DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 52 z 197
  • 1
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 197
 #1108732  autor: DeTomek
 25 gru 2020, 10:45
U mnie na Poco F2 Pro w Plush na kartę działało zarówno VoWifi, jak i VoLTE... aż do dzisiaj. Teraz działa tylko VoLTE. Jak wpisuję *101# to w aktywnych usługach pozostało tylko VoLTE. Próba ponownej aktywacji VoWifi nic nie daje.

Czyżby Plus coś kombinował z tymi usługami? A może poszli drogą Orange i wyłączają je w telefonach, które oficjalnie nie są wspiarane?

anduanmix pisze:
24 gru 2020, 20:55
Xiaomi pocofone F2 pro 5g w plus abonament w plush. Działa VoLte i VoWifi bez problemów. W Huawei p30 i realme 6 nie działa . Brak takich opcji w menu. Czy to musi odblokować producent jakaś aktualizacja ? Żeby działały te usługi ? W plusie mam aktywowane te usługi na tych nr dla tych telefonów.
 #1108735  autor: MaciejM
 25 gru 2020, 11:29
Mimo późnego wprowadzenia VoLTE i WiFiCalling przez Plusa wychodzi na to, że Orange ma najgorszej wdrożone te technologie w Polsce ? Brak USSD czy smsów i blokowanie urządzeń spoza ich śmiesznej listy, pomijając iPhony stawia Orange daleko w tyle.
 #1108738  autor: klaudia123
 25 gru 2020, 12:42
1. wolą wydać na reklamę niż na jakość
2. jakość jest w reklamie
3. podpisz umowę i płać?
coś z tego zapewne ich kieruje...

Co do Play, on miał najłatwiej, najmłodsza platforma oraz technologia obsługiwana przez sieć, daje większe możliwości świadczenia usług.
Rozumiem rozczarowanie, z powodu braku SMS/MMS czy blokad lokalizacyjnych dla usługi VoWiFI, ale tu jest winne tylko widzimisię operatora.
Bonusem jest to, iż VoLte będzie musiało być "na siłę" wprowadzone. Chyba, iż wolisz transmisję 5G(nSA), gdzie LTE pomaga, a przy rozmowie telefonicznej wylądujesz w 3G... Opcja transmisji HSPA+ z jednoczesną rozmową telefoniczną jest możliwa. Ale przy obecnej wycinance pasma, strasznie ucierpi jakość.
Ostatnio zmieniony 25 gru 2020, 23:11 przez f0ku5, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: nie cytuj całego posta, jeśli odpowiadasz tuż pod nim
 #1108740  autor: Kryniczanin
 25 gru 2020, 12:47
U mnie na Poco F2 Pro w Plush na kartę działało zarówno VoWifi, jak i VoLTE... aż do dzisiaj. Teraz działa tylko VoLTE. Jak wpisuję *101# to w aktywnych usługach pozostało tylko VoLTE. Próba ponownej aktywacji VoWifi nic nie daje.
U mnie to samo na Szajsungu. Musisz wyłączyć VoLTE i ponownie aktywować VoWIFI wtedy wszystko działa.
 #1108742  autor: MaciejM
 25 gru 2020, 13:02
klaudia123 pisze:
25 gru 2020, 12:42
MaciejM pisze:
25 gru 2020, 11:29
Mimo późnego wprowadzenia VoLTE i WiFiCalling przez Plusa wychodzi na to, że Orange ma najgorszej wdrożone te technologie w Polsce ? Brak USSD czy smsów i blokowanie urządzeń spoza ich śmiesznej listy, pomijając iPhony stawia Orange daleko w tyle.
1. wolą wydać na reklamę niż na jakość
2. jakość jest w reklamie
3. podpisz umowę i płać?
coś z tego zapewne ich kieruje...

