DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 2 z 12
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

 #157307  autor: tomi81
 26 lut 2007, 23:02
W Białymstoku, w C.H Auchan mamy CL AUCHAN. Era nadaje "Hipermarket" z piko, zaś Plus nie ma piko i mamy Fasty :) Słuchajcie - ja trochę inaczej postrzegam temat CL - owszem fajna sprawa, nieraz przydatna ale jest jedna zasadnicza różnica między opkami, przynajmniej na Podlasiu - tu Plus po prostu odpala BTS za BTSem w byle pipidówce, że sygnał masz praktycznie wszędzie jak dzwon. Era ma fajne CL w terenie, nazwy geograficzne ale co z tego jak zasięg na kreskę lub dwie a często brak... Z Orange jest podobnie, na nowych BTSach (choć też to margines) brakuje CL. Suma sumarum nie wiem co lepsze - serwowanie HR, brak rozbudowy sieci i super CL czy rozbudowana sieć z dobrym zasięgiem i brakiem CL. Wiem, że dobrze by było mieć wszystko ale ja mimo to wybieram odpowiedź numer 2 :) Może jestem dziwny, ale co mi tam :) Zaznaczam, iż mówię tylko o rozbudowie sieci GSM/UMTS, a nie o powiększaniu zasięgu EDGE. Tu sprawa w przypadku zielonych jest tragiczna :-/ Pozdrowienia
 #280768  autor: Gadulski
 02 sie 2008, 21:16
Ostatnio pisałem meila do Orange i dostałem odpowiedź, że Cell Info Orange: "nie jest to usługa świadczona przez Orange"... Tak więc raczej nie będzie żadnych zmian w tej usłudze...
A jeżeli chcesz pooglądać cell info Ery w Kędzierzynie-Koźlu zapraszam na:
http://www.btsy.eu/kedzierzyn.html

Pozdrawiam.

[ Dodano: 2009-08-19, 22:31 ]
Łukasz_W., nazwa gminy, na której stoi BTS w Cell Info nie jest błędem... Jeżeli ktoś przyjął taką strategię to jest to poprawne...
Jednak użytkownicy są przyzwyczajeni że na wyświetlaczu pojawia się nazwa miejsca, w którym się aktualnie znajdujemy... Np. w Opolu w Plusie mamy "Opole", w Erze mamy naprzemiennie "Wiejska"/"Opole" a w Orange "OPOLE" w Play również "OPOLE"... Jeżeli chodzi o duże miasto to jest to w miarę oczywiste... Gorzej gdy chodzi tutaj o mniej znane miasto np. Bielany Wrocławskie w gminie Kobierzyce... Bielany Wrocławskie słyną z największego Centrum Handlowego (Tesco, Ikea, Obi, Castorama, Piotr i Paweł etc...) i tak: Plus pokazuje: "Wroclaw" (wszystko zgodne z procedurą...), Era naprzemiennie: "Bielany Wroclawskie"/"gm.Kobierzyce" - obie nazwy prawidłowe lub "Park Handlowy Bielany"/"gm.Kobierzyce" - też jest ok., a w Orange jest "KOBIERZYCE"... Żeby było weselej mikrokomórka w Auchan w Bielanach Wrocławskich emituje nazwę "KOBIERZYCE" - można stwierdzić spokojnie: Jakie Kobierzyce??? Przecież jestem w Bielanach Wrocławskich... Jednak to gmina Kobierzyce... A co gorsza Play jak ta małpa z nadajnika w Bialanach Wroclawskich emituje to samo co Orange "KOBIERZYCE"... Masakra...

Marens, mi też sie nie podoba Cell Info pisane DUŻYMI LITERAMI... W Orange już się do tego przyzwyczailiśmy, ale w Play??

Obrazek

 #353889  autor: Marens
 20 sie 2009, 19:20
Gadulski pisze:Marens, mi też sie nie podoba Cell Info pisane DUŻYMI LITERAMI... W Orange już się do tego przyzwyczailiśmy, ale w Play??
Faktycznie, temat zagubił mi się.
Jakoś dziwnie to wygląda, taki mały nieprofesjonalizm

Orange
WROCLAW

Gadulski pisze:mikrokomórka w Auchan w Bielanach Wrocławskich emituje nazwę "KOBIERZYCE"
Co do mikrokomórek, szybka zmiana tematu Plus ma je gdzieś, kolejne centrum handlowe bez zasięgu Plusa: Renoma, MediaMarkt Auchan

Po Cell info w Orange widać handovery, w przeciągu kilkunastu sekund można złapać stojąc w miejscu:
=> WROCLAW
=> SIECHNICE
=> OLAWA
 #353944  autor: Łukasz_W
 20 sie 2009, 23:08
Gadulski pisze: Łukasz_W., nazwa gminy, na której stoi BTS w Cell Info nie jest błędem... Jeżeli ktoś przyjął taką strategię to jest to poprawne...
Chodziło mi o to, że właśnie cała ta strategia jest błędem :) Z jednej strony dobrze, że są konsekwentni, ale jak pokazują liczne przykłady aż się prosi aby czasem odstąpić od tej żelaznej reguły. Zresztą sam wiesz (patrz KOBIERZYCE w Bielanach Wrocławskich).
Gadulski pisze:A co gorsza Play jak ta małpa z nadajnika w Bialanach Wroclawskich emituje to samo co Orange "KOBIERZYCE"... Masakra...

