DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 222 z 308
  • 1
  • 220
  • 221
  • 222
  • 223
  • 224
  • 308
 #1023288  autor: spotify
 02 paź 2018, 20:37
Mixiorek pisze:Nie wiem czy wszystkie dinozaury pamiętają ale pierwsze iphony nie obsługiwały MMSów (bo tak). Pewnie za 5 lat wejdzie potwierdzanie doręczenia SMSa
Mało znam osób które z tego korzystają.
Z iphone na iphone widzisz jak, ktoś odczytał wiadomość.
mirekm35 pisze: W relacji VoLTE -> VoWiFi dalej jest AMR-WB, ale 23,85 kb/s.
Dla mnie w Play jakość na słuch jest gorsza niż w TMobile, mimo że TM ma niższy bitrate.
Do Orange się nawet nie umywa.
W Play brzmi strasznie stucznie, tak syntentycznie. Dziwne. Zakładam, że to jeszcze dostroją. Biorą poprawkę na to, że dopiero wprowadzili. Zdecydowanie lepiej się gada po 3G.
Ponadto VOLTE w Play ma czasami problemy ze zniekształcaniem głosu z lekkim zrywaniem słów, głównie jak się wchodzi do budynku albo jak się mija wysokie budynki na mieście. I najlepiej to słychać wieczorami, gdy większe obciążenie LTE. Ale trzyma to VOLTE i nie zwala na 3G. Przynajmniej mnie się nie zdarzyło.
W Orange w domu na VOLTE gadam kilka sekund i jak spadne do 3G to od razu czuje różnicę. A jak wpadnę do 2G, to chyba tylko Play w roamingu ma gorszą jakość połączeń ;)
Natomiast poruszając się po mieście autem czy autobusem - działa ładnie i trzyma VOLTE. Wejście do budynku i czy też minięcie jakiegoś wysokiego biurowca na spacerze i po VOLTE. To samo poza miastami - bardzo krótko trzyma LTE i zaraz wpadamy w 3G a na końcu w 2G.
W TMobile - w mieście trzyma lepiej jak Orange, w domu mogę również rozmawiać po VOLTE. Nie zwala od razu i tak często do 3G bądź 2G jak Orange po wejściu do budynków. Za miastem nie sprawdzałem. Natomiast zaleta jest taka, że mając bitrate jak w 3G, nie odczuwa się spadku jakości połączeń. Nawet do 2G jak wpadniemy a telefon obsługuje HDVoice nie ma róznicy. Więc tutaj jest tylko taka zaleta, że obojętnie czy gadamy po LTE 3G czy 2G zawsze jest tak samo i dobrze (najlepiej nie, bo wiadomo niższy bitrate w VOLTE)

Nie sprawdzałem TMobile poza miastami ale śmiem sądzić po problemach Orange, że mają problem z B20. Jak to w N! było. W mieście ładnie trzymało zawsze 3G a w budynkach czy poza miastem wpadnięcie w 2G nie było niczym zaskakującym. Podobnie jest z Volte. W mieście ok, w budynkach i poza miastem niestety nie. Czyli - jak są pasma pojemnościowe z zasięgu jest git a gdy ich nie ma - Volte sie kończy.
Sprawdzałem na Iphone 7. Bracki na Iphone 8 ma to samo, tak samo jak kolega na Note 9.
Może w innej części kraju jest inaczej ;)
 #1023298  autor: Monnqer
 02 paź 2018, 21:27
Może mi ktoś powiedzieć czy na XEO działa VoLTE i VoWiFi? Mam Note 9 z Orange i już jestem dwie aktualizacje wstecz względem niebrandowanego XEO. Rozważam debranding tyle tylko że raczej go nie zrobię jeśli miałoby się okazać, że powyższe usługi nie będą działać na czystym sofcie. Ktoś może potwierdzić czy działają?
 #1023613  autor: p2225
 03 paź 2018, 10:11
Ciekawe jaki bitrate by był gdyby zestawić połączenie między VoLTE Play -> VoLTE Orange?

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #1023637  autor: p2225
 03 paź 2018, 12:45
Dzięki :)

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #1023647  autor: muddy
 03 paź 2018, 12:59
mirekm35 pisze:Przy okazji - ładnie zrzuca z VoLTE do 3G - choć jest ok. 2 sekund ciszy (po obu stronach).
2 sekundy ciszy nie nazwałbym "ładnym zrzucaniem" - jeśli rzeczywiście tak jest, muszą nad tym popracować...

MM
 #1024437  autor: Kryniczanin
 07 paź 2018, 20:19
Wsadziłem do niebrandowanego Huawei P20 Lite kartę SIM T-Mobile prepaid i w Sieci Komórkowe pojawiły mi się opcje rozmowy VoLTE i WIFI Calling.

