DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 3 z 8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

 #393320  autor: Rezo
 15 mar 2010, 19:28
thonka, a może że po prostu minuty będą rozliczane z nazwijmy to "wirtualnego pakietu kwotowego" obecnego w systemie. Podobnie jak to jest w Play Premium. Choć z drugiej strony możesz mieć rację. Niestety ;(

edit: w sumie moje dywagacje nie mają prawa bytu. Nie wiem jak mogłem to przeoczyć:
Rozliczanie środków opiera się o pakiety kwotowe. Kwota abonamentu jest jednocześnie kwotą do wykorzystania na połączenia i wiadomości. Np. 69 zł = 237 minut = 383 wiadomości SMS/MMS. Dodatkowo do abonamentu dodawane są darmowe minuty do wszystkich; w taryfie za 69 zł jest ich 113 (czyli razem mamy 350 minut).
źródło: LongPlay - nowe taryfy Play...

Jeśli pomogłem kliknij "pomógł" ;)
UnixStorm.org - stabilny hosting WWW

 #393350  autor: Sławek
 15 mar 2010, 21:01
emarcin pisze:
Sławek pisze:Oczywiscie, ze mozna zmienic OnePlay na OnePlayPro, ale na wyzszy. Przykladowo, mozesz zmienic OnePlay45 na OnePlayPro60 :) Info z salonu :)
Zmień salon!!! Z One Play PRO na One Play ale wyższy owszem tak ale z One Play na One Play PRO już nie! Taką informację uzyskałem z Obsługi Klienta jak One Play PRO się pojawił, zresztą zarówno w One Play PRO jak i One Play w regulaminie masz wyraźnie napisane:
Niniejsza Oferta Promocyjna nie łączy się z innymi Ofertami Promocyjnymi chyba, że inne Oferty Promocyjne stanowią inaczej
A ja pytalem nie po wejsciu, ale miesiac temu w salonie Play w Arkadach Wroclawskich. Znasz lepszy salon? W BOK rozne bzdury gadaja, wiec to mnie nie przekonuje ;)
Fragment regulaminu, ktory podales, nie informuje o rzekomej niemoznosci migracji z One Play na One Play Pro :)

[ Dodano: 2010-03-16, 00:04 ]
Tak jeszcze slowem podsumowania... Oferta jest tak skrojona, zeby zawsze wydawac wieksza kwote, bo nawet jak jest korzystny pakiet (tudziez korzystniejszy, niz w poprzednich taryfach), to jest duzy i drogi jako calosc. Dla przykladu, pakiet sms: w One Play 65 i wyzej oraz w One Play Pro 40 i 60 byly pakiety 200sms za 5zl. Teraz 100 za 5, 300 za 9, albo 1000 za 15. Pakiet 300sms jest korzystniejszy, niz poprzedni 200, ale i kosztuje wiecej. Glowkowali nad tym pewnie troche. Zaluje, ze czekalem na urodziny. A chcialem druga aktywacje w OPP brac.

 #393406  autor: emitar
 16 mar 2010, 08:23
A czy można po 3 miesiącach zrezygnować ze SD przy tym abonamencie za 29 złotych ?

 #393452  autor: Dociekliwy
 16 mar 2010, 12:45
A widzieliście, że na stronie Play nadal nie ma nowej oferty?

Pomogłem? Kliknij POMÓGŁ pod moim postem :)

 #393496  autor: emarcin
 16 mar 2010, 15:43
Na playmobile.pl pojawiły się regulaminy LongPLAY! Zabieram się za lekturę :D

Czy mam to rozumieć, że jednak mogę przejść z One Play do Long Play?
5. Abonent, który przeniesie swój numer z wcześniej obowiązującej Oferty Abonamentowej One Play, One Play PRO, Nowy Play Abonament, Play Abonament, Rozmawiaj i pisz, Rozmawiaj bez końca, na Ofertę LongPlay traci prawo do korzystania z dotychczasowych warunków Oferty Promocyjnej, oraz nie moŜe korzystać z dodatkowych usług oraz pakietów przyznawanych w ramach niniejszej Oferty Promocyjnej.

