DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 551 z 1158
  • 1
  • 549
  • 550
  • 551
  • 552
  • 553
  • 1158
 #895270  autor: Baluu
 13 lis 2016, 09:10
Cześć,

Przeszukałem tan wątek ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

Mam telefon Huawei p8 lite i chciałbym uzyskać możliwość sprawdzenia z jakiego rodzaju LTE mój telefon korzysta. Czy jest to 1800, 2600 czy 800.

Mogę Was prosić o polecenie jakiejś aplikacji która te parametry mi pokaże?

Dziękuję
Baluu

[[Baluu]]
 #895273  autor: Baluu
 13 lis 2016, 09:40
kozien70 pisze:Nie znalazłeś, bo wątek nie dotyczy sprzętu/telefonów, tylko działania sieci Networks!
Cześć, Kolego w wątku sprzętowym tez szukałem.

W tym Wątku ciągle dyskutujecie o częstotliwościach wymuszaniu pasma ect.

Czy moje pytanie jest zbieżne w poruszanymi tu pytaniami? Tak jest.

Stąd też proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedź.

Baluu

[[Baluu]]
 #895280  autor: Baluu
 13 lis 2016, 10:22
Baluu pisze:
Merafil pisze:Zobacz kod z tego linka zadziała na Twoim P8 lite --> https://www.youtube.com/watch?v=O4zvTaz1fFk
Uruchamia mi się project menu, ale nie mam w nim wejścia w opcje sieci... ;-(

Zadziałał mi kod *#*#6130#*#* ale nie daje możliwości wymuszenia pasma.

[[Baluu]]
 #895281  autor: Merafil
 13 lis 2016, 10:27
Kończąc OFF TOP --> Wymuszenie pasma może być zablokowane na poziomie modemu w sofcie z którego korzystasz. W tym najszybciej mogą Ci pomóc osoby obeznane w temacie i korzystające z urządzeń Huawei

Obrazek
 #895286  autor: kozien70
 13 lis 2016, 10:51
Baluu pisze:
Czy moje pytanie jest zbieżne w poruszanymi tu pytaniami? Tak jest.
Czemu nie zadałeś tego pytania w wątku sprzętowym? To pytanie o sprzęt, a nie o sieć.
Idąc Twoim tropem, to wszystko jest zbieżne i moglibyśmy np. rozmawiać tutaj o sieci Play, bo w końcu też mają te same częstotliwości co N! i mają podobny sprzęt co N! Czyli jest zbieżne.
A jednak rozmawiamy o tym w innych, dedykowanych tematach. Po to, żeby nie zrobić jednego wielkiego śmietnika. Moderatorzy są na tym forum liberalni, ale pilnujmy się sami dla swojego dobra.

By zakończyć: Huawei w swoich modemach smartfonowych nie daje możliwości podglądania
pasm. W ogóle nic nie można w ich modemach podejrzeć/zmienić. Możesz podpytać na forum android.com.pl albo na xda, ale raczej nic nie znajdziesz. Sam drążyłem temat Huawei jakiś czas temu.

Ostatnie spostrzeżenia odnośnie LTE Orange w Warszawie: w I linii metra przestało mnie zrzucać do 3G :shock: W miejscach, gdzie zawsze wpadało U2100 (np. między stacją Politechnika a Centrum) od niedawna telefon twardo trzyma LTE.

Kolejna obserwacja: od tygodnia telefon u mnie w domu zaczął sam z siebie łapać L2600 Orange, najprawdopodobniej ze stacji Hlonda 1, którą widzę z okna, ale do której mam prawie 2km w linii prostej. Poziom sygnału średnio -111dBm, posiedzi w nim chwilę i wraca do L1800, które mam za oknem. Czyżby jednak N! pracowało nad zwiększeniem mocy swojego LTE?
L2600 na Hlonda działa już od iluś miesięcy, a łapać w domu zacząłem je dopiero teraz.
No chyba, że to nie Hlonda 1, tylko odpalono jakieś L2600 bliżej. Netmon pokazuje mi eNodeB: 280597
 #895289  autor: Baluu
 13 lis 2016, 11:58
Dziękuję. Miłego Dnia.
kozien70 pisze:
Baluu pisze:
Czy moje pytanie jest zbieżne w poruszanymi tu pytaniami? Tak jest.
Czemu nie zadałeś tego pytania w wątku sprzętowym? To pytanie o sprzęt, a nie o sieć.
Idąc Twoim tropem, to wszystko jest zbieżne i moglibyśmy np. rozmawiać tutaj o sieci Play, bo w końcu też mają te same częstotliwości co N! i mają podobny sprzęt co N! Czyli jest zbieżne.
A jednak rozmawiamy o tym w innych, dedykowanych tematach. Po to, żeby nie zrobić jednego wielkiego śmietnika. Moderatorzy są na tym forum liberalni, ale pilnujmy się sami dla swojego dobra.

