DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 7 z 98
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 98

 #238047  autor: przemek910
 08 gru 2007, 08:45
Te kropki były bodajze dla którejś taryfy TakTaka i ozaczały one czy się znajdujemy w swojej strefie - lub coś takiego, nie pamiętam dokładnie.

 #238049  autor: tejerek
 08 gru 2007, 09:24
Było to dla taryfy moja okolica w której połączenia były tańsze.

Pozdrawiam wszystkich...

 #238062  autor: zik
 08 gru 2007, 10:53
no to wiem, ale czy kropeczki te są nadal w Polsce czy znikły jak u mnie? Zniknięcie tych kropek tłumaczyłoby kilkudniową przerwę w emisji cell info przez Erę...

 #238063  autor: aga
 08 gru 2007, 10:55
zik pisze:no to wiem, ale czy kropeczki te są nadal w Polsce czy znikły jak u mnie?
U mnie nigdy nie było kropeczek przed nazwą. Może faktycznie to ma coś wspólnego z taryfą w TT.

 #238091  autor: zik
 08 gru 2007, 13:28
tak, ma to związek z taryfą w TakTaku. Z doświadczenia wiem, że kropeczek nie było nigdy w dużych miastach, tylko na jego peryferiach i na wsiach. Teraz jednak znikły, jest to pewnie spowodowane tym że bardzo mało abonentów ma już tą starą taryfę gdzie kropka przed cell info oznaczała tańsze połączenia...

 #238114  autor: JayCee
 08 gru 2007, 14:32
zik pisze:tak, ma to związek z taryfą w TakTaku. Z doświadczenia wiem, że kropeczek nie było nigdy w dużych miastach, tylko na jego peryferiach i na wsiach. Teraz jednak znikły, jest to pewnie spowodowane tym że bardzo mało abonentów ma już tą starą taryfę gdzie kropka przed cell info oznaczała tańsze połączenia...
Czy aby na pewno, od wielu lat mam abo w erze i zawsze poza wiekszymi miejscowościami pojawiały się te cholerne kropki, także nie był bym taki pewien co do tej strefy tańszych połączeń.

 #238144  autor: yagi
 08 gru 2007, 16:10
JayCee pisze:Czy aby na pewno, od wielu lat mam abo w erze i zawsze poza wiekszymi miejscowościami pojawiały się te cholerne kropki
U mnie to samo... Od poczatku mam abo...

Obrazek

:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010)

 #238172  autor: zik
 08 gru 2007, 18:42
Abo nie ma tu nic do tego. Taryfa "Moja okolica" była/jest dostępna tylkow TakTaku, a kropeczka przed nazwą wsi była widoczna dla każdego kto ma włączony kanał 50 czyli cell info.
Tu informacja o taryfie jaką znalazłem w sieci (stara) http://gsmonline.pl/portal/news/news.jsp?s0n_id=5305
i cytat z niej "Przed połączeniem wykonywanym z obszaru tanich połączeń klient usłyszy krótki 1-sekundowy ciągły sygnał, oznaczający, że dzwoni z obszaru tanich połączeń. Dodatkowo na wyświetlaczu telefonu (pod warunkiem włączonego serwisu "Gdzie jestem?" na Kanale SMS numer 50) pojawi się . (kropka) przed nazwą miejsca, w którym klient się znajduje. Kropka oznacza, iż to miejsce należy do strefy, z której można wykonywać tanie połączenia. Szczegółowa instrukcja aktywacji Kanału SMS numer 50 znajduje się w instrukcji aparatu. Niska stawka obowiązuje tylko na połączenia do klientów sieci Era i krajowych sieci stacjonarnych"

 #238527  autor: D@rio
 10 gru 2007, 12:51
przemek910 pisze:Te kropki były bodajze dla którejś taryfy TakTaka i ozaczały one czy się znajdujemy w swojej strefie - lub coś takiego, nie pamiętam dokładnie.
Chodziło o usługę "Moja Okolica" :-)

Obrazek

 #239040  autor: Pawrzes
 12 gru 2007, 19:16
Już w wszędzie nie powinno być "." :-) Wreszcie została podjęta słuszna decyzja o jej usunięciu.

