DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 23 z 39
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 39
 #854842  autor: marcinek243
 07 mar 2016, 21:07
Halset pisze: a Play - cytuje "Największe gówno najniższym kosztem"
U mnie np od ponad roku wisi spod anteny niepodłączony kabel i buja się na wietrze :smt005
 #854874  autor: TheQuake
 07 mar 2016, 22:34
Halset pisze: a Play - cytuje "Największe gówno najniższym kosztem"
Czasem to gówno działa lepiej niż najlepsze stacje N!. W mojej gminie N! działa tak, że wolę z kilkunastu kilometrów łapać zasięg Playa.
 #854878  autor: Halset
 07 mar 2016, 23:14
Jasne, że się zdarzają miejsca w Polsce, gdzie Play działa najlepiej ze wszystkich. Nie ma tutaj żadnych wątpliwości. Nie ma w Polsce sieci, która w każdym regionie i w każdym miejscu jest najlepsza. Jedna jaskółka wiosny jednak nie czyni.
Ale w tej Twojej gminie jakie obciążenie ma Play a jakie N!? Wiesz chociaż, ile ludzi ma SIM Play?
Z reguły na wioskach czy też mniejszych miejscowościach Play jest marginesem jeśli chodzi o ilość kart SIM. P4 ma bardzo dużo użytkowników w miastach, gdzie moim zdaniem - chyba najwięcej ze wszystkich opów.

Co do technicznych aspektów. N! jest najnowocześniejszą siecią i na pewno nie jest słaby technicznie. Obecnie poza sprzętem który montuje spółka Solorza, najsłabsza technicznie jest sieć Plus z wszystkim spółkami. Ale w końcu wzięli się za robotę, ponieważ zaczynali już wąchać spaliny odjeżdżającemu im Play, bo N! już dawno im odjechało.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #854881  autor: zajadacz
 08 mar 2016, 00:45
marcinek243 pisze:U mnie np od ponad roku wisi spod anteny niepodłączony kabel i buja się na wietrze :smt005
Nie wierzę. Daj tu foty. Najpewniej jest to tylko osłona od miejsca, gdzie zamontowano RCU przy antenie.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #854887  autor: Kryniczanin
 08 mar 2016, 06:01
Buahahahahahahahah

Dawno się tak nie uśmiałem.
Rozmawiałem w piątek ze starym znajomym, który pracuje w firmie wykonawczej i stawiają stacje dla wszystkich opów (głównie Koszalin i okolice ale zdarzają się inne regiony)
Najlepszy sprzęt stawia Plus (nie chodzi o dosył), najlepsze stacje ma N! a Play - cytuje "Największe gówno najniższym kosztem"
N z potężną ilością stacji 2G plus w porywach 2g/U900 jest najlepszy a Play z kompletami na prawie każdym maszcie jest największym gównem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Do tego prawie wszędzie Huawei.

Ile nad tym myślałeś, żeby tą bajeczkę wymyślić? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
To już nie jest zarzut a typowy hejt z Twojej strony.....
Wiem, wiem prawda nie ma znaczenia.
 #854889  autor: Halset
 08 mar 2016, 07:42
Kryniczanin pisze: N z potężną ilością stacji 2G plus w porywach 2g/U900 jest najlepszy a Play z kompletami na prawie każdym maszcie jest największym gównem
To w końcu jak? N! czy TMobile?
Bądź konsekwentny! Czy po prostu znowu Twój hejt Ci nie wyszedł...

