DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 67 z 196
  • 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 196
 #1111082  autor: marcin19883
 03 lut 2021, 14:45
Ciekawe kiedy T-mobile w końcu uruchomi w prepaid oficjalnie Volte i VoWifi. Bezpłatnych infolinii nadal nie naprawili i nie da się dzwonić. Działa to tylko z normalnymi numerami i płatnymi.
 #1111091  autor: 3G
 03 lut 2021, 20:36
Remington pisze:
03 lut 2021, 10:26
VoWIFi w prepaid Plusa możliwe, że nie działa za granicą. Tzn kilku osobom, które tu pisały na Redmi w kraju działa, mojemu znajomemu będącemu za granicą nie chodzi (usługę ma aktywną).
Jaki telefon ma znajomy?

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1111095  autor: 3G
 03 lut 2021, 21:33
A one w ogóle ogarniają VoWiFi Plusa?

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1111103  autor: Remington
 03 lut 2021, 21:53
8A mam sam za Twoją radą to wiem, że TM WiFi Calling działa (za n-tym razem mi aktywowali). Plusa na nim nie sprawdzałem, jemu w roamingu nie działa.

Co do POCO M3 nie wiem niestety. Bebechy i system wydają się wystarczające.
 #1111109  autor: rsig
 03 lut 2021, 23:04
3G pisze:
03 lut 2021, 01:15
Przecież VoWiFi w Plusie na kartę jest dostępne.
Przez ich apkę. Żegnam. Natywnie, bez apki, działa na razie tylko na Samsungach.
W T-mobile Go zdaje się też już można poprosić o włączenie, tylko nie każdy konsultant usługę włączy.
Jak oficjalnie będzie dostępne to kupię starter i sprawdzę.
Póki wifi calling w Plusie i T-M jest w fazie eksperymentalnej to nie zamierzam być beta-testerem.
A co do informacji na pasku - chodziło mi tylko o to, że dla kart różnych operatorów różny mam sposób prezentacji.
To teraz zamień karty miejscami i sprawdź co ci telefon pokaże.
BTW jakoś teraz dopiero zauważyłem że masz (miałeś?) również dwa telefony LG. Nie możesz na nich sprawdzić? Skoro u mnie tak działa to na innych LG też powinno tak działać. Chyba że nie obsługują wifi calling.
marcin19883 pisze:
03 lut 2021, 14:45
Ciekawe kiedy T-mobile w końcu uruchomi w prepaid oficjalnie Volte i VoWifi. Bezpłatnych infolinii nadal nie naprawili i nie da się dzwonić. Działa to tylko z normalnymi numerami i płatnymi.
Też czekam. W abonamencie T-Mobile mój telefon jest na oficjalnej liście kompatybilnych z wifi calling, więc nie muszę się zastanawiać czy w prepaidzie będzie wifi calling działał albo czy konsulowi uda się go włączyć.
 #1111116  autor: mariusz9a
 04 lut 2021, 08:24
rsig pisze:3G pisze: ↑
03 lut 2021, 01:15
Przecież VoWiFi w Plusie na kartę jest dostępne.
Przez ich apkę. Żegnam. Natywnie, bez apki, działa na razie tylko na Samsungach.
Ani nie jest prawdą że w Plusie na kartę możesz korzystać z VoWifi przez aplikację, ani nie jest prawdą że natywne VoWifi działa tylko na Samsungach ;-)
 #1111117  autor: 3G
 04 lut 2021, 09:02
rsig pisze:
03 lut 2021, 23:04
3G pisze:
03 lut 2021, 01:15
Przecież VoWiFi w Plusie na kartę jest dostępne.
Przez ich apkę. Żegnam. Natywnie, bez apki, działa na razie tylko na Samsungach.
Aha. Widzę kolega na czasie. Faktycznie nie ma co dyskutować :lol:

