DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 27 z 54
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 54

 #672090  autor: grzegi
 02 lis 2013, 13:35
Wyjaśnię to w ten sposób, że technik od Play tłumaczył mi i kilku innym osobom w ten sposób, że karty są skonfigurowane do agresywnego poszukiwania sygnału macierzystego.

 #672091  autor: MaciejM
 02 lis 2013, 13:36
Playa z Orange lubi wyrzucać i to bardzo. Przykładowo Galeria Alfa Białystok Orange i T-Mobile ma pełny zasięg dzięki pikokomórkom, Plus zasięgu prawie w ogóle nie ma nawet 2G o Play nie wspominając. Mimo iż Orange ma pełen zasięg to i tak kartę Playa potrafi wyrzucić z roamingu do szczątkowego Plusa, który ma sygnał -110 dBm lub wcale. Jak ustawimy Playa na sztywno to po kilku rozmowach komunikat "Tylko alarmowe"
Nie wiem jak teraz sytuacja wygląda z Playem w Galerii Alfa gdyż nie byłem tam od czasu wprowadzenia roamingu z T-Mobile.


Mimo kilku zgłoszeń Plus ma w głębokim poważaniu zasięg wewnątrz budynków, ale to dyskusja pod innym tematem.

 #672108  autor: ja.michal
 02 lis 2013, 16:11
grzegi pisze:To, że pan Solorz jest de facto właścicielem obu spółek, nie oznacza, że Play, podpisując umowę z Polkomtelem, ma jednocześnie dostęp do Aero2, co więcej, podpisując obecną umowę z Polkomtelem, mowa jest zapewne o roamingu w oparciu o nadajniki własne Plusa, a nie o nadajniki własne i nadajniki dzierżawione.
Dokładnie o tym wiem i sam o tym pisałem niejednokrotnie, że trzeba to rozpatrywać wg spółek, a nie ich właściciela.
Wypowiedź, do której odniosłeś się teraz, wynikała z tego, że MVNO mają również dostęp do Aero2. Niewykluczone, że umowa Polkomtela z Aero2 zawiera możliwość odsprzedaży lub pełnomocnictwo do działania w imieniu Aero2 na niektórych płaszczyznach, ergo możliwe, że Play mógłby negocjować umową/warunki tylko z Polkomtelem.

Oczywiście to wszystko gdybanie bo postanowień umownych nie znamy.

 #672119  autor: opti
 02 lis 2013, 17:03
grzegi pisze:Wyjaśnię to w ten sposób, że technik od Play tłumaczył mi i kilku innym osobom w ten sposób, że karty są skonfigurowane do agresywnego poszukiwania sygnału macierzystego.
jakies wyjasnienia musza przekazywac, ciekawe jak by wytlumaczyl fakt ze majac kilka telefonow sim ktory wydzwania ok 100min miesiecznie nie byl zrzucany z orange, ale ten ktory nabijal duzy ruch po ok 5000-7000sms, 4000mms i po 3000-4000min byl na ostrym celowniku na odswiezanie danych :)

 #672149  autor: alkonauta
 02 lis 2013, 21:02
No wlasnie w tym jest problem ze ludzie wola wymusic siec a nie miec automatu bo telefon NIE WYBIERA najlepszego sygnalu, gdyby tak bylo to ludziska by tu nie marudzili. A to ze telefon kaze recznie wybrac sie wcale nie znaczy ze jest z sieci wylogowany, wystarczy wtedy na niego zadzonic i powinien sie odezwac. Ja uwazam ze niestety ale sporo zalezy od samego telefonu. Jeden po wyborze recznym siedzi w sieci recznie wybranej, inny wywala w nocy monit zeby recznie wybrac siec, kolejny mimo wyboru recznego i tak zaloguje sie do play po pewnym czasie.

 #672168  autor: grzegi
 02 lis 2013, 22:26
alkonauta pisze:No wlasnie w tym jest problem ze ludzie wola wymusic siec a nie miec automatu
W automacie, przy dostępnych 4 sieciach, bateria padnie w trymiga, bo radio wariuje. To też jeden z powodów, dla którego ludzie wolą manualny wybór.

 #672191  autor: macc
 03 lis 2013, 06:09
W pasie nadmorskim najlepszy zasięg ma jednak sieć plus i większość ludzi na wioskach ma ustawiony roaming plusa.

 #672206  autor: marcinek243
 03 lis 2013, 10:00
alkonauta pisze:No wlasnie w tym jest problem ze ludzie wola wymusic siec a nie miec automatu bo telefon NIE WYBIERA najlepszego sygnalu.
Prawda. Sieci (przynajmniej u mnie) mają jakiś własny priorytet. Nawet przy 3g orange/t-mobile tel trzyma się 2g plusa. Przy 3g only wbija orange i tylko gdzieś są szczątki u2100 plusa to już się do niego loguje choćby na kilka sekund.

 #672213  autor: Artur051
 03 lis 2013, 10:57
Wszystko zależy jeszcze od telefonu. Zauważyłem 2 różne reakcje. Mój K&M Move - prawie, że na bieżąco przełącza się między sieciami (wg kolejności priorytetów), gdy sieć wyższa na liście jest dostępna (1. Play 2. Plus 3. Orange 4. T-Mobile). Natomiast Nokia N8, gdy w miejscu, gdzie nie ma zasięgu Play-a zaloguje się do Plusa - to trzyma się go przez przynajmniej godzinę. Potem jak jest już zasięg macierzysty przełącza się na niego. Także mimo wszystko wszystko zależy w dużej mierze od telefonu ;)

 #672217  autor: grzegi
 03 lis 2013, 11:09
alkonauta pisze: bo telefon NIE WYBIERA najlepszego sygnalu
Roaming Play nie jest tak skonfigurowany, żeby karta SIM wybierała najmocniejszy sygnał. Liczą się priorytety operatorskie w danym regionie (są różne w różnych częściach kraju), a nie realna siła sygnału.