By zakończyć: Huawei w swoich modemach smartfonowych nie daje możliwości podglądania
pasm. W ogóle nic nie można w ich modemach podejrzeć/zmienić. Możesz podpytać na forum android.com.pl albo na xda, ale raczej nic nie znajdziesz. Sam drążyłem temat Huawei jakiś czas temu.

Ostatnie spostrzeżenia odnośnie LTE Orange w Warszawie: w I linii metra przestało mnie zrzucać do 3G :shock: W miejscach, gdzie zawsze wpadało U2100 (np. między stacją Politechnika a Centrum) od niedawna telefon twardo trzyma LTE.

Kolejna obserwacja: od tygodnia telefon u mnie w domu zaczął sam z siebie łapać L2600 Orange, najprawdopodobniej ze stacji Hlonda 1, którą widzę z okna, ale do której mam prawie 2km w linii prostej. Poziom sygnału średnio -111dBm, posiedzi w nim chwilę i wraca do L1800, które mam za oknem. Czyżby jednak N! pracowało nad zwiększeniem mocy swojego LTE?
L2600 na Hlonda działa już od iluś miesięcy, a łapać w domu zacząłem je dopiero teraz.
No chyba, że to nie Hlonda 1, tylko odpalono jakieś L2600 bliżej. Netmon pokazuje mi eNodeB: 280597

[[Baluu]]
 #895323  autor: Piotrek123456
 13 lis 2016, 15:30
Mam pytanie do osób którym działa VoLTE w Orange. Jak zachowuje się telefon po spadku do 3G/2G? Jeżeli spadniemy np do 2G i wrócimy w zasięg LTE to zostaniemy spowrotem przełączeni na LTE czy telefon trzyma się już do końca rozmowy 3G/2G?
 #895338  autor: cedrus
 13 lis 2016, 18:14
Póki co telefon nie wraca do VoLTE. Tak samo jak i nie wraca z 3G do LTE podczas aktywnej transmisji. Może wraz z optymalizacją coś się w tej kwestii zmieni.
 #895341  autor: Mixiorek
 13 lis 2016, 19:00
kozien70 pisze: Ostatnie spostrzeżenia odnośnie LTE Orange w Warszawie: w I linii metra przestało mnie zrzucać do 3G :shock: W miejscach, gdzie zawsze wpadało U2100 (np. między stacją Politechnika a Centrum) od niedawna telefon twardo trzyma LTE.
To kolejne kluczowe pytanie - czy w czasie transmisji wraca w końcu z 3G do LTE? :roll: w tunelu metra sytuacja jest raczej ultra prosta - nie ma interferencji z innymi stacjami bazowymi :lol:

Chciałbym napisać, że wielkim skandalem jest to, że od 16 dni nikt nie znalazł czasu by podjechać na Plac Politechniki w Warszawie i zweryfikować informacje o najszybszej, komercyjnie działającej stacji bazowej w Polsce a może w tej części świata, jak tak można?!?! :evil: :mrgreen:
Więc nie wytrzymałem. Ale po kolei.

Stacja Orange w Raszynie na ul. Szkolnej, ID: 0110 zyskała pozwolenie UKE na nowe pasma (nie miałem czasu na weryfikację 800MHz) już w pierwszej transzy czyli pod koniec lutego. Dziś sprawdziłem, że posiada nowe pasma oraz niestabilną agregację, która jednak daje zacny wynik o ile zadziała :)

Test około 150m od stacji, brak bezpośredniej widoczności anten, sektor na kierunek SW, agregacja dwóch pasm 1800+2600, łącznie 30MHz:

Obrazek

Obrazek

Nie wiem czy nie jest to mój najlepszy wynik DL w teście transmisji mobilnej. Do tej pory jakoś nie zanotowałem najszybszego więc uznaję, że jest nim ten wynik ;)
Agregacja działa na tej stacji dziwnie, tzn. telefon przechodzi z pasma do pasma i po teście miałem już tak, że przy ustawionym trybie automatycznym nie chciał zalogować się do pasma 2600. Czasu nie miałem za dużo więc zaniechałem kolejnych prób ale jeszcze kiedyś na pewno zajrzę w okolice tej stacji.

