DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 7 z 29
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 29

 #735191  autor: Kamil1000
 26 lip 2014, 12:51
Taka ciekawostka.
Ponieważ nasi Czytelnicy pytają o HD Voice na sieci Polkomtela informujemy, iż usługa u tego operatora została zaimplementowana sporo czasu temu, choć ... nie na całej sieci. Na całej sieci zostanie wdrożona zapewne wtedy, kiedy grupa zakończy proces ujednolicania infrastruktury i modernizacji sieci.
Źródło: gsm.biz.pl

 #735194  autor: p2225
 26 lip 2014, 12:58
Kamil1000 pisze:Taka ciekawostka.
Ponieważ nasi Czytelnicy pytają o HD Voice na sieci Polkomtela informujemy, iż usługa u tego operatora została zaimplementowana sporo czasu temu, choć ... nie na całej sieci. Na całej sieci zostanie wdrożona zapewne wtedy, kiedy grupa zakończy proces ujednolicania infrastruktury i modernizacji sieci.
Źródło: gsm.biz.pl
taa i jakoś tego nikt nie zauważył? pewnie jak ktoś zapyta przykładowo czy działa w jego rejonie to powiedzą, że tam jeszcze nie. i tak każdemu. co najwyżej to mają najwyższy kodek przed hdvoice.

 #735201  autor: MaciejM
 26 lip 2014, 13:44
Kamil1000 pisze:Taka ciekawostka.
Ponieważ nasi Czytelnicy pytają o HD Voice na sieci Polkomtela informujemy, iż usługa u tego operatora została zaimplementowana sporo czasu temu, choć ... nie na całej sieci. Na całej sieci zostanie wdrożona zapewne wtedy, kiedy grupa zakończy proces ujednolicania infrastruktury i modernizacji sieci.
Źródło: gsm.biz.pl

Mieć mają w niektórych miejscach... Nie hd voice ale EFR :D

 #735211  autor: ortax123
 26 lip 2014, 14:55
Czyli jest to HD Voice w Plusie czy nie? Ktoś mógłby to sprawdzić?

 #735223  autor: Kamil1000
 26 lip 2014, 16:17
W mojej Xperii Z w Service Info>Configuration>Available Speech Codecs nie ma podanego AMR-WB, więc chyba nie mogę być testerem?

 #735224  autor: MaciejM
 26 lip 2014, 16:25
Kamil1000, u mnie też nie pokazuje, a działa

[ Dodano: 2014-07-26, 16:30 ]
Obrazek

 #735232  autor: p2225
 26 lip 2014, 17:46
Kamil1000 pisze:W mojej Xperii Z w Service Info>Configuration>Available Speech Codecs nie ma podanego AMR-WB, więc chyba nie mogę być testerem?
Xperia Z posiada HD Voice. czy jest on brandowany przez operatora?

 #735235  autor: Kamil1000
 26 lip 2014, 18:16
Ja mam brandowany przez Plusa, ale kolega co ma niebrandowaną Zetkę też nie ma wypisanego AMR-WB. Inny kolega, co ma Xperię M brandowaną przez Plusa, ma wypisany AMR-WB.

 #735237  autor: p2225
 26 lip 2014, 18:29
Kamil1000 pisze:Ja mam brandowany przez Plusa, ale kolega co ma niebrandowaną Zetkę też nie ma wypisanego AMR-WB. Inny kolega, co ma Xperię M brandowaną przez Plusa, ma wypisany AMR-WB.
wszystko zależy od brandu i od woli operatora czy zablokuje czy nie. może wyda aktualizację po uruchomieniu w całej Polsce HD Voice

 #735244  autor: user_delete34
 26 lip 2014, 19:09
pawelec2225 pisze:od woli operatora czy zablokuje czy nie
Co miałoby to dać temu operatorowi? A może zanim zamówi, ma do wyboru różne wersje oprogramowania i ten kodek jest dodatkowo licencjonowany (płatny)?

 #735248  autor: habish
 26 lip 2014, 19:43
A co dawało Orange blokowanie dostępu do LTE w swoich telefonach?

W Plusie NIE MA HD Voice.
Na gsm.biz.pl często pojawiają się takie kwiatki, nie wszystko co tam napiszą bierzcie na serio.

 #735249  autor: p2225
 26 lip 2014, 19:45
Markadiusz pisze: Co miałoby to dać temu operatorowi? A może zanim zamówi, ma do wyboru różne wersje oprogramowania i ten kodek jest dodatkowo licencjonowany (płatny)?
szczerze mówiąc to nie wiem. niektóre brandowane telefony po prostu mają wyłączony HD Voice. może były problemy z jego działaniem w danej sieci? nie mam pojęcia.

