DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 72 z 374
  • 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 374
 #869062  autor: p2225
 02 cze 2016, 22:37
Albo likwidują żeby zaoszczędzić i nie dać nic w zamian :P

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #869189  autor: areksz
 03 cze 2016, 16:15
Plus przecież nie mam LTE to jak ma budować sieć ?
Współpracuje w tym temacie z MIdasem (teraz go kupił) ale efektów tego związku nie widać..
Tak jak by każdy działał dla siebie...
 #869207  autor: plk. Mortimer
 03 cze 2016, 19:23
Halset pisze:
Patryk7588 pisze:Zwróć też uwagę że Play ma blisko 2x mniej abonentów taryf internetowych niż Grupa CP a co najgorsze nie przybywa im nowych klientów a ruch w sieci rośnie drastycznie.
Obiektywnie patrząc, to Plus tak i tak daje ciała.
20Mhz na LTE 1800, to dwa razy więcej niż ma Play (10Mhz na LTE1800), całe 5Mhz na U900, 3 nośne na U2100 oraz od dawna LTE800. Nie wspomnę o zasobach na GSM.
Ogólnie Solorz ma tyle zasobów co prawie N! i Play razem. Czyli 3 sieci mają mniej zasobów (przed aukcją LTE800 na pewno mieli mniej - dzisiaj może razem mają więcej jakby się to policzyło) czyli 3/4 rynku lata po takich zasobach jakie ma Plus. To jest wstyd!!!
To że Plus jest zapchany na 3G to wszyscy wiemy. Ale to nie wynika z ilości ludzi, tylko przestarzałego szkieletu, braku modernizacji i braku jednorodności radiowej (każda stacja co innego) Ponadto nawet rozmowy telefoniczne po 3G czy GSM są najgorszej jakości albo niewiele lepsze jak w Play.
Mam net mobilny w Plusie (słuzbowy) i ratuje ich tylko i wyłącznie LTE. Może nie prędkość ale pokrycie. Reszta to śmiech na sali przy takich możliwościach jaką ma Grupa Zębatego and Company
Play nie ma stacji, dlatego puchnie ale ma znacznie nowocześniejszy szkielet. I dzięki temu, wg tego nawet śmiesznego raportu jak "speedtest" jest wyżej niż Plus.
Hmmm...Rzeczywistosc nie jest tak jednowymiarowa. Przyznam, ze sam zirytowany kompletnym "niczego nierobieniem" Plusa zaczalem testowac od kilku dobrych niesiecy N! i Play. Malopolska - Krakow i okolice. Paradoksalnie - choc Plus g... robi od x lat, nie ma spojnej polityki inwestycyjnej (jesli w ogole jakas ma) to wciaz jest najlepsza siecia jesli chodzi o voice i data. Najbardziej niezawodna, a o to przeciez chyba tak naprawde chodzi. A testowany jest kazdy konkurencyjny operator.
Nie wiem z czego to wynika, bo Plus przy takim zarzadzaniu powinien juz nie istniec. Mysle, ze na poczatku zrobili dobra siec i to procentuje do dzis.
Podobna sytuacje zaobserwowalem w osciennych wojewodztwach, choc sa miejsca gdzie Plusa w ogole nie ma outdoor nawet G900 (i vice versa, choc mimo wszystko chyba rzadziej).
Tym samym - beauty is only skin deep. Zostaje w Plusie. Pomimo chaosu, inercji, balaganu. Nie mam innego wyboru. Na innych nie mozna polegac, to znaczy duzo mniej niz na Plusie. A to jest dla mnie najwazniejsze.
 #869212  autor: zajadacz
 03 cze 2016, 20:09
Patryk7588 pisze:Zwróć też uwagę że Play ma blisko 2x mniej abonentów taryf internetowych niż Grupa CP a co najgorsze nie przybywa im nowych klientów a ruch w sieci rośnie drastycznie.
Źródło poproszę. Z tych danych, które miałem to wynikało, że Play ma więcej niż Plus (też mi się nie chciało wierzyć, ale było źródło, do którego teraz nie mogę dotrzeć).