A teraz osławiona, historyczna, najszybsza, przełamująca standardy stacja Orange i Huawei na Placu Politechniki gdzie jak wiemy żadna "internetowa rura" nie jest odpowiednio szeroka by sprostać potrzebom studentów :D
Dla przypomnienia:
http://blog.orange.pl/orange/entry/rusz ... -w-polsce/
http://blog.orange.pl/orange/entry/stac ... o-mimo4x4/

Warszawa, ul. Nowowiejska 25, ID: 5535. Pozwolenia UKE uzyskała pod koniec października. Testy około 100m od stacji, brak bezpośredniej widoczności anten, sektor na kierunek NW, agregacja trzech pasm 800+1800+2600, łącznie 40MHz oraz super wypasione anteny MIMO 4x4 czego S7 nie wykorzystuje ;) :

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Cóż, rekordu nie było. Innych sektorów nie chciało mi się sprawdzać i czas mi się kończył. Stacja w Raszynie jest moim nr 1. Pewnie przez dużo mniejszy ruch 30MHz wygrało z 40MHz :)
Kto następny odwiedza Plac Politechniki?

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #895356  autor: kozien70
 13 lis 2016, 21:00
cedrus pisze:Póki co telefon nie wraca do VoLTE. Tak samo jak i nie wraca z 3G do LTE podczas aktywnej transmisji. Może wraz z optymalizacją coś się w tej kwestii zmieni.
To może nie być kwestia optymalizacji. Nie wiem, czy obecny rozwój technologii VoLTE pozwala w ogóle na powrót w trakcie rozmowy z 3G/2G do LTE.
Mixiorek pisze: To kolejne kluczowe pytanie - czy w czasie transmisji wraca w końcu z 3G do LTE? :roll:
Nie miałem szans sprawdzenia, bo od niedawna telefon w metrze w ogóle nie wpada mi do 3G. Cały czas siedzi w LTE. Zdecydowanie to poprawili.

Mixiorek pisze: Stacja Orange w Raszynie na ul. Szkolnej
Piękny wynik, czapki z głów. Poczekajmy, jak dorzucą agregację L800 :-)
Mixiorek pisze: Kto następny odwiedza Plac Politechniki?

Ja tam się wybiorę w tygodniu. Będę wredny, pojadę tam w nocy żeby zbadać ile da się z niej wycisnąć :D


Tymczasem dziś byłem na Hlonda 1. Spokoju mi nie dawało, czy do mnie na Ursynów zaczęło dolatywać L2600 stamtąd (2km w linii prostej!) czy skądinąd.
No i faktycznie eNodeB 280597 to stacja na Świątyni Opatrzności.
Obszedłem ją dookoła i ciekawa informacja: stacja (przynajmniej dla L2600) ma cztery sektory (numeracja 5,6,7,8). Tak pokazuje Netmon, bo fizycznie żadnych anten tam nie widać.

Najlepszy wynik, jaki tam dziś wycisnąłem w sektorze w kierunku Ursynowa (agregacja L1800+L2600) odległość ok 200m, po 18:00:
Obrazek

Ale większość pomiarów jest standardowo taka:
Obrazek
 #895357  autor: Mixiorek
 13 lis 2016, 21:11
kozien70 pisze: Ja tam się wybiorę w tygodniu. Będę wredny, pojadę tam w nocy żeby zbadać ile da się z niej wycisnąć :D
Studenci w nocy przecież nie śpią :lol:
No i faktycznie eNodeB 280597 to stacja na Świątyni Opatrzności.
Obszedłem ją dookoła i ciekawa informacja: stacja (przynajmniej dla L2600) ma cztery sektory (numeracja 5,6,7,8). Tak pokazuje Netmon, bo fizycznie żadnych anten tam nie widać.
Ot ciekawostka. Tam może i musi być mega stacja bo w zasadzie ta będzie musiała obsłużyć okolicę a szanse na nową są nikłe.
Ostatnio była transmisja TV stamtąd i mieli drona, który latał z kamerą wokół. Specjalnie zatrzymałem obraz by obejrzeć coś jest na szczycie i nic. Nie zauważyłem tam anten. Muszą być mocno zamaskowane w elewacji itp.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #895358  autor: p2225
 13 lis 2016, 21:12
Dzisiaj telefon mi raz wskoczył z 3G a LTE podczas słuchania radia z apki. Nigdy wcześniej tak nie miałem. Niestety sytuacja się nie powtórzyła i być może był to tylko przypadek.
Druga sprawa - Orange tak naprawdę potrafi przerzucać z 3G do LTE podczas transmisji danych bez problemów, ale musi to być sytuacja z użyciem rozmowy głosowej. Uruchomiłem hotspota ze ściąganiem dużego pliku na komputerze, włączyłem rozmowę, telefon spadł do U900 (wymuszone pasmo) przy czym prędkość płynnie spadła. Natychmiast po zakończeniu rozmowy wskoczyło LTE i prędkość skoczyła. Żadnych zerwań transmisji czy lagów. Można? Można.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #895359  autor: Mixiorek
 13 lis 2016, 21:14
Po rozmowie głosowej - TAK. Przy samej transmisji danych - NIE. Z komentarzy P. Domańskiego na blogu Orange wynika, że są świadomi tego, że to nie działa i coś starają się zrobić.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #895360  autor: p2225
 13 lis 2016, 21:18
No właśnie. Rozmowa+transmisja - działa pięknie. Transmisja - nie działa.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #895404  autor: 3G
 14 lis 2016, 10:32
Kowiesy przy S8, pow. skierniewicki, jakieś 1,5 km od stacji przy bezpośredniej widoczności anten, LTE800, dwa ostatnie wiersze UMTS2100:
Obrazek

