DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 634 z 1158
  • 1
  • 632
  • 633
  • 634
  • 635
  • 636
  • 1158
 #915796  autor: ja.michal
 14 mar 2017, 12:09
Mixiorek pisze:Paskudztwo, miał być maszt kratownicowy.
Po najmniejszej linii oporu...
Mixiorek pisze:Jest lokalny operator KNC, który w wielu miejscach jest w stanie pociągnąć światło do posesji.
No, ciekawe. Widzę, że się reklamują nawet 1 Gbps. Ciekawe czy symetryczne łącza również montują. Dobrze chociaż, że jest alternatywa do dużych operatorów krajowych.
Mixiorek pisze:Nie słyszałem by Orange szykowało się by wejść ze swoim FTTH ale moim zdaniem pewnie w ciągu roku to zrobią.
Ciekawe czy to w ogóle zrobią skoro Orange generalnie nie jest otwarte na specjalne zamówienia czy prace montażowe. Wszystko według ich planu i filozofii, nawet w środku miasta. Generalnie są trochę mało pomocni.
Mixiorek pisze:Staranność pociągnięcia tych kabli woła moim zdaniem o pomstę do nieba. Wiszą, nisko nad polami. Na słupie zwinięta część kabla światłowodowego i mała skrzynka.
Z twojego opisu i tego co widziałem wynika raczej, że to norma.
 #915800  autor: Mixiorek
 14 mar 2017, 12:23
ja.michal pisze: Po najmniejszej linii oporu...
Jak w 90% przypadków :-(
Ciekawe czy to w ogóle zrobią skoro Orange generalnie nie jest otwarte na specjalne zamówienia czy prace montażowe. Wszystko według ich planu i filozofii, nawet w środku miasta. Generalnie są trochę mało pomocni.
Mają bardzo wyśrubowane plany sprzedażowe. Muszą budować sieć i atakować klientów ofertą. Kasę na inwestycję mają. Jak na nasze warunki są to ogromne środki i inwestycje. Zwykle funkcjonowało to u nas z dofinansowaniem z UE itp. A oni inwestują w 100% swoje środki. Oby jeszcze Netia ruszyła z budową światłowodów do klienta.
Z twojego opisu i tego co widziałem wynika raczej, że to norma.
Niestety - oby szybciej bo plan i czas goni. Co ciekawe instalacje wewnątrz budynków wyglądają na wykonane starannie. Wszystko pewnie zależy od podwykonawcy danych prac i od samych ludzi, którzy to robią.

Ciekawostka:
" Wojtek Jabczyński‏ @RzecznikOrange

Tak, podłączyliśmy #OrangeŚwiatłowód w #Legionowo! W ciągu niecałych 2 tygodni podłączyliśmy blisko 850 gospodarstw domowych."

Niezłe tempo. Tylko ciekawe jak ze sprzedażą.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #915809  autor: kozien70
 14 mar 2017, 14:00
harys pisze:Takie marne GSM, biorąc pod uwagę,że mają roaming może dobrze zrobiliby playowi. Wtedy całe 15MHz na LTE.
Rzućcie okiem na http://www.uke.gov.pl/files/?id_plik=23662 gdzie obecnie te skrawki leżą (białe pasemka).
Tu tak naprawdę jest targ pomiędzy T-m, Orange i ZSZ.
Zakup tych bloków przez Orange pozwoliłby im na dopełnienie posiadanego bloku 1800 do 10MHz już teraz, a ZSZ lub T-bombajowi po ew. refarmingu. Play jest tu ostatni w kolejce - nie sądzę, by starali się wygrać z W3 walkę o te skrawki. Za duża kasa za kilka kanałów DCS-a, które w ich sytuacji zupełnie nic nie zmienią.
 #915811  autor: Gregrin
 14 mar 2017, 14:09
ja.michal pisze:Widzę, że się reklamują nawet 1 Gbps. Ciekawe czy symetryczne łącza również montują. Dobrze chociaż, że jest alternatywa do dużych operatorów krajowych.
Właśnie na śląsku jest dużo lokalnych dostawców którzy oferują światło nawet w bardzo małych miejscowościach :) Pytanie czy operatorzy w ogóle korzystają z innych dostawców czy maja tylko swoja siec ?
 #915814  autor: kozien70
 14 mar 2017, 14:45
Nadinterpretujesz trochę to, co było w artykule na telko. Nic nie ma być na nowo rozdane, tak nawiasem.
Aukcja na pasma ochronne a ewentualne porządki w paśmie 1800 to dwie różne sprawy. Do rozdysponowania bloków ochronnych dojdzie na pewno, zaś czy będą porządki - wcale nie wiadomo. Zależy, czy operatorzy się dogadaja i na jaką formę porządków się umówią. To może być proces na kilka lat, jak w Austrii.
Zygmuntowi, Orange czy T-bombajowi bardziej będzie zależeć na tych skrawkach, bo one uzupełnią ich obecne zasoby do okrągłych wartości 10, 20 czy 30. Dlatego ci operatorzy dadzą za to więcej. Playowi wywalenie iluś mln na kilka kanałów DCS nie da praktycznie nic. I tak będzie miał za mało zasobów na rezygnację z roamingu 2G.
Obstawiam, że Orange mające najmniej zasobów 1800 będzie tu najbardziej zdeterminowane.
 #915817  autor: harys
 14 mar 2017, 15:06
Jaki interes ma ZSZ w kupnie tych kanałów ochronnych, skoro teraz za parę tysiakow rocznie mogą z nich korzystać. Dla mnie to jest jasne, po poukladaniu tego pasma na nowo, część kanałów ochronnych będzie nie potrzebna i to one będą przeznaczone do rozdysponowania.