Co do Play, on miał najłatwiej, najmłodsza platforma oraz technologia obsługiwana przez sieć, daje większe możliwości świadczenia usług.
Rozumiem rozczarowanie, z powodu braku SMS/MMS czy blokad lokalizacyjnych dla usługi VoWiFI, ale tu jest winne tylko widzimisię operatora.
Bonusem jest to, iż VoLte będzie musiało być "na siłę" wprowadzone. Chyba, iż wolisz transmisję 5G(nSA), gdzie LTE pomaga, a przy rozmowie telefonicznej wylądujesz w 3G... Opcja transmisji HSPA+ z jednoczesną rozmową telefoniczną jest możliwa. Ale przy obecnej wycinance pasma, strasznie ucierpi jakość.
Pamiętam jak na spotkaniach odnośnie IMSa w Orange w 2014/2015 r. pewna decyzyjna osoba palnęła by WifiCalling było dostępne tylko i wyłącznie z sieci stacjonarnej Orange dobrze, że tak się nie stało. Niestety w OPL jest dużo osób decyzyjnych z poprzedniego ustroju, którzy nie rozumieją do końca nowych technologii, ale mają najwięcej do powiedzenia i później wychodzą takie kwiatki jak blokowanie terminali spoza listy, brak kodów USSD po VoLTE/WifiCalling czy smsów po WifiCalling.
Plus z nich wszystkich miał najstarszą platformę, T-Mobile nie lepszą. Ale jakoś dali radę i zrobili to lepiej niż Orange, który w tych latach wdrażał też nowy system do billingowania.

Obawiam się, że to co robią teraz z blokowaniem terminali do VoLTE i Wifi Calling stanie się to samo z 5G, zastanawiam się jak obsłużą 5G i rozmowy głosowe dla urządzeń, które nie są na ich liście wspieranych urządzeń VoLTE i WifiCalling.

Dlaczego wdrożenie IMSa w Play wyszło najlepiej ? zespół, który nad tym pracował miał przede wszystkim otwarty umysł, wręcz całkowite przeciwieństwo ludzi, którzy zajmowali się tym w Orange.

Najśmieszniejsze jest to, że Orange sam sobie podłożył kłody pod nogi. Jak on teraz zrobi refarming z 3G do LTE czy 5G skoro nadal dużo rozmów będzie musiało być obsługiwane poza VoLTE.

Ciekawostka w stylu "zrób to sam"
Jeżeli jesteście w Orange. Włączcie tryb samolotowy następnie włączcie Wifi tak by włączyło się wifi Calling. Teraz wyłączcie tryb samolotowy. I tak oto przestaje działać VoLTE w Orange analogicznie sytuacja występuje nagminnie przy słabym zasięgu i Wifi Calling. Sprawdzałem na różnych telefonach i innych operatorów. Nie udało mi się powtórzyć tego problemu w Play czy T-Mobile, Plusa jeszcze nie przetestowałem.
 #1108756  autor: Gormar
 25 gru 2020, 15:49
Nareszcie tuż przed świętami udało mi się uruchomić VoLTE i VoWiFi w Play na moim Moto One Action z wolnej dystrybucji (reteu).
Okazało się, że trzeba skontaktować się z BOK i poprosić o uruchomienie tych usług na danym numerze. U mnie akurat było trochę śmiesznie, gdyż babka stwierdziła, że VoLTE już jest uruchomione to aktywuje mi tylko WiFi Calling. Po tym zabiegu VoLTE ruszyło zaraz po zakończeniu rozmowy, a z VoWiFi głowiłem się dodatkowe kilka godzin, aż w necie znalazłem informację, że router musi obsługiwać IPSec passthrough, które u siebie celowo wyłączyłem, gdyż kto by tam chciał korzystać z VPN. Tylko przestępcy. ;)

Akurat przyda się na odwiedziny u rodziny, gdyż tam mają słaby zasięg sieci komórkowych, ale do ich domu dociągnięty jest światłowód. Trzeba będzie potestować. :)
 #1108762  autor: Mixiorek
 25 gru 2020, 16:23
iphoneski pisze:
23 gru 2020, 19:09
Panowie, a będzie gdzieś zapis tej licytacji? Nie mogłem być live a narobiliście smaka tym dźwiękiem ;)

Niestety doświadczenie mówi, że audycje nie trafiają do późniejszego odsłuchu. To nadal testy a nie nadawanie "produkcyjne".
lordbyd pisze:
23 gru 2020, 19:19
Ze zdjęcia na Facebooku wynika, że internetowe radio 357 posiada hybrydę telefoniczną AVT Magic TH2 plus, z adapterem GSM.

