyszłe rachunki to musisz napisać pisemnie jaką dyspozycje wydajesz sieci, bo bez pisemnej dyzpozycji ta kaucja będzie zwyczajnie "siedzieć" na koncie sieci nie ruszona i powodem tego będzie brak twojej pisemnej dyspozycji, możesz taką pisemną dyspozycje wydać zaraz po wpłaceniu kaucji tylko się zapytaj gdzie to wysłać pod jaki adres pocztowy listem albo pod jaki numer faxu

 #633861  autor: Loka
 18 maja 2013, 23:49
kamil1221 pisze:No to zostaje niska klasa kredytowa lub przeszłość w BIK-u.
tz pisze:niska klasa kredytowa? mam wystarczajaco duża emeryture by to wykluczyć. Bez przesady... to jest 50 zł/miesiac a nie 500
Tak ja Pan Kamil napisał iż przy zawieraniu umowy jest sprawdzany BIK a w nim znajdują się informacje odnośnie posiadanych kredytach umowach, kartach oraz historia w jaki sposób obsługiwałeś w/w produkty czy nie był spóźnione itp, Sam Pan stwierdził iż nie korzystał z rat itp to oznacza że nie ma Pan historii kredytowej a co za tym idzie operator chce się zabezpieczyć dlatego wymagana jest kaucja w kwocie 300zł
Pozdrawiam

 #633864  autor: pomaranczowy
 19 maja 2013, 00:14
kamil1221 pisze:No to zostaje niska klasa kredytowa lub przeszłość w BIK-u.
Ludzie, Kamil już pisał. Podpowiem Wam tylko tyle ile mogę. Ten depozyt 300 zł nie ma nic wspólnego z jakimikolwiek kredytami - branymi lub niebranymi, zaległościami, BIK-ami, wpisami do KRD i innymi. Proszę udać się do salonu i tam próbować. Sprzedawca będzie wiedział co ma robić.

 #633872  autor: ciekawy
 19 maja 2013, 06:30
w salonie Orange sprzedawca albo może konsultant do spraw sprzedaży może nie pobierać kaucji,w tej sieci to jest zależne od jego czy jej "widzimisie",tak było w Idei i tak zostało w przeciwieństwie do T czy Plus,a 300 zł kaucji to nie tak dużo w porównaniu z tym,że kaucja w Plus i T może wynosić do chyba 760 zł, to w Orange taniej o "połowę"

 #633924  autor: jabuczko
 19 maja 2013, 12:51
ciekawy pisze:w salonie Orange sprzedawca albo może konsultant do spraw sprzedaży może nie pobierać kaucji,w tej sieci to jest zależne od jego czy jej "widzimisie",tak było w Idei i tak zostało w przeciwieństwie do T czy Plus,a 300 zł kaucji to nie tak dużo w porównaniu z tym,że kaucja w Plus i T może wynosić do chyba 760 zł, to w Orange taniej o "połowę"
ode mnie orange zarządało właśnie 760zł kaucji :)

 #633930  autor: Kryniczanin
 19 maja 2013, 13:46
jabuczko, Tyle wyskakiwało przy zaległości w innej sieci.

 #633931  autor: jabuczko
 19 maja 2013, 14:14
Nigdy nie mialem żadnego rachunku na siebie wziętego, ani to telefonicznego, ani na internet. Jestem studentem, chcialem zacząć swoją przygode z rachunkami, niestety nie udalo się ;(

 #633933  autor: Kryniczanin
 19 maja 2013, 14:26
Siostra kolegi dostała ostatnio 300pln kaucji w pomarańczy za samą legitkę studencką - brak innych dochodów.

Żeby było weselej moja dawna współpraca w Orange zakończyła się bardzo burzliwie - z tym że byłem czysty finansowo, jednak przy weryfikacji do nju nju bez problemów.

 #633935  autor: jabuczko
 19 maja 2013, 14:34
Ale ja podpisywałem przez internet, abonament 159zl i iphone wiec to może o to chodzić.

 #633938  autor: Kryniczanin
 19 maja 2013, 14:39
jabuczko, To czemu nie mówisz od razu!!!

W tak wysokich abonamentach nie puści Cię bez zaświadczenia o zatrudnieniu/kaucji.

Sama legitka nie przejdzie.

W niskim abonamencie może przejść lub 300pln kaucji jak siostra kolegi.

W wysokim zapomnij!

Jak byłem ostatnio u znajomej w salonie tyle że w Play kobieta nie będąca klientem -MNP chciała zabrać wypasionego szajsunga w wysokim abo. Weryfikacja puszczona na ok w innych sieciach jednak system wywalił dodatkowy dokument.

 #633939  autor: jabuczko
 19 maja 2013, 14:49
Dlatego też, teraz chce wziąc abonament na kogoś z rodziny :)

 #633968  autor: data17
 19 maja 2013, 16:29
Czyli jak to jest jak mam abo już 3 lata 59zł to przez internet bez problemu przedłuże czy będą weryfikować ? Chce przedluzyc na 2 lata abo 49zł

 #633999  autor: jabuczko
 19 maja 2013, 18:02
kolega przy przedłużaniu przez internet nie miał żadnej weryfikacji tylko od status pakowania i wysyłania telefonu z nową umową

 #634017  autor: data17
 19 maja 2013, 18:50
ok dzieki

 #634029  autor: tz
 19 maja 2013, 19:45
Przez 2 lata opłacałem abonamenty telefoniczny+ internet za łacznie około 90 zł w "starym orange". Zamawiane to było wszystko przez internet i było wszystko ok. Zadnych problemów. Teraz gdy chce wziac sobie abonament na telefon komórkowy przez strone orange to nie jest ok, a w salonie wszystko załatwie? Pewnie ból straszny, bo mam kod rabatowy 30% a w salonie to nie obowiązuje.

 #634059  autor: data17
 19 maja 2013, 23:00
tz pewnie tak :P Albo sie zorientowali, że już za dużo osób bierze te rabaty :P A kiedy ta informacja że trzeba złożyć depozyt wyskakuje? Od razu czy po paru dniach?

 #634086  autor: jabuczko
 20 maja 2013, 10:13
na maila dostaniesz powiadomienie o odrzuceniu zamowienia chyba, że wpłacisz depozyt w salonie

 #634232  autor: tz
 20 maja 2013, 20:43
data17 pisze:tz pewnie tak :P Albo sie zorientowali, że już za dużo osób bierze te rabaty :P A kiedy ta informacja że trzeba złożyć depozyt wyskakuje? Od razu czy po paru dniach?
Najpierw jest status "weryfikacja reczna" a nastepnie po kilku dniach wyskakuje status "twoje zamówienie zostało odrzucone" i tam opis z depozytem