DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 75 z 1158
  • 1
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 1158

 #651085  autor: rcicho
 29 lip 2013, 22:26
Byłem 8 dni temu pod Rawiczem w wiosce Iźbice gdzie stoi od kilku lat maszt T-Mobile. Przez wiele lat byl tam bardzo słaby zasięg Orange (tak GSM jak i 3G) ale ostatnio GSM bardzo się poprawił. Szwagier mówił mi, że kilka tygodni temu jacyś technicy coś "majstrowali" przy antenach. Na BTSearch nic nie widac aby Orange miało zezwolenie ale jakieś anteny dostawiali.
Na BTSearch jest tam zezwolenie na U900 (T-Mobile) ale chyba jeszcze nie działa (obszar modernizowany ale jeszcze nie zoptymalizowany).
Byłem też w Boszkowie nad jeziorem Dominickim (teren oznaczony jako zmodernizowany i zoptymalizowany i na Nexusie 4 i karcie Orange miałem 10300 kb/s i upload 2277kb/s czyli bardzo ładnie. Nie wiem czy leciało to z UMTS 900 czy z 2100. Jak to sprawdzić na telefonie z Androidem?

 #651126  autor: StormChaser
 30 lip 2013, 07:41
rcicho pisze:Na BTSearch nic nie widac aby Orange miało zezwolenie ale jakieś anteny dostawiali.
Na BTSearch jest tam zezwolenie na U900 (T-Mobile) ale chyba jeszcze nie działa (obszar modernizowany ale jeszcze nie zoptymalizowany).
Nowe pozwolenia dla masztu T-Mobile obejmuje doczepkę Orange, oraz odwrotnie, stąd nie można znaleźć pozwoleń Orange w lokalizacjach T-Mobile.

 #651138  autor: lzur
 30 lip 2013, 09:35
ancymonn pisze:Wygląda, że odpalili UMTS900 w całym starym woj. legnickim, całym jeleniogórskim, oprócz pasa bezpośrednio wzdłuż Czech i Niemiec i w większości leszczyńskiego. Ktoś może potwierdzić w terenie?
22 lipca przejechałem trasę Wschowa - Głogów - Polkowice - Lubin - Legnica - Jawor - Strzegom - Świdnica - Dzierżoniów. Na całej tracie brak było U900. Jedynie jeszcze przed Wschową urwał się sygnał z nadajników z Lubięcina i Świętna.

 #651183  autor: Ricki1980
 30 lip 2013, 13:37
rcicho pisze:Byłem 8 dni temu pod Rawiczem w wiosce Iźbice gdzie stoi od kilku lat maszt T-Mobile. Przez wiele lat byl tam bardzo słaby zasięg Orange (tak GSM jak i 3G) ale ostatnio GSM bardzo się poprawił. Szwagier mówił mi, że kilka tygodni temu jacyś technicy coś "majstrowali" przy antenach. Na BTSearch nic nie widac aby Orange miało zezwolenie ale jakieś anteny dostawiali.
Na BTSearch jest tam zezwolenie na U900 (T-Mobile) ale chyba jeszcze nie działa (obszar modernizowany ale jeszcze nie zoptymalizowany).
Byłem też w Boszkowie nad jeziorem Dominickim (teren oznaczony jako zmodernizowany i zoptymalizowany i na Nexusie 4 i karcie Orange miałem 10300 kb/s i upload 2277kb/s czyli bardzo ładnie. Nie wiem czy leciało to z UMTS 900 czy z 2100. Jak to sprawdzić na telefonie z Androidem?
Tak, ten maszt został zmodernizowany i działa tam T z Orange w GSM, podobnie jest w Rydzynie. W obu przypadkach brak UMTS. Największe współczucie należy się mieszkańcom Bojanowa. Zrezygnowano z lokalizacji w "browarze" i zostawiono maszt Orange w szczerym polu między Goliną, a Bojanowem. GSM działa jako tako, ale UMTS w zabudowie to dramat. Tutaj należy się nagroda za głupotę obu operatorów. Być może odpalą UMTS 900, ale to nie panaceum na takie zagrywki z uwagi na ograniczone pasmo w 900 MHz w stosunku do HSPA DC na 2100. Takich "perełek" jest więcej w okolicy.