Potężną ilością stacji :D? Ile? 50% :D? To sobie przymiotnik wymyśliłeś :mrgreen:
Ile stacji ma Play a ile ma N!?
Jak wygląda sieć Play a jak wygląda sieć N!? Play jest budowany jak hotspot i tak nie wyrabia
Masz pewność że na prawie każdej stacji Play ma komplet? Raczej ma pozwolenia a nie ma kompletu.
I druga sprawa - a to nie świadczy o całej sieci. której Play ogólnie nie ma.
Więc nie pisz bzdur chłopie bo już nudny jesteś.
Gdzie pchła Play do N!? Jak Solorz wymieni szkielet swojej sieci, P4 znowu spadnie na szary koniec, czyli tam gdzie jego miejsce od zawsze.
Kryniczanin pisze: Ile nad tym myślałeś, żeby tą bajeczkę wymyślić? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
To nie żadna bajka. To wypowiedź osoby, która przy tym pracuje i na pewno nie opiera swojej wiedzy jak Ty na mapie BTS. Musisz w końcu się skonfrontować z rzeczywistością i przestać chować głowę w piasek.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #854891  autor: p2225
 08 mar 2016, 08:02
Halset pisze: Masz pewność że na prawie każdej stacji Play ma komplet? Raczej ma pozwolenia a nie ma kompletu.
I tu się wtrącę: http://www.telko.in/w-play-lte-jest-pra ... ym-maszcie
Play ma 4798 stacji. Na 67 brak 2G, na 7 brak 3G, na 84 brak LTE.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #854893  autor: Kryniczanin
 08 mar 2016, 08:30
p2225

Zaraz Ci Halset napisze, że to bajki tak samo 77% wykonywanych z macierzystej.

Halset

Już p2225 Cię zaorał więc skończ swoje samozaoranie. Tylko w końcu przyjmij na klatę rzeczywistość, że ta wyjątkowość którą wciskasz nam tutaj jest co najwyżej przeciętnością.
 #854903  autor: zajadacz
 08 mar 2016, 09:43
Halset pisze:Masz pewność że na prawie każdej stacji Play ma komplet? Raczej ma pozwolenia a nie ma kompletu.
Jeżeli jako komplet rozumieć UMTS i LTE 1800 to zaryzykuję stwierdzenie, że w skali kraju nie ma tego na mniej niż 40 stacjach bazowych. Więc mniej niż 1% sieci. Praktycznie na każdej stacji Playa jest LTE 1800. Z UMTS jest różnie. Poza miastami czasem występuje samo UMTS 900, a w miastach są stacje, które mają tylko UMTS 2100. Nie mniej jednak zawsze obok jest LTE.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #854916  autor: p2225
 08 mar 2016, 11:29
Te brakujące stacje LTE to te na terenach przygranicznych. Miasto rodzinne - 1 z 3 stacji ma LTE. Reszta 3G i 2G

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #855026  autor: Halset
 08 mar 2016, 18:21
p2225 pisze: I tu się wtrącę: http://www.telko.in/w-play-lte-jest-pra ... ym-maszcie
Play ma 4798 stacji. Na 67 brak 2G, na 7 brak 3G, na 84 brak LTE.
Dzięki ;)

@Kryniczanin
Jeden z Nas nazwał Cię "typowym Januszem" i jak widać, miał całkowitą rację.

1) Play ma 4798 stacji czyli ponad 100% mniej niż N!. Policz sobie zatem ile stacji N! ma z LTE. N! się nie opłaca stawiać na wiochach LTE1800 bo stacje mają zbyt duże odległości aby pokryć tą technologią LTE. Czyli wg Ciebie powinno być - mam w N! LTE kilka kilometrów, zaraz nie mam LTE kilka kilometrów i zaraz znowu mam LTE. :mrgreen: Twoje Januszowe myślenie. To nie Play, gdzie masz zasięg Play, dziura (roaming), znowu Play, dziura (roaming) itd
Play nie ma prawie, że wcale nadajników poza miastami. Pod odjęciu nadajników N! poza miastami, w N! masz ich więcej niż w całym Play i to z kompletem technologii.
Jak się coś buduje to trzeba myśleć. A Tobie tego brakuje.

2) NIe wierzę w żadne dane P4. Kilka stron temu w tym temacie rozmawiałem z @goralem i jak wyszło? ARPU w prepaid w P4 jest zakłamane o ok 35-40% Pewnie z postpaid to samo. A te gadanie o 77% w sieci ruchu głosowego i podawanie ich statystyk to wielki bull shit, byle się dobrze sprzedało. Mogę się założyć, że dużo więcej stacji ma TYLKO pozwolenia a nie jak P4 podaje przekłamane statystyki. Podobnie jak dzisiaj ich 4G ULTRA :D Śmiech na sali :smt005

3) Nikt mnie nie zaorał, bo sam się zaorałeś. Napisałeś o TM a teraz piszesz o całym N! Zmieniasz swoją obronę czy też atak jak pszczoła kwiatek. Jak sie wkopiesz jak małe dziecko, to zmieniasz temat. Sam sie w ten sposób nokautujesz. Wybacz, ale nie mam czasu na pisanie z dzieckiem Januszem. Niskie ceny mózg Ci zlasowały.