Redmi PRO by TT
 #915819  autor: munio
 14 mar 2017, 15:12
Ponownie pojawiła się możliwość zgłoszenia problemów z zasięgiem Orange na wirtualnej mapie zasięgu: https://www.orange.pl/view/mapazasiegu

W starej wersji mapy taka opcja była, ale gdy wprowadzono wersję mapy opartą na mapach Google to taką możliwość zgłaszania zlikwidowano
 #915828  autor: kozien70
 14 mar 2017, 15:49
@harys - po pierwsze: czy znasz szczegóły, za ile i na jakich warunkach grupa ZSZ może obecnie korzystać z bloku ochronnego? Może jest to umowa tymczasowa, która na przykład wygasa za pół roku? UKE najwyraźniej zwietrzył możliwość zarobienia kolejnej kasy i postanowił zakończyć zabawę z tanią dzierżawą. A porządki? To już interes operatorów, ich sprawa, niech się między sobą dogadują. Zwłaszcza, że wedle polskiego prawa telekomunikacyjnego zamiana już przydzielonych rezerwacji może być tylko za zgodą wszystkich podmiotów (operatorów) zainteresowanych i na ich wniosek.

Po drugie - oprócz jednego bloku ochronnego obecnie przez ZSZ wykorzystywanego, są jeszcze inne skrawki, nieużywane. Pomarańczowym już teraz bez zabawy w porządki zakup części tych bloków powiększa w sposób ciągły zasób 1800 do 10MHz. Zygmuntowi te skrawki uzupełniłyby kolejny blok do 10MHz bez konieczności kompleksowego refarmingu w całym 1800 - wystarczyłoby tylko dogadanie się T-m na zamianę kawałka pasma.
A pamiętajmy, że Zygmunt ma w planie refarming sporej części GSM900 na LTE900. Taki ciągły blok 10MHz w 1800 pozwoliłby mu na odpalenie wydajnego DCS i uzupełnienie nim przyciętego GSM900.

Po trzecie - ZSZ może mieć chociażby taki interes, by zablokować zakup tych skrawków przez konkurencję i rzucić im kolejną kłodę pod nogi w ew. refarmingu 1800. Po co był NetNet? ;-)
 #915829  autor: harys
 14 mar 2017, 15:59
Kiedyś było info na temat tych bloków, to są normalne decyzje administracyjne, kompletnie jawne. To nie była duża kasa.
Moja opinia O tym czy ZSZ ma interes w kupnie tych kanałów,odnosiła się do ich zakupu bez zrobienia porządku, bo o tym wcześniej pisałeś. Po porządkach wszystko jest możliwe,pamięć mam dobrą, NetNet pamiętam, ale wątpię w to, że duet MAiC i UKE da się wrobić w taki numer. Teraz siedzą tam specjaliści, jak było wcześniej- wiadomo. Z całym szacunkiem dla nich oczywiście, ale powinni taki scenariusz przewidziec

Redmi PRO by TT
 #915869  autor: Pawrzes
 14 mar 2017, 20:48
Mixiorek pisze:Przyznać się kto to zrobił? :-)

Ja :-)

No to teraz został zweryfikowany ogromny obszar wszystkich działających stacji 800/2600 więc jest wysyp nowych lokalizacji: http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 32&zoom=12

Teraz już praktycznie wszędzie nowe pasma odpalają wspólnie, jak widać w aglomeracji warszawskiej mało już zostało lokalizacji z których nowe pasma nadaje tylko jedna sieć.