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1111150  autor: rsig
 04 lut 2021, 22:43
mariusz9a pisze:
04 lut 2021, 08:24
rsig pisze:3G pisze: ↑
03 lut 2021, 01:15
Przecież VoWiFi w Plusie na kartę jest dostępne.
Przez ich apkę. Żegnam. Natywnie, bez apki, działa na razie tylko na Samsungach.
Ani nie jest prawdą że w Plusie na kartę możesz korzystać z VoWifi przez aplikację
Wyłączyli apkę? W ostatnich komentarzach w sklepie Play widzę że wciąż działa.
ani nie jest prawdą że natywne VoWifi działa tylko na Samsungach ;-)
90% oficjalnej listy to Samsungi. Oczywiście w praktyce działa na większej ilości telefonów. Ale jak pisałem, za kilka miesięcy gdy już natywne wifi calling na kartę w Plusie i T-M wyjdzie z fazy eksperymentalnej to będę testować.
3G pisze:
04 lut 2021, 09:02
rsig pisze:
03 lut 2021, 23:04
3G pisze:
03 lut 2021, 01:15
Przecież VoWiFi w Plusie na kartę jest dostępne.
Przez ich apkę. Żegnam. Natywnie, bez apki, działa na razie tylko na Samsungach.
Aha. Widzę kolega na czasie. Faktycznie nie ma co dyskutować :lol:
Zazdrość że u mnie na LG tak fajnie wifi calling działa, a u was na Samsungach i chińczykach nie?
 #1111155  autor: rsig
 04 lut 2021, 23:57
Remington pisze:
04 lut 2021, 22:48
rsig pisze:
03 lut 2021, 23:04
3G pisze:
03 lut 2021, 01:15
Przecież VoWiFi w Plusie na kartę jest dostępne.
Przez ich apkę. Żegnam.

Nieprawda. Aplikacyjne WiFi Calling jest dostępne tylko w abonamencie.
Czyli nie dość że do vowifi w pluskwie trzeba było mieć apkę to jeszcze była ona dostępna tylko w abo? Sugerowałem się wpisem na stronie prowadzonej przez Pabloza, pisze że w prepaidzie u pluskwy również:
https://wificalling-volte.pl/offers
 #1111156  autor: KC-KARLOS
 05 lut 2021, 00:32
Ciekawe kiedy oficjalne uruchomienie / udostępnienie włączenia usług VoLTE / VoWiFi w prepaidzie T-Mobile? Kończy się nam pierwszy tydzień lutego... i cisza w temacie...

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1111157  autor: rsig
 05 lut 2021, 00:56
Jak powiedzieli że w lutym to pewnie tak będzie, conajwyżej dopiero pod koniec miesiąca. Ale jak już uruchomią to i tak dam im conajmniej miesiąc na "dotarcie się" zanim kupię do testów ich kartę.
 #1111163  autor: artsky
 05 lut 2021, 10:11
Mój kumpel ma Galaxy S10e i ofertę Plus na kartę. Ma włączoną opcję Wifi Calling, ale nie wyświetla mu się ikona słuchawki na belce, ani przy nawiązywaniu połączenia. Czy tak ma być w tej sieci? Ja mam Play i mam ikonę info przy połączeniu.
 #1111164  autor: KC-KARLOS
 05 lut 2021, 12:41
artsky: to zależy od oprogramowania i modelu telefonu. Przykładowo w Huawei P20 Pro na karcie Play wyświetla się ikona VoLTE, a w Orange już nie.
W podobnych modelach przykładowo w T-Mobile wyświetla ikonę VoWiFi, a w innych już nie, choć pojawia się jako nazwa operatora z dopiskiem "WiFi Calling", albo "WiFi"
iPhone'y nie mają specjalnej ikony (przy aktywnej transmisji LTE przy aktywnym VoLTE świeci się znaczek LTE), przy WiFi Calling, zmienia się napis operatora na ekranie blokady lub centrum sterowania np. "Orange WiFi Calling".

