DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 35 z 54
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 54

 #711789  autor: pakierhakierxd
 21 kwie 2014, 13:20
Ładnie nadajnik przeciążony bo ja mam zwykle 2-4mb.Na T.

 #711799  autor: ciekawy
 21 kwie 2014, 13:49
pakierhakierxd pisze:Weź wyszukiwanie sieci i będzie tak 1)Play 2)T-Mobile 3)Plus 4)Orange

Ze względu na problemy czasem z Aero 2 Plusa/lte Plusa lepiej by było gdyby ten Plus był ostatni.
Ale i tak już lepiej :),jestem zadowolony ze zmiany głównego partnera :D
wy tu marudzicie,a ja od dawna sobie ustawiłem na karcie sim,podkreślam na karcie sim,nie gdzieś w telefonie, kolejność 1 Play, 2 T-Mobile, 3 Orange, 4 Plus, dałem na ostatni Plus żeby łapało w miejscach gdzie się urwie zasięg T,a tam gdzie jest zasięg T to lepiej bo na 3G też działa, Plus tylko 2G,

jak Play aktualizuje te wasze priorytety na kartach sim zmienia kolejność czy w oprogramowaniu telefonu ?

 #711802  autor: madhunt3r
 21 kwie 2014, 14:01
pakierhakierxd pisze:Ładnie nadajnik przeciążony bo ja mam zwykle 2-4mb.Na T.
Nie nadajnik przeciążony, tylko gdzieś wąskie gardło na linii Play - T-Mobile.
Sam też w tych godzinach wczoraj testowałem i miałem podobne wyniki. Przełożyłem kartę na TM i na tym samym nadajniku ok 15Mb/s

 #711824  autor: Halset
 21 kwie 2014, 15:45
madhunt3r pisze:
pakierhakierxd pisze:Ładnie nadajnik przeciążony bo ja mam zwykle 2-4mb.Na T.
Nie nadajnik przeciążony, tylko gdzieś wąskie gardło na linii Play - T-Mobile.
Sam też w tych godzinach wczoraj testowałem i miałem podobne wyniki. Przełożyłem kartę na TM i na tym samym nadajniku ok 15Mb/s
A to już nie ma ograniczeń w Play do 2Mb/s w roamingu?

 #711849  autor: madhunt3r
 21 kwie 2014, 17:12
Na roamingu jest ograniczenie do 2Mb/s, ale jak widać coś się przyblokowało na linii Play - TM skoro pokazywał tak słabe wyniki.

Jak napisałem, przełożyłem kartę na TM i tam jest ok z prędkościami.

 #711873  autor: janekt
 21 kwie 2014, 18:14
Jakiś Stau jest na łączach między T-Mobile'm a Play'em jak w dym.
Zasięg full (UMTS-2100), a prędkości jak na Edge.
Ale na "fabrycznej" sieci T jest jak zawsze, czyli ~15/20 Mbit/s w dół i ~3/5 w górę, pingi 40-75 ms.
Speedtest rozpędza się do jakichś 1 lub 2-2,2 Mbit/s po czym zjeżdża do mniej więcej takiego poziomu jak poniżej.
Obrazek
Obrazek
Nie mam niestety jak wsadzić swojej karty z T-Mobile'a do Lumii, bo mam "stary" rozmiar.
Poza tym "Jotka" nie pokaże więcej niż 6-6,5 Mbit/s, bo po prostu sprzęt na to więcej nie pozwala. :wink:

JanekT

 #711960  autor: marcinek243
 22 kwie 2014, 10:22
Zmianę mogę ocenić na bardzo pozytywną. :D Podczas wypadu na wieś przy automacie dopiero za 2-3 razem udało się połączyć a nawet jak już to ledwo szło zrozumieć rozmówcę. Teraz nie ma z tym najmniejszych problemów. Przed zmianą telefon siedział w roamingu nawet przez kilka godzin po powrocie do domu gdzie do BTS-a Playa mam 100m a innych 1km. Teraz ledwo po załapaniu mocniejszego sygnału od razu przełącza się na macierzysty dyskretnie przeskakując miedzy siecią bez utraty połączenia z siecią :o .