Dźwięk był naprawdę znakomitej jakości. Wszystko wskazuje na telefony a nie na komunikatory bo faktycznie jest dostępny tylko numer. Chyba, że "wdzwonili" się z tymi osobami już przez kompa ale moim zdaniem jednak to był telefon.
MaciejM pisze:
25 gru 2020, 11:29
Mimo późnego wprowadzenia VoLTE i WiFiCalling przez Plusa wychodzi na to, że Orange ma najgorszej wdrożone te technologie w Polsce ? Brak USSD czy smsów i blokowanie urządzeń spoza ich śmiesznej listy, pomijając iPhony stawia Orange daleko w tyle.

IMHO Play nadal robi to najlepiej. Wdrożone w wielu ofertach, również prepaid. No i szeroko dostępne EVS. Jak dla mnie bardzo ważna sprawa.
Jeżeli TMobile udostępni VoLTE w GO to wtedy zrównają się z Play. Plus i Orange mają braki. Play ma jak dla mnie jeden minus. Nadal oczywiste dziury w zasięgu.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1108768  autor: kozien70
 25 gru 2020, 17:14
Zgadzam się, Play robi to najlepiej. Do jego zalet/przewag dodajmy jeszcze ViLTE czyli połączenia video. Nikt z polskiej konkurencji tego nie ma. ViLTE może się wydawać usługą niszową, ale ja np. chętnie z tego korzystałem w Play podczas rozmów z osobą starszą w rodzinie, teraz w okresie pandemii. Instalacja i obsługa dla takiej osoby komunikatora to czarna magia, a w ViLTE podczas zwykłej rozmowy naciskamy kamerkę i video leci. Sprawdzało się super.
 #1108770  autor: kozien70
 25 gru 2020, 17:49
No skoro tylko Play ma, to jak można byłoby skorzystać z tego w rozmowie z innym operatorem? ;)
W moim Play na kartę rozmowa ViLTE jest rozliczana w ramach wykupionego pakietu no limit. Czyli nic dodatkowo za nią nie płacę.
 #1108776  autor: kozien70
 25 gru 2020, 18:33
bed pisze:
03 gru 2020, 22:38
A ja za to dostałem taką odpowiedź:
Sprawdziliśmy zgłoszenie. Dziękujemy za informacje. Państwa zgłoszenie zostało przekazane do działu odpowiadającego za wdrożenie i utrzymanie usługi WiFi Calling.VoLTE.
Sprawa jest nam znana, prowadzimy rozmowy z firmą Samsung w celu ponownego udostępnienia opcji WiFi Calling i VoLTE w S7 Edge w oprogramowaniu XEO. Prosimy o cierpliwość
Na sammobile widzę, że pojawiło się nowe XEO dla Galaxy S7 Edge, datowane na 20 grudnia.
Zweryfikujcie, prawdopodobnie jest z poprawką na VoLTE w nju. Ja swoją S7ke będę miał w rękach dopiero po Nowym Roku.
 #1108778  autor: weissmann
 25 gru 2020, 18:55
Dokładnie, ja też czekam z aktualizacją 2 telefonów w nju, jak ktoś ma dostęp do karty nju, S7 Edge i już zaktualizował, będę wdzięczny za sprawdzenie.
Ostatnio zmieniony 25 gru 2020, 23:15 przez f0ku5, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: nie cytuj całego posta, jeśli odpowiadasz tuż pod nim
 #1108781  autor: bed
 25 gru 2020, 19:45
U kumpla po aktualizacji zaczęło znowu działać VoWiFi w S7. Wygląda na to, że ktoś zmotywował Samsunga do roboty. Oby więcej nie napsuli ;)

