DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 203 z 308
  • 1
  • 201
  • 202
  • 203
  • 204
  • 205
  • 308
 #1001017  autor: cedrus
 27 cze 2018, 22:16
A winnych sieciach każdy to stosuje?? Ja ostatnio sprawdzałem ile osób z mojej książki telefonicznej ma numery w poszczególnych sieciach = zdziwiło mnie ile osób przeszło do Play, i - nie jest to żadna gimbaza, wręcz przeciwnie, można powiedzieć lepszy sort i osoby kumające o co chodzi w telefonii komórkowej.

BTW - systematycznie sprawdzam działanie Orange VoLTE. Działa to mniej więcej tak jak działało kilka miesięcy temu, w tych samych miejscach są duże problemy, na A1 i A2 nadal są spore odcinki gdzie nie da się porozmawiać, mimo że wielu użytkowników zgłasza ciągłość LTE na tych trasach. Muszą jeszcze popracować nad optymalizacją.
Z drugiej strony nie chcę być posądzony o hejt, uważam że VoLTE (jak i VoWifi) to fajna sprawa i wszyscy operatorzy powinni to oferować.
 #1001019  autor: piotrzet
 27 cze 2018, 22:20
Hejt a krytyka to dwie różne rzeczy. Prawda jest taka że VoLTE i VoWiFi jak na razie najlepiej działa w Play, w T-Mobile i Orange średnio "na jeża" a w Plusie nie działa w ogóle.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1001022  autor: cedrus
 27 cze 2018, 22:33
Dokładnie @piotrzet - to dwie różne rzeczy - nie działa bo się popsuło to nie to samo co nie działa bo nie zostało wdrożone.
Korzystasz z W4 i masz porównanie działania tych usług czy piszesz tylko to co Ci się wydaje?
 #1001024  autor: spotify
 27 cze 2018, 22:42
@cedrus
W innych sieciach jest bardziej popularne bo wprowadzili pakiet WoWifi i Volte. Poza tym Orange ma aplikacje i nie trzeba mieć specjalnego modelu żeby z tego skorzystać.
WoWifi korzystasz tylko w zasięgu WIFI. Na co dzień nikt z kablem na plecach nie jeździ od domu do pracy. I najcześciej jak pada to razem albo na przemian w Orange lub w TMobile (jeśli chodzi o usługi).
Juz od dawna piszę, że poza miastami VoLTE chodzi średnio. W miastach ok. W swoim mieście na VoLTE w Orange nie narzekam, nawet jak się przemieszczam.
Co do zachowania na autostradzie to o tym również pisał Kozien (dokładnie jakieś tam trasy testował). Play działa z tego co pamiętam nawet gorzej z VoLTE jak obecnie N! (konfiguracyjnie).

Oczywiście fajna technologia ale ludzie z reguły nie zwracają na to uwagi. To że Twoi znajomi mają jakieś pojęcie, nie znaczy że każdy tu sie udziela i że kazdy Polak o tym wie lub korzysta. Telefon ma działać. Ważne że niskie rachunki, idzie dzwonić, działa przeglądarka w telefonie.

Widzisz, u mnie odwrotnie. Ludzie z Play uciekają. Reklamy na nich nie działają.

@Patryk - jeśli Plus wprowadzi VoLTE, z podkreśleniem jeśli - może się okazać, że będą mieli najlepsze rozwiązanie.
To tak jest, jak ktoś chce wyjść przed szereg z nową technologią (czytaj N!).

