DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 6 z 7
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

 #555214  autor: Wulo
 19 maja 2012, 19:14
aquick pisze:Wulo zalogował tzn. na wyświetlaczu ukazała Ci się nazwa operatora zagranicznego (oprócz nazwy PLAY) i mogłeś wykonywać/przyjmować połączenia, czy tylko podczas ręcznego wyszukiwania sieci pojawiały się nazwy obcych operatorów? Bo tutaj jest różnica.
Ukazała się nazwa operatora szwedzkiego, była jedna kreska zasięgu i normalnie można było wykonać połączenie, chwilę to potrwało ale sygnał był, potem przełączyło na drugiego szwedzkiego operatora i też można było wykonać połączenie. Nie robiłem żadnego ręcznego wyszukiwania. Ten stan utrzymywał się przez cały okres przebywania na plaży, jakieś około 3h, po wyjściu z plaży pojawili się tylko polscy operatorzy. Postaram się niedługo powtórzyć tą sytuację.

 #555242  autor: perun
 19 maja 2012, 22:19
W Gdyni czasem łapie sygnal roznych rosyjskich sieci, glownie beeline. Nie mogę sie jednak do zadnej z ruskich sieci zalogowac, ale telefon wyszukuje.
Pamiętam, ze kiedys byłem w Niemczech na Rugii i bez problemu lapalem plusa i korzystalem z telefonu jak w kraju.
Za granica tez jest podobnie, w Hong Kongu logowałem sie do sieci z Chin i Makau, w Singapurze z Malezji.
Z doswiadczenia moge powiedziec, ze sygnal sieci komorkowych swietnie leci po wodzie, szczegolnie nocą. Bedac na statku kilkanascie mil od brzegu na pokladzie zawsze jest full zasięg. Czemu operatorzy tak 'wbiajaja' sie sygnalem za granice?? Jak np niemiec jedzie do Polski i jako pierwsza nasza siec zlapie np t-mobile to juz prawdopodobnie przy tej sieci bedzie chcial zostac caly pobyt w Polsce kojarzac ja z najlepszym zasiegiem.
Kilka tygodni temu czytalem artykul, ze przygraniczni niemcy, ktorzy nie moga liczyc na dobrego neta kablowego lub jakiegokolwiek niemieckiego 3g korzystaja z naszych sieci, glownie play na umts 900Mhz.

 #555273  autor: aquick
 20 maja 2012, 00:53
Wulo pisze:Ukazała się nazwa operatora szwedzkiego, była jedna kreska zasięgu i normalnie można było wykonać połączenie
No to super :lol: , czyli jak się ma szczęście, to się zaloguje. Rozumiem, że SMS-y powitalne przyszły.

Wakacje 2011r., Władysławowo
Obrazek
Obrazek

Karpacz, sieć po lewej to o2-CZ
Obrazek

Pozdro :D

Obrazek

 #555304  autor: Wulo
 20 maja 2012, 11:53
No to super , czyli jak się ma szczęście, to się zaloguje. Rozumiem, że SMS-y powitalne przyszły.
Tak, dostałem 2 smsy powitalne i można było normalnie dzwonić. Mieszkam 4km od morza, więc przy kolejnej okazji jak będę na plaży spróbuję jeszcze raz.

 #555337  autor: Kryniczanin
 20 maja 2012, 14:18
Na morzu jest bardzo dobre rozchodzenie się fal radiowych więc nie dziwi mnie zasięg Szwedzki i Rysyjski.

 #555669  autor: aquick
 21 maja 2012, 18:08
Wulo pisze:jak będę na plaży spróbuję jeszcze raz
Jak będziesz mógł to możesz zrobić też jakąś fotkę, gdyby się zalogowało.

Pozdro :wink:

[ Dodano: 2012-05-23, 01:51 ]
Mam pytanie głównie do osób mieszkających w Trójmieście.