4) Nie zmienia to faktu, że Play jest taki jaki mój znajomy powiedział.

@Zajadacz.
Nie do końca się z Tobą zgadzam. Są stacje P4 (wystarczy nawet po mapie BTS pochodzić), gdzie jest tylko samo UMTS bez LTE. I to nie są 3 stacje na krzyż

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #855028  autor: zajadacz
 08 mar 2016, 18:26
@Halset: Na mapie BTS stacji, które mają tylko UMTS jest więcej niż w rzeczywistości, bo zwyczajnie są to najczęściej stacje zlikwidowane zanim uruchomiono LTE. Podaj mi choć kilka przykładów takich stacji, które mają tylko UMTS, a nie są przy samej granicy.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #855034  autor: Kryniczanin
 08 mar 2016, 18:43
Play ma 4798 stacji czyli ponad 100% mniej niż N!.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Każda stacja N ma LTE. :mrgreen: Ma jedna na 5 przy dobrych wiatrach.

Oczywiście znów się nie samozaorałeś :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
NIe wierzę w żadne dane P4.
To jest właśnie Halset w całej okazałości :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

On wie najlepiej.

Widać, że dzisiejszy dzień to jak nalot Doolittle'a na Tokio.

Igła prosto w serce :mrgreen: :mrgreen:

Usiądź w pokoju, zażyj jakieś betablokery bo pikawa Ci padnie z tego stresu. :mrgreen:

Już (jak zawsze) waliliśmy z Marynarskiej marketingowy bełkot dla miłośników znaczków, odpaliliśmy jedną stację a ten wredny Play ma prawie 1/3 kraju (ludnościowo).

http://firma.t-mobile.pl/pl/dla-mediow/ ... 4dd6791277
 #855041  autor: Halset
 08 mar 2016, 19:15
Kryniczanin
Ale Ty jesteś ułomny. Udzielasz tutaj rad, jak firmy powinny inwestować i co jest opłacalne. Istny ekonomik z doktoratem z matmy.

Jeszcze raz bo jak widać, język polski też jest dla Ciebie zbyt skomplikowany

Odejmij sobie ilość stacji N! poza miastami, gdzie Play nie ma i musi korzystać z roamingu (terenowo to potężna - używając twojego przymiotnika - powierzchnia) i zobacz ile zostanie. Wyjdzie więcej niż 4976stacji które posiada P4.

A co reszty Twojego bełkotu. Wierz dalej w te brednie co Ci Play wciska, Do końca życia będziesz na kolei zasuwał i liczył każdy grosik.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #855048  autor: Kryniczanin
 08 mar 2016, 19:27
Pozostał Ci już tylko atak osobisty.

Ot cała tajemnica szkolenia.

Żyj sobie dalej w swoim elitarnym świecie. Ja mogę być dla Ciebie nawet szambonurkiem. Mnie tonie rusza.

Jednak z każdym Twoim postem widzę, że jesteś wyjątkowo prymitywny. Dla Ciebie liczy się tylko przesadzona cena i znaczek.

Ot marka Halset.

Mam tylko jedną prośbę do Ciebie. Daj żyć innym na Telepolisie.

Ja od teraz, nie będę nigdzie cytował Twojego bełkotu, ani komentował go. Proszę Cię o to samo w stosunku do mnie.

Z góry dziękuję.
 #855055  autor: Halset
 08 mar 2016, 19:38
Pozostał Ci już tylko atak osobisty.
Nie muszę atakować osobiście, bo sam się zaorałeś bez mojej pomocy. Już któryś raz piszę, że jeśli chcesz coś udowodnić musisz to obronić. Skoro chcesz rozmawiać na argumenty, to się dobrze do tego przygotuj. Na prostych sprawach leżysz na macie.
Dlatego powtórzę - patrzę szeroko na temat a Ty jesteś prostolinijny.

