DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?

 #641301  autor: Vieslav
 22 cze 2013, 08:53
Zakup aparatu a umowa o świadczenie usług telekomunikacyjnych to dwie zupełnie inne sprawy. Gdy po raz czwarty wypełniałem niezgodność towaru z umową na Xperię U, ponieważ serwis jest tak kompetentny, że nawet nie potrafi właściwie zlokalizować usterki, pracownik salonu powiedział, że mam jeszcze ewentualnie do wyboru odstąpienie od umowy, ale tylko od umowy zakupu telefonu, tzn zwracają mi 1zł i zabierają telefon, usługi telekomunikacyjne nadal są świadczone. Także w tym przypadku ktoś chciał wyłudzić telefon bo nie wierze, że się pomylił.

 #641303  autor: Niezgodna7
 22 cze 2013, 08:59
To lepiej sprzedać na części niż oddać za 1zł !
:- D

 #641322  autor: solidburn
 22 cze 2013, 12:23
Vieslav pisze:Zakup aparatu a umowa o świadczenie usług telekomunikacyjnych to dwie zupełnie inne sprawy. Gdy po raz czwarty wypełniałem niezgodność towaru z umową na Xperię U, ponieważ serwis jest tak kompetentny, że nawet nie potrafi właściwie zlokalizować usterki, pracownik salonu powiedział, że mam jeszcze ewentualnie do wyboru odstąpienie od umowy, ale tylko od umowy zakupu telefonu, tzn zwracają mi 1zł i zabierają telefon, usługi telekomunikacyjne nadal są świadczone. Także w tym przypadku ktoś chciał wyłudzić telefon bo nie wierze, że się pomylił.
Czekaj to jak kupujemy np w tmobile sprzęt + umowę to jak najbardziej rozumie takie zachowanie bo to dwie oddzielne umowy raty + umowa tele
ale w przypadku typowego abonamentu za 1zl każdy wie ze cena tel jest wliczona a abonament i jest jego integralna częścią wiec jak można oddać tel za 1zl i dalej płacić zawyżony abonament przez 2 lata ? wiec jak oni chcą rozdzielić taką umowę ?

 #641325  autor: kamil1221
 22 cze 2013, 12:40
Telefon nie jest integralną częścią umowy w przypadku Umowy o Świadczenie Usług Telekomunikacyjnych. Umowy są tak skonstruowane (w przypadku Orange) że masz w niej UoŚUT i kupna sprzedaży.

 #641327  autor: Andrzej24
 22 cze 2013, 13:13
kamil1221 pisze:Telefon nie jest integralną częścią umowy w przypadku Umowy o Świadczenie Usług Telekomunikacyjnych. Umowy są tak skonstruowane (w przypadku Orange) że masz w niej UoŚUT i kupna sprzedaży.
Co to jest UoŚUT ?

 #641329  autor: kamil1221
 22 cze 2013, 13:21
UoŚUT - Umowa o Świadczenie Usług Telekomunikacyjnych :D

 #641330  autor: vh
 22 cze 2013, 13:22
No niezłe jaja! Powiedz im, że nie masz telefonu i nie wiesz, gdzie jest (sprzedany czy coś). Orange to prestiż, nie ma co!

T10s, OT-311, 1650, X501, P780, GT-C3322, E560, 3S, 4X, G7 Power

 #641332  autor: solidburn
 22 cze 2013, 13:25
kamil1221 pisze:Telefon nie jest integralną częścią umowy w przypadku Umowy o Świadczenie Usług Telekomunikacyjnych. Umowy są tak skonstruowane (w przypadku Orange) że masz w niej UoŚUT i kupna sprzedaży.
jeżeli to jest zupełnie dwie osobne umowy to mogę u nich kupić tel za 1zł bez abo ?
i jak to jest księgowo rozliczane przyjmują od producenta 10000szt tel po 100$ i sprzedają je po 1zl bez żadnego związku ze świadczona usługa gdzie te koszty były by przerzucone ?

