DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 237 z 374
  • 1
  • 235
  • 236
  • 237
  • 238
  • 239
  • 374
 #964337  autor: harys
 05 gru 2017, 07:19
Nie wiem jakie wieże ma Netia ale 20tys km szkieletu ( jaki by nie był, światłowody modernizuje się dość łatwo)+ wejście do 800 biurowcow+baza klientów Netii na pewno jest warte te 600baniek, ale do ostatecZnych osądów wstrzymalbym sie do jakiegoś raportu finansowego żeby zobaczyć jakie jeszcze zobowiązania przejmują.
Dwie rzeczy są pewne, nigdy tyle kabli by sami nie położyli, drugie to na 1000% decyzja była przemyślana na każdy możliwy sposób.
Przecież już były dawno przymiarki do zakupu TkTelekom, nie udało się bo właśnie Netia kupiła ich od skarbu państwa. Teraz całość będzie u ZSZ. Jak widać w biznesie potrzebna jest cierpliwość.

Wysłane z Le Pro 3
 #964344  autor: lordbyd
 05 gru 2017, 08:36
Skoro już piszemy o wieżach Netii to są też lokalizacje, na których Plus od dawna gości na wieżach tego operatora - np. Barcin (na wlocie do miasta os strony Łabiszyna), Łabiszyn (przy dworcu PKS).
To wieże jeszcze wybudowane przez EL-Net (dawny lokalny kujawsko-pomorski operator), który wykupiła Netia.
 #964356  autor: harys
 05 gru 2017, 10:34
Raczej wątpię żeby to się szybko zadziało, mysle że poprostu trzeba się spodziewać oferty Netii w SD, tak jak osobno jest CP i Plus. Połączenie takiego kolosa z innym, jeszcze większym kolosem to proces na lata. Ale to nie temat do tego.

Wysłane z Le Pro 3
 #964413  autor: Mixiorek
 05 gru 2017, 17:24
Tak coś przypuszczałem, że mała ilość stacji na terenie Warszawy nie jest przypadkowa :mrgreen:

"Zarówno Cyfrowy Polsat, jak i Polkomtel około 70 proc. z całej bazy klienckiej ma na terenie małych miast i wsi – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Tobias Solorz, prezes Cyfrowego Polsatu."

http://www.telko.in/cyfrowy-polsat-prze ... -nad-netia

Moim zdaniem zakup Netii przez CP to w sumie naturalny krok a ZS jest w tym dobry. Potrafi znaleźć środki. Części stacjonarnej mu brakowało i właśnie ją zyskuje. Od strony sieci mobilnej naturalnym jest, że zyskują dużą sieć szkieletową. Pytanie czy to nie jest główny powód oprócz 1mln klientów B2C.
Z tym wykorzystywaniem masztów Netii do nowych stacji to chyba nie mam jakiś wielkich nadziei. Bardzo bym się chciał mylić ale jak na patrzę na nowe lokalizacje Plusa w ostatnich latach to nie jestem optymistą.

Netia była moim zdaniem od dłuższego czasu bez wyrazu. Ni pies, ni wydra. Mieli plan sporej jak na nich modernizacji sieci do NGA i pytanie co z tego będzie bo ZS raczej nie jest fanem dużych inwestycji a konkretnie wydawania dużych kwot na tle konkurencji.

Póki co zapobiegawczo ewakuuję w najbliższym czasie łącze symetryczne z Netii :-)

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #964417  autor: adijos93
 05 gru 2017, 17:53
Marcin, pracowałem w Netii jakiś czas i powiem tak, masz częściowo rację, ale w dużej mierze zależy to jednak od lokalizacji. Tam gdzie zrobiono NGA centrale jak i punkty styku są w większości rozbudowane, najgorzej jest jednak przy LLU i BSA które jest po prostu wysycone i tutaj masz 100% racji,ale nie wszędzie też. Kiepsko bywa też w paru lokalizacjach czasem na HFC w Warszawie gdzie rzeczywiście wieczorami potrafiło się przytykać. Jednak tak naprawdę to dobra sieć do tego w dużej mierze rozbudowana i to do tego FTTB często a nawet FTTH

Poza tym posiadają też sieć TK telekom,która jest bardzo ciekawa ;)

I bym zapomniał, plan modernizacji nie obejmuje tylko ostatniej mili z tego co pamiętam, trzeba się jednak modlić by Solorz nie chciał się z tego wycofać.
 #964424  autor: kozien70
 05 gru 2017, 18:34
adijos93 pisze: I bym zapomniał, plan modernizacji nie obejmuje tylko ostatniej mili z tego co pamiętam, trzeba się jednak modlić by Solorz nie chciał się z tego wycofać.
"Przedstawiciele Cyfrowego Polsatu mówili, że widzą potrzebę modernizacji sieci dostępowej Netii, ale nie przesądzają, czy na takim właśnie poziomie wydatków (420 mln zł), jakie zaplanował zarząd Netii"

Znając ZSZ, w górę raczej ta kwota nie pójdzie :D
Obstawiam wyciskanie cytryny.