 #393504  autor: MSQ
 16 mar 2010, 16:07
Dla ofert bez telefonu SD jest dodatkowo płatny, 19 zł :(

 #393506  autor: emarcin
 16 mar 2010, 16:14
Ale nie jest to konieczne? Po za tym w regulaminie nigdzie takiego zapisu nie znalazłem.

 #393509  autor: Rezo
 16 mar 2010, 16:26
5. Abonent, który przeniesie swój numer z wcześniej obowiązującej Oferty Abonamentowej One Play, One Play PRO, Nowy Play Abonament, Play Abonament, Rozmawiaj i pisz, Rozmawiaj bez końca, na Ofertę LongPlay traci prawo do korzystania z dotychczasowych warunków Oferty Promocyjnej, oraz nie może korzystać z dodatkowych usług oraz pakietów przyznawanych w ramach niniejszej Oferty Promocyjnej.
czyli obecni abonenci dostają ofertę "wykastrowaną" - czegoś takiego się nie spodziewałem :evil:

Jeśli pomogłem kliknij "pomógł" ;)
UnixStorm.org - stabilny hosting WWW

 #393564  autor: pawelf
 16 mar 2010, 20:10
majkel2020 pisze:w trakcie umowy tez mozna zwiekszac i zmniejszac abonament chodzi mi o to czy moge z Ona Play przeskoczyc na Long Play? do One Play Pro przeszkoczyc nie mozna bylo bo to byla promocja to jest stala oferta wiec to mnie ciekawi :)
Nie wiem kto takich informacji Tobie udzielił ,ale zmniejszyć możesz taryfę tylko poprzez aneks i tyle w tym temacie.Brak też jest możliwości migracji w chwili obecnej do taryfy One Play Pro .
A co do migracji na Long Play to najpierw musi wyjść regulamin ,a później kolejny z zapisem o możliwości migracji na Long Play.

Ja się przynajmniej nie doszukałem takich zapisów nigdzie.

 #393565  autor: emarcin
 16 mar 2010, 20:13
Można migrować do LongPLAY z jednym ale...:
Szanowny Panie, dziękujemy za zgłoszenie, nadesłane za pośrednictwem strony internetowej 16 marca 2010 r., dotyczące możliwości zmiany taryfy na „LongPlay”. Uprzejmie informujemy, iż istnieje możliwość zmiany aktualnej taryfy na „LongPlay” w kwocie abonamentu wyższej niż dotychczasowa z zastrzeżeniem punktu 9 regulaminu oferty promocyjnej „Stan Darmowy w Longplay dla Abonentów”, który mówi: „Abonent, który przeniesie swój numer z wcześniej obowiązującej oferty abonamentowej „One Play”, „One Play Pro”, „Nowy Play Abonament”, „Play Abonament”, „Rozmawiaj i pisz”, „Rozmawiaj bez końca”, na ofertę „LongPlay” traci prawo do korzystania z dotychczasowych warunków oferty promocyjnej oraz nie może korzystać dodatkowych usług oraz pakietów przyznawanych w ramach niniejszej oferty promocyjnej.” W celu migracji prosimy o wybranie kwoty taryfy pośród dostępnych wariantów 29, 49, 69, 99 i 200, ale tylko w kwocie wyższej niż dotychczasowa taryfa i przesłanie w odpowiedzi zwrotnej informacji od jakiego okresu rozliczeniowego zmiana ma wejść w życie. Prosimy zapoznać się z cytowanym regulaminem na stronie: http://www.playmobile.pl/resources/pdf/ ... 3.2010.pdf W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z naszą Obsługą Klienta za pomocą strony internetowej, e-mailem, pod numerem telefonu 790 500 500 lub przez Punkt Sprzedaży Play. Zapraszamy do serwisu Play24 na stronie www.24.playmobile.pl. Znajdują się w nim szczegółowe informacje dotyczące stanu konta, historii połączeń oraz dostępnych usług. Poprzez Play24 można również skontaktować się z Obsługą Klienta, na bieżąco śledzić status swojego zgłoszenia oraz zobaczyć naszą odpowiedź. Z poważaniem, *** konsultant back office ds. obsługi klienta

 #393566  autor: pawelf
 16 mar 2010, 20:13
[

Oczywiscie, ze mozna zmienic OnePlay na OnePlayPro, ale na wyzszy. Przykladowo, mozesz zmienic OnePlay45 na OnePlayPro60 :) Info z salonu :)




Ja to bym zmienił salon .Brak słów na takich pseudo konsultantów.