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #869214  autor: Kryniczanin
 03 cze 2016, 20:17
zajadacz
Na koniec 2010 roku było to ponad 700 tysięcy klientów, obecnie mamy już 4,5 miliona użytkowników PLAY Online.
http://www.pracuj.pl/poznaj-pracodawce/play,18799698

Dla porównania garstka abonentów/userów interntu w Plusie
Baza usług Internetu mobilnego w modelu kontraktowym zwiększyła się kwartał do kwartału o 53 tys. do 1,65 mln. Łączna liczba aktywnych usług dostępu do Internetu wynosiła 1,9 mln.
- See more at: http://satinfo24.pl/cyfrowy-polsat-publ ... zqK4D.dpuf
 #869218  autor: harys
 03 cze 2016, 20:42
Porownujesz liczbę abonamentów na internet w plusie do liczby wszystkich userow Play online. Zapewne też jest trochę martwych dusz. Chociaż pewnie nie polowa
 #869239  autor: f0ku5
 03 cze 2016, 22:48
plk. Mortimer pisze:
Halset pisze:
Patryk7588 pisze:Zwróć też uwagę że Play ma blisko 2x mniej abonentów taryf internetowych niż Grupa CP a co najgorsze nie przybywa im nowych klientów a ruch w sieci rośnie drastycznie.
Obiektywnie patrząc, to Plus tak i tak daje ciała.
20Mhz na LTE 1800, to dwa razy więcej niż ma Play (10Mhz na LTE1800), całe 5Mhz na U900, 3 nośne na U2100 oraz od dawna LTE800. Nie wspomnę o zasobach na GSM.
Ogólnie Solorz ma tyle zasobów co prawie N! i Play razem. Czyli 3 sieci mają mniej zasobów (przed aukcją LTE800 na pewno mieli mniej - dzisiaj może razem mają więcej jakby się to policzyło) czyli 3/4 rynku lata po takich zasobach jakie ma Plus. To jest wstyd!!!
To że Plus jest zapchany na 3G to wszyscy wiemy. Ale to nie wynika z ilości ludzi, tylko przestarzałego szkieletu, braku modernizacji i braku jednorodności radiowej (każda stacja co innego) Ponadto nawet rozmowy telefoniczne po 3G czy GSM są najgorszej jakości albo niewiele lepsze jak w Play.
Mam net mobilny w Plusie (słuzbowy) i ratuje ich tylko i wyłącznie LTE. Może nie prędkość ale pokrycie. Reszta to śmiech na sali przy takich możliwościach jaką ma Grupa Zębatego and Company
Play nie ma stacji, dlatego puchnie ale ma znacznie nowocześniejszy szkielet. I dzięki temu, wg tego nawet śmiesznego raportu jak "speedtest" jest wyżej niż Plus.
Hmmm...Rzeczywistosc nie jest tak jednowymiarowa. Przyznam, ze sam zirytowany kompletnym "niczego nierobieniem" Plusa zaczalem testowac od kilku dobrych niesiecy N! i Play. Malopolska - Krakow i okolice. Paradoksalnie - choc Plus g... robi od x lat, nie ma spojnej polityki inwestycyjnej (jesli w ogole jakas ma) to wciaz jest najlepsza siecia jesli chodzi o voice i data. Najbardziej niezawodna, a o to przeciez chyba tak naprawde chodzi. A testowany jest kazdy konkurencyjny operator.
Nie wiem z czego to wynika, bo Plus przy takim zarzadzaniu powinien juz nie istniec. Mysle, ze na poczatku zrobili dobra siec i to procentuje do dzis.
Podobna sytuacje zaobserwowalem w osciennych wojewodztwach, choc sa miejsca gdzie Plusa w ogole nie ma outdoor nawet G900 (i vice versa, choc mimo wszystko chyba rzadziej).
Tym samym - beauty is only skin deep. Zostaje w Plusie. Pomimo chaosu, inercji, balaganu. Nie mam innego wyboru. Na innych nie mozna polegac, to znaczy duzo mniej niz na Plusie. A to jest dla mnie najwazniejsze.
Successful troll is successful. Pisać, że Plus jest najbardziej niezawodną siecią w Polsce to tak, jakby pisać, że Play ma ogólnopolski zasięg sieci macierzystej.
 #869266  autor: habish
 04 cze 2016, 10:05
plk. Mortimer pisze: Przyznam, ze sam zirytowany kompletnym "niczego nierobieniem" Plusa zaczalem testowac od kilku dobrych niesiecy N! i Play. Malopolska - Krakow i okolice.
Ostatnio pojawiły się plany dla Krakowa.
Stacje do modernizacji:
- nowa stacja 20599 (GSM powinien już działać)
- nowa stacja 24443 (GSM, U900 i LTE1800 - powinna już działać we wszystkich technologiach)
- 20990
- nowa stacja BT20401 (U900)
- nowa stacja BT24443 (GSM U900 oraz LTE 1800)
- BT24953 (dodanie U2100)
- BT24675 (dodanie GSM i U2100)
- BT24219 (dodanie GSM i U2100)
- nowa stacja BT20990 (GSM, LTE 1800)
- nowa stacja BT20893 (U900, LTE 1800)
- BT24978 (dodanie GSM i U900)
Link: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 90#p196763