http://www.telko.in/cyfrowy-polsat-prze ... -nad-netia
 #964429  autor: habish
 05 gru 2017, 18:45
harys pisze:Hmm ktoś tu pisał o 10 tys nadajników, gdzie to jest? :)
Ciekawostką może być fakt, że mimo, iż Netia to przede wszystkim operator przewodowy, dysponujemy ponad 10 tys. masztów i konstrukcji antenowych, które wykorzystujemy do świadczenia usług z wykorzystaniem technologii radiowych WiMAX, LMDS oraz dedykowanych radiolinii, co pozwala nam dostarczać usługi również w miejsca pozbawione infrastruktury kablowej.
https://my.netia.pl/aktualnosci-i-opini ... nie-znacie
 #964431  autor: harys
 05 gru 2017, 18:52
Spoko, przyjąłem :) z tego samego linku też ciekawostka :
"Nie uwzględniając sieci po Aster, dysponujemy łącznie ponad 14 tys. km łączy światłowodowych i około 20 tys. km łączy miedzianych. "
To były dane z 2013 więc teraz jest więcej swiatlowodow a mniej miedzi,
Nieźle, zrobią z tego użytek.
Po 5,77 wychodzi że wycenili Netię na ok 2mld, kupują 66% więc całość wyjdzie ponad 1,3mld. Spore zakupy jak na 10mld zadłużenia

Wysłane z Le Pro 3
 #964432  autor: kozien70
 05 gru 2017, 18:59
"dysponujemy ponad 10 tys. masztów i konstrukcji antenowych, które wykorzystujemy do świadczenia usług z wykorzystaniem technologii radiowych WiMAX, LMDS oraz dedykowanych radiolinii"
No właśnie, tak przypuszczałem, że zwykłe rurki z antenami klienckich radiolinii, nijak do wykorzystania w budowie stacji bazowych też w to wliczają. I pewnie to większość tych "konstrukcji"
 #964434  autor: Kryniczanin
 05 gru 2017, 19:04
więc całość wyjdzie ponad 1,3mld. Spore zakupy jak na 10mld zadłużenia
Cała Netia + 0,4 wielkiej bańki na sieć komórkową = 5mhz LTE 800:-)
 #964447  autor: Marcin_
 05 gru 2017, 20:05
@adijos93 no właśnie o tym mówię. Sieć Netii jest spora, ale w większości bardzo przestarzała i wymaga sporych nakładów. A spore nakłady i Pan ZSZ to całkowite przeciwności. Już teraz Netia zbyt mocno przycina inwestycje - choćby w FTTH - gdzie coś chce się wybudować, ale najlepiej jak by to było za darmo. Robiłem dla Netii magistrale pod obsługę FTTH. Parodia. Zbyt małe centrale, których nie chcą rozbudować bo brak pieniędzy. Brak pieniędzy nawet na głupie dodatkowe kable magistralne na obszarze obejmującym FTTH w skutek czego agregacja pod względem ilości budynków jest po prostu śmieszna. Tutaj Orange buduje to 100x lepiej. A jeśli teraz słyszy się, że według CP pieniądze na inwestycje w Netii są za duże, to już dalej tego komentować nie trzeba.

Sieć TK Telekom jest dużo lepsza. Netia to łakomy kąsek i coś co może dać solidnego kopa, ale nie oszukujmy się - najpierw trzeba wyłożyć solidne pieniądze.
 #964451  autor: harys
 05 gru 2017, 20:12
Kryniczanin pisze:
więc całość wyjdzie ponad 1,3mld. Spore zakupy jak na 10mld zadłużenia
Cała Netia + 0,4 wielkiej bańki na sieć komórkową = 5mhz LTE 800:-)
Świetne porównanie. Tyle km kabli, biznes przynoszący kilkaset mln rocznie ebitda vs 5MHz pasma i to na pewien okres
Patryk7588 pisze:@harys, Od 2015 w skład Netii chodzi także TK Telekom, ok 7 tys km światłowodu po PKP, tu wiedzą o jakości tej sieci może się wypowie Kryniczanin ;-)
Pamiętam temat, niedawno sami chcieli go kupic i się nie udało. Jeszcze gdyby się dogadali z PKP teraz i weszli na maszty GSM-R byłoby świetnie

Wysłane z Le Pro 3
 #964453  autor: adijos93
 05 gru 2017, 20:17
Ja akurat jestem na obszarze dialogu PON(jeśli dobrze pamiętam to dialog na corecessie zrobił epon) i moja centrala to jakby mały domek, dialog naprawdę duże te centrale na osiedlach stawiał
 #964469  autor: kozien70
 05 gru 2017, 21:22
harys pisze: Jeszcze gdyby się dogadali z PKP teraz i weszli na maszty GSM-R byłoby świetnie
Nie dogadają się, podobnie jak żaden inny operator nie dogada się i nie wejdzie. Z prostej przyczyny: projekt GSM-R jest z dofinansowania unijnego, w którego warunkach jest m.in. zapisane, że przez ileś tam lat żaden podmiot komercyjny nie może z tej infrastruktury korzystać(czy coś w ten deseń). Bodajże WitekT tym gdzieś pisał, albo było o tym mówione na którymś ze streamów o budowie sieci, nie pamiętam dokładnie.
  • Strona 237 z 374
  • 1
  • 235
  • 236
  • 237
  • 238
  • 239
  • 374
  • 1
  • 235
  • 236
  • 237
  • 238
  • 239
  • 374