DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 633 z 1158
  • 1
  • 631
  • 632
  • 633
  • 634
  • 635
  • 1158
 #915574  autor: p2225
 13 mar 2017, 08:08
Ja bym powiedział, że środowisko w sensie operatorzy. Inaczej operatorzy już by grzmieli, że państwo niszczy ich interesy.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #915577  autor: Mixiorek
 13 mar 2017, 08:33
Wczoraj spacerowałem po lasach chojnowskich przylegających do Konstancina-Jeziorny. Zasadniczo w Orange niestety dostępne tylko 3G. Do tego to było 3G, które nie dało się używać. Tzn. miałem 2-3 kreski na SGS7 ale transmisja nie szła. Twitter - nie, wysłanie zdjęcia przez whatsapp - nie. Strona www po jakiś mękach się wczytała ale to był wyjątek.
Telefon w jednym momencie złapał szczątkowe LTE. Góra na jedną kreskę lub jeszcze mniej. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystko ożyło. Transmisja zaczęła działać, wiadomości zostały wysłane. Po 2-3 minutach wróciło 3G i wróciła padaka.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #915578  autor: harys
 13 mar 2017, 08:56
Ja na u900 mam często brak transmisji przy wszystkich kreskach zasięgu,a na szczątkowym LTE nawet YT dobrze dziala.
O transmisji danych no w pociągu który jedzie te 160km/h nie wspominając. Na UMTS co najwyżej pocztę można zsynchronizować

Redmi PRO by TT
 #915600  autor: p2225
 13 mar 2017, 11:12
Radio (50-100kb/s) na LTE800 działa nawet do -130dBm, a na U900 działa do -109dBm.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #915612  autor: harys
 13 mar 2017, 12:45
kozien70 pisze:No bo to tak działa. LTE przy -120dBm - transmisja jest. U900 poniżej -95dBm - padaka. Różnica w technologii ;-)
I to jest dobry argument podczas dyskusji w "internetach" gdzie wiele osób podważa sens smartfonów z LTE, owszem prędkości w 3g są wystarczające, ale tylko wtedy kiedy jest dobry zasięg :)

Redmi PRO by TT
 #915628  autor: Mixiorek
 13 mar 2017, 15:46
Test Orange w Markach na skrzyżowaniu drogi S8 i Piłsudskiego. Prawdopodobnie stacja Orange Piłsudskiego 18. Agregacja, nie pamiętam tylko czy tam jest 800 czy 2600:

Obrazek

Zacnie.

Aktualizacja 15:53. Na stacji jest L800 i wspólne L1800. Sam to jakiś czas temu zweryfikowałem ;-)

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #915633  autor: Młody..
 13 mar 2017, 16:21
kozien70 pisze:No bo to tak działa. LTE przy -120dBm - transmisja jest. U900 poniżej -95dBm - padaka. Różnica w technologii ;-)
Zależy jeszcze, czy sam sygnał nie ma w sobie interferencji. Najlepiej to widać w U900. W Voice tego tak nie czuć, może czasami jakieś trzaski się pojawią. Jak odpalimy natomiast neta, to wychodzi wszystko czarno na białym.
 #915679  autor: ja.michal
 13 mar 2017, 19:21
harys pisze:a telko.in, wywiad z prezesem UKE (o blokach ochronnych 1800MHz)
"Teoretycznie powinniśmy ogłosić postępowanie dystrybucyjne, ale środowisko wyszło z propozycją kompleksowego refarmingu tego pasma. UKE jest tym zainteresowany."
Ile się uzbiera tych MHz z bloków ochronnych?
Mixiorek pisze:Wczoraj spacerowałem po lasach chojnowskich przylegających do Konstancina-Jeziorny.
Skoro tak biegasz po okolicy to z ciekawości. Jak się sprawuje Orange (3G i LTE) ze stacji, które są na kościołach (pochowane)? Chodzi o stacje w lokalizacjach Parafia rzymskokatolicka Matki Boskiej Anielskiej i Parafia rzymskokatolicka Wniebowzięcia NMP. No i do tego masa lasu.
 #915684  autor: Ambasador Lenovo Moto
 13 mar 2017, 19:29
ssjdamian pisze:Panowie poratujcie, mam moto g 4 plus i coś poprzestawiałem, że na jednym slocie mam tylko LTE, do innej siec karta w ogóle się nie loguje. Jakiś pomysł?
Witam