Pamiętaj tylko że Kraków to specyficzne miasto i wiele z tych inwestycji może zostać zablokowanych przez mieszkańców.


zajadacz pisze:Źródło poproszę
Przecież podałem linki w poście.
O Play: http://www.telko.in/play-wchodzi-w-faze-stabilizacji
Na koniec I kwartału w sieci Playa było aktywnych 14,420 mln kart SIM, z czego 7,34 mln kart w rękach klientów kontraktowych. Play nie podaje już dokładnej liczby użytkowników mobilnego internetu (w dedykowanych ofertach), ale sygnalizuje, że nie rośnie ona od poziomu 1,1-1,2 mln. To by odbiegało od trendów, który pokazują pozostali operatorzy. Tłumaczyć to można brakiem obsługi LTE w umowach o roaming krajowy Playa, co dla abonentów operatora oznacza mniejszy zasięg terytorialny najnowocześniejszej technologii mobilnej transmisji danych.
O Grupie CP: http://www.telko.in/57-proc-klientow-us ... a-smartfon
W końcu I kwartały grupa Cyfrowego Polsatu obsługiwała w sumie niemal 11,936 mln kart SIM, w tym blisko 8,184 mln SIM kontraktowych. Klienci grupy korzystali w sumie z 1,904 mln usług internetowych. W porównaniu z końcem 2015 r. liczba SIM kontraktowych wzrosła o ponad 72,5 tys., zaś SIM wykorzystywanych do transmisji danych o 77,7 tys. Warto przy tym zauważyć, że w porównaniu do I kwartału 2015 r. grupa Cyfrowego Polsatu odnotowuje spadek liczby abonentów telefonii komórkowej, choć dynamicznie pozyskuje abonentów mobilnego dostępu.

harys pisze:Zapewne też jest trochę martwych dusz
Blisko 3 mln.
Link: http://www.telko.in/spada-arpu-w-sieci-play
Na podstawie raportu operatora za I kwartał można wyliczyć, że ok. 2,83 mln kart SIM pre-paid nie zostało uwzględnionych przy wyliczaniu ARPU, bo nie przynosiło przychodów. Przypomnijmy, że w końcu marca 2016 r. P4 obsługiwało 7,793 mln SIM pre-paid – o 1,3 tys. mniej, niż w końcu 2015 r.
 #869283  autor: habish
 04 cze 2016, 11:25
Jeśli ktoś wybiera się w tym roku na wakacje nad polskie morze, będzie miał możliwość sprawdzenia jak sprawuje się LTE-A od Plusa. Właśnie trwa modernizacja sieci na Wybrzeżu aby obsłużyć ruch podczas sezonu, na start modernizacja obejmuje:
1. Władysławowo:
- BT44784 - ul. Hallera 19 - Dom Rybaka
- BT44725 - ul. Żeromskiego 32 - kościół pw. Wniebowzięcia NMP
2. Jastarnia - BT44763 - ul. Ogrodowa 52 - maszt T-Mobile
3. Jastrzębia Góra - BT44959 - ul. Pucka 4 - Dom Wczasowy Zew Morza
4. Darłowo - BT44325 - Lotników Morskich 1 (nowa stacja?)
5. Karwia - BT44742 - ul. Kolorowa 2 - kościół św. Antoniego
6. Jurata - BT44782 - ul. Świętopełka 14/4 - wieża widokowa
7. Darłówko - BT43722 - ul. Gdyńska 3 - wieża kościoła