A konfiguracyjnie to jeszcze potrwa. Przypomnijcie sobie ile operatorzy się męczyli z dobrym H/O między 3G a 2G.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2018, 23:05 przez spotify, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1001029  autor: piotrzet
 27 cze 2018, 22:57
Patryk7588
Nie zmienia to faktu, że w ogóle nie działa. I zobaczymy jak wprowadzi czy będzie to działać czy z awariami i na jakiej ilości sprzętu. Podejrzewam, że konkurencja wcześniej wystartuje z VoNR niż Plus z VoLTE czy VoWiFi.
cedrus
Owszem dwie różne ale to że nie działa to fakt. W T czy O po za wpadkami działa i można z tego korzystać w Plusie w ogóle. Co do Plusa porównania mieć nie trzeba, bo w ogóle nie działa, T-Mobile korzystam i ostatnio awarii nie miałem przez dłuższy czas ale w skali kraju była, Orange jak widać podobnie ale nie korzystam. A na Play jak widzi sie czasem skargi na prędkość czy brak zasięgu tak o VoLTE czy VoWiFi nie ma kompletnie nic, a to o czymś świadczy. Zresztą ludzie na forum też to zauważyli. Jest też jedna ważna kwestia ile jest użytkowników usług w każdej z sieci, w której usługi działają. Chodź wydaje mi się, że najwięcej VoWiFi ma Play ze względu na dostęp w każdej taryfie jak i tego, że ma najwięcej klientów.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1001717  autor: takisobiejurek
 02 lip 2018, 09:00
Mam też problemy z WOWIFI w T, kiedyś wracałem do domu a mam cholernie kiepski zasięg wchodziłem do domu i telefon automatycznie łapał wofofi, teraz to jest jakaś loteria i pomgama tylko reset telefonu. Może to zbieg okoliczności ale problemy chyba zaczeły się po aktualizacji S7 EDGE do OREO, teraz zmieniłem telefon na NOTA 8(miał już OREO) i problemy te same tak że wykluczam sprzęt, i wifi w domu u znajomych różne łącza mam to samo, w telefonie ustawione priorytet połączenia przez WIFI. A może ma ktoś jeszcze 7 na swoim samsungu czy ma problemy z wowif.
 #1001784  autor: myk6414
 02 lip 2018, 14:32
S8 z Oreo - potwierdzam. Vowifi działa jak krew z nosa. Na iPhone 7 też.
 #1001815  autor: Tomaszfraczek
 02 lip 2018, 17:31
Mam IPhone X i widzę te same problemy. Wcześniej bez problemu siedział w T-Mobile Wifi, a teraz mimo włączonej opcji nie chce się logować w VoWifi. Trzeba za każdym razem wyłączać opcje i włączać na nowo. Mieszkam w Wadowicach, jesteśmy po rozdziale U900, ale jeszcze wciąż na wspólnym LTE1800
 #1001816  autor: piotrzet
 02 lip 2018, 17:33
XZ Premium od jakiegoś czasu jest tak że jak jest VoLTE to nie ma mowy żeby przeszło do VoWiFi co wcześniej max 10 minutach było robione. Teraz właściwie najlepszy i najszybszy sposób na VoWiFi to tryb samolotowy

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1001864  autor: myk6414
 02 lip 2018, 21:20
Teraz to już wogole jakieś cyrki się dzieją. Volte pojawia się i znika, vowifi nie działa.
 #1001866  autor: harys
 02 lip 2018, 21:38
Czy ktoś się spotkał się z sytuacja, że po aktualizacji systemu w telefonie trzeba było ponownie aktywować VoLTE w Orange?
Brzmi to absurdalnie, ale tak właśnie twierdzi pomoc techniczna Huawei.
Po aktualizacji VoLTE zniknęło,wraz ze wszystkimi dobrociami związanymi z konfiguracją sieci.

Wysłane z Honor 9
 #1001890  autor: kvasir
 03 lip 2018, 05:55
Na samsungu mi się to nie zdarzyło. Była aktualizacja ale nie podnosząca wersję tylko poprawki bezpieczeństwa i inne poprawki do systemu. Po aktualizacji normalnie VoLTE i Wi-Fi Calling działa w Orange
 #1001927  autor: harys
 03 lip 2018, 10:05
Restartowalem simke przez czat Orange i nie pomoglo, u nich wszystko działa. Więc to wina telefonu, co w sumie jest logiczne.

Wysłane z Honor 9
 #1002531  autor: jaco11
 06 lip 2018, 22:09
Po ostatniej aktualizacji Huawei mate 9 również nie działa już volte w Orange. Wyglada więc, że wina leży po stronie Huawei. Zresztą konsultantka z Huawei support potwierdziła, że mają dużo zgłoszeń w tej sprawie i być może naprawią to przy okazji kolejnej aktualizacji. Generalnie uważam, że to mega wpadka Huawei.
 #1002590  autor: cimamd
 07 lip 2018, 01:44
Czy T-mobile ma ZNOWU jakieś problemy z VoWiFi ??
Przebywam w USA i działanie usługi to loteria.
Przez pierwszy tydzień było OK ale teraz to koszmar.
 #1002644  autor: Mixiorek
 07 lip 2018, 13:49
Niestety VoWiFi T-Mobile działa ale działa kapryśnie (od kilku dni). Czasem by wróciło potrzebny jest restart urządzenia. Restart samej usługi często nic nie daje.
S8, XEO, Warszawa.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
  • Strona 203 z 308
  • 1
  • 201
  • 202
  • 203
  • 204
  • 205
  • 308
  • 1
  • 201
  • 202
  • 203
  • 204
  • 205
  • 308