@zajadacz
Wrócimy do tematu, tylko jak znajdę więcej czasu ;)

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #855059  autor: Kryniczanin
 08 mar 2016, 19:44
Dlatego powtórzę - patrzę szeroko na temat a Ty jesteś prostolinijny.
Nie rozśmieszaj czytelników, bo Twój punkt widzenia jest ograniczony do różowego świata.

Gdzie wszystko co w tym kolorze jest cacy, a pozostałe kolory to kupa wiadomo czego.

Niestety świat rzeczywisty którego nie widzisz(bądź nie chcesz uznać, że istnieje) jest całkiem inny,

Różowa doskonałość jest co najwyżej przeciętna a w wielu aspektach jest czerwoną latarnią.
 #855062  autor: harys
 08 mar 2016, 19:50
Nie no spokojnie troche. Przeciez bylo w raporcie ricznym Orange ze majă ponad 6tys uruchomionych stacji LTE.
Jesli juz kogos oskarżacie o oszustwo to dajcie jakies dowody. Przeciez kazda z tych spolek jest notowana na gieldzie,albo wypuscila obligacje co powoduje ze jakiekolwiek lewe informacje ktore potencjalnie moglyby od nich wychodzic to przestępstwo. Wiec jesli ktos ma dowody ze arpu jest inne niz podali to niech to zglasza.
Spokoju trochę bo kolejny temat zajmują wasze wojenki
 #855067  autor: Halset
 08 mar 2016, 20:01
Krytykuje wszystkie sieci. Ale żeby je krytykować, trzeba mieć ku temu podstawy. Nie z nudów, nie dla zasady. Dla Ciebie z nudów TM to tylko chłam, i dla zasady - pierwszy lepszy news o TM na stronie głównej - pierwszy post to Twój z krytyką.
Ile razy mam powtarzać, że nie jestem wyznawcą sieci TMobile i z chęcią bym przeszedł do Orange. Plusa miałem i nie chcę ale nie piszę ciągle o tej sieci źle.
Po modernizacji N! pierwszy jechałem po TM jak po szmacie, bo ta sieć chodziła źle. Ale się szybko ogarnęli. Jak są ku temu podstawy - również tą sieć krytykuję.
Już kilka razy powtarzałem, że w Polsce nie ma idealnej sieci i nie będzie. Polacy są zbyt "oszczędni" i za kilka złotych potrafią się diabłu sprzedać.
Nie ma idealnej sieci, każda ma swoje wady i zalety ale po podsumowaniu wszystkich ZA i PRZECIW - najlepiej wychodzi TMobile a najgorzej P4.
A dla Ciebie jest tylko ukochany P4 i jest najlepszy we wszystkim.
Tak, wg Twojego świata może jest. W rzeczywistym świecie P4 jest najgorszą siecią ale nie na tyle słabą, że nie idzie z niej komfortowo korzystać. Po prostu wszyscy jej konkurenci są od nich lepsi.

@harys
P4 nie jest spółką giełdową.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #855071  autor: Kryniczanin
 08 mar 2016, 20:11
Halset

Nie wciskaj tutaj bajek i nie udawaj niewiniątka bo jesteś wyznawcą T-Mobile.

Zdjęcie w profilu. Ołtarzyk może w domu masz jakiś?

Wiesz jaka jest między nami różnica?

Play dzisiaj stał się bezapelacyjnym liderem LTE, Ty wywalasz na niego kubeł szamba i opowiadasz głupoty zamiast pogratulować i mieć nadzieję, że konkurencja szybko doścignie lidera i nie zostanie w tyle.

Do zachowania twarzy trzeba tylko tyle i aż tyle!

LTE-A jest szansą dla wszystkich, dla mnie, dla Ciebie itd a nie tragedią bo Play jest najlepszy a to tragedia jak Ty przedstawiasz.

Jakby T-Mobile dziś odpalił choć tyle co Play już byś pisał o rzekomym umocnieniu się na pozycji lidera i podskakiwałbyś z radości.

Niestety jedna stacja szumnie odpalona przez T-Mobile to nie 79 miast w milczeniu odpalonych przez Play.
  • Strona 23 z 39
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 39
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 39