Towarzyszące akcje partnerskie:
- http://www.spidersweb.pl/2016/05/intern ... orzem.html
- http://www.antyweb.pl/internet-mobilny- ... kim-morzem
 #869308  autor: plk. Mortimer
 04 cze 2016, 13:38
f0ku5isko pisze:Successful troll is successful. Pisać, że Plus jest najbardziej niezawodną siecią w Polsce to tak, jakby pisać, że Play ma ogólnopolski zasięg sieci macierzystej.
Tylko tyle zrozumiales z mojego tekstu? Lepiej nic nie czytaj i nie pisz, bo mozesz sobie jeszcze zrobic krzywde.
Ostatnio zmieniony 04 cze 2016, 13:47 przez plk. Mortimer, łącznie zmieniany 1 raz.
 #869401  autor: plk. Mortimer
 04 cze 2016, 20:19
f0ku5isko pisze:To była pointa Twojej wypowiedzi, więc co jeszcze miałem zrozumieć? ;)
Rozumiem, ze czytasz teksty tak jak pewien Noblista - jedno zdanie z poczatku, jedno ze srodka i jedno z konca :-)
Masz prawo sie ze mna nie zgadzac, ale po co te angielskie madrosci? Nju, wiec chyba Orange - czytam w Twojej stopce. Moglbym tez o nich napisac, po tym jak ich testuje, ze sa najgorsi ze wszystkich operatorow, dorzucic cos o Tobie w jezyku Trzesidzidy i skwitowac, ze Orange pasuje na wiarygodnego operatora telefonii komorkowej jak Jurgen Stroop na cadyka. Bedziemy sie licytowac na dykteryjki czy na argumenty?
 #869515  autor: - - -asf- - -
 05 cze 2016, 12:29
plk. Mortimer pisze:
f0ku5isko pisze:To była pointa Twojej wypowiedzi, więc co jeszcze miałem zrozumieć? ;)
Rozumiem, ze czytasz teksty tak jak pewien Noblista - jedno zdanie z poczatku, jedno ze srodka i jedno z konca :-)
Masz prawo sie ze mna nie zgadzac, ale po co te angielskie madrosci? Nju, wiec chyba Orange - czytam w Twojej stopce. Moglbym tez o nich napisac, po tym jak ich testuje, ze sa najgorsi ze wszystkich operatorow, dorzucic cos o Tobie w jezyku Trzesidzidy i skwitowac, ze Orange pasuje na wiarygodnego operatora telefonii komorkowej jak Jurgen Stroop na cadyka. Bedziemy sie licytowac na dykteryjki czy na argumenty?

Kompletne bzdury synu wypisujesz, gdzie tam zacofanemu zapóźnionemu plusowi do networks.... Chyba jak solorz to sprzeda jakiemuś koncernowi to tam się coś zmieni, narazie to stoi w miejscu.
 #869540  autor: Halset
 05 cze 2016, 13:32
plk. Mortimer pisze: Hmmm...Rzeczywistosc nie jest tak jednowymiarowa. Przyznam, ze sam zirytowany kompletnym "niczego nierobieniem" Plusa zaczalem testowac od kilku dobrych niesiecy N! i Play. Malopolska - Krakow i okolice. Paradoksalnie - choc Plus g... robi od x lat, nie ma spojnej polityki inwestycyjnej (jesli w ogole jakas ma) to wciaz jest najlepsza siecia jesli chodzi o voice i data. Najbardziej niezawodna, a o to przeciez chyba tak naprawde chodzi. A testowany jest kazdy konkurencyjny operator.
Nie wiem z czego to wynika, bo Plus przy takim zarzadzaniu powinien juz nie istniec. Mysle, ze na poczatku zrobili dobra siec i to procentuje do dzis.
Podobna sytuacje zaobserwowalem w osciennych wojewodztwach, choc sa miejsca gdzie Plusa w ogole nie ma outdoor nawet G900 (i vice versa, choc mimo wszystko chyba rzadziej).
Tym samym - beauty is only skin deep. Zostaje w Plusie. Pomimo chaosu, inercji, balaganu. Nie mam innego wyboru. Na innych nie mozna polegac, to znaczy duzo mniej niz na Plusie. A to jest dla mnie najwazniejsze.
Napiszę krótko.
Gdybym w Plusie nie miał numeru przez ponad 10 lat a dzisiaj jeszcze przymusowo w służbowym - to bym uwierzył w tej bajki :-) Prawie pół Polski objeżdżam na co dzień i Plus jest na poziomie Play jeśli chodzi o jakość sieci.
Więc sorry ale Zębaty sam sobie winien, Przespał a teraz za N! wącha spaliny.
Mimo to, wybrał bym Plusa przed Play z dwóch powodów
1) Zasięg ogólnopolski
2) Pokrycie LTE
Patryk7588 pisze:Halset będzie zadowolony :mrgreen:
Nie do końca :P Bo mnie LTE aż tak nie interesuje, skoro reszta sieci leży.
Najciekawsze jest to, że Plus nic ze swoim 3G nie zrobi i będzie tylko ładował kasę w LTE. Być może też w VoLTE.
Ale przynajmniej cieszy jakaś modernizacja ;)

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
  • Strona 72 z 374
  • 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 374
  • 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 374