Pozdrawiam

 #239359  autor: zik
 14 gru 2007, 11:37
Heh teraz się więcej mieści na wyświetlaczu, dawniej było tylko ".Tarnowiec-Tarnow Za" a teraz jest "Tarnowiec-Tarnow Zac" :)

Czy Era emituje gdzieś dłuższe cell info od "Al.Jana Pawla II, os.Zielone, os.Jasna" (na wyświetlaczu mieści się tylko "Al.Jana Pawla II, os") lub krótsze od "Azoty" ? - to tak w ramach ciekawostek

 #239401  autor: Pawrzes
 14 gru 2007, 15:27
Oczywiście te obcinanie nazw to głównie "zaleta" Nokii ;)


Z dłuższych nazw jakie znam to np. Park Krajobrazowy Podlaski Przelom Bugu na przemian z CB "gm.Sarnaki" i "gm.Platerow" a z najkrótrzych to Gaj we Wrocławiu.

Z ciekawostek to np. "750 lat Chorzowa" w Erze i Tychy. Dobre Miejsce w Erze, Plusie i nawet Orange! W Erze na przemian z dokładniejszymi nazwami np. "Osiedle K- Osiedle R" czy "Stare Tychy". Ciekawy kanał promocji miasta - ciekawe w ramach jakiej umowy urzędu z operatorami :)

Pozdrawiam

 #239515  autor: asziatko
 14 gru 2007, 22:12
Jeśli chodzi o Tarnów to w Erze pojawia się jeszcze takie Cell Info jak:

- Park Sanguszkow
- Klikowa
- Sloneczna
- Jasna

Te nazwy sam zaobserwowałem na NOKII 6070.

Czy Era daje dłuższe nazwy od Al.Jana Pawla II to jest pewne że daje wtedy nie będzie widoczny tekst w jednej linice jak np. Al.Jana Pawla II tylko będzie albo się przesuwał z prawej strony do lewej albo będzie pojawiał się stopniowo, raz jedna część nazwy raz druga część nazwy. Nie raz tak jest jak są długie nazwy gdzieś w Polsce - sam to zauważyłem.

Co do tego że nie raz w Tarnowie nie pojawia się Call Info to też zauważyłem. Bądz nie pojawia się na wszystkich stacjach ( a powinno ). Mogą to być chwilowe przerwy które jak sam zauważyłem zik, po chwilu ustępują i znów pojawia się Call Info.

Nie da się ukryć że Era ma dość dokładne Call Info - mówie tu zarówno o Tarnowie jak i o miejscach w Polsce. Da się to zauważyć że podawane w Erze Call Info jest dokładne i w miare dopracowane - nie kiedy zdarzają się błędy i literówki.

W Kontakcie,
Artur

 #239563  autor: zik
 15 gru 2007, 10:06
Z tego co ja zauważyłem to cell info ERY w Tarnowie wygląda tak:
- bts Al.Jana Pawła II (Al.Jana Pawla II,os.Zielone,os.Jasna/os.Westerplatte/Wola Rzedzinska)
- Lwowska (Lwowska-Orkana/Gumniska/Rzedzin)
- Zenit (Sloneczna,os.Jasna/Grabowka/os.XXV lecia)
- MPEC (Krzyz/Klikowa/Piaskowka)
- Klikowska (Romanowicza/Szkotnik/Klikowska)
- Tarnovia (Srodmiescie/Tuchowska/Krakowska)
- Zakładowa (Tarnowiec/Krakowska,Fabryczna/Glinianska)
- G. Św.Marcina (Skrzyszow,Ladna/Zawada/Tarnowiec-Tarnow Zachodni)
- Gumniska (Dabrowskiego/al.Tarnowskich/Park Sanguszkow)
- TPSA (Centrum/Slowackiego/Nowodabrowska)
- Azoty (Azoty/Kwiatkowskiego/Moscice)
- Cristal Park (Czerwona/Moscice/Swierczkow)
- Szujskiego (Chyszow/Moscickiego/Strusina)
- ul.Skotnik (Bogumilowice/Zbylitowska Gora/Dabrowka Infulacka)

Orange ma tylko TARNOW a Plus Tarnow.

