DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #640341  autor: Orange Ekspert
 18 cze 2013, 12:54
dandam pisze:Witam
Jakiś czas temu zmarł abonent sieci który przed śmiercią zdążył przedłużyć abonament, podpisując umowę o przedłużenie świadczenia usług, i zakupił w Orange do abonamentu telefon w cenie 1zł. Kiedy kilka dni temu byłam w salonie z aktem zgonu, Pan poinformował mnie że umowa będzie rozwiązana, ale ktoś będzie od nich dzwonił i umawiał się ze mną na zwrot telefonu. Naprawdę trzeba będzie go oddać? Przecież wystawili fakturę na sprzedaż tego telefonu za 1zł. Skoro telefon został kupiony to chyba jest własnością osoby zmarłej, i podlega dziedziczeniu. Tu mam pytanie do Was, czy ten telefon naprawdę trzeba będzie oddać? Człowiek który siedział w salonie i powiedział o tym że trzeba będzie go oddać, argumentował to tym, że abonent zmarł przed końcem umowy (xx-xx-2015). Ale czy to ma znaczenie? za telefon już zapłacił, oni chyba nie pożyczają, a sprzedają te telefony żeby zachęcić do umowy na abonament czy nie tak? jeśli by tak było jak myślę(czyli że sprzedają) to jakim prawem żądają zwrotu?
W przypadku śmierci właściciela numeru wymagane jest jedynie przesłanie aktu zgonu i na tej podstawie umowa zostaje rozwiązana gdy tylko ten zostanie dostarczony, ale nikt w takim przypadku nie może wymagać od Ciebie zwrotu telefonu.

Pozdrawiam
Hubert
Pomoc Orange

 #640825  autor: ciekawy
 20 cze 2013, 06:23
dandam, na dziedziczenie nie ma się sensu powoływać bo jeśli coś przyjmujesz po kimś to możesz to przejąć z długami, w tym przypadku z abonamentem na który ten ktoś się zobowiązał płacić, a jak nie oddasz telefonu to sieć od osoby dziedziczącej albo od osób które dziedzicą może się domagać pieniędzy w najlepszym przypadku za całą umowę bez dodatkowych "kar",więc mi propozycja zwrotu telefonu jeśli się nie chce za niego płacić wydaje się najlepszym rozwiązaniem, w innym przypadku tak jak pisałem prawo spadkowe i rodzinne tak to reguluje że rodzina może być obciążona długami, to, że umowa zostaje rozwiązana to nie znaczy że nie trzeba będzie zapłacić

 #640837  autor: M a r c i n
 20 cze 2013, 09:41
A jeśli w międzyczasie abonent ten telefon sprzedał ??

Można oddać 1zł za telefon ;)

Obrazek
 #640842  autor: zdzislaw140
 20 cze 2013, 10:04
dandam pisze:Witam
Jakiś czas temu zmarł abonent sieci który przed śmiercią zdążył przedłużyć abonament, podpisując umowę o przedłużenie świadczenia usług, i zakupił w Orange do abonamentu telefon w cenie 1zł. Kiedy kilka dni temu byłam w salonie z aktem zgonu, Pan poinformował mnie że umowa będzie rozwiązana, ale ktoś będzie od nich dzwonił i umawiał się ze mną na zwrot telefonu. Naprawdę trzeba będzie go oddać? Przecież wystawili fakturę na sprzedaż tego telefonu za 1zł. Skoro telefon został kupiony to chyba jest własnością osoby zmarłej, i podlega dziedziczeniu. Tu mam pytanie do Was, czy ten telefon naprawdę trzeba będzie oddać? Człowiek który siedział w salonie i powiedział o tym że trzeba będzie go oddać, argumentował to tym, że abonent zmarł przed końcem umowy (xx-xx-2015). Ale czy to ma znaczenie? za telefon już zapłacił, oni chyba nie pożyczają, a sprzedają te telefony żeby zachęcić do umowy na abonament czy nie tak? jeśli by tak było jak myślę(czyli że sprzedają) to jakim prawem żądają zwrotu?
Jest jeszcze jedna możliwość, bardzo przykra ale w tym kraju jest wszystko możliwe.

Po twojej wizycie ktoś nieuczciwy, kto wiedziałby o takiej rozmowie mógłby zadzwonić do Ciebie, podać się za Orange i wysłać kuriera po zwrot aparatu. Trochę mrozi to krew w żyłach ale znając "pomysłowość" co poniektórych nie jest takie niemożliwe... Niestety
 #640851  autor: Andrzej24
 20 cze 2013, 10:24
dandam pisze:ale ktoś będzie od nich dzwonił i umawiał się ze mną na zwrot telefonu
Ja tu czuję przekręt. Jeśli miałabyś zwrócić telefon to dlaczego sam nie potrafi go odebrać i przesłać do firmy tylko ktoś obcy ma go odebrać?
Ja bym jeszcze raz poszedł to tego gościa i jeśli dalej by tak mówił, spisał jego dane i przesłał do Orange, że takie praktyki czyni zwłaszcza, że wyżej gość z Orange wyraźnie napisał, że nie trzeba zwracać telefonu.

 #640886  autor: solidburn
 20 cze 2013, 12:41
zygikuleczka pisze:Kryniczanin, nawet jeśli miałby takie umowy to nic w tej sytuacji nie zmienia. Zgon abonenta kończy i rozlicza daną umowę.
tu bym polemizował
jeżeli są osobne umowy na przedmiot + umowa na usl telekomunikacyjne

jeżeli biorę auto na raty i mi się zejdzie to dzieciaki dostają go free ?