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1111178  autor: rsig
 05 lut 2021, 17:06
artsky pisze:
05 lut 2021, 10:11
Mój kumpel ma Galaxy S10e i ofertę Plus na kartę. Ma włączoną opcję Wifi Calling, ale nie wyświetla mu się ikona słuchawki na belce, ani przy nawiązywaniu połączenia.
Telefon brandowany? Brandy potrafią coś takiego wyświetlać (czy raczej nie wyświetlać), tak samo miałem testując niedawno brandowaną Nokię w T-Mobile. O tym że połączenie idzie przez wifi calling dowiadywałem się dopiero podczas rozmowy (dopiero wtedy pojawiał się napis na ekranie że rozmowa jest przez wifi).
Czy tak ma być w tej sieci? Ja mam Play i mam ikonę info przy połączeniu.
Podstawowe pytanie czy napewno twojemu kumplowi połączenie idzie przez wifi calling? To że odpowiednie opcje są włączone w telefonie nie znaczy że wifi calling działa. Ja na tej w/w Noki dopiero w trakcie rozmowy dowiadywałem się że jest ona przez wifi calling, ale się dowiadywałem. A twój kumpel może w rzeczywistości cały czas rozmawiać przez sieć komórkową, a nie przez wifi.
 #1111179  autor: 3G
 05 lut 2021, 17:22
Samsungi to chyba wyświetlają ikonę WiFicalling niezależnie od brandu. Prawdopodobnie usługa jest w ogóle nieaktywna na tym numerze. Ewentualnie telefon z jakiejś zagranicznej dystrybucji.
rsig pisze:
04 lut 2021, 22:43
Zazdrość że u mnie na LG tak fajnie wifi calling działa, a u was na Samsungach i chińczykach nie?
Lubiłem bardzo LG, nawet dalej lubię. Miałem nawet parę modeli. Tylko problem jest taki, że obecnie nie ma czego zazdrościć. LG od ładnych już paru lat zawsze coś schrzani, ma dyskwalifikujące braki albo parcie na dziwaczne konstrukcje. Np. w danym roku we flagowcu LG modem obsługiwał zawsze LTE niższej kategorii niż modem zastosowany przez Samsunga. Albo 4CA działało w jednej sieci, w drugiej już nie.

Fajne działanie to nie wyświetlanie śmiesznych ikonek czy tam napisów bez znaczenia, tylko stabilność, a także dostępność usługi. Z tym drugim w LG jest obecnie cieniutko, na ogół wymagany jest brand operatora, czyli z kartą innego opa już lipa. W przypadku VoLTE to samo, nie mówiąc już ile było narzekań na jakość rozmów np. w VoLTE Orange na G7.

Nie wiem czy wiesz, ale każdy w miarę współczesny Samsung zapewnia VoLTE i VoWiFi każdego polskiego operatora, niezależnie czy pochodzi z dystrybucji XEO, czy od któregoś z polskich operatorów. Naprawdę chciałbym doczekać takich czasów w LG, poza tym niech ogarną jeszcze obsługę pasma n41 i biorę. Ale pewnie przy okazji zepsują coś innego, jak to LG.

Niestety dla LG, dziś w kwestii VoLTE/VoWiFi nie ma co w ogóle porównywać z Samsungiem. I piszę to ja - wieloletni wielbiciel LG i hejter Samsunga.

Zresztą wystarczy porównać: https://wificalling-volte.pl/

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1111185  autor: artsky
 05 lut 2021, 19:28
Telefon jest z europejskiej dystrybucji, sam już nie wiem, czy to może mieć znaczenie, chyba nie powinno. Coś tam swego czasu próbował aktywować kodami, dzwonił na infolinię. Co ciekawe, podobno działa mu przez zewnętrzną aplikację.
 #1111188  autor: Remington
 05 lut 2021, 19:44
rsig pisze:
04 lut 2021, 23:57
Czyli nie dość że do vowifi w pluskwie trzeba było mieć apkę to jeszcze była ona dostępna tylko w abo? Sugerowałem się wpisem na stronie prowadzonej przez Pabloza, pisze że w prepaidzie u pluskwy również:
https://wificalling-volte.pl/offers

Na ww stronie nie ma ani słowem wzmianki, że zestawienie obejmuje też protezy w postaci apki.
  • Strona 67 z 196
  • 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 196
  • 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 196