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #1108782  autor: DeTomek
 25 gru 2020, 20:14
Faktycznie pomogło, dzięki!
Kryniczanin pisze:
25 gru 2020, 12:47
U mnie na Poco F2 Pro w Plush na kartę działało zarówno VoWifi, jak i VoLTE... aż do dzisiaj. Teraz działa tylko VoLTE. Jak wpisuję *101# to w aktywnych usługach pozostało tylko VoLTE. Próba ponownej aktywacji VoWifi nic nie daje.
U mnie to samo na Szajsungu. Musisz wyłączyć VoLTE i ponownie aktywować VoWIFI wtedy wszystko działa.
 #1108784  autor: rsig
 25 gru 2020, 21:42
MaciejM pisze:
25 gru 2020, 13:02
Ciekawostka w stylu "zrób to sam"
Zrobiłem i albo mi się udało albo nie do końca zrozumiałem metodologię testu.
Jeżeli jesteście w Orange. Włączcie tryb samolotowy następnie włączcie Wifi tak by włączyło się wifi Calling. Teraz wyłączcie tryb samolotowy.
Ale w trakcie rozmowy przez wifi calling? To mój telefon zgłosił że nie da się wtedy wyłączyć trybu samolotowego.
I tak oto przestaje działać VoLTE w Orange
Hmm... Jak wyłączyłem tryb samolotowy (oczywiście nie w czasie rozmowy) to wifi calling działało nadal, jedyne co się zmieniło to że włączyła się sieć komórkowa, wraz z VoLTE oczywiście.
analogicznie sytuacja występuje nagminnie przy słabym zasięgu i Wifi Calling.
Że przy słabym zasięgu sieci są problemy to oczywiste, bo telefon się często przełącza wtedy na 3G, a w 3G VoLTE nie ma (w przeciwieństwie do HD Voice które działa nawet w 2G).
Martino pisze:
25 gru 2020, 17:37
A z ciekawości... skoro tylko Play to ma to można dzwonić za pomocą ViLTE tylko Play to Play ?
Nie dość że tylko z Play do Play to jeszcze tylko z Samsunga na Samsunga (bo poza Samsungami mało który telefon obsługuje ViLTE, niektóre Huawei i Honory).
kozien70 pisze:
25 gru 2020, 17:49
No skoro tylko Play ma, to jak można byłoby skorzystać z tego w rozmowie z innym operatorem? ;)
Jeśli obaj rozmówcy są w Play, ale jeden w roamingu to dalej ViLTE działa?
W moim Play na kartę rozmowa ViLTE jest rozliczana w ramach wykupionego pakietu no limit. Czyli nic dodatkowo za nią nie płacę.
AFAIR w poprzedniku ViLTE (czyli 3G Video Call) nawet nie trzeba było włączać transmisji danych podczas rozmowy video. W ViLTE też nie trzeba włączać internetu (wiem że i tak nie traci się ani bita z pakietu, chodzi tylko o samą kwestię czy da się rozmawiać bez włączonego internetu)?
 #1108785  autor: kozien70
 25 gru 2020, 22:48
VoLTE nie działa w roamingu krajowym, więc siłą rzeczy ViLTE również nie. Co do transmisji - mam ją zawsze aktywną, więc nie wypowiem się zanim nie zrobię testu przy jakiejś okazji. VoLTE nie potrzebuje włączonej transmisji danych, zatem ViLTE na 99.9% również.
 #1108789  autor: weissmann
 26 gru 2020, 08:43
Samsung naprawił błąd wprowadzony w listopadowym XEO dla S7 Edge, polegający na nie działającym VoLTE i WiFi Calling w nju mobile (w Orange działało). Także można bez obaw instalować najnowsze grudniowe XEO.
 #1108791  autor: Mixiorek
 26 gru 2020, 09:35
Zainstalowałem wczoraj na S7 XEO ten nowy soft i miałem Was pytać czy powróciły usługi w Orange Flex? A może dodali konfig dla Plusa?
Ktoś, coś, sprawdzi?

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1108792  autor: kozien70
 26 gru 2020, 09:43
Ale we Flexie działało cały czas bez zarzutu. Problem dotyczył tylko kart SIM z brandem nju, które identyfikują się jako operator nju a nie Orange.
  • Strona 52 z 197
  • 1
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 197
  • 1
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 197