Marens, mi też sie nie podoba Cell Info pisane DUŻYMI LITERAMI... W Orange już się do tego przyzwyczailiśmy, ale w Play??
Coś mi się wydaje, że CellInfo w P4 zajęła się osoba, która pracowała w Centku. Jak wiadomo większość pracowników P4 to osoby mające przeszłość w W3.

 #353966  autor: Pawrzes
 21 sie 2009, 00:46
Co ciekawe wiosną tego roku Orange w Warszawie i okolicach przypomniało sobie po kilku latach o Cell Info i zrobiło małą optymalizację. Z BTSów które nigdy nie emitowały CI lub na których ono kiedyś znikło zaczęły emitować nazwy, zostało poprawionych też kilka błędnych nazw np. jeden nadajnik w Łomiankach emitował WARSZAWA BIELANY a teraz emituje LOMIANKI . Przy Nowowiejskiej w Warszawie emitował OCHOTA ale zmienili na WARSZAWA SRODMIESCIE lecz obecnie jest emitowane WARSZAWA SRODMIESC :wink: :roll:

Pozdrawiam

 #354083  autor: Gadulski
 21 sie 2009, 16:57
Marens, Cell Info Orange faktycznie (zwłaszcza we Wroclawiu) wygląda ubogo... Wiem, że może Wroclaw nie jest tak duzy jak Warszawa, ale czy nie można było wprowadzić:

Orange


WROCLAW POPOWICE


z nadajnika CID 2942 1-6 w LAC 47003;
czy też:

Orange


WROCLAW KOZANOW


z nadajnika przy ulicy Modrej 35 ???

A tak mamy piękne: WROCLAW i WROCLAW PKP, bo po co więcej???

Do obiektów bez mikrokomórek Plusa dodałbym Tesco przy ulicy Długiej...
Faktycznie na Bielanach jest dużo handoverów... Swietnie widać to w Orange... Warto dodać, że SIECHNICE również nie są gminą, tylko ŚWIETA KATARZYNA, kolejny przykład odejścia od załozeń dotyczących Cell Info...

Obrazek

 #354107  autor: Marens
 21 sie 2009, 18:39
Gadulski pisze:Faktycznie na Bielanach jest dużo handoverów...
Miałem na myśli Świętą Katarzynę.
Gadulski pisze:Do obiektów bez mikrokomórek Plusa dodałbym Tesco przy ulicy Długiej...
Ciekawa polityka

 #366175  autor: toms33
 23 paź 2009, 00:43
Dziwi mnie konsekwencja Orange w stosowaniu nazw gmin nawet w takich miejscowościach, które z racji, że są znanymi kurortami itp. mogłyby z powodzeniem mieć "własne" cell info. Mam tu na myśli np. Korbielów, który jest istotną miejscowoscią na narciarskiej mapie Polski. To samo dotyczy Białki Tatrzańskiej, Wierchomli i wielu innych nazw, które są o wiele bardziej rozpowszechnione niż nazwy gmin w których się znajdują. W Korbielowie wyświetla się JELESNIA, co wg mnie jest totalnym nieporozumieniem. Ciekawe czy mail do BOKu w tej sprawie by coś zmienił.

 #366210  autor: Gadulski
 23 paź 2009, 15:12
toms33,
Spróbuj, a przekonasz się sam :)

Obrazek

 #366226  autor: kowcio
 23 paź 2009, 16:33
Na pewno nikt nie poleci poprawiać CI, bo Ty masz takie widzimisię ;-)

 #380863  autor: kowcio
 15 sty 2010, 16:55
Obrazek

Takie coś w środę w centrum miasta miałem :lol: Chyba telefon z Orange zalogował się do nadajnika Ery na chwilę i Cell Info zostało. Ciekawi mnie jak on to zrobił :roll: Po restarcie telefonu normalnie miałem wyświetloną MIEJSCOWOŚĆ.

 #388815  autor: FABIANO
 20 lut 2010, 15:54
Witam:)

[ Dodano: 2010-02-20, 15:58 ]
Dlaczego mieszkając w gminie X....cell info w orange pokazuje Y....?? ZAZNACZAM że BTS stoi około 200 metrów od domu......

 #388820  autor: ezaq
 20 lut 2010, 16:04
Bardzo często sektor stacji znajdującej się w gminie X, który obejmuje swym zasięgiem w większości gminę Y wyświetla w Cell Info nazwę gminy Y. Spotkałem się nawet ze stacją, w której każdy z 3 sektorów wyświetlał nazwę innej gminy.

