DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 27 z 1158
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 1158

 #607887  autor: grzegorz0plonka
 15 sty 2013, 12:57
Tak jak napisałem, poczekamy na klika miesięcy. Może cos wyjdzie ciekawego LTE. Poczekamy tez na wyniki przetarg LTE.

 #608083  autor: inżynier
 15 sty 2013, 22:06
munio pisze:Mają opóźnienie i to co miało być zaplanowane na pierwszy kwartał będzie realizowane w drugim kwartale.
Skąd masz taką informację, że są opóźnienia? Mogę Ci zagwarantować, że to co było zaplanowane na rok 2012 zostało w 100% wykonane i nie ma mowy o jakiś dokończeniu klastrów listopadowych w marcu itd jak to niektórzy piszą.
Tak samo nie możesz pisać o opóźnieniach na pierwszy kwartał gdyż on dopiero trwa 2 tygodnie i nic nie będzie przesuwane na kolejne kwartały, wszystko odbędzie się zgodnie z planem który nie jest znany osobom z BOK czy salonów operatorów więc to, że ktoś w jakiś salonie czy na infolinii coś powiedział nie można traktować jako terminy realizacji konsolidacji sieci w poszczególnych obszarach kraju.
meander pisze:Dowiedziałem się od znajomego który pracuje w Orange w mojej miejscowości, że modernizacja zacznie się u mnie pod koniec marca, a więc dokończenie tzw. klastra listopadowego. Nie dziwie się, na takiej wysokości przy tym mrozie, który dopiero teraz zaczyna dawać w kość...
Coś ten Twój znajomy ma nieprawdziwe informację, gdyż tak jak to wyżej napisałem, wszystko co było zaplanowane na rok 2012 zostało wykonane. Jeśli u Ciebie w miejscowości prace będą w marcu, to znaczy, że tak to zostało zaplanowane. I osoby opracowujące plan uwzględniły aktualną pogodę i problemy które mogą wyniknąć w związku z np. opadami śniegu.
A tak z ciekawości zapytam, z jakiej jesteś miejscowości która to twierdzisz, że była w klastrze z listopada? I skąd w ogóle masz info, że te rejony miały być robione w listopadzie?

 #608086  autor: nconnor
 15 sty 2013, 22:16
No właśnie, widziałem mapkę z zapowiedziami i na stronie t-mobile. Obecnie nawet ta mapka ze strony jest bardziej kolorowa niż ta z konferencji.

Tu przedstawiam teren który ma być zrobiony w I kw
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

chodzi mi o teren nad napisem gimna pieńsk, takie zielone - to są bory dolnośląskie
zasięgu tam nie uświadczysz

nawet mi nie chodzi o jakieś tam 3G, tylko o zwykły zasięg, żeby można było gdziekolwiek zadzwonić
mam nadzieję że porawi się też zasięg w miastach tych regionów, gdyż 3G jest, ale transfery nie przekraczają 10 mb

 #608107  autor: munio
 15 sty 2013, 23:04
inżynier pisze: Tak samo nie możesz pisać o opóźnieniach na pierwszy kwartał gdyż on dopiero trwa 2 tygodnie i nic nie będzie przesuwane na kolejne kwartały, wszystko odbędzie się zgodnie z planem który nie jest znany osobom z BOK czy salonów operatorów więc to, że ktoś w jakiś salonie czy na infolinii coś powiedział nie można traktować jako terminy realizacji konsolidacji sieci w poszczególnych obszarach kraju. ?
To w takim razie mam wierzyć planom: http://gsmonline.pl/portal/news/news.jsp?s0n_id=31113 na których widać, że rejon na Dolnym Śląsku, który mnie interesuje: powiat Wałbrzyski, Świdnicki, Dzierżoniowski i Kotlina Kłodzka mają być skonsolidowane w I kwartale, czy może informacja z BOA mówiąca o II kwartale dla tej okolicy jest bardziej wiarygodna?
Jeśli spojrzymy jeszcze na najnowszy wykaz pozwoleń UKE, to można wnioskować, że to jednak BOA ma rację, ponieważ nie ma nawet jeszcze pozwoleń dla tego regionu. Zatrzymały się one we wcześniejszym wykazie w okolicy Autostrady A4, czyli do momentu przystopowania (?) prac.