Jak wygląda sprawa zasięgu sieci dostępnych na statkach - głównie sieć MCP (roaming na statkach), które dopływają do portu? Można zalogować się do tych sieci, czy na statkach przed dopłynięciem do portu wyłączają dostęp do MCP?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :lol:

Obrazek

 #570918  autor: marcinek243
 29 lip 2012, 00:11
Jastarnia(Płw.Helski.) Mnogość sieci na plaży. Do jednej udało się zalogować ale po minucie wywaliło. Oczywiście sms-y powitalne przyszły :smt005 . Na 2g się nie patrzeć bo telefon ma tylko 2g :smt010 Na szaro sieci zabronione. Jak myślicie szwecja czy rosja? na samej górze t-mobile.pl ale się nie zmieściło :wink:
Obrazek

 #570933  autor: joxar1
 29 lip 2012, 07:39
Zdecydowanie Rosja (Beeline, MegaFon RUS) i Litwa (Tele2)

U mnie na molo w Kołobrzegu telefon "słyszał" sieci z Litwy, Łotwy, Danii, Niemczech i Szwecji (do żadnej nie dało się zalogować)

 #570961  autor: aquick
 29 lip 2012, 12:50
marcinek243 pisze:Mnogość sieci na plaży.
Byłem wczoraj w Łebie i niestety moje 2 telefony nie wyszukały żadnych sieci zagranicznych :|. Dostępne były tylko nasze PL.
marcinek243 pisze:Do jednej udało się zalogować ale po minucie wywaliło. Oczywiście sms-y powitalne przyszły .
Niech zgadnę, że wpuścił Cię Beeline? ;-)
Wystarczy, że telefon tylko na kilka sekund zaloguje się do zagranicznej sieci a potem wróci do macierzy i SMS'y powitalne przychodzą :wink:

Pzdr :D

Obrazek

 #570987  autor: Wolf
 29 lip 2012, 15:01
MTS też rosyjskie zdaje się ;)
aquick pisze:Byłem wczoraj w Łebie i niestety moje 2 telefony nie wyszukały żadnych sieci zagranicznych
Najlepiej wieczorem przy spokojnym morzu sprawdzać. :)

GSM:
Orange, Plus, T-Mobile, Heyah, Lycamobile DE, mBankmobile, Play, Sferia, UPC.
GSM (tylko dane pakietowe):
iPlus, Aero2
VoIP:
HaloNet, easyCALL

 #571003  autor: joxar1
 29 lip 2012, 17:08
Wolf pisze:Najlepiej wieczorem przy spokojnym morzu sprawdzać. :)
Niekoniecznie. Ja sprawdzałem w upalny dzień przy "normalnym" morzu i znajdowało.

 #571004  autor: marcinek243
 29 lip 2012, 17:29
aquick pisze:
Byłem wczoraj w Łebie i niestety moje 2 telefony nie wyszukały żadnych sieci zagranicznych
Zależy od miejsca. Np. ja w mielnie przez 2 tyg nic nie złapałem :smt009
aquick pisze:Niech zgadnę, że wpuścił Cię Beeline? ;-)
Tak. :smt005

 #571050  autor: aquick
 29 lip 2012, 21:23
Wolf pisze:Najlepiej wieczorem przy spokojnym morzu sprawdzać.
Wiem, że mogłoby to coś dać, ale niestety w Łebie byłem tylko na 1 dzień, jak się to pisze - "po interesie". Gdybym mógł pozwolić sobie na dłuższy pobyt to spróbowałbym szukać o różnej porze dnia.
marcinek243 pisze:Tak.
Spytałem Cię o to, ponieważ z 2-3 lata temu będąc w 3mieście po ręcznym wybraniu sieci Beeline wskaźnik zasięgu spadł do 0 podczas logowania, po czym po kilku sekundach pokazały się 2 "kreski" z 5 możliwych, ale telefon nadal był w trakcie logowania. Po 2,3 minutach "mielenia" z logowaniem ukazał się niestety mój "ulubiony" komunikat "sieć zabroniona". Wcześniejsze próby skutkowały po kilku sekundach komunikatem "nie znaleziono sieci".