 #388832  autor: FABIANO
 20 lut 2010, 16:23
Rozumiem. Tylko w tym przypadku nie powinno tak być. Fakt-od południa graniczymy z inna gminą i nawet jesli zasięg obejmuje ją to i tak są same lasy bo pierwsza miejscowość tamtej gminy to 15 km od BTS-a. Więc po co w lesie nazwa tamtej gminy a przez to u mnie pokazuje błędną

[ Dodano: 2010-02-20, 16:27 ]
Inna sprawa skoro Orange stosuje się do tego to i tak robią to niedokładnie gdyż od zachodniej strony też blisko jest inna gmina a pierwsza miejscowość to juz po 4 km. Ciekawe dlaczego z tamtego sektora nie ma Cell info zachodniej gminy?

[ Dodano: 2010-02-20, 17:15 ]
Więc tak ezaq....BTS stoi na terenie gminy Wieleń (kiedyś cell info było WIELEN przełaczając sie czasem na DRAWSKO). Dodam że od południa granicze z gminą Wronki a od zachodu z gm. Drawsko. Od roku cell info jest WRONKI raz po raz wskakuje WIELEN(zasięg 5/5). Wytłumaczcie mi dlaczego z trzeciej anteny nie sieje DRAWSKO skoro granica z gminą tuż tuż?? Nie mam net monitora ale w necie znalazłem że są trzy anteny jest podane nawet CID i LAC ....

 #388878  autor: Pawrzes
 20 lut 2010, 19:38
Może po uruchomieniu stacji w miejscowości Piłka która emituje DRAWSKO z trzech anten zmodyfikowano ustawienia anten na stacji w miejscowości Miały i żadna nie jest teraz wycelowana w stronę gminy Drawsko więc stąd CI 2 x WIELEN i 1 x WRONKI. Mogło też zostać przy okazji zmienione ;) I tak jest wiele BTSów Orange które stoją przy granicy gmin a emitują ze wszystkich anten nazwę jednej gminy ;)

Pozdrawiam

 #388883  autor: FABIANO
 20 lut 2010, 19:45
Masz rację PAWRZES:) Z lokalizacji Piłka sieje CI DRAWSKO:) Z Miałów jeszcze rok temu CI było WIELEN i DRAWSKO i zmienili na WRONKI i WIELEN. Czy to możliwe że antene obrócili w przeciwnym kierunku?

[ Dodano: 2010-02-20, 20:01 ]
Nie mam net monitora lecz włączam sobie google maps w telefonie(wersja beta). Pokazuje mi punkt i wokół niego otoczka. Ta otoczka to obszar objęty zasięgiem z danego nadajnika....CZY DOBRZE MÓWIĘ?....Obchodzę BTS dookoła i widzę gdzie rozchodzą się sygnały z nadajników....

 #388890  autor: Pawrzes
 20 lut 2010, 20:08
Aha :) No możliwe że zmieniono nieco ustawienia tak aby bardziej doświetlić teren gminy Wronki skoro ten w Piłce doświetlił gminę Drawsko ;)

W Warszawie nazwy dzielnic też są czasem źle dopasowane, oto przykład gdzie lokalizacji jest bliżej do Śródmieścia i Ochoty niż emitowana nazwa dzielnicy w innej dzielnicy ;)

Obrazek

Pozdrawiam

 #388894  autor: Pawrzes
 20 lut 2010, 20:23
Nie mam net monitora lecz włączam sobie google maps w telefonie(wersja beta). Pokazuje mi punkt i wokół niego otoczka. Ta otoczka to obszar objęty zasięgiem z danego nadajnika....CZY DOBRZE MÓWIĘ?....Obchodzę BTS dookoła i widzę gdzie rozchodzą się sygnały z nadajników....


Kiedyś tak było że kropka była orientacyjnie w zależności z jakiego sektora danej stacji miało się sygnał, teraz widzę że dane są dużo dokładniejsze, kropka przesuwa się nawet jak telefon jest w zasięgu cały czas tego samego CID.

Zobacz w aplikacji: Opcje > Pomoc > Informacje - niżej widać myl: 260:6:XXXX:XXXXX i oprócz kodu sieci widać LAC i CID :)

Pozdrawiam

 #388899  autor: FABIANO
 20 lut 2010, 20:43
Zrobiłem jak kazałeś PAWRZES..-są jakieś liczby myl:260:3:41100:41542 ....CZYLI TO LAC I CID:):):):):).....dziękuje za podpowiedż...czyli te google maps to coś ala netmonitor:):):)..LAC i CID jest...okręg gdzie rozchodzi się zasięg widać. Nawet przybliżyć można mape a także przełączyć na obraz z satelity:). Więc tak...41100 to LAC 41542 to CID....a co oznacza 260? i 3?POZDR

[ Dodano: 2010-02-20, 21:10 ]
Czy wie ktoś czy w miejscowości Dziwnów jest już cell info Orange? W sierpniu będąc nad morzem przed miasteczkiem wyświetlało CI DZIWNOW....lecz na plaży oraz w centrum poprostu było go brak :cry: ...Czy mógłby to ktoś sprawdzić i tu napisać? Z GÓRY DZIĘKUJĘ:)...

 #388911  autor: Pawrzes
 20 lut 2010, 21:16
Tak, widać że LAC i CID jest BTS-a w Miałach :-) 260 to Polska a 3 to Orange (1 to Plus, 2 to Era, 6 to Play) ;)

Pozdrawiam
  • Strona 2 z 12
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12