Proszę wejść w Ustawienia -> sieci zwykłe i bezprzewodowe -> sieci komórkowe -> ustawienia sieci komórkowej -> preferowany typ sieci -> tutaj dla każdej karty będziesz mógł ustawić preferowany tryb sieci 2G/3G/LTE

Pozdrawiamy
 #915704  autor: harys
 13 mar 2017, 21:11
@ja.michal nie ma dużo. 1.4 MHz, o dziwo nie wszystkie bloki są oddzielone od siebie, do tego są kanały ochronne 0,2 i 0,4 MHz.
U ZSZ jest łącznie 29,2 MHz, w Play jest równo 15MHz, w T-Mobile 19,6MHz, Orange ma 9,6MHz. Czyli wiadomo kto potencjalnie może licytować. Średnia cena 5MHz z ostatniego przetargu to 190mln zł, czyli za 1,4MHz można szacować ok 50mln według tamtych cen..

Redmi PRO by TT
 #915722  autor: Mixiorek
 13 mar 2017, 22:17
ja.michal pisze:Skoro tak biegasz po okolicy to z ciekawości. Jak się sprawuje Orange (3G i LTE) ze stacji, które są na kościołach (pochowane)? Chodzi o stacje w lokalizacjach Parafia rzymskokatolicka Matki Boskiej Anielskiej i Parafia rzymskokatolicka Wniebowzięcia NMP. No i do tego masa lasu.
Słabo. 1,4-2km od stacji obok gospody zalewajka nie ma zasięgu LTE. Domyślam się, że to właśnie m.in. 3G 900MHz z jednej lub z drugiej stacji chodzi tak żałośnie w części lasów chojnowskich.

Zagadką jest dla mnie stacja TMobile na kominie przy CKR. Nie ma tam LTE. Jest tam według btsearch antena dookólna. Ukryta chyba pod osłonami a'la dalszy ciąg komina. Zasięg 3G 900MHz to żenada. 700m od tej stacji jest problem z transmisją. Pamiętajmy, że mówimy cały czas o zalesionym terenie ale to nie są żelbetowe bunkry...
Notabene stacja ta powstała pewnie dla Niemczyckiego, który ma dom tuż obok. A raczej posiadłość biorąc pod uwagę działkę i to co na niej jest.
TMobile chciało wybudować 40-60m maszt na ul. Od Lasu, który został zastopowany przez starostwo. Pozwolenie cały czas jest, również na radiolinię 500Mbps.
Większość stacji TMobile i Orange jest podpięta światłowodami. Plus ma rozbudowaną siatkę radiolinii w zasadzie do każdej swojej stacji więc gdybym miał zgadywać tylko po pozwoleniach na radiolinie to bym wskazał, że ich żadna stacja nie jest wpięta światłowodem. Play ma w gminie tylko jedną stację, która na 99% jest podpięta do światłowodu.