 #393567  autor: Marens
 16 mar 2010, 20:20
Rezo pisze: czyli obecni abonenci dostają ofertę "wykastrowaną" - czegoś takiego się nie spodziewałem :evil:
Nie rozumiem, nie będzie można uruchamiać pakietów?
np. Wieczory i Weekendy, 300 min za 15 zł

 #393568  autor: majkel2020
 16 mar 2010, 20:22
to ja to rozumiem tak ze tracisz te ewentualne przywileje ktore miales do tej pory np znizke na abonament. A wchodzac do long playa masz to co wlong playu. Dobrze rozumiem?? Czyli krotka pilka przechodze do longplaya i mam wszystkie przywileje z tym zwiazane, chodzi mi konkretnie o darmowe rozmowy w sieci pakiet sms 300 za 9 zł i internet 100 mb za 5 zł. no i bede migrowal z One Play 65 do Long Play 69 to chyba da rade, prawda??

 #393572  autor: Pijo
 16 mar 2010, 20:25
Nie rozumiem, nie będzie można uruchamiać pakietów?
np. Wieczory i Weekendy, 300 min za 15 zł



Zauważ ze LP 69 = 0.29 x 237 minut + Bonus przyznawany w promocji 113 minut = 350 min. Przy migracji nie dostajesz bonusu 113 minut i zostaje ci tylko "gołe" 69 zl pakietu kwotowego = 237 minut do wszystkich.


edit Chyba jednak nie wiadomo co i jak ;) . Kosmiczny ten regulamin >
Ostatnio zmieniony 16 mar 2010, 20:43 przez Pijo, łącznie zmieniany 2 razy.

 #393574  autor: aizo
 16 mar 2010, 20:31
Pijo pisze:Dla ofert bez telefonu SD jest dodatkowo płatny, 19 zł :(
Skąd masz to info?Dla każdego abonamentu ?

Połączenie nie może być zrealizowane.

 #393577  autor: Marens
 16 mar 2010, 20:40
majkel2020 pisze:to ja to rozumiem tak ze tracisz te ewentualne przywileje ktore miales do tej pory np znizke na abonament
Mam -50% w PRO40, ale w tym wypadku utrata konusa jest oczywista.
Pijo pisze: edit Chyba jednak nie wiadomo co i jak ;) . Kosmiczny ten regulamin >
http://www.playmobile.pl/resources/pdf/ ... 3.2010.pdf
Kod: Zaznacz cały
Abonent, który dokona dezaktywacji usługi „Nieograniczone połączenia w Play” będzie mógł w
kaŜdym momencie dokonać ponownej jej aktywacji. W takim przypadku opłata abonamentowa za
korzystanie z usługi będzie wynosiła 19 PLN, zgodnie z Regulaminem usługi „Nieograniczone
połączenia w Play”.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2010, 20:54 przez Marens, łącznie zmieniany 1 raz.

 #393582  autor: Pijo
 16 mar 2010, 20:51
Marens, tak, ale mi nie daje spokoju ten zapis:
Rezo pisze:nie może korzystać z dodatkowych usług oraz pakietów przyznawanych w ramach niniejszej Oferty Promocyjnej.
Wydaje mi sie, że on odnosi sie do poprzedniej ofert , tej przed migracja - tracimy wszystkie zniżki z poprzedniej taryfy i nie możemy juz korzystac z pakietów, usług które były w poprzedniej taryfie

Korzystanie z usług (pakietów) powinno być wiec możliwe w LP.

W każdym bądz razie opłacalność migracji jest wielce dyskusyjna .


Edit. Ktoś mnie źle zacytował , to nie ja pisałem o SD ;) .
Ostatnio zmieniony 16 mar 2010, 20:59 przez Pijo, łącznie zmieniany 2 razy.

 #393588  autor: Rezo
 16 mar 2010, 20:56
Marens pisze:Nie rozumiem, nie będzie można uruchamiać pakietów?
np. Wieczory i Weekendy, 300 min za 15 zł
Poprosiłem Play4You2 żeby wyjaśnił nam ten zapis. Mam nadzieję że źle interpretuje ten fragment i będzie można włączać pakiety bez przeszkód. Oby...

