DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #97157  autor: znal
 21 sie 2006, 15:54
problem polega na tym ze nie moge sie polaczyc przez gprs (komunikat: polaczenie gprs nie jest dostepne) chociaz konto jest aktywne i polaczenie jest dobrze skonfigurowane

zanim wystapil problem skonczyl sie okres waznosci, po czym konto zostalo doladowane ale gprs dalej nie dzialal (dopiero po wylaczeniu i wlaczeniu fona zaczal hulac)

obecnie jest ok, ale pytanie brzmi co zrobic zeby gprs dzialal caly czas gdy konto jest wazne (zeby nie trzeba bylo dodatkowo resetowac telefonu) ?

telefon: nokia 6230i (soft 3.70)
siec: simplus
gprs skonfigurowany automatycznie przez smsa (profil internet_gprs)
 #97160  autor: Sirmark
 21 sie 2006, 16:07
znal pisze: zanim wystapil problem skonczyl sie okres waznosci, po czym konto zostalo doladowane ale gprs dalej nie dzialal (dopiero po wylaczeniu i wlaczeniu fona zaczal hulac)
powiedzialbym ze nie ma tu nic dziwnego.
zakladajac ze jest stara platforma na Simplusie. to po wykorzystaniu limitu zostalo wsio zawieszone.
Po doladowaniu dostaje odwieszone, nastepuje wtedy odpowiednia komunikacja SMS-ami,
ktore uaktualniaja stan na karcie SIM. Aby to sie poprawnie odbylo jest potrzeba wylaczenia i wlaczenia telefonu.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew
 #97239  autor: znal
 21 sie 2006, 20:50
SirmarK pisze: powiedzialbym ze nie ma tu nic dziwnego.
zakladajac ze jest stara platforma na Simplusie. to po wykorzystaniu limitu zostalo wsio zawieszone.
ale platforma jest nowa :!:
btw na 6230i nie dziala stara (tzn. mozna rozmawiac 2 sekundy) i chcąc nie chcąc trzeba przejsc na nową

rozmowy i wyslanie smsow wychodzacych jest mozliwe od razu po doladowaniu konta tylko ten gprs wymaga resetu :x

 #97276  autor: D@rio
 21 sie 2006, 22:44
jak masz ustawiony GPRS w telefonie? Masz tryb "zawsze on-line" czy "gdy trzeba"(czy jakoś tak)?

Obrazek

 #97308  autor: znal
 22 sie 2006, 00:42
mam ustawione "gdy trzeba"

 #97518  autor: D@rio
 22 sie 2006, 19:07
hmmm...nie wiem czy jakoś da się to obejść. Jedyny sposób jaki mi się nasuwa to poprostu ustawienie GPRS-u jako "zawsze on-line". Widocznie wynika to ze sposobu konfiguracji sieci...

Obrazek

 #97541  autor: Kaczy
 22 sie 2006, 19:39
D@rio pisze:hmmm...nie wiem czy jakoś da się to obejść. Jedyny sposób jaki mi się nasuwa to poprostu ustawienie GPRS-u jako "zawsze on-line". Widocznie wynika to ze sposobu konfiguracji sieci...
Chyba to będzie najlepsze rozwiązanie.
Pamiętam jak moja ex dziewczyna miała problem z MMS`ami w N 6100. Ustawienia były w porządku. Dopiero zmiana na "zawsze on-line" pomogła i mogła odbierać MMS`y.

...::: Made for loneliness :::...