 #239575  autor: asziatko
 15 gru 2007, 10:41
zik, faktycznie ORANGE i Plus GSM nie mają nic rewelacyjnego - tylko napis TARNOW bądz Tarnow. Wpisali sobie tylko nazwe miejscowości i tyle a Era poszła o krok dalej i pokazuje w jakim rejonie miasta się aktualnie znajdujemy. Chwali się za to Ere że ma takie Call Info. Oby nie zaprzestali na tym i w nowych stacjach bazowych też było Call Info. Call Info w Erze pokazuje jak zauważyłem główne ulice / osiedla / zakłady przemysłowe w danej lokalizacji stacji bazowej.

zik, świetna rozpiska - jeśli pozwolisz i nie masz nic przeciwko to zamieszcze na swojej stronie wypisane przez Ciebie lokalizacje Call Info Ery w Tarnowie.

W Kontakcie,
Artur

 #239577  autor: zik
 15 gru 2007, 11:02
cell info a nie call
nie mam nic przeciw :) ku chwale ojczyzny :)
kilka tych cell info zmieniono na przestrzeni dziejów:
była literówka Nowodobrowska i Nowo Dabrowska jest teraz dobrze Nowodabrowska
było tylko Ladna , jest Skrzyszow,Ladna
było Piaskowa jest Piaskowka
było Rzedzin a jest teraz Sloneczna,os.Jasna
było os.Zielona (literówka) a teraz jest ten długi opis itd

 #239579  autor: asziatko
 15 gru 2007, 11:14
zik, dzięki wielkie. Jak zamieszcze na stronie dam znać. Widzisz sam zrobiłem literówke bo faktycznie powinno być Cell Info - przepraszam za pomyłkę.

[ Dodano: 2007-12-15, 21:04 ]
zik, zrobiłem już na swojej stronie www.btsy.eu/cell.html spis z jakiego BTS idzie jaki opis w Tarnowie w usłudze Cell Info w Erze.

Widze zik, że jesteś bardzo czujny i wychwytujesz błędu w opisach Cell Info i odrazu je podsyłasz do Ery, i dobrze bo nie powinno być błędów w opisach.

A jak wygląda sprawa z Cell Info jak na telefonie pokazuje się tylko Tarnow i nic więcej, a telefon jest w Erze?. To z jakiego BTS'a idzie wtedy zalogowanie?. Podejrzewam że każdy tak BTS ma również wpisane i Tarnow.

W Kontakcie,
Artur

;)

 #239770  autor: Gadulski
 15 gru 2007, 23:24
Dolny Slask też potwierdza zniknięcie kropki :D np. w nazwach "Sudety", "Dolny Slask", "gm.Katy Wroclawskie" czy też "gm.Olawa" Przejrzałem stronę asziatko - bardzo ładna :) Gratuluję pomysłu, informacje nadawane przez BTSy zamieszczone na tej stronie są cennym źródłem informacji jednak zastanawiam się czy nazwa "Lwowska - Orkana" nie powinna wyglądać tak: "Lwowska-Orkana"? A jeśli chodzi o najdłuższą nazwę w Erze we Wrocławiu to jest nazwa emitowana z nowego (pewnie jeszcze ciepłego;)) nadajnika: "Mosty Jagielonskie-J.Kochanowskiego" :D Wiem, wiem jest błąd, bo powinno być "Jagiellonskie", ale problem ten zostal już zgłoszony do operatora. Inne nowe nazwy to: "al.A.Brucknera"i z innego też nowoodpalonego BTS-a: "Dabrowki", "Strzegomska-Fabryczna" i "Strzegomska-Robotnicza". Bardzo podobaja mi sie nazwy ulic w których występuje literka imienia osoby od której wzięła się ta nazwa (we Wroclawiu takie nazwy stanowią większość ;)) Np. "J.Pilsudskiego", "J.Hallera", "H.Sienkiewicza-S.Wyszynskiego", "R.Dmowskiego-Dluga", "R.Traugutta", "St.Worcella", czy też nazwy z całymi imionami: "Plac Jana Pawla II", "Jana III Sobieskiego".
Pozdrawiam gorąco.