Częściowym remedium na te bolączki byłoby uruchomienie L800 na wszystkich stacjach. Oby to się wkrótce stało. Choć na Gąsiorowskiego nie liczę skoro z tej anteny dookólnej nie ma L1800 to na inne pasmo pewnie też nie ma szans.
Od końca grudnia TMobile ma pozwolenie 800/2600 na Środkowej (wieżyczka kościoła). Póki co nie jestem w stanie stwierdzić czy wymieniono anteny. Orange 800/2600 na tej stacji jeszcze niestety nie ma. Będę obserwował btsearch skoro ktoś z TMobile wrzuca tam szybko albo nawet za szybko :-) dane z odpalanych stacji.
Wokół gminy a w zasadzie na samych obrzeżach są trzy zmodernizowane stacje. Dwie z L800 (ul. Wierzbnowska i Borowina) i jedna z L2600 (Chyliczki). Chyba czas by weszli z pracami na stacje wewnątrz miasta. Nowe pozwolenia za 2 tygodnie, zobaczymy.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #915723  autor: tomi81
 13 mar 2017, 22:18
Flash - tak, o tą miejscowość chodzi. Mówisz o braku pozwolenia w ostatnim wykazie UKE? :D Spokojnie, będzie (w Białymstoku też nie ma jeszcze pozwolenie na stacje LTE800 która już świeci
...) :D
 #915747  autor: ja.michal
 14 mar 2017, 02:30
harys pisze: nie ma dużo. 1.4 MHz,
Jakieś marne GSM się wepchnie. ;)
harys pisze:Średnia cena 5MHz z ostatniego przetargu to 190mln zł, czyli za 1,4MHz można szacować ok 50mln według tamtych cen..
No i prawna zagwozdka. Skoro sąd uznał przetarg na 1800 MHz za nieprawidłowy to czy można brać pod uwagę tamte kwoty przy wycenie? Tak gdyba. ;-)
Mixiorek pisze:Słabo.
Myślałem, że co jak co, ale tamtą miejscowość zrobią.
Mixiorek pisze:Pamiętajmy, że mówimy cały czas o zalesionym terenie ale to nie są żelbetowe bunkry...
Ha! Las tłumi porządnie. Sam mieszkam koło puszczy i stacja raptem 1,5 km ode mnie i to z LTE800/U900, a sygnał marny. Bez anten i WiFi w domu można zapomnieć o internecie, a na rozmowy trzeba robić wycieczki na werandę, a i tak potrafi rwać (Orange rusz się z tym VoWiFi na iOS! :-( ).
Mixiorek pisze:TMobile chciało wybudować 40-60m maszt na ul. Od Lasu, który został zastopowany przez starostwo.
Wiesz z jakiego powodu blokada? Poszło o sprawy uzdrowiskowe czy T-Mobile chciało paskudztwo postawić (maszt kratownicowy czy tam strunobetonowy)?

Mixiorek, a z innej beczki. Jak sprawa światłowodów w tej miejscowości. Skoro z telefonią komórkową problem to może chociaż kable porządne są? Na mapce Orange cisza.
 #915753  autor: harys
 14 mar 2017, 07:12
Takie marne GSM, biorąc pod uwagę,że mają roaming może dobrze zrobiliby playowi. Wtedy całe 15MHz na LTE.
Pytanie kiedy ta aukcja, przydałoby się przed uporządkowaniem,żeby zachować później ciągłość. A może akurat dojdzie piątka po Sferii

Redmi PRO by TT
 #915761  autor: Mixiorek
 14 mar 2017, 08:25
ja.michal pisze:Wiesz z jakiego powodu blokada? Poszło o sprawy uzdrowiskowe czy T-Mobile chciało paskudztwo postawić (maszt kratownicowy czy tam strunobetonowy)?
Paskudztwo, miał być maszt kratownicowy. Ustawa krajobrazowa. 5m od masztu jest rezerwat krajobrazowy, przytoczone tu lasy chojnowskie.
a z innej beczki. Jak sprawa światłowodów w tej miejscowości. Skoro z telefonią komórkową problem to może chociaż kable porządne są? Na mapce Orange cisza.
Jest lokalny operator KNC, który w wielu miejscach jest w stanie pociągnąć światło do posesji. Poza tym raczej norma. UPC, Multimedia, Vectra ale tylko w części miasta gdzie jets zabudowa wielorodzinna. Netia i Orange póki co są po miedzi. Nie słyszałem by Orange szykowało się by wejść ze swoim FTTH ale moim zdaniem pewnie w ciągu roku to zrobią. Do Piaseczna już weszli, w Powsinie i okolicznych wioskach też są. Co ciekawe w Okrzeszynie i okolicy (wsie między Powsinem a Wisłą) Orange nie ma kanalizacji (zapewne przez koszty) więc światłowody idą po słupach. Dają tam wszystkie opcje łącznie z 600Mb/s. Staranność pociągnięcia tych kabli woła moim zdaniem o pomstę do nieba. Wiszą, nisko nad polami. Na słupie zwinięta część kabla światłowodowego i mała skrzynka.
Netia raczej też powinna ale z nimi nic nigdy nie wiadomo.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
  • Strona 633 z 1158
  • 1
  • 631
  • 632
  • 633
  • 634
  • 635
  • 1158
  • 1
  • 631
  • 632
  • 633
  • 634
  • 635
  • 1158