 #641334  autor: kamil1221
 22 cze 2013, 13:29
vh pisze:No niezłe jaja! Powiedz im, że nie masz telefonu i nie wiesz, gdzie jest (sprzedany czy coś). Orange to prestiż, nie ma co!
Co tu ma nieuczciwość jednej osoby do całego Orange ?
solidburn pisze:
kamil1221 pisze:Telefon nie jest integralną częścią umowy w przypadku Umowy o Świadczenie Usług Telekomunikacyjnych. Umowy są tak skonstruowane (w przypadku Orange) że masz w niej UoŚUT i kupna sprzedaży.
jeżeli to jest zupełnie dwie osobne umowy to mogę u nich kupić tel za 1zł bez abo ?
i jak to jest księgowo rozliczane przyjmują od producenta 10000szt tel po 100$ i sprzedają je po 1zl bez żadnego związku ze świadczona usługa gdzie te koszty były by przerzucone ?
Na umowie masz zapis o przyznanej uldze - to w niej jest wliczona opłata za aparat. Nie nie możesz kupić telefonu w cenie promocyjnej bez zawarcia UoŚUT. Możesz np wybrać ofertę bez telefonu, gdzie telefon zakupisz z cennika po za promocją.

 #641338  autor: solidburn
 22 cze 2013, 13:39
kamil1221 pisze:
Na umowie masz zapis o przyznanej uldze - to w niej jest wliczona opłata za aparat. Nie nie możesz kupić telefonu w cenie promocyjnej bez zawarcia UoŚUT.
Ulga jest przyznana dopiero gdy podpisze UoŚUT wiec dlaczego ulga czyli tel za 1zl nie jest integralna częścią UoŚUT? skoro żeby dostać tel za 1zł muszę podpisać UoŚUT

 #641339  autor: kamil1221
 22 cze 2013, 13:47
Masz odpowiednie zapisy w umowie, które to regulują. Przecież nawet jak zgubisz telefon, który otrzymałeś w promocji nie zwalnia to Ciebie z zaprzestania płacenia. Operator nie przerywa świadczenia usługi, bo jego nie interesuje czy masz z czego dzwonić czy też nie. Co innego gdyby była to umowa o telefon. Aparat to tylko bonus jaki daje Tobie operator za podpisanie UoŚUT.

 #641343  autor: solidburn
 22 cze 2013, 13:58
kamil1221 pisze:Masz odpowiednie zapisy w umowie, które to regulują. Przecież nawet jak zgubisz telefon, który otrzymałeś w promocji nie zwalnia to Ciebie z zaprzestania płacenia. Operator nie przerywa świadczenia usługi, bo jego nie interesuje czy masz z czego dzwonić czy też nie. Co innego gdyby była to umowa o telefon. Aparat to tylko bonus jaki daje Tobie operator za podpisanie UoŚUT.
to ze ja zgubie, zjem, utopie to już moja sprawa i moja wina ale jak aparat jest niesprawny z winy operatora bo u niego kupuje to jak mi może powiedzieć masz pan 1zl za ten tel i spadaj ? albo mi się zejdzie to UoŚUT się kończy ale tel rodzinna powinna oddać za 1zł bo to osobna umowa przecież była

 #641370  autor: kamil1221
 22 cze 2013, 16:19
Wytłumacz mi jak telefon może być niesprawny z winy operatora ?

Operator ci wyprodukował ten telefon czy producent. Gwarancji na niego udziela Tobie producent a nie operator.

 #641373  autor: solidburn
 22 cze 2013, 16:44
kamil1221 pisze:Wytłumacz mi jak telefon może być niesprawny z winy operatora ?

Operator ci wyprodukował ten telefon czy producent. Gwarancji na niego udziela Tobie producent a nie operator.
tel kupujesz u operatora czy producenta ?
mnie nie interesuje kto jest producentem gdzie jest fabryka tu kupiłem i tu przynoszę jak się zepsuje zależnie jaka drogę reklamacyjna wybierasz np niezgodność towaru z umowa i zwracam się do sprzedawcy


Często, kupując towar, otrzymujemy od sprzedawcy dokument gwarancyjny. W przypadku ujawnienia się wady wydaje nam się, że jest to jedyna podstawa do dochodzenia roszczeń i tylko od gwaranta.