[ Dodano: 2007-12-15, 23:35 ]
asziatko, z BTSa emitowane są trzy różne nazwy na przemian z miejscowością. Np. BTS we Wrocławiu: 6355 sektor 1 emituje dwie nazwy Plac Grunwaldzki na przemian z nazwą Wroclaw, sektor 2 emituje Pl. Grunwaldzki-Szczytnicka na przemian z nazwą Wroclaw, a sektor 3 emituje kard.S.Wyszynskiego na przemian z nazwą Wroclaw. To jaka nazwa jest emitowana przez nadajnik (czy pierwsza czy druga) jest kwestią przypadku. Jak na wyswietlaczu pojawi Ci się nazwa "Tarnow" zainicjuj połączenie rozłącz się i spójrz na wyświetlacz- możliwe że pojawi się ta druga nazwa emitowana przez BTS. Poza dużymi miejscowościami na przemian pojawiają się np. nazwy gmin i obszarów. Np. gm.Katy Wroclawskie i Dolny Slask. Mam nadzieję, że Ci pomogłem ;). Pozdrawiam.

Obrazek

 #239816  autor: zik
 16 gru 2007, 10:21
Wśród tych cell info w Tarnowie zdecydowana większość jako drugą nazwę emituje "Tarnow" z kilkoma wyjątkami gdzie jest "okolice Tarnowa", a w Żabnie (jakieś 15km na północ od Tarnowa) jest "Zabno" i "Plaskowyz Tarnowski", a w Tuchowie jest ta druga nazwa "Pogorze Ciezkowickie", w Pilźnie jest "okolice Debicy" itd

Literówki się zdarzają, wystarczy zgłoszenie mailem. Po jakimś czasie poprawiają. Tak samo można zgłosić propozycję zmiany nazwy jeśli jest ona nietrafiona lub błędna. Jeśli propozycja jest niegłupia Era się do niej przychyla zmieniając cell info. Tak było np z cell info emitowanego z G. Św. Marcina gdzie Nadwane było tylko "Ladna" a właściwie jeszcze ".Ladna", a sektor ten świecił na gminę Skrzyszów i dużo mniejszą wioskę wchodzącą w skłąd gminy Skrzyszów czyli Ładną, no i w całym Skrzyszowie nie było cell info Skrzyszów tylko Ładna. PO sugestii zmieniono to cell info na "Skrzyszow-Ladna" Tak więc i wilk syty i owca cała :) . W Tarnowie z komina MPEC było "Piaskowa" - jest to aleja Piaskowa która znajduje się w dzielnicy Piaskówka. I tu też właściwszym cell info jest "Piaskowka" a nie nazwa tylko jednej uliczki/alejki, bo cell info to obejmuje prawie całą Piaskówkę a nie tylko jedną małą alejkę itd
W Tarnowie Era nie wstawia literek imion Kwiatkowskiego, Romanowicza,Słowackiego czy Mościckiego :)

 #239820  autor: asziatko
 16 gru 2007, 10:54
Gadulski,
zastanawiam się czy nazwa "Lwowska - Orkana" nie powinna wyglądać tak: "Lwowska-Orkana"?
Faktycznie powinno wyglądać tak jak piszesz Lwowska-Orkana, moje przegapienie w pisaniu, dałem spacje po myślniku. Już poprawiłem to na stronie i wszystko ładnie gra.

zik, właśnie w Tarnowie Era nie daje w Cell Info literek imion, tylko same nazwiska - może to i dobrze może i źle. Na dobrą sprawe powinni dać pierwszą literke imienia znanego człowieka, ładnie by to wyglądało wtedy.

Póki co w 2008 roku Era ma w planie budować 2 stacje bazowe w Tarnowie w lokalizacjach:

- ul. Szewska 7 ( szkoła )
- ul. Skrzyszowska

Ciekawe jakie tam dadzą Call Info. Obie stacje jak by nie popatrzył będą już k/istniejących wcześniej. Np. ul. Szewska jest nie daleko ul. Gumniskiej ( na kościele ) gdzie Era daje Cell Info Dabrowskiego, to z ul. Szewskiej powinno być Narutowicza, Burek :D , Centrum. A z ul. Skrzyszowkiej ( nie daleko jest do ul. Lwowskiej za wiaduktem ) to zależy w którym miejscu będzie to powinno być Lwowska, Nowy Szpital, Os.Nauczycielskie. Jak faktycznie będzie tego jeszcze nie wiadomo ale taki pomysł rzuciłem.

W Kontakcie,
Artur
  • Strona 7 z 98
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 98
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 98