DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 7 z 7
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

 #572004  autor: masada
 03 sie 2012, 06:25
Sweden 3G - wspolna siec UMTS operatorow Telia i Tele 2. Telia odpowiada za budowe sieci w Szwecji poludniowej i polnocnej, Telia 2 srodkowej
SWEDEN - wspolna siec UMTS operatorow Telenor i 3 (z wyjatkiem Karlskrony, Malmö, Göteborg i Sztokholmu z okolicami gdzie operatorzy maja wlasna siec UMTS)
3 SE - siec UMTS operatora 3 w rejonie Karlskrony (tak mysle w Twoim wypadku, bo raczej nie z Malmö)

Nie wiem w sumie po co Ci ta wiedza, ale ludzie maja rozne hobby.

 #572026  autor: KamaZ
 03 sie 2012, 09:31
amigo007 pisze:Laudav pewnie to wiesz. Ale może ci podpowiem, jakbyś w przyszłości rozważał zmianę operatora to jeszcze play ci wchodzi w rachubę. Który także korzysta z zasięgu plus gsm. Także nie jesteś skazany tylko i wyłącznie na plusa :-)
Zapomniałeś też dodać, że od maja 2011 Play ma problem ze swoim EGSM we wschodniej Polsce blisko granicy z Ukrainą, czyli m.in. w Jarosławiu.

Co do tematu to ukraińskie sieci mają mocny zasięg po polskiej stronie. W miejscowościach wokół Tomaszowa, które są na większej wysokości bez problemy można gadać przez Kyivstar czy Life.

 #572111  autor: drcox
 03 sie 2012, 13:27
masada pisze:Nie wiem w sumie po co Ci ta wiedza, ale ludzie maja rozne hobby.
Wiesz, że jesteś na forum telekomunikacyjnym, prawda?

 #572126  autor: Laudav
 03 sie 2012, 13:50
Tutaj jest potwierdzenie:

1.
Obrazek

*rezultat wyszukiwania w domu



2.
Obrazek

*zalogowanie do ukrainskiej sieci Kyivstar, rowniez w domu

-------
amigo007 pisze:Laudav pewnie to wiesz. Ale może ci podpowiem, jakbyś w przyszłości rozważał zmianę operatora to jeszcze play ci wchodzi w rachubę. Który także korzysta z zasięgu plus gsm. Także nie jesteś skazany tylko i wyłącznie na plusa :-)
Rozwazam zmiane. Przez ok. 8 lat jestem/ bylem skazany na Plusa, szczegolnie w ostatnim czasie. Zamierzam przeniesc numer do Play, dlatego ostatnio probowalem zalogowac sie do macierzystej sieci z karta Play. Najblizszy BTS znajduje sie w Jaroslawiu, w miescie oddalonym ok. 8 km od mojego domu. Niestety, jak w przypadku Orange badz T-mobile, dociera do mnie jedynie szczatkowy zasieg. Nie moglem sie zalogowac. Zalozylem, ze w przypadku braku przekaznika z Play, karta 'skorzysta' z tzw. krajowego roamingu przelaczajac sie na zasieg z Plus. Nic takiego nie mialo miejsca. Nie wybralem Plusa z dostepnych sieci. Nie mam juz przy sobie karty z Play. Sprobuje ponownie przy najblizszej okazji.

KamaZ pisze:
amigo007 pisze:Laudav pewnie to wiesz. Ale może ci podpowiem, jakbyś w przyszłości rozważał zmianę operatora to jeszcze play ci wchodzi w rachubę. Który także korzysta z zasięgu plus gsm. Także nie jesteś skazany tylko i wyłącznie na plusa :-)
Zapomniałeś też dodać, że od maja 2011 Play ma problem ze swoim EGSM we wschodniej Polsce blisko granicy z Ukrainą, czyli m.in. w Jarosławiu.

Co do tematu to ukraińskie sieci mają mocny zasięg po polskiej stronie. W miejscowościach wokół Tomaszowa, które są na większej wysokości bez problemy można gadać przez Kyivstar czy Life.
Na czym ten problem polega? Dotyczy konkretnych, wskazanych przekaznikow na tym obszarze? Czy fakt, ze po wlozeniu karty z Play nie zostalem automatycznie przelogowany do Plusa moze swiadczyc rowniez o tym, ze wybranie z dostepnych sieci rowniez nie pomoze? Przekonam sie niedlugo.