 #735250  autor: Sig
 26 lip 2014, 19:50
Jak ostatnio czytałem o HD Voice było tam jasno podkreślone, że aparat, który normalnie ma HD Voice, może mieć w ROM zablokowany, jeżeli to telefon z brandingiem operatora, który tak wybrał. Nie mam pojęcia dlaczego tak robią, ale niektórzy tak decydują. Jeżeli dodać do tego możliwość opóźnionych (lub braku) aktualizacji od producenta dla takiego urządzenia, to ja naprawdę się zastanawiam jaki jest sens je brać, bo jakoś rewelacyjnie tanio obecnie nie wypadają w abonamentach indywidualnych.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #735310  autor: MaciejM
 27 lip 2014, 08:11
Kamil1000, bajki piszesz, w jakimkolwiek sony nie pokazuje czy jest amr-wb czy nie, a hd voice wspierane jest od x10 bez względu na branding. To nie samsung...

 #735313  autor: DanielR
 27 lip 2014, 09:15
A tak z ciekawości. Czy ktoś był ostatnio w Holandii i miał możliwość przetestować połączenie roamingowe w HD Voice pomiędzy Polską (Play), a tym krajem (KPN)?

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)

 #735329  autor: Kryniczanin
 27 lip 2014, 11:35
DanielR, Działa bez zarzutów. Kolega ma brata co tam mieszka i ma w KPN tel a sam ma PLAY i Iphone 5 i HD Voice jest z tego co mówił.

 #735349  autor: DanielR
 27 lip 2014, 14:46
Dzięki za info Kryniczanin. A więc tym bardziej dziwi brak porozumienia w kwestii HD Voice (aż do tej pory) pomiędzy polskimi krajowymi operatorami. A może faktycznie czekają na Polkomtel i wówczas wszyscy podpiszą pomiędzy sobą odpowiednie umowy...


EDIT

A drążąc temat. Full-HD Voice

Ktoś pod wiadomością Orange wdraża HD Voice zapodał link do tej strony Full-HD Voice Instytutu Fraunhofera.
I teraz pytanie. Systemy operacyjne, te ich najnowsze wersje (Android, iOS), wspierają FHDV, prawda? Czyli wystarczyłoby jedynie uaktualnić oprogramowanie samego konkretnego terminala + oprogramowanie u operatora, by korzystać (sądzę, że w niedalekiej przyszłości) z zalet tego "ulepszonego" HD Voice? Czy się mylę?
Zadaję pytanie jako zupełny laik w tych kwestiach. :)

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)

 #735352  autor: p2225
 27 lip 2014, 15:02
chyba telefony sprzętowo nie są do tego przygotowane. potrzebne by były lepsze słuchawki i mikrofony

 #735353  autor: Flash999
 27 lip 2014, 15:04
Wprowadzenie HD Voice pomiędzy wszystkimi sieciami byłoby bez wątpienia rewolucją. O ile na przestrzeni lat wprowadzono kolejne generacje sieci bezprzewodowych (GSM, WCDMA, LTE), to jakość rozmów i kodeki od wielu lat pozostają bez zmian. Owszem, da się bez HD Voice żyć, jednak dlaczego nie wprowadzać nowej jakości?

Rozpoczynając pierwszy raz rozmowę w HD Voice na pewno większość z Was miała wrażenie, że telefon nie działa poprawnie. Ewentualnie zdziwienie, że głos jest bardzo czysty (co też może być powodem zaniemówienia ;-)).
Zaskoczenie. No właśnie, każdy przeprowadził w swoim życiu pewność ilość rozmów i były one w lepszej lub gorszej jakości, ale według podobnego schematu. To zdziwienie dowodzi temu, że skok jest ogromny i nastawiając się na rozmowę domyślamy się jakiej będzie jakości, a tu odejście od schematu - rozmówca mówi mi do ucha.

Gdyby AMR-WB był standardem, to:
- uniknęlibyśmy konieczności powtarzania zdań/słów
- nie musielibyśmy filtrować słów po kolei i "odkodowywać" co mówi rozmówca - większe skupienie nad sytuacją, niż treścią
- osoby z wadami wymowy byłyby lepiej słyszane przez drugą stronę

Mógłbym zapisać o wiele więcej zalet, jednak każdy odpowie sam na to pytanie - możliwości jest ogrom.

Pozostaje mi tylko mieć nadzieję, iż operatorzy dogadają się w tej sprawie i za jakiś czas każdy będzie lepiej słyszany - w końcu potrzeba tylko trochę chęci, by sprawić by życie stało się łatwiejsze ;-)

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #735354  autor: p2225
 27 lip 2014, 15:09
Flash999 pisze: Pozostaje mi tylko mieć nadzieję, iż operatorzy dogadają się w tej sprawie i za jakiś czas każdy będzie lepiej słyszany - w końcu potrzeba tylko trochę chęci, by sprawić by życie stało się łatwiejsze ;-)
najlepiej zrobić szum w tym temacie, żeby dotarło to do operatorów, że jest taka potrzeba. mam nadzieję, że jak orange wprowadzi oficjalnie HD Voice w całej Polsce to wprowadzi reklamy do radia/telewizji. w końcu ludzie będą mieli świadomość, że takie coś istnieje i że warto z tego korzystać.
  • Strona 7 z 29
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 29
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 29