 #711962  autor: pakierhakierxd
 22 kwie 2014, 10:25
Ja też zauważyłem że częściej telefon trzyma się roamingu :)

Pozdrawiam :)

 #711976  autor: myk6414
 22 kwie 2014, 12:09
mam w domu taki jeden pokój w którym pracuję i zawsze jak telefon leżał na biurku był zalogowany w Play. niestety na porządku dzienny było że nie można się było do mnie dodzwonić... zasięg był, ale telefon głuchy... jak ja dzwoniłem to pierwsze co się działo to zasięg znikał, telefon szukał sieci, logował się do Plusa (trwało to nawet 20-30 sekund). teraz w tym pokoju telefon sam przełacza się na T-Mobile i sztywno trzyma się tej sieci. nie wraca do play... mam nadzieję że naprawdę lepiej teraz się sparametryzowali i mityczne łapanie nawet szczątek zasięgu własnego play odeszło w niepamięć!

 #712015  autor: ciekawy
 22 kwie 2014, 14:41
a ja od dawna miałem tam jak piszecie :),
jednak warto było grzebać w menu starych telefonów,żeby sobie zmienić kolejność sieci zamiast narzekać i czekać na aktualizacje

 #712018  autor: Ruben
 22 kwie 2014, 14:51
Roaming z T-Mobile działa jak na razie najlepiej ze wszystkich. Nie ma wyrzucania z roamingu ani też uporczywego trzymania się zasięgu macierzystego.
Jedyne czego mogę się czepić, to na zasięgu u900 w nocy zdarzają się wylogowywania czyli podobnie co dzieje się w Orange zdecydowanie częściej.

 #712019  autor: ciekawy
 22 kwie 2014, 14:55
tylko teraz takie pytanie a propo roamingu Play z Orange, skoro jest już NetWorks to wychodzi na to,że Play zrezygnuje z roamingu Orange, jak myślicie ?

 #712021  autor: KC-KARLOS
 22 kwie 2014, 15:00
ciekawy, czym się tak martwisz? Wszystko gra - został tylko obniżony piorytet roamingu wewnętrznego dla Plusa.
USIM Play zaloguje się do Plusa w skrajnych przypadkach.
Na początku do T-Mobile, potem Orange.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #712025  autor: ciekawy
 22 kwie 2014, 15:32
Karlos20,
ja nie o tym, i tak mam ustawione od dawna 1 Play, 2 T-Mobile, 3 Oorange, 4 Plus, z tym nie mam problemu,
tylko czy dwa roamingi T i Orange z jednej sieci NetWorks się nie dublują no i czy w związku z tym Play zostawi sobie roaming Plusa i T które się miejscami uzupełniają wywalając dubla roamingowego Orange...

 #712030  autor: KC-KARLOS
 22 kwie 2014, 15:40
ciekawy, nie dublują się dwa roamingi, P4 ustawił większy piorytet na T-Mobile, a nie na stacje NetWorkS!
Pomimo, że nadają na tych samych antenach, mają inne kody sieciowe i identyfikacyjne.

Jadąc do mamy na wieś, przed wprowadzeniem większego piorytetu na T-Mobile, karta wlatywała do Orange (obie sieci mają 3G).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #712031  autor: ciekawy
 22 kwie 2014, 15:42
czyli roaming jest na 260-02, 260-03,a nie na 260-34 ?