Pzdr :D

Obrazek
 #571950  autor: Mordrag
 02 sie 2012, 22:16
Będąc przejazdem w Jastarni znalazłem o to takie sieci

Obrazek

Czym różni się SWEDEN od Sweden 3G ? Wiem, że podobny temat już był lecz znaleźć nie mogłem, ale mnie to zastanawia, że znalazło takie odległe sieci i to na UMTS2100 tak poza tym co to za sieć 3 SE ?

Do tych sieci nie było można się zalogować, w sumie mnie to nie dziwi. Choć morze było spokojne, pogoda słoneczna i powietrze dość suche. Ciekawe czy od Strony Szwedzkiej uda się znaleźć Polskie sieci. W sumie bardzo prawdopodobne skoro AERO2 łapie z Helu i Gdańska w okolicach Krynicy Morskiej na plaży.

Otrzymanie 2 ostrzeżeń na koncie od osoby, która nie potrafi scalić wątków pochlebia mi, gdyż osoba o tak ograniczonych możliwościach intelektualnych poświęciła swój czas, by nauczyć się dać warna na konto :D

 #571962  autor: marcinek243
 02 sie 2012, 23:03
Ja łapałem rosje. Ale Szwecja to już wysze loty gratulacje :wink:

 #571963  autor: aquick
 02 sie 2012, 23:06
Mordrag pisze:co to za sieć 3 SE ?
Three SE :lol:. Sieć "3" jest w kilku państwach, m.in. u naszych północnych sąsiadów.

[ Dodano: 2012-08-02, 23:08 ]
marcinek243 pisze:Ale Szwecja to już wysze loty gratulacje
Jak szczęście dopisze to ujrzysz na wyświetlaczu sieci z Litwy albo Łotwy nawet (Bite) ;-)

Obrazek

 #571966  autor: Mordrag
 02 sie 2012, 23:10
W takim razie zwracam się z uprzejmą prośbą do moderatora o scalenie tych wątków z tamtym istniejącym już tematem.

Otrzymanie 2 ostrzeżeń na koncie od osoby, która nie potrafi scalić wątków pochlebia mi, gdyż osoba o tak ograniczonych możliwościach intelektualnych poświęciła swój czas, by nauczyć się dać warna na konto :D

 #571999  autor: Laudav
 03 sie 2012, 01:06
Witam,

mieszkam 41 km od granicy z Ukraina. W domu, po wyszukianu dostepnych operatorow, czasami zdarza sie ujrzec na wyswietlaczu nazwe ukrainskiej sieci Kyivstar, ale wszelkie proby zalogowania koncza sie porazka. Kilka godzin temu bylem w terenie oddalonym ok. 15-20 min pieszo od domu. Wysokie wzniesienie, wokol pola uprawne, a w oddali pobliskie miejscowosci oraz lasy. Z ciekawosci wlaczylem wyszukiwanie sieci i ku mojemu zdziwieniu, oprocz nazw polskich operatorow, pojawily sie wymieniony Kyivstar, life:) i MTS UA. Zalogowanie do dwoch ostatnich okazalo sie nieudane, natomiast zaskoczyl mnie rezultat logowania do Kyivstar. Mialem pelny zasieg. Oczywiscie mozna to wytlumaczyc polozeniem w ktorym sie znalazlem, co zreszta bylo widoczne rowniez w zasiegu naszych rodzimych sieci. W domu mam zasieg 2G z Plusa, a w odleglosci zaledwie kilkunastu minut od domu jest to juz HSPA+. Co wiecej, mieszkam w tak malej miejscowosci, ze jedynie Plus daje mozliwosc bezproblemowego uzytkowania. Pozostale z polskich sieci zazwyczaj po wyszukaniu nie widnieja jako znalezione.

 #572002  autor: amigo007
 03 sie 2012, 02:33
Laudav pewnie to wiesz. Ale może ci podpowiem, jakbyś w przyszłości rozważał zmianę operatora to jeszcze play ci wchodzi w rachubę. Który także korzysta z zasięgu plus gsm. Także nie jesteś skazany tylko i wyłącznie na plusa :-)
  • Strona 6 z 7
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7