 #572193  autor: Mordrag
 03 sie 2012, 17:41
masada, po prostu lubię wiedzieć :-D

Otrzymanie 2 ostrzeżeń na koncie od osoby, która nie potrafi scalić wątków pochlebia mi, gdyż osoba o tak ograniczonych możliwościach intelektualnych poświęciła swój czas, by nauczyć się dać warna na konto :D

 #619909  autor: alkonauta
 13 mar 2013, 17:28
zik pisze:Jeszcze jedna sprawa cell info Idei to nazwy gmin, a w ten wietrzny dzień na wyświetlaczu cell info Idei to było PETRO BALTYK z kreseczkami zasięgu nie na maxa a nie WLADYSLAWOWO lub PUCK jak zazwyczaj. Petro Bałtyk to platforma wiertnicza !!! Odległość 80km od brzegu na wysokości Rozewia (jakieś 3 km od Władysławowa)
No i wychodzi że to była MEGA propagacja GSM
Czy ktos jest w stanie potwierdzic czy nadal sa BTSy Orange na platformie wiertniczej? W oficjalnym wykazie UKE nie znalazlem.

 #620399  autor: patak
 16 mar 2013, 01:45
Jest w wykazie pozwoleń. Pozycja 22054 w liście z 11 marca 2013. Oczywiście GSM900.

 #620412  autor: alkonauta
 16 mar 2013, 09:07
Fakt ;) Moje przeoczenie. Ale na btseach.pl juz nie ma naniesionego na mape co mnie zmylilo.

 #620421  autor: inżynier
 16 mar 2013, 09:55
Potwierdzam, że stacja Orange na platformie wiertniczej cały czas działa.

 #638213  autor: tycior
 08 cze 2013, 10:31
Ja mieszkam jakieś 10km od granicy Białoruskiej i jak jestem w domu (bo większość czasu spędzam w Siedlcach - Studia) to muszę przestawiać swoją Xperie LWW na ręczny ,ze względu na to ,że mimo full zasięgu Orange wywala mnie do roamingu najczęściej BY VELCOME z sygnałem z Brześcia i mam pełny zasięg. Do wyboru mam też MTS BY i life:) (z taką buźką) . Do wszystkich loguje bez problemu. Raz zrobiłem test i zostawiłem tel. na noc w roamingu BY VELCOME i jak rano wstałem to dalej byłem ,nie wywaliło :P jak będę w domu to wrzuce screeny.

Sieć główna - NJU MOBILE (Abonament)
Sieć poprzednia - IDEA/ORANGE (12lat - karta,mix zetafon)
Internet Mobilny - Plus LTE (abonament)

 #638301  autor: Spacedust
 08 cze 2013, 22:04
Ja będąc na wyspie Kos w Grecji łapałem bez problemu tureckie sieci typu AVEA, Turkcell czy Vodafone.tr. Problem jest w tym, że Turcja to nie Europa i można było sobie przez przypadek nabić niezły rachunek nie będąc fizycznie poza Europą ;)

 #638625  autor: Marek_G
 10 cze 2013, 22:08
Mieszkam w pobliżu Jarosławia ale nigdy nie udało i się zalogować do żadnej ukraińskiej sieci, dopiero tak w okolicach Radymna jest to możliwe. Chociaż tam gdzie ja mieszkam wystarczy wyjść na pierwsze lepsze wzgórze i można łapać wszystkie 3 ukraińskie sieci (Life:), Kievstar, MTS). Mimo tego że nie da się zalogować to w trakcie próby logowania można złapać CellInfo. Life:) nadaje na 50 kanale "life:) EDGE" a na 100 jakiś dziwny kod, chyba numer kierunkowy jest LV i parę cyferek. MTS nadaje tylko na 50, kiedyś miałem "MTS Krakovets'" a teraz cały czas jest "News *121*12#"

 #645382  autor: aquick
 07 lip 2013, 13:02
Wczorajsze wyszukiwanie sieci na karcie Vodafone, na plaży w pobliżu molo w Międzyzdrojach:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wyszukane i zalogowane w tym samym miejscu.

Obrazek

 #650725  autor: CZESLAW86
 28 lip 2013, 15:01
Wyniki wyszukiwania sieci na plaży w Darłówku Wschodnim:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Do żadnej z zagranicznych sieci nie udało się zalogować.

 #650726  autor: Seba133
 28 lip 2013, 15:03
W tym wszystkim tyle dobrze że w UE roaming tanieje.

http://dxwielun.c0.pl/index.php

 #650735  autor: aquick
 28 lip 2013, 16:20
Zasięg zagranicznego operatora na terytorium PL może mieć także swój +. Bywając często lub mieszkając np. na Ukrainie i mając rodzinę przy granicy z nią, gdzie dociera stabilny zasięg operatora ukraińskiego można ominąć roaming i wysokie ceny za połączenia międzynarodowe. Wystarczy podarować rodzinie w PL starter z UA i można korzystać np. z darmowych rozmów :-).

Obrazek

 #651170  autor: Taczian
 30 lip 2013, 12:33
Na plaży w Wisełce (10km od Międzyzdrojów) w różnych odstępach czasowych wyszukało mi sieci:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Próba zalogowania do którejkolwiek zakończona niepowodzeniem.
  • Strona 7 z 7
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7