DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 8 z 9
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
 #867412  autor: bolek2004
 22 maja 2016, 23:08
Coś jest na rzeczy. Widać Play chce zmusić wszystkich do przejścia na T-M. Nie sądzę żeby to był przypadek przy takiej ilości osób.
 #867415  autor: kozien70
 22 maja 2016, 23:20
PIniondz panie, pinondz. Reklamowali się zasięgiem czterech sieci, więc nie zrezygnowali z roamingu Orange i umowę w grudniu przedłużyli, żeby nie tracić marketingowego chwytu. Ale że umowa z Orange jest dla Play finansowo niekorzystna, a na pewno najmniej korzystna z wszystkich trzech, no to blokują domyślnie roaming Orange, a wśród tych, co go mają przez BOK włączony robią co jakiś czas czystkę i blokują. Zawsze część ludzi to oleje i ponownie nie odblokuje. Oszczędność jest, a jakby co nadal możemy się chwalić zasięgiem czterech sieci.
A zrobili czystkę akurat teraz, bo pewnie księgowi wyliczyli, że jak tak dalej pójdzie, to Play w Orange nabije w tym roku za duży rachunek, więc trzeba przykręcić śrubę.
Ot i cała historia :-)
 #867421  autor: Spacedust
 23 maja 2016, 01:00
20.05.2014 XXX Zasięg WWW Zakończone
21.05.2016 XXX Zasięg WWW Rozpatrywane

Przypadek ? Nie sądzę ;) To jakiś automat lata tego 20-tego i co 2 lata nam blokuje dostęp ;)
Ostatnio zmieniony 26 maja 2016, 12:40 przez Spacedust, łącznie zmieniany 1 raz.
 #867424  autor: kwasek66
 23 maja 2016, 01:26
kozien70 pisze:PIniondz panie, pinondz. Reklamowali się zasięgiem czterech sieci, więc nie zrezygnowali z roamingu Orange i umowę w grudniu przedłużyli, żeby nie tracić marketingowego chwytu. Ale że umowa z Orange jest dla Play finansowo niekorzystna, a na pewno najmniej korzystna z wszystkich trzech, no to blokują domyślnie roaming Orange, a wśród tych, co go mają przez BOK włączony robią co jakiś czas czystkę i blokują. Zawsze część ludzi to oleje i ponownie nie odblokuje. Oszczędność jest, a jakby co nadal możemy się chwalić zasięgiem czterech sieci.
A zrobili czystkę akurat teraz, bo pewnie księgowi wyliczyli, że jak tak dalej pójdzie, to Play w Orange nabije w tym roku za duży rachunek, więc trzeba przykręcić śrubę.
Ot i cała historia :-)

Heh w T - patrząc na wyniki - jakoś pustawo w eterze się robi :) Orange jak to Orange, jak coś już porządnie zrobi, to wtedy docenisz co to znaczy ogólnopolski szkielet :)
Play zapewne kombinuje z kosztami, a zawsze można nazwać brak pomarańczy, problemami technicznymi, jak ktoś bardzo upierdliwy, włączy mu się stały priorytet i tyle... - dla tych 0,01% co mają zasięg O a nie mają T :mrgreen:
Z Play miło wspominam Hot-Spot-Mobile-Internet, usługa głosowa jest mierna na zasięgu własnym - chyba że masz możliwość wymuszania pasma w telefonie :)
 #867576  autor: Spacedust
 24 maja 2016, 12:12
Mi dzisiaj oddali roaming Orange ;) UMTS900 potrafi teraz trzymać nawet ze dwie minuty, gdzie na T-Mobile to po paru sekundach ucieka do UMTS2100. Zasięg maks. -50 dBm :D
 #867823  autor: forum_tg
 25 maja 2016, 17:15
Sprawa prosta, wysyła się zgłoszenie na Play24 że brak możliwości logowania do sieci Orange a reklamują się wszędzie że jest zasięg 4 sieci i odblokowują.
Sprawdziłem na kilku numerach.
Rok czy dwa temu też ograniczyli dostęp do którejś z sieci.
 #867930  autor: Spacedust
 26 maja 2016, 12:40
Zastanawia mnie fakt, dlaczego po wybraniu zablokowanego Orange nie następuje automatyczne zalogowanie do UMTS900, które powinno być odblokowane. Wtedy zupełnie za darmo można by wymusić sobie pasmo ;)
 #867935  autor: Kryniczanin
 26 maja 2016, 12:58
Spacedust