 #608113  autor: grzegorz0plonka
 15 sty 2013, 23:24
A moim zdanie taki, ze może cos tam jest opóźnienia pracy modernizacji sieci. Może okazać się, ze wcale nie jest powiedziane 100% zostało wykonane w roku 2012. kiedyś w grudniu zadzwoniłem sobie do biuro obsługi tmobile i powiedział mi zaraz będzie modernizacji sieci w Nowym targu. Po kliku dni byłem nowym targu i okazał się lac i cid nadal są staremu. Nie dawno zadzwoniłem sobie ponownie do biura obsługi i dowiedziałem się, ze dopiero będzie od 4 marca.

Najlepiej ufać na stronie http://www.t-mobile.pl/pl/indywidualni/ ... ci/postepy

 #608128  autor: zajadacz
 16 sty 2013, 00:17
@inżynier: To mówisz że prezes PTC mijał się z prawdą (co często mu się zdarza) mówiąc że są opóźnienia. Rozumiem, że Ty masz pewniejsze informacje od prezesa udziałowca N! mającego w nim 50%?

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE

 #608155  autor: darnok
 16 sty 2013, 10:19
To akurat dosc proste.
Opoznien nie bylo i plan wykonano w 100%.
Udalo sie to bo na dosc wczesnym etapie zmieniono harmonogram i czesc klastrow wyleciala z planu. Stad te rozbieznosci ze cos mialo byc a nie bylo, a plan wykonany.
Uzupelnione to bedzie w I kw tego roku.

 #608159  autor: munio
 16 sty 2013, 10:50
A czy ktoś może potwierdzić czy teraz odbywają się gdzieś w Polsce prace konsolidacyjne, czy nastąpiła przerwa w związku z zimą?
I drugie pytanie czy są miejsca gdzie Networks! wybudowało stacje od zera? Jest wiele miejsc w Polsce gdzie zarówno Tmobile jak i Orange mają problemy z zasięgiem, a ich nadajniki są obok siebie lub od dawna wiszą na wspólnym maszcie, więc wykorzystanie istniejącej infrastruktury nie wiele poprawi sytuacje...

 #608176  autor: darnok
 16 sty 2013, 11:43
munio pisze:A czy ktoś może potwierdzić czy teraz odbywają się gdzieś w Polsce prace konsolidacyjne, czy nastąpiła przerwa w związku z zimą?
I drugie pytanie czy są miejsca gdzie Networks! wybudowało stacje od zera? Jest wiele miejsc w Polsce gdzie zarówno Tmobile jak i Orange mają problemy z zasięgiem, a ich nadajniki są obok siebie lub od dawna wiszą na wspólnym maszcie, więc wykorzystanie istniejącej infrastruktury nie wiele poprawi sytuacje...
Przerwa do 5tego tygodnia jest.
Calkowicie od zera to nie slyszalem - musial byc juz tam rollout ktoregos z operatorow planowany (czyli zalatwione miejsce, transmisja). Wtedy po prostu albo zdemontowano nieodpalona stacje albo jesli nie byla zamontowana to od razu nowy sprzet wrzucono.

 #608200  autor: zajadacz
 16 sty 2013, 12:52
darnok pisze: Udalo sie to bo na dosc wczesnym etapie zmieniono harmonogram i czesc klastrow wyleciala z planu.
Uwielbiam takie podejście, wiemy że nie uda się zrealizować planu to zmienimy plan :D

Gdyby myśleli to powinni budować nowe stacje, tym bardziej że przed konsolidacją, jak i po, z zasięgiem w niektórych miejscach jest tragicznie (np. droga S3 w Zachodniopomorskim).