Postęp jest niesamowity. Jeszcze dwa lata temu na tej stacji był goły GSM900, we wrześniu 2014 w ramach Networks doszedł UMTS900. Teraz od kilku miesięcy jest LTE800, a ostatnio zauważyłem DCS i UMTS2100 z prędkościami jak wyżej.

No ale wklejamy tutaj testy przy bezpośredniej widoczności anten, a rzeczywistość w gęstej zabudowie oczywiście jest mniej kolorowa.
Piaseczno, pomiar w mieszkaniu, niedziela po godz. 21, ok. 300 m od stacji Dworcowa/Saperów, RSRP ok -100 dBm:
Obrazek

Widać spore obciążenie, nie tyle sygnał jest problemem co obłożenie stacji. W ogóle w Piasecznie jest za duża gęstość zaludnienia :)
Dla porównania Plus ze stacji Towarowa, odległość ok. 400 m, RSRP -110 do -112 dBm:
Obrazek
Podobnie, download może ciut lepiej, ale przy słabszym sygnale - co widać też po uploadzie. Pingi z kosmosu.

Po 23 ludzie powoli idą spać :-) Trzy pierwsze wiersze Orange, trzy kolejne plus:
Obrazek

A rano jest tak (3x Plus i 3x Orange):
Obrazek

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #895410  autor: Mixiorek
 14 lis 2016, 11:09
3G pisze:Kowiesy przy S8, pow. skierniewicki, jakieś 1,5 km od stacji przy bezpośredniej widoczności anten, LTE800, dwa ostatnie wiersze UMTS2100:

Obrazek
Zrobiłeś fajną robotę dzięki, której można porównać różnice między 5 a 10MHz pasma 800 w LTE. Tutaj w N! 10MHz podręcznikowe wyniki bliskie maksymalnych. W drugim wątku podręcznikowo połowa tego w Play na 5MHz.
Postęp jest niesamowity. Jeszcze dwa lata temu na tej stacji był goły GSM900, we wrześniu 2014 w ramach Networks doszedł UMTS900. Teraz od kilku miesięcy jest LTE800, a ostatnio zauważyłem DCS i UMTS2100 z prędkościami jak wyżej.
Niektórzy twierdzą, że modernizacja N! nie miała sensu, to było nieporozumienie i jest gorzej! :) na nic Twe fakty :lol:
Widać spore obciążenie, nie tyle sygnał jest problemem co obłożenie stacji. W ogóle w Piasecznie jest za duża gęstość zaludnienia :)
Dokładnie. Temat na osobny wątek i forum... ja to nazywam dzikim rozwojem aglomeracji :(
a w tym temacie - szybko muszą dołożyć 800 i 2600. Jest już w Józefosławiu. Na gorzkie pocieszenie dla Ciebie dodam, że tam było zapewne dużo gorzej niż w Piasecznie skoro tam dali na samym początku po uzyskaniu nowych pasm w aukcji.
TMobile już ma dwa pozwolenia w Piasecznie więc pewnie lawina ruszyła.
Dla porównania Plus ze stacji Towarowa
Czyli Plus jednak jakoś działa i to sensownie. Ciekawe czy kiedyś będzie mi dane by z nich korzystać. Z minusów - zauważalnie wyższy ping. Światłowody w Orange robią robotę.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
  • Strona 551 z 1158
  • 1
  • 549
  • 550
  • 551
  • 552
  • 553
  • 1158
  • 1
  • 549
  • 550
  • 551
  • 552
  • 553
  • 1158