W rzeczywistości jednak mamy prawo reklamować towar przede wszystkim u sprzedawcy, który ponosi odpowiedzialność ustawową (z mocy prawa) za sprzedany nam towar.

Gwarancja na sprzedany towar konsumpcyjny nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień kupującego wynikających z niezgodności towaru z umową. Wybór pomiędzy gwarancją a ustawową odpowiedzialnością sprzedawcy należy do konsumenta.

Podstawa prawna:

ustawa z dnia 27.07.2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. nr 141, poz. 1176 ze zm.).
Nie ma takiej opcji że sprzedawca sprzedaje towar + umowa producent twierdzi ze się nie da naprawić i każdy umywa ręce no mogą oddać ci 1 zl z dobrego serca :)
nagle okazuje się ze towar nie należy do nikogo i kosztuje 1 zł

 #641377  autor: kamil1221
 22 cze 2013, 17:08
Co ma odpowiedzialność sprzedawcy do całego tego wywodu ?

Napiszę jeszcze raz - telefon nie jest integralną częścią umowy. Jest tak dlatego że nie musisz wybierać oferty z nim - nie jest to niezbędne do wykonania usługi na którą właściwie podpisujesz umowę. Przerabiałem to już wielokrotnie z klientami.

Inaczej by było gdyby usługa wymagała odpowiedniego sprzętu, którego nie da się w żaden sposób zdobyć nie korzystając z oferty. Swego czasu tak było z Internetem CDMA, gdzie Klient musiał kupić sprzęt.

 #641392  autor: solidburn
 22 cze 2013, 18:03
kamil1221 pisze:Co ma odpowiedzialność sprzedawcy do całego tego wywodu ?
Sam napisałeś ze
kamil1221 pisze:Operator ci wyprodukował ten telefon czy producent. Gwarancji na niego udziela Tobie producent a nie operator.
wiec ci pisze ze sprzedawca to nie święta krowa która tylko sprzedaje czyjeś produkty i nie ponosi za nie odpowiedzialności a w razie czego wysyła klienta do producenta najlepiej do chin prosto :) albo oddaje łaskawie 1zl? jak pisał Vieslav

kamil1221 pisze: Napiszę jeszcze raz - telefon nie jest integralną częścią umowy. Jest tak dlatego że nie musisz wybierać oferty z nim - nie jest to niezbędne do wykonania usługi na którą właściwie podpisujesz umowę. Przerabiałem to już wielokrotnie z klientami.
Tylko jak wybiorę ofertę bez tel to nie wdaje ci się ze abonament będzie niższy ?

Abonament z tel a bez tel umowy chyba się jakoś różnią?
choćby kara za zerwanie ?

Wiec pozwól ale ja nadal obstaje ze popularny abo z tel za 1zl to jedna oferta gdzie raty za tel mam wliczone a abonament i w przypadku jak odwale kite roszczenia operatora wygasają bo inaczej autor wątku MUSI oddać tel

Ale bardziej mnie tu ciekawi przypadek opisany przez Vieslava to ze każą płacić to rozumie ale ze "nie chcą naprawić" to ciekawe tak jak z oddaniem 1zl za tel za który trzeba dalej płacić extra większy abonament
A jak by zerwać umowę po otrzymaniu 1zl zwrotu za tel to kare tez nalicza za tel który się oddało ? :)

 #641434  autor: kathumax
 22 cze 2013, 23:03
Nie masz pojęcia, o czym piszesz.
Standardowo umowa o świadczenie usług to jedno, a sprzedaż telefonu to drugie.
Teraz jest to - np. w T-M - wprost rozbite osobno na rachunek za usługi i ratę za telefon.