Jeśli pomogłem kliknij "pomógł" ;)
UnixStorm.org - stabilny hosting WWW

 #393591  autor: Marens
 16 mar 2010, 21:04
Pijo pisze: Wydaje mi sie, że on odnosi sie do poprzedniej ofert , tej przed migracja.
Też mam takie uczucie
Pijo pisze:Korzystanie z usług (pakietów) powinno być wiec możliwe w LP.
Wygląda na to że tak, ale regulaminu pakietów nie ma.
Jest tylko informacja o kolejności wykorzystywania tych pakietów.
Pijo pisze:W każdym bądź razie opłacalność migracji jest wielce dyskusyjna .
Mam nadzieję, że nie będzie to wg. tabeli 2
http://telepolis.pl/grafika/newsy/2010- ... 3-2010.pdf

Chyba P4Y będzie nam to musiał rozkminić
Kod: Zaznacz cały
8. Zmiana wysokości Abonamentu na wyŜszy w trakcie obowiązywania Umowy (Okresu
ZastrzeŜonego) powoduje utratę prawa do korzystania z Bezpłatnego promocyjnego pakietu minut do
wszystkich, opisanego w pkt. 3.1 niniejszej Oferty Promocyjnej.
9. Abonent, który przeniesie swój numer z wcześniej obowiązującej Oferty Abonamentowej One Play,
One Play PRO, Nowy Play Abonament, Play Abonament, Rozmawiaj i pisz, Rozmawiaj bez końca,
na Ofertę LongPlay traci prawo do korzystania z dotychczasowych warunków Oferty Promocyjnej
oraz nie moŜe korzystać dodatkowych usług oraz pakietów przyznawanych w ramach niniejszej
Oferty Promocyjnej
Nie zdziwiłbym sie gdyby po migracji było tak:
LongPlay 29 - 46min
LongPlay 49 - 71min
LongPlay 69 - 113min
LongPlay 99 - 159min
Chociaż nie ośmieszaliby się, bo byłby to krok wstecz.

 #393596  autor: Pijo
 16 mar 2010, 21:11
Marens pisze:Chyba P4Y będzie nam to musiał rozkminić

Kod:
8. Zmiana wysokości Abonamentu na wyŜszy w trakcie obowiązywania Umowy (Okresu
ZastrzeŜonego) powoduje utratę prawa do korzystania z Bezpłatnego promocyjnego pakietu minut do
wszystkich, opisanego w pkt. 3.1 niniejszej Oferty Promocyjnej.
9. Abonent, który przeniesie swój numer z wcześniej obowiązującej Oferty Abonamentowej One Play,
One Play PRO, Nowy Play Abonament, Play Abonament, Rozmawiaj i pisz, Rozmawiaj bez końca,
na Ofertę LongPlay traci prawo do korzystania z dotychczasowych warunków Oferty Promocyjnej
oraz nie moŜe korzystać dodatkowych usług oraz pakietów przyznawanych w ramach niniejszej
Oferty Promocyjnej

Nie zdziwiłbym sie gdyby po migracji było tak:
LongPlay 29 - 46min
LongPlay 49 - 71min
LongPlay 69 - 113min
LongPlay 99 - 159min
Chociaż nie ośmieszaliby się, bo byłby to krok wstecz.
Na pewno nie jest tak.

Po migracji dostajesz gołe pakiety kwotowe

LP 29 = 29zl / 0.39 = 74 min
LP 49 / 0.29 = 168 min
LP 69 /0.29 = 237 min

Nie dostaje sie Bonusu Minut do wszytkich widocznego w Regulaminie promocyjnym.

Tu opisałem dla LP 69:

LP 69 = 0.29 x 237 minut + Bonus przyznawany w promocji 113 minut = 350 min. Przy migracji nie dostajesz bonusu 113 minut i zostaje ci tylko "gołe" 69 zl pakietu kwotowego = 237 minut do wszystkich.

SD w każdej opcji jest płatne 19 zl.

Dlatego uważam ze migracja średnio sie opłaca.
  • Strona 3 z 8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8