DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #213672  autor: elrond
 19 sie 2007, 12:51
Jak wszyscy wiedzą - używanie komórek w samolotach jest zabronione. Od niedawna producenci wychodzą na przeciw oczekiwaniom klintów i oferują w telefonach tryb flight mode/offline, dzieki któremu telefon z niczym sie nie łączy, a pozostają aktywne jedynie jego funkcje multimedialne.

I teraz nasuwa się pytanie - jak zareaguje stewardessa jak zobaczy w rękach pasażera włączony telefon?? Być moze będzie już zaznajomiona z owym "lotniczym trybem telefonu" a jeśli nie? :-)

Czy uzywaliscie w ten sposób telefonów na pokładach samolotów?

I co ogólnie myślicie na temat komórek w samolotach, czy pomysłach na mini-BTSy na pokładach?

 #213678  autor: wtd
 19 sie 2007, 12:58
Najprościej zapytać stewardesy, zawsze w samolotach mówią coś w stylu "na pokładzie obowiązuje zakaz używania telefonów komórkowych, w wypadku wątpliwości dotyczących innych urządzeń elektronicznych prosimy o kontakt z obsługą samolotu". Myślę że jak jej wyjaśnisz że telefon działa we flight mode i nie emituje więcej fal elektromagnetycznych niż np. odtwarzacz mp3 to nie powinno być problemu, no chyba ż trafisz na jakąś upartą stewardesę.

 #213680  autor: orB
 19 sie 2007, 13:00
Komórki bym używał żeby się nie zanudzić w podróży. Co mnie stewardessa obchodzi, włączam flight mode i się bawie ;) Stewardessy powinny być doinformowywane(i pewnie są).

A BTS-y moim zdaniem nie są aż tak konieczne, 99% rozmów może poczekać. Komórka jest dla człowieka, a nie na odwrót.

 #213695  autor: Irek
 19 sie 2007, 13:29
Oj jeszcze torszkę i będzie można normalnie korzystać z telefonów komórkowych w samolotach, a to wszystko dzięki technologii pico cell, która zakłada montowanie na pokładach samolotów BTSów o małej mocy. Ta usługa jest testowo wykorzystywana w samolotach austarlijskich linii lotniczych Quantas.

"And one more thing..."

 #213739  autor: stanax
 19 sie 2007, 15:48
--
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2007, 11:16 przez stanax, łącznie zmieniany 1 raz.

 #213758  autor: Mel
 19 sie 2007, 17:07
Wchodząc do samolotu zawsze mam wyłączoną komórkę. Żadne fligh mode. Tymbardziej, że tam komórka nie jest mi do niczego potrzebna. Nie zdarzyło mi się zauważyć podczas lotów, żeby ktokolwiek się bawił telefonem.
Niemniej, uważam, że Polacy fatalnie zachowują się w samolotach.

 #213759  autor: JacekS
 19 sie 2007, 17:25
A ja uwazam ze Polacy zachowuja sie w samolotoach jak kazdy czyli normalnie, natomiast ja podczas podrozy samolotem liniami easyjet normalnie sluchalem mp3 z telefonu bez przelaczania w flight mode i nikt ani razu sie nie przyczepil, podobnie widzialem u innych pasazerow kotrzy nie zglaszali tego wczesniej a uzywali telefony do sluchania mp3 itp.

 #213763  autor: stanax
 19 sie 2007, 17:38
--
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2007, 11:14 przez stanax, łącznie zmieniany 1 raz.

 #213772  autor: Mel
 19 sie 2007, 18:24
Ja również przepraszam za ot.
Najczęściej latam do Norwegii i Szwecji i być może mam pecha, ale notorycznie Polacy wstają z miejsc, kiedy samolot podchodzi do lądowania bądź już kołuje na lotnisku, a wyraźnie jest powiedziane (jeśli ktoś nie rozumie, to wyświetlony jest obrazek), że pasów nie należy odpinać aż kapitan pozwoli. W tym czasie wyciągane są podręczne bagaże z szafek nad głowami. I nie pomagają napomnienia kapitana (no tak, można ich nie rozumieć), ale jak tylko taki delikwent zobaczy stewardessę bądź stewarda to od razu wie o co chodzi. Upychanie podręcznego bagażu pod fotelami, pchanie się do wyjścia, alkohol przemycany na pokład samolotu.
Nic dziwnego, że się wstydzę w takich momentach.

 #214146  autor: Dideq
 20 sie 2007, 22:34
Mel pisze:Nic dziwnego, że się wstydzę w takich momentach.
Niestety są elementy w naszym narodzie których nie da się nauczyć manier. Takiego "bydła" nie wypuszcza się poza kraj IMO. Ja bym dodał że jeszcze burdel po sobie zostawiają w samolocie. :|