Pozdrawiam
 #915874  autor: kozien70
 14 mar 2017, 21:10
Pawrzes pisze:
Mixiorek pisze:Przyznać się kto to zrobił? :-)

Ja :-)
Pawrzes, ale masz na myśli tylko Warszawę i okolice? Czy to Ty pojechałeś po bandzie i wrzuciłeś całą Polskę (T-mobile L800/2600) bez weryfikacji, tylko na podstawie pozwoleń? :-)
 #915875  autor: Mixiorek
 14 mar 2017, 21:13
Pawrzes pisze: Ja :-)
:-)
Teraz już praktycznie wszędzie nowe pasma odpalają wspólnie, jak widać w aglomeracji warszawskiej mało już zostało lokalizacji z których nowe pasma nadaje tylko jedna sieć.
Zostały stacje odpalone jako pierwsze lub jedne z pierwszych:
Piaseczno Ogrodowa
Józefów Słoneczna
Al. Jerozolimskie - Orange i salon Renault
Keniga

Stacja TMobile na Matuszewskiej nadal milczy jeżeli chodzi o nowe pasma dla Orange.
kozien70 pisze:Pawrzes, ale masz na myśli tylko Warszawę i okolice? Czy to Ty pojechałeś po bandzie i wrzuciłeś całą Polskę (T-mobile L800/2600) bez weryfikacji, tylko na podstawie pozwoleń? :-)
Nie no, chyba odpisał jedynie na Chyliczki?

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #915880  autor: Pawrzes
 14 mar 2017, 21:52
kozien70 pisze:Pawrzes, ale masz na myśli tylko Warszawę i okolice? Czy to Ty pojechałeś po bandzie i wrzuciłeś całą Polskę (T-mobile L800/2600) bez weryfikacji, tylko na podstawie pozwoleń? :-)

Dodałem wszystkie te stacje 800/2600 Orange w aglomeracji + najnowsze T-Mobile :-)
Po bandzie pojechał administrator serwisu migrując dane LTE z pewnej tajemniczej bazy T-Mobile ;-)

Pozdrawiam
 #915914  autor: Kryniczanin
 15 mar 2017, 05:34
No i mamy wyniki

Cyfrowy Polsat 94,5 236 514 118%
P4 117,6 221 402 82%
Orange 40,2 95 218,8 130%
T-Mobile 39,7 83 191* 130%*

Razem 292 635 1325,8 109%


źródło: http://www.telepolis.pl/wiadomosci/w-20 ... 38021.html

T-Mobile to 37% CP bądź prawie 50% P4.
 #915924  autor: bobix
 15 mar 2017, 08:22
Pawrzes pisze:
Mixiorek pisze:Przyznać się kto to zrobił? :-)

Ja :-)

No to teraz został zweryfikowany ogromny obszar wszystkich działających stacji 800/2600 więc jest wysyp nowych lokalizacji: http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 32&zoom=12

Teraz już praktycznie wszędzie nowe pasma odpalają wspólnie, jak widać w aglomeracji warszawskiej mało już zostało lokalizacji z których nowe pasma nadaje tylko jedna sieć.
Dlaczego jak odpalają L2600 to nie odpalają równocześnie też L800?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 #915925  autor: Mixiorek
 15 mar 2017, 08:23
CP i Play przerzucają spoooro danych. Ależ naszym operatorom rośnie transmisja w sieci i końca wzrostów nie widać.

Nic dziwnego, że są momenty, że Play przy 40MHz na stacji działa mocno tak sobie. Wczoraj wieczorem w Kosntancinie-Jeziornie na RBM próbowałem zrobić test. Wyszło coś około 6/2Mb/s przy LTE z 40MHz na stacji i agregacją. Po czym kolejny test wywalił się na uploadzie... i przelogowało mnie do roamingu TMobile. Nie pamiętam, żebym miał taki przypadek. Karają za speedtesty i przerzucają do roamingu gdzie jest max 3Mb/s? :mrgreen:
Nie dziwię, się że Play tak szybko rozbudował swoją sieć w 2016r i zamierza iść dalej w kolejnych dwóch latach. Biorąc pod uwagę ilość stacji własnych i ilość przewalanych danych mają najniższy wskaźnik. Ktoś kojarzy jaki % transmisji w Play przechodzi przez sieć własną?

Biorąc pod uwagę te statystyki nasi operatorzy powinni sporo inwestować w pojemność i nowe stacje. Mają sporo pasma LTE niech działają i inwestują.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
  • Strona 634 z 1158
  • 1
  • 632
  • 633
  • 634
  • 635
  • 636
  • 1158
  • 1
  • 632
  • 633
  • 634
  • 635
  • 636
  • 1158