Spróbuj tej sztuczki na starych terminalach widzących PL 34 :-)
 #868060  autor: Spacedust
 27 maja 2016, 11:30
Kryniczanin pisze:Spacedust

Spróbuj tej sztuczki na starych terminalach widzących PL 34 :-)
Ja już patrzeć nie mogę na to UMTS2100... Niestety nie mam innego terminala, a iPhone jeśli stacja działa na Huawei, a nie na NSN to niestety nie widzi poprawnie 260-34.
 #868523  autor: Ryszard Lubicz
 31 maja 2016, 12:33
Od kilkunastu dni byłem zmuszony korzystać z zasięgu T-Mobile. Za bardzo nie byłem zadowolony, zrywało połączenia czasami , smsy nie dochodziły.
W Orange jednak takich problemów nigdy nie miałem. Zadzwoniłem do BOK - odblokowali. Wszystko trwało 1 minutę.

Grażynko wybacz...
 #869256  autor: Kryniczanin
 04 cze 2016, 08:14
Rozmawiałem z Play. Wyłączanie Roamingu Orange jest celowe. Ogólnie operator nie zaleca posiadania aktywnego dostępu do T i Orange w jednym momencie według ostatnich kartek z formułkami dla Bok, jakiś problem w sferze radiowej.

Jeśli to prawda ciekawe gdzie jest problem.

Podkreślam JEŚLI.
 #869260  autor: pakierhakierxd
 04 cze 2016, 08:34
G. prawda ,od zawsze mam włączony zasięg Orange i nie mam problemów ;) ,jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę :P

Pozdrawiam :)
 #869267  autor: lee
 04 cze 2016, 10:08
No niestety... wymyślają hehe

Nawet nie chcą ustawić juz na dzień dzisiejszy orange jako pierwszy w roamingu chyba że ktoś ma.

Dział techniczy twierdzi że nie ma takiej możliwości.

Pozdrawiam
 #869281  autor: pakierhakierxd
 04 cze 2016, 11:18
Ja ostatnio zauważyłem że mimo priorytetu 1.Play 2.T-Mobile 3.Plus 4.Orange
co raz częściej mi coś łapie Plusa kiedy wcześniej trzymało jak tylko mogło T-Mobile.
Chyba w niektórych miejscach coś zmieniają wydaje mi się....

Pozdrawiam :)
 #869711  autor: ja.michal
 06 cze 2016, 00:44
Pytanie do mających włączony dostęp do Orange. Działa wam transmisja danych? Kilka lat temu w Playu miałem problem z priorytetami, o których pisze pakierhakierxd. Ręczny wybór nie pomagał na długo. Generalnie jak miałem zasięg Orange to był głos i SMSy, a nie było data, jak był zasięg Plusa to było data, a nie było głosu i SMSów. Zasięgu macierzystego nie było w ogóle.
 #869772  autor: bed
 06 cze 2016, 10:37
Potwierdzam, ostatnio kiedy jechałem do Krakowa napisałem aby odblokowali mi dostęp do Orange - zrobili to i bez problemu wszystko działało.

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #880118  autor: piotrek88
 01 sie 2016, 11:57
Ja chciałbym zapytać, ponieważ od kilku miesięcy jestem klientem sieci Play o taką rzecz. Ponieważ jak wiadomo w tej sieci można korzystać z zasięgu 4 sieci komórkowych. A mój telefon zawsze rejestruje się albo w macierzystej sieci Play, albo w sieci T-Mobile albo w Plusie, jeszcze nigdy nie zarejestrował się w Orange. Napisałem w tej sprawie zgłoszenie na play24 i konsultant zmienił mi priorytet sieci w następujący sposób: T-Mobile, Orange, Plus. Jednak to nie rozwiązało mojego problemu, Telefon w dalszym ciągu loguje się albo w Play, T-Mobile, albo w Plusie, pomimo że Plus jest na ostatnim miejscu, do Orange mogę zalogować się jedynie gdy ręcznie wybiorę tę sieć a ja chciałbym mieć możliwość korzystania z zasięgu wszystkich sieci. Dodam że w mojej lokalizacji sieć macierzysta Play wewnątrz budynków ma słaby zasięg, są nawet czasami zrywane połączenia.
  • Strona 8 z 9
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9