 #651185  autor: Spacedust
 30 lip 2013, 14:13
Dzisiaj przetestowałem jeszcze raz nową stację na Chartowie na modemie E3276. Pierwszy wynik całkiem dobre, kolejne były w granicach 4-6 Mbps co jak na DC-HSPA+, doskonały zasięg i światłowód jest totalną klapą :/

Obrazek

 #651213  autor: alkonauta
 30 lip 2013, 16:10
W lipcu kupilem karte w orange zeby korzystac z pakietow wakacyjnych 6GB wiec bede mial na biezaco mozliwosc oceny tego co sie dzieje w Poznaniu przed, w trakcie i po modernizacji. Obecnie szybkosc wynosi okolo 6 mega w zasadzie niezaleznie czy jest szczyt czy nie. Modem icon505 z predkoscia do 14,4. Max jaki uzyskalem to 11,5 w mijajacy weekend gdy ludzie z upalow wyjechali z miasta. To jest stane PRZED modernizacja.
Obrazek

 #651221  autor: Spacedust
 30 lip 2013, 17:11
alkonauta pisze:W lipcu kupilem karte w orange zeby korzystac z pakietow wakacyjnych 6GB wiec bede mial na biezaco mozliwosc oceny tego co sie dzieje w Poznaniu przed, w trakcie i po modernizacji. Obecnie szybkosc wynosi okolo 6 mega w zasadzie niezaleznie czy jest szczyt czy nie. Modem icon505 z predkoscia do 14,4. Max jaki uzyskalem to 11,5 w mijajacy weekend gdy ludzie z upalow wyjechali z miasta. To jest stane PRZED modernizacja.
Obrazek
Czyli wynika z tego, że moje testy się zgadzają z Twoimi ;)

T-Mobile woła o pomstę do nieba, nigdy więcej niż 4 Mbps nie udało mi się wyciągnąć.

Jedyna pewna stacja NetWorks! w Poznaniu to ta na dachu Fortis Banku: http://www.gsm.poznan.pl/include/b-phot ... ok=Wujka-I

 #651228  autor: alkonauta
 30 lip 2013, 18:25
T-mobile (era) zawsze mialo problemy z transmisja. Jak UMTS startowalo to 3g sluzylo wylacznie do transmisji danych i nie mozna bylo korzystac z voice. Statystyki mowia za siebie, najmniej osob ma mobilny net w T z wiadomych powodow (sposrod w3).

A jestes pewien ze na Wierzbiecicach u900 sieja z glownych anten na dachu czy moze maja swoja pikokomorke wylacznie do testow?

 #651230  autor: kowcio
 30 lip 2013, 18:36
To nie żaden Fortis, tylko BNP Paribas ;) A Era tam ma swoje regionalne biuro, jest też salon firmowy (chyba nadal na budynku została plama po logo Ery i nie przywiesili T?).
Tak się spodziewałem, że od tego zaczną. Jakbym miał na czym wymusić U900 to bym sprawdził, ale kurcze, żaden z moich telefonów nie posiada takiej opcji :( musiałbym mieć jakiegoś Samsunga.

 #651276  autor: Spacedust
 30 lip 2013, 22:23
Róg Grunwaldzkiej/Wojskowej w Poznaniu - zasięg Orange wewnątrz budynków w tym miejscu to katastrofa. Dwie kreski i EDGE, 3G złapie na 0 kresek i za moment wyrzuca, a telefon wręcz parzy. Tak jest od zawsze, więc to nie wina modernizacji.

Złapałem dzisiaj nowy CID na UMTS w tym miejscu 46630340. 2G łapie z Hotelu Olimpia.