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE

 #608203  autor: grzegorz0plonka
 16 sty 2013, 13:08
darnok pisze:To akurat dosc proste.
Opoznien nie bylo i plan wykonano w 100%.
Udalo sie to bo na dosc wczesnym etapie zmieniono harmonogram i czesc klastrow wyleciala z planu. Stad te rozbieznosci ze cos mialo byc a nie bylo, a plan wykonany.
Uzupelnione to bedzie w I kw tego roku.
Skąd to wiesz, ze nie było Opóźnień?

 #611692  autor: meander
 04 lut 2013, 13:23
orange 80% a Tmobile ponoć 99%
http://www.rp.pl/artykul/972332.html
już dziś plus bezkonkurencyjny w moim regionie. Świetny zasięg hspa+ i LTE od kilku tygodni w małej miejscowości, daleko od dużej metropolii, no, ciekawy jestem odpowiedzi networks!

 #611713  autor: munio
 04 lut 2013, 15:29
meander pisze:orange 80% a Tmobile ponoć 99%
Skąd taka rozbieżność skoro to wspólny projekt Networks?

 #612773  autor: StormChaser
 10 lut 2013, 11:28
99% to docelowe 3G Polkomtelu według przywoływanego artykułu o PTC słowa nie ma...

 #612859  autor: pakierhakierxd
 10 lut 2013, 19:15
Ja myślę że nie :P,mam dom w którym tylko Play ma zasięg 3g kiedy pozostała 4 jest ale na podwórku :(,z tego powodu nie wierzę,jest nadajnik nawet Aero 2 na 900 i tak samo ...,2g ma większy zasięg a i 3g w 2100 lepiej sieje.

Pozdrawiam :)

 #612883  autor: tomi81
 10 lut 2013, 21:00
pakierhakierxd pisze:Ja myślę że nie :P,mam dom w którym tylko Play ma zasięg 3g kiedy pozostała 4 jest ale na podwórku :(,z tego powodu nie wierzę,jest nadajnik nawet Aero 2 na 900 i tak samo ...,2g ma większy zasięg a i 3g w 2100 lepiej sieje.
Nadajnik Aero2 o którym piszesz jeszcze nie działa....Co do pokrycia samego Supraśla - zgadzam się z Tobą - jeden maszcik Polkomtela poza miejscowością (na którym wiszą wszyscy operatorzy) nie załatwi sprawy. W zeszły weekend byłem w 5 Dębach, zasięg 2g only (na poziomie ok -90 dBm). U900 trochę poprawi sprawę, nie mniej drugi nadajnik (np. na wlocie do Supraśla) by się przydał ;)

 #612889  autor: pakierhakierxd
 10 lut 2013, 21:15
To ciekawe jakim cudem Aero 2 mi działało przez jakiś tydzień :),chodziłem po mieście z mobilnym routerem,teraz coś się zwaliło i nie działa :(,może to były jakieś testy :]

[ Dodano: 2013-02-10, 21:21 ]
Nawet tu daje ci zrobionego speedtesta jak działało w moim mieście :)
Obrazek

[ Dodano: 2013-02-10, 21:24 ]
Test robiony mobilnym routerem mifi E5832 z U900/2100 do 7.2 mb/s.

Pozdrawiam :)

 #612899  autor: tomi81
 10 lut 2013, 22:21
pakierhakierxd pisze:To ciekawe jakim cudem Aero 2 mi działało przez jakiś tydzień :),chodziłem po mieście z mobilnym routerem,teraz coś się zwaliło i nie działa :(,może to były jakieś testy :]

[ Dodano: 2013-02-10, 21:21 ]
Nawet tu daje ci zrobionego speedtesta jak działało w moim mieście :)
Obrazek

[ Dodano: 2013-02-10, 21:24 ]
Test robiony mobilnym routerem mifi E5832 z U900/2100 do 7.2 mb/s.
To sie bardzo ciesze, ze juz dziala. W zeszly weekend jeszcze nie dzialal. W Bialymstoku poki co cisza w odpaleniach A2. Ale koniec offtopa.
  • Strona 27 z 1158
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 1158
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 1158