Połączenia idą po 3G i 2G w T motłoch z kartą nie mają nowości wiadomo:-). To normalne zachowanie co mnie spotkało? Czy może Huawei P20 lite obsługuje VoLTE i Wifi Calling na niebrandowanym sofcie w T od ostatniej aktualizacji...

Pytam się bo za 2 miesiące koniec rozmowy z Orange i może czas na pół roku wizyty u różowych by testować te opcje:-)

O ile mnie pamięć nie myli w sierpniu gdy włożyłem kartę na chwilę T nie było tych opcji w Sieciach Komórkowych.
 #1024438  autor: kozien70
 07 paź 2018, 20:36
Tak, bardzo możliwe, że niebrandowany Huawei P20 Lite obsługuje obie usługi w T-mobile. Parę dni temu miałem analogiczną sytuację z niebrandowanym Huawei P9 lite 2017 i kartą T-mobile. Co ciekawe, najpierw było samo VoLTE, a VoWiFi pojawiło się po aktualizacji systemu do androida 8.
 #1024440  autor: Kryniczanin
 07 paź 2018, 20:46
Myślę jak wejść w posiadanie choćby jutro kartę abonamentową w T by sprawdzić. Ciężko od kogoś pożyczyć do testu bo w książce nie mam praktycznie ich numerów...
Sam smartfon raczej powinien być brandowany by odpalić te usługi w różowej sieci..
Powtarzam dwa miesiące temu po włożeniu pre-paida różowego nie było tych opcji w sieciach komórkowych z tego co pamiętam. Teraz są, aktualizacja softu była jakoś tydzień temu.

To sugeruje jednak zmiany.
Parę dni temu miałem analogiczną sytuację z niebrandowanym Huawei P9 lite 2017 i kartą T-mobile. Co ciekawe, najpierw było samo VoLTE, a VoWiFi pojawiło się po aktualizacji systemu do androida 8.


Działało jedno i drugie?
 #1024447  autor: Pabloz
 07 paź 2018, 21:12
Kryniczanin pisze:Powtarzam dwa miesiące temu po włożeniu pre-paida różowego nie było tych opcji w sieciach komórkowych z tego co pamiętam. Teraz są, aktualizacja softu była jakoś tydzień temu.

To sugeruje jednak zmiany.


Ktoś chyba pisał jakiś czas temu, że po włożeniu karty prepaid TM do telefonu pojawiają się przełączniki VoLTE/VoWiFi ale z usług nie da się korzystać.
Sam smartfon raczej powinien być brandowany by odpalić te usługi w różowej sieci..
(wg strony: http://wificalling-volte.pl/)
Huawei chyba zaczął już dołączać ustawienia VoLTE/VoWiFi do niebrandowanych softów więc bardzo możliwe że brand nie jest wymagany dla tego telefonu - zaraz zaktualizuję stronę.

Lista telefonów z obsługą WiFi Calling (VoWiFi) i VoLTE w Polsce: https://wificalling-volte.pl/
 #1024448  autor: Kryniczanin
 07 paź 2018, 21:17
Mój listonosz ma abo w T i S7 EDGE. Muszę go jutro dorwać:-)
 #1024449  autor: Pabloeq
 07 paź 2018, 21:23
Nie działa żadne VoLTE w prepaidzie T-mobile, mam przełącznik "połączenia VoLTE" widoczny też w S7 (xeo) a kiedyś go nie było z kartą Tm, po nawiązaniu połączenia normalnie zrzuca do 3G, przed chwilą sprawdzałem.
 #1024450  autor: Kryniczanin
 07 paź 2018, 21:28
Ludzie n-ty raz powtarzam...

Mi nie chodzi o to, czy działa Volte i Wifi Calling w prepaidzie T-mobile - doskonale wiem, że kiełbasa dla psa nie jest dostępna.

Mi chodzi o to, że po włożeniu prepaida T pojawiła się opcja Wifi Calling i Volte których nie było wcześniej. To sugeruje, że niebrandowany P20 LITE po włożeniu abonamentu będzi miał te opcje.
 #1024580  autor: Kryniczanin
 08 paź 2018, 16:35
Dorwałem mojego listonosza a właściwie jego kartę SIM :-) Potwierdzam niebrandowany Huawei P20 Lite kupiony na stronie orange. (Tak tak orange nie dało nawet 1 bajta brandu) obsługuje VoLTE i WIFI Calling w T-Mobile.

Brawa dla Huawei i T-Mobile :-) Czas na umowę z T na pół roku by potestować choć na tle konkurencji oferta katastrofalna :-)
  • Strona 222 z 308
  • 1
  • 220
  • 221
  • 222
  • 223
  • 224
  • 308
  • 1
  • 220
  • 221
  • 222
  • 223
  • 224
  • 308