 #651291  autor: janekt
 30 lip 2013, 23:16
Nie wiem co jest nie tak, ale mój telefon z NetMonitorem pokazuje zupełnie inne parametry BTS-ów niż te, które są na mapa.btsearch.pl. A baza danych świeżutka. Mało tego, lokalizacje są jakieś dziwne.
Toruń (UMTS):
"Rondo Niepodległości"-LAC 54600, CID 25799, RNC 805; tu chyba chodzi o nadajnik z Moniuszki (lub ewentualnie Stare Miasto)
GSM:
"Aleja 700-lecia..."- LAC 54600, CID 25786; nie ma takiego nadajnika, chyba chodzi o Stare Miasto
"Bydgoska..."- LAC 54600, CID 25762; albo Moniuszki albo Sienkiewicza
"Jana Matejki..."- LAC 54600, CID 25765; chyba chodzi o BTS z Sienkiewicza
te dwa ostatnie to mogą być z Sienkiewicza, bo tam są 3 sektory na GSM

Czy reszta też tak ma, że zupełnie inne liczby się wyświetlają? :roll: :roll: :roll:

JanekT

 #651293  autor: StormChaser
 30 lip 2013, 23:26
Baza z btsearch czy google, stąd te lokalizacje... Wyświetlane dane na mapie BTS pochodzą z wykazu UKE i/lub bazy btsearch i w nich id stacji to nie to samo co cell id (CID).

 #651294  autor: janekt
 30 lip 2013, 23:31
StormChaser pisze:Baza z btsearch czy google, stąd te lokalizacje... Wyświetlane dane na mapie BTS pochodzą z wykazu UKE i/lub bazy btsearch i w nich id stacji to nie to samo co cell id (CID).
Aaa, to takie buty. :D

JanekT

 #651307  autor: user_delete17
 31 lip 2013, 07:54
Dziś na Pradze Północ złapałem nowy LAC 58120.

 #651343  autor: tombusz
 31 lip 2013, 11:00
Spacedust pisze: Jedyna pewna stacja NetWorks! w Poznaniu to ta na dachu Fortis Banku: http://www.gsm.poznan.pl/include/b-phot ... ok=Wujka-I
W rejonie ul. Św. Marcin/Ratajczaka jest tego sporo więcej :) Najprawdopodobniej sieje BTS T-Mobile na Św. Marcinie ale 3G bardzo słabe - w budynku 3G z ul. Gwarnej.

Obrazek

 #651361  autor: Spacedust
 31 lip 2013, 12:10
tombusz pisze: W rejonie ul. Św. Marcin/Ratajczaka jest tego sporo więcej :) Najprawdopodobniej sieje BTS T-Mobile na Św. Marcinie ale 3G bardzo słabe - w budynku 3G z ul. Gwarnej.
Nie uwierzysz, ale Gwarną na UMTS Orange to było słychać u mnie na Zodiaku gdy nie działała stacja na Chartowie ;) T-Mobile ma bliżej dwie stacje UMTS, więc już tak daleko nie musiał szukać.

 #651377  autor: kowcio
 31 lip 2013, 13:03
Ta stacja mocno sieje, tak jak Plusa na Piekarach na NFZ. To są takie stacje, z których telefony dzialają głównie w stanie czuwania z moich obserwacji, często gdy inicjujesz jakąś sporą transmisję danych to zrzuca do innego nadajnika (z tych stacji transfery są liche, zwłaszcza w Polkomtelu).

 #651437  autor: Spacedust
 31 lip 2013, 17:43
kowcio pisze:Ta stacja mocno sieje, tak jak Plusa na Piekarach na NFZ. To są takie stacje, z których telefony dzialają głównie w stanie czuwania z moich obserwacji, często gdy inicjujesz jakąś sporą transmisję danych to zrzuca do innego nadajnika (z tych stacji transfery są liche, zwłaszcza w Polkomtelu).
Dodam, że ta stacja jeszcze nie jest zmodernizowana, bo wszystko ma po staremu ;)

Dzisiaj mamy dwie nowe stacje NetWorks! w Poznaniu:

Poznań Grunwald ul. Przybyszewskiego 49 / Marcelińska komin Szpitala Klinicznego nr 2
Poznań Ogrody ul. Dąbrowskiego 159 / Botaniczna budynek Akademii Rolniczej
  • Strona 75 z 1158
  • 1
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 1158
  • 1
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 1158