 #640891  autor: Sig
 20 cze 2013, 13:00
O czym tu dyskutować?

Orange Ekspert to oficjalny profil Orange, zatem odpowiedź już padła. Konsultant mógł:
a) pomylić się
b) chcieć wyłudzić telefon dla siebie korzystając z okazji

B jest bardziej prawdopodobne, bo jeszcze dochodzą jakieś jaja z umawianiem się do oddania :shock: . Olać złodzieja, sprawę zgłosić do Orange (salon, nazwisko konsultanta jak znasz i tyle). Nie można zakładać złej woli z góry, pomyłki się zdarzają, ale po prostu tu za bardzo ktoś ten telefon chce :-).

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #640892  autor: maker3
 20 cze 2013, 13:03
Z autem jest inaczej. Są tam bardziej rozbudowane zabezpieczenia jak zastaw rejestrowy czy przewłaszczenie.

W przypadku telefonów nic z tych rzeczy się nie stosuje.

 #640893  autor: zygikuleczka
 20 cze 2013, 13:11
Tu nie mowa o umowie kredytu a o sposobie rozliczania opłaty za telefon w promocji.

5XX XXX XXX: Plus :arrow: Orange :arrow: Play :arrow: T-mobile
6XX XXX XXX: T-mobile :arrow: Nju mobile :arrow: Play

 #640900  autor: solidburn
 20 cze 2013, 13:30
zygikuleczka pisze:Tu nie mowa o umowie kredytu a o sposobie rozliczania opłaty za telefon w promocji.
mówimy o przypadku 2 umów jedna to sprzęt na raty + a druga usługi tel na czas i w takim przypadku dlaczego po śmierci raty za sprzęt maja zostać anulowane ?

 #640901  autor: zygikuleczka
 20 cze 2013, 13:37
Wszystko zależy od tego co przewiduje dana umowa. Jak będziesz miał wzór takiej to możemy pooanalizować.

5XX XXX XXX: Plus :arrow: Orange :arrow: Play :arrow: T-mobile
6XX XXX XXX: T-mobile :arrow: Nju mobile :arrow: Play

 #640903  autor: solidburn
 20 cze 2013, 13:43
odnoszę się do umów jakie robi T-mobile gdzie oddziela sprzęt od abo jak pisał jarekb11

 #640922  autor: M a r c i n
 20 cze 2013, 16:23
W orange nie ma rat za telefon, napisane jest, że kupujesz telefon xxx o numerze IMEI xxxx za 1 zł i dostajesz do tego fakturę na 1 zł

Obrazek

 #640969  autor: buba1234
 20 cze 2013, 19:49
Z tego co napisał oficjalny Orange Ekspert w tym wątku wynika, że ewidentnie pracownik salonu chciał wyłudzić telefon. Tutaj mamy smierć więc ten pracownik jest hieną cmetarną, nastpenym razem idź z dyktafonem i poproś zeby na pismie dał ci formularz, na którym napisze ze musisz oddac telefon, podpize i podbije pieczatka. Jest to próba wyłudzenia zgłoś do Orange i na policję.

Jak ja nie cierpię "ludzi", którzy chca skorzystac z czyjejś śmierci i jeszcze okraść. Nie zostaw tak tego.

Człowiek jest zraniony, a ten s****syn zobaczył akt zgonu i pierwsze co przyszlo mu do glowy jak tu cos mu ukrasc, pewnie w czasie wojny ten typ "człowieka" by mordował i bezcześcił groby w poszukiwaniu skarbów.

________________________________

 #641033  autor: orson_dzi
 21 cze 2013, 00:25
I dalej to samo...
Telefonu się NIE zwraca, a po śmierci abonenta wszelkie zobowiązania zostają wyzerowane (faktury itd.).

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #641188  autor: darek638
 21 cze 2013, 18:07
A jakby w ogóle olać operatora i nawet nie iść z aktem zgonu? Przecież ja nie muszę wiedzieć(nawet jeżeli wiem), że zmarły miał abo i telefon.

Nigdy więcej Play.

 #641193  autor: MarekAG
 21 cze 2013, 18:43
darek638 pisze:A jakby w ogóle olać operatora i nawet nie iść z aktem zgonu? Przecież ja nie muszę wiedzieć(nawet jeżeli wiem), że zmarły miał abo i telefon.
Tu prawdopodobnie mogłoby być zastosowane prawo dotyczące dziedziczenia.

Jeśli w ciągu kilku (nie pamiętam ilu) miesięcy od momentu, w którym dowiedziałeś się o śmierci bliskiej osoby nie zrzekniesz się spadku, to dziedziczysz również ewentualne długi - vide kara umowna za telefon.

Można też dziedziczyć z dobrodziejstwem inwentarza, ale to nie temat na to forum...

 #641199  autor: darek638
 21 cze 2013, 18:49
A jak operator dowie się kto dziedziczy i kto w ogóle jest (był) jego rodziną?

 #641213  autor: buba1234
 21 cze 2013, 19:36
przez billingi :P

________________________________

 #641226  autor: MarekAG
 21 cze 2013, 21:02
darek638 pisze:A jak operator dowie się kto dziedziczy i kto w ogóle jest (był) jego rodziną?
W ten sam sposób co banki, komornicy i inne instytucje, które chcą naszych pieniędzy ;)