Kiedyś tego nie było i kupowałeś po prostu telefon np. za 1 pln. Kara była za zerwanie umowy i nie było informacji o tym, że wynika ona z ulgi za telefon.

Operatorzy mają w ofercie wiele różnych planów taryfowych i analogiczne jak z telefonem za 1 pln - były też bez tego telefonu (tzn. mogłeś podpisać umowę na dokładnie takich samych warunkach i telefonu za 1 pln nie brać - że były również korzystniejsze oferty - to zupełnie inna sprawa).

Co do sprawy spadkowej - operator w żadnym wypadku nie może żądać zwrotu telefonu.
Przechodzi on na własność spadkobierców zgodnie z zasadami podziału spadku.
Jeśli był sprzedany na raty - również pozostałe raty wchodzą do masy spadkowej jako obciążenie (chyba, że zapisy umowy kredytowej stanowią inaczej - wątpię).

 #641447  autor: solidburn
 22 cze 2013, 23:54
kathumax pisze: ......
eee zanim wskoczysz ze streszczeniem przeczytaj całość tematu to tylko parę stron....

 #641460  autor: ciekawy
 23 cze 2013, 02:22
ta dyskusja jest bez sensu bo jak czytam co niektóre komentarze to mam wrażenie,że ludziom się wydaje, że jak udało się komuś załapać na telefon za 1 zł to trzeba korzystać z okazji i nie oddawać telefonu bo zapłacili za telefon, a tacy posługujący się tym argumentem najczęściej zapominają o tym, że zasady promocji są takie, że telefon w cenie 1 zł i nawet w wyższych cenach to telefon po zniżce i warunkiem tej ceny jest umowa z siecią, a jeśli ktoś nie dotrzyma umowy to należy się kara umowna, jak ktoś myśli, że można kupićtelefon za 1 zł to niech taka osoba idzie i kupi telefon na wolnym rynku za 1 zł, dyskusja z takimi argumentami w ogóle nie ma sensu bo ktoś kto użyje argumentu, że zapłacił 1 zł za telefon i telefon jest jego własnością przegra na starcie, prawda jest taka, że nie ma nic za darmo i za wszystk otrzeba płacić, przypuszczam, że konsultant, który chciał odzyskać telefon mógł chcieć zniszczyć umowe i zlikwidować zobowiązanie czyli abonament i wszyscy wyszliby na zero, samo Orange i rodzina tej osoby, która nie żyje, a jeśli telefon ma ktoś z rodziny tej osoby to przypuszczam, że Orange nie będzie chciało podarować rodzinie telefonu za darmo i zacznie odzyskiwać dług ze spadku np. telefonu po cenie rynkowej albo abonament i kara umowna za niedotrzymanie warunków, jakby nie było to myślę, że bez konsekwencji się nie obejdzie, żadne ego ludzi którzy chcieliby mieć telefon za 1 zł i nie płacić rachunków tego nie zmieni

[ Dodano: 2013-06-23, 02:28 ]
kathumax, oczywiście, telefon przechodzi na własność spadkobierców i zapomniałeś napisać, że długi też przechodzą na spadkobierców, tak jest od zawsze, nigdy nie ma tak, że w spadku dostaniesz telefon albo coś innego za darmo bez konsekwencji, jak przyjmujesz spadek to przyjmujesz zobowiązanie do płacenia rachunków

 #641464  autor: amigo007
 23 cze 2013, 02:50
Ciekawy weź te swoje teorie schowaj gdzieś głęboko. Sam miałem podobną sytuację z orange po śmierci ojca. Po wysłaniu aktu zgonu umowa została natychmiast rozwiązana bez żadnych kar, i nikt nie chciał zwrotu telefonu. Tak więc przestań piepszyć głupoty. Śmierć abonenta jest sytuacją nadzwyczajną. I przynajmniej orange, kasuje wszelkie zobowiązania po śmierci. Telefon zostaje w rodzinie. I to tyle. Zamknijcie ten temat, bo niepotrzebnie zrobił się śmietnik.