tak mam ustawione po staremu,a ogólnie myślałem,że dali automat z 260-34

 #712037  autor: KC-KARLOS
 22 kwie 2014, 15:49
ciekawy, dokładnie, fon przy sztywnie ustawionym roamingu Orange, może się przelogować na wspólny kod 260-34, ale przez to fon będzie się zachowywać, jakby nie miał zasięgu (na trasie Malbork-Tczew) kilka razy miałem taką sytuacje.
Podniesienie piorytetu roamingu wewnętrznego na sieć T-Mobile pozwoli conieco rozwiazać problemy.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #712047  autor: myk6414
 22 kwie 2014, 16:07
ciekawy pisze:a ja od dawna miałem tam jak piszecie :),
jednak warto było grzebać w menu starych telefonów,żeby sobie zmienić kolejność sieci zamiast narzekać i czekać na aktualizacje
oj chyba nie do końca... to że ustawiłeś sobie sam na karcie priorytety, nie sprawi że telefon np. w czasie rozmowy się przełączy na T-M. Ale może się mylę.

[ Dodano: 2014-04-22, 16:17 ]
Karlos20 pisze: Podniesienie piorytetu roamingu wewnętrznego na sieć T-Mobile pozwoli conieco rozwiazać problemy.
Priorytet, priorytetem, ale tutaj też po konfigurowali handovery... w końcu działa to co miało podobno działać na Plusie (czego nigdy nie zauważyłem)

 #712073  autor: ciekawy
 22 kwie 2014, 17:53
myk6414,
nie wiem jak dokładnie jest z przełączaniem bo zwykle mam zasięg ale jak sieć zapewnia stabilne przełączanie,a pewnie tak bo rozmawiam w podróżach i wszystko jest ok więc pewnie jest dobrze, to będą wskakiwać zasięgi kolejno po sobie, z czego zawsze szuka od zasięgu nr 1,więc jak są 4 miejsca zasięgowe to jeśli jest nr 1 Play nie idzie na nr 2 T, jak jest T nie idzie na Orange i znowu jak się przełącza szuka od początku na automacie, a ręcznie jak się ustawi zasięg to tak trzyma jak na sieci macierzystej, ani razu mnie nie wywaliło do póki sam nie przełączyłem na automat i tak miałem od początku kiedy Play działał tylko na Plusie i swoim zasięgu,dalej jest dobrze, dlatego trochę mnie dziwi kiedy niektórzy piszą,że wywala,że trzeba czekać na aktualizacje, a to wszystko można zrobić samemu,tak jak ja zrobiłem kiedy sieć udostępniła zasięg roamingowy

 #712078  autor: myk6414
 22 kwie 2014, 18:29
ciekawy pisze:, a ręcznie jak się ustawi zasięg to tak trzyma jak na sieci macierzystej, ani razu mnie nie wywaliło do póki sam nie przełączyłem na automat i tak miałem od początku kiedy Play działał tylko na Plusie i swoim zasięgu,dalej jest dobrze, dlatego trochę mnie dziwi kiedy niektórzy piszą,że wywala,że trzeba czekać na aktualizacje, a to wszystko można zrobić samemu,tak jak ja zrobiłem kiedy sieć udostępniła zasięg roamingowy
Widzisz... ja mam na swoim koncie dwa numery - swój i żony. U mnie była jak u Ciebie - jak ustawiłem na sztywno, było było bata żeby mnie wywaliło. U żony - po każdej rozmowie odświeżanie danych karty sim i powrót na automat. Prawie pół roku mi zajęło walki z nimi. najpierw żeby kartę SIM wymienić, wymieniliśmy - potem że to wina telefonu - zamieniliśmy się - ją dalej wywalało, mnie nie. Dopiero jak przy przedłużaniu umowy, zadzwonił konsul z propozycją nowego telefonu, to mu powiedziałem jaki mamy problem i ma taki telefon dać, który nie będzie wywalał (bo oni dalej swoje że to wina telefonu) - cena nie gra roli. Ale jak wywali choć raz, to go zwracam i rozwiązuję umowę z ich winy :) Następnego dnia zadzwonili że już nie będzie to się dziać. I od tego momentu (ponad rok) wszystko jest OK.
  • Strona 35 z 54
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 54
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 54