Poza tym, stworzenie systemu, który przelogowywałby automatycznie do sieci z najlepszym sygnałem jest bardzo trudne w wykonaniu, jeżeli mamy brać pod uwagę 4 sieci, dodatkowo, prowadziłoby to do kuriozalnych sytuacji - nadajniki z najsilniejszym sygnałem byłyby bardzo szybko zapychane, bo karty SIM Play usiłowałyby do nich zalogować wszystkich użytkowników będących na danym obszarze.

Także stworzenie systemu logującego użytkowników P4 do sieci roamingowych zgodnie z mocą sygnału i obciążeniem nadajnika to zadanie niesamowicie złożone.

 #672348  autor: arek.85
 03 lis 2013, 20:53
U mnie ojciec ma prorytety inaczej ustawione od początku i rzeczywiście tak to działa najpierw play ,plus,t-mobile i orange też bym wolał na 3 miejscu mieć t-mobile .Dodam że przy wymianie karty sim na one sim miałem na początku na 3 miejscu t-mobile ale zaaktualizowało się samo jak jeszcze nie było roamingu t-mobile a ojcu tak zostało do teraz.

 #672364  autor: bolek2004
 03 lis 2013, 21:41
Podejrzewam że to zależy od rejonu, Play zależnie od rejonu użytkowania telefonu ustawia odpowiednio kolejność sieci, nie mamy na to wpływu chyba że sobie jakąś sieć sami ustawimy na sztywno.

 #672629  autor: makivara
 05 lis 2013, 10:45
W Poznaniu korzystam tylko z manualnego wyboru sieci. Automat to nieporozumienie.
Zauważyłem, że po zmianach Networks! na Orange telefon przełącza się bardzo szybko pomiędzy stacjami 2G. Od paru dni wiszę na T-Mobilu i o dziwo na 2G jest kultura. Ani razu dropcall-a jeszcze nie miałem. Ładnie to działa. Hmm co do 2G Plusa, na początku było pięknie, po odpaleniu UMTS900 sygnały 2G spadły niestety w wielu miejscach. A i zdjęcie gdzieniegdzie DCS1800 z powodu odpalania LTE1800 jakoś sprawy nie poprawia w mieście.
Na karcie Playa w Plusie dropy częste niestety.
Co do UMTS2100 wszędzie jednakowo narzekać nie można.

http://gsm.poznan.pl
https://imgur.com/a/tskv2RV

 #672676  autor: marcinek243
 05 lis 2013, 15:42
grzegi pisze:prowadziłoby to do kuriozalnych sytuacji - nadajniki z najsilniejszym sygnałem byłyby bardzo szybko zapychane, bo karty SIM Play usiłowałyby do nich zalogować wszystkich użytkowników będących na danym obszarze..


Jaka tam kuriozalna!? Lepiej tak jak teraz wszystkie karty zapychają jedną sieć w całej polsce a pozostałe są puste, bo taki jest piorytet? :roll:

 #672955  autor: bolek2004
 06 lis 2013, 17:39
Ustawiajcie sobie na sztywno T, to więcej miejsca będzie w Plusie. Posiedziałem na sztywno na T kilka dni i jakość dobra, ale problemy z zasięgiem, co jakiś czas smsy że ktoś się próbował do mnie dodzwonić. W Plusie w tych samych miejscach nigdy nie było problemu. Wiadomo wszystko zależnie od lokalizacji, ale wolę mieć ciut słabszą jakość rozmów kosztem lepszego zasięgu.

 #672986  autor: grzegi
 06 lis 2013, 19:42
marcinek243 pisze:Jaka tam kuriozalna!? Lepiej tak jak teraz wszystkie karty zapychają jedną sieć w całej polsce a pozostałe są puste, bo taki jest piorytet?
A jak sobie wyobrażasz skonfigurowanie logowania się telefonów do nadajników o najsilniejszym sygnale? Loguje się pierwsze 100 telefonów, czy jak? Przecież to jest sytuacja dynamiczna...

 #677585  autor: rogmaniek
 25 lis 2013, 19:29
I mając ustawiony zasięg 2G dawnej Ery pojawił się dziś komunikat: "odświeżanie karty SIM". Potem telefon zalogował się do macierzystego GSM. Cóż, czyli już z każdej sieci wylogowuje...

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #678188  autor: wook
 28 lis 2013, 08:44
ustawiłem wczoraj w fonie dla play'a by działał pod T-M i grzecznie od wczoraj w nim siedzi, nawet przełączanie w tryb offline nie spowodowało wyrzucenia z sieci.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #678320  autor: Kryniczanin
 28 lis 2013, 18:47
Nic nie wyrzuca już tygodniami siedzi.

 #678330  autor: Spacedust
 28 lis 2013, 19:22
Też potwierdzam, że trzyma bardzo stabilnie. Ani razu mnie nie wyrzuciło z sieci T-Mobile, chyba, że ustawię tryb automatyczny ;)